Şimdi Ara

Rise Online World - Yerli Yapım MMORPG Online Oyun (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
190
Cevap
5
Favori
13.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hevesle bekledik ama sevmedim pek . Nedenini hala anlamadim sildim gitti
  • Parayla Hazır asset alınarak oluşturulmuş oyun

Codelama yok bişe yok.

Karakter animasyonları skiller yaratıklar hep baskalarının oluşturdugu hazır assetler. Ve çevreyle dünyayla hiç alakaları yok. Çok uyumsuz

O grafiklerde karakterlerin vuruş ve koşma animasyonları kütük gibi. Skill desen 10 yasında kardeşim bile unreal engine 4 de mmo karakterleri tasarlayp BDO tarzı skill efektleri koyabilyor :) Uzunca süre geliştirilen bir oyunda Gördüklerim hiç tatmin etmedi.

Sahsi fikrim Scam den ötesi deil maalesef:)

• quote:

Orijinalden alıntı: GenqhisKhaan89

Parayla Hazır asset alınarak oluşturulmuş oyun

Codelama yok bişe yok.

Karakter animasyonları skiller yaratıklar hep baskalarının oluşturdugu hazır assetler. Ve çevreyle dünyayla hiç alakaları yok. Çok uyumsuz

O grafiklerde karakterlerin vuruş ve koşma animasyonları kütük gibi. Skill desen 10 yasında kardeşim bile unreal engine 4 de mmo karakterleri tasarlayp BDO tarzı skill efektleri koyabilyor :) Uzunca süre geliştirilen bir oyunda Gördüklerim hiç tatmin etmedi.

Sahsi fikrim Scam den ötesi deil maalesef:)

Peki bu bahsettiğiniz özellikler KO'da çok mu iyi merak ettiğimden soruyorum görüşünüzü?

• Kardeşim KO oynayan adamlara dünyanın en iyi oyunu getirsen yine yaranamazsın çünkü onlar oyunlara onunla başlamışlar ilk göz ağrılarıdır, oyunun eziği,çürüğü dupesi onlara vızz gelir tırıs gider KO nun hikayeside bu şekilde devam eder..

• Bu oyuna ne oldu sessizleştiler iyice.

• Çoğu kişi 2004-2006 döneminde aldığı keyfi arıyor ama ne siz o dönemki sizsiniz ne de oyun o dönemki oyun. Belki şimdi iyi bir charınız olsa uskoda az bir şey keyif alabilirsiniz ama uzun sürmez. Bu oyunun en keyifli zamanı fire drake öncesiydi. Özellikle +8 gear ve unique takısı olan 70 lvl karakterler için oyun mükemmeldi. Yaşımız yetmediği için o dönem iyi bir karakterimiz de yoktu tabi. İyi kötü 2007den sonra bir şeyler yapsak da bu oyunun tadını asıl çıkaranlar dediğim dönem yüksek seviyeli ve itemlı karakteri olanlardı. Özellikle ares serverında.

• quote:

Orijinalden alıntı: Duygusuz İfade

Peki bu bahsettiğiniz özellikler KO'da çok mu iyi merak ettiğimden soruyorum görüşünüzü?

Alıntıları Göster

KO'da ne grafigin, ne skill effectlerinin ne de oynanisin bi onemi var. 2021 yilinda bu oyunu oynayan adam bagimli oldugu icin oynuyor.

Belki egosunu besledigi icin bagimli. "Moruk boyle bir PVP gormedim ben" diyip kimin cuzdani daha buyuk, kimin pingi daha dusuk, kimin macrosu daha stabil gibi hic bir sekilde tecrube veya bilgi gerektirmeyen dis faktorlerle kazananin/kaybedenin belirlendigi bir oyunu oynuyor.

Belki oyundan para kazandigi icin bagimli. Ulkenin ekonomik durumu ortada. Economist'de Venezuela’nin parasi devalue olunca insanlarin runescape adli bir oyunda para kasip sattiklarini anlatan bir makale okumustum 1:1 ayni ornek.

Belki kumar bagimliligi oldugu icin bagimli. Magic anvil, gem/kutu/fragment, craft sistemi... Oyun aslinda kamufle olmus devasa bir slot makinesi.

Belki oyunda disarda goremedigi saygiyi gorebildigi icin bagimli. KO oynarken minnacik bir balonun icine giriyorsunuz. Claninizla birlikte o balonun icinde kralsiniz. Etrafinizda bu oyunu oynadigi overek ve heyecanli bir sekilde anlatan varsa eger dikkatli bakin hepsi hayattan kopuk, ezik insanlar.

Zaten bu yuzden oyun son 7 senedir felan "istismar" modunda. Su oyundaki son 500 guncellemeyi alt alta siralasaniz her biri oyuncularin cebindeki son kurusu almaya yonelik guncellemelerdir. Bunlari F9Devillerle pk atmis, krallik yapmis, en son da steamde de cypherin ilk ultimasini kesmis birisi olarak soyluyorum. Yani bu oyunda yapilabilecek her seyi yaptim ve zamaninda yaptim.

5 yil once KO'yu biraktim, 1 yil once sigarayi biraktim tamamen alakasiz 2 sey gibi gozukuyor ama suan KO oynayan birisi duydugumda ve sigara icen birisi gordugumde ayni uzuntuyu hissediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blaze` -- 26 Mart 2021; 21:45:22 >

• Ne kadar tuhaf yapimcisı var bu oyunun? Bakın ben oyun bir an önce çıksın diye hatalı, saçma sapan bir oyun oynamayı seven tiplerden değilim. Hatalar giderilip, göze kulağa beyne herşeyiyle hitap eden, keyif veren bir oyun olacaksa isterseniz 2 sene sonra çıkarın önemli değil. Çünkü erken çıksın diye yalap şalap çıkan oyunların sonunu biliyoruz. 2 ayda patliyorlar.

Tek istediğim bir tarih verilmesi. Aga tarihi verin, isterseniz bu tarih 20 Mart 2022 olsun. Yeter ki bir tarih verin ama. Böyle oyun kendini unutturuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blaze`

KO'da ne grafigin, ne skill effectlerinin ne de oynanisin bi onemi var. 2021 yilinda bu oyunu oynayan adam bagimli oldugu icin oynuyor.

Belki egosunu besledigi icin bagimli. "Moruk boyle bir PVP gormedim ben" diyip kimin cuzdani daha buyuk, kimin pingi daha dusuk, kimin macrosu daha stabil gibi hic bir sekilde tecrube veya bilgi gerektirmeyen dis faktorlerle kazananin/kaybedenin belirlendigi bir oyunu oynuyor.

Belki oyundan para kazandigi icin bagimli. Ulkenin ekonomik durumu ortada. Economist'de Venezuela’nin parasi devalue olunca insanlarin runescape adli bir oyunda para kasip sattiklarini anlatan bir makale okumustum 1:1 ayni ornek.

Belki kumar bagimliligi oldugu icin bagimli. Magic anvil, gem/kutu/fragment, craft sistemi... Oyun aslinda kamufle olmus devasa bir slot makinesi.

Belki oyunda disarda goremedigi saygiyi gorebildigi icin bagimli. KO oynarken minnacik bir balonun icine giriyorsunuz. Claninizla birlikte o balonun icinde kralsiniz. Etrafinizda bu oyunu oynadigi overek ve heyecanli bir sekilde anlatan varsa eger dikkatli bakin hepsi hayattan kopuk, ezik insanlar.

Zaten bu yuzden oyun son 7 senedir felan "istismar" modunda. Su oyundaki son 500 guncellemeyi alt alta siralasaniz her biri oyuncularin cebindeki son kurusu almaya yonelik guncellemelerdir. Bunlari F9Devillerle pk atmis, krallik yapmis, en son da steamde de cypherin ilk ultimasini kesmis birisi olarak soyluyorum. Yani bu oyunda yapilabilecek her seyi yaptim ve zamaninda yaptim.

5 yil once KO'yu biraktim, 1 yil once sigarayi biraktim tamamen alakasiz 2 sey gibi gozukuyor ama suan KO oynayan birisi duydugumda ve sigara icen birisi gordugumde ayni uzuntuyu hissediyorum.

Alıntıları Göster

Bu dediklerinize katılıyorum fakat bu saydığınız özelliklerin çoğu muadil oyunlarda da mevcut. Aslında klasik MMORPG mantığı bu saydığınız şeylere dayalı. KO'yu diğerlerinden ayıran farklı bir şey var yıllardır kimse çözemedi zaten bence çözemedikleri için birebir aynısını çok değiştirmeden yapmaya çalıştılar yine tutmadı gibi gözüküyor. KO zamanı başka büyük oyunlar da vardı. SilkRoad Ultima Conan bunların hiçbiri tutmadı KO kadar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Duygusuz İfade

Bu dediklerinize katılıyorum fakat bu saydığınız özelliklerin çoğu muadil oyunlarda da mevcut. Aslında klasik MMORPG mantığı bu saydığınız şeylere dayalı. KO'yu diğerlerinden ayıran farklı bir şey var yıllardır kimse çözemedi zaten bence çözemedikleri için birebir aynısını çok değiştirmeden yapmaya çalıştılar yine tutmadı gibi gözüküyor. KO zamanı başka büyük oyunlar da vardı. SilkRoad Ultima Conan bunların hiçbiri tutmadı KO kadar.

Alıntıları Göster

Aynen oyle, F2P MMORPG lerin yapi tasi genelde bu sekilde. Bence KO'nun ulkede bu kadar tutmasi tamamen o donemin etkisiyle alakali. Ultima cok eskiydi internet kafeler o kadar yaygin degildi. Age of Conan cok sonralardan geldi. Ama insanlarin deli gibi KO ve Silkroad oynadiklari zamani hatirliyorum. Bu ikisi arasindan da KO ile aklimda arabasini satip knight online karakteri alan adam efsanesi geliyor. Silkroad da o donemin guzel oyunuydu ama KO'nun yarattigi algi bambaskaydi. Insanlar o yuzden ona alisti. Oyun fenomendi 2006-2008 yillarinda. Dergilerde kapak sayfasinda, televizyonda haberlerde, okul aile toplantilarinda gundemdeydi  

• quote:

Orijinalden alıntı: Blaze`

Aynen oyle, F2P MMORPG lerin yapi tasi genelde bu sekilde. Bence KO'nun ulkede bu kadar tutmasi tamamen o donemin etkisiyle alakali. Ultima cok eskiydi internet kafeler o kadar yaygin degildi. Age of Conan cok sonralardan geldi. Ama insanlarin deli gibi KO ve Silkroad oynadiklari zamani hatirliyorum. Bu ikisi arasindan da KO ile aklimda arabasini satip knight online karakteri alan adam efsanesi geliyor. Silkroad da o donemin guzel oyunuydu ama KO'nun yarattigi algi bambaskaydi. Insanlar o yuzden ona alisti. Oyun fenomendi 2006-2008 yillarinda. Dergilerde kapak sayfasinda, televizyonda haberlerde, okul aile toplantilarinda gundemdeydi  

Alıntıları Göster

Vallaha hocam 15 sene olmuş son adam gibi oynayalı ama hala girip arada merak ediyorum oyun ne halde diye. Çok enteresan bir başarı açıkçası pazarlama başarısı Türkiye pazarına girmek isteyen tüm firmaların örnek alması gerek  Bu Rise Online aynısını denedi ama anlamadığım bir şekilde başarısız oldu.

• Duygusuz İfade kullanıcısına yanıt
    neden başarısız olsun daha oyun alfa, beta bile değil. yani açılmadı ki. ilk izlenimler gayet olumlu

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Yeni video gelmiş bu arada.

• beklenen videoydu gelmesi iyi oldu.

• Güzel bir oyun olacağa benziyor. Umarım modern zamanın hızlıca tuketilip bir kenara atılan oyunlarından olmaz da eskinin efsaneleşmiş MMORPG'leri gibi uzun süreler kendini oynatır.

2005-2010 arası KO dönemi gibi bu oyunun da forumda muhabbetinin dönmesini sabırsızlıkla bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MetalWave

neden başarısız olsun daha oyun alfa, beta bile değil. yani açılmadı ki. ilk izlenimler gayet olumlu

Öyle yazmışlar ya ondan söyledim. Yine beklendiği etkiyi yapmadı gibi geldi bana normalde hilesiz grafikleri güzel Knight Online diyince yıkılması lazım buraların.

• 23 Nisan'da 1 ay sürecek open Alpha 2 var. Güzelce toplanıp girelim bence, güzel düzeltmeler yapmışlar. 

• Oyunu indirip karakter oluşturabilirsiniz, yarın akşam 9'da alpha 2 açılıyor ve 1 ay sürmesi planlanıyormuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mustafa

23 Nisan'da 1 ay sürecek open Alpha 2 var. Güzelce toplanıp girelim bence, güzel düzeltmeler yapmışlar. 

Hocam ben pek kalabalığı sevmiyorum ama bir priest açarım, okçu ve mage oynayacak 1-2 kişi olursa uzaktan ks atarız  

edit: alfa 1'deki gibi direkt cz'de pk olacak sanıyordum ama az önce girip baktım 1 leveldan başlıyor oyun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ginga Eiyuu -- 23 Nisan 2021; 22:20:43 >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.