Şimdi Ara

RIO Kulübü (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
982
Cevap
36
Favori
196.495
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Adım Uğur. Bende dün itibari ile Kia Rio sahibi oldum. 2007 1.4 Advance Otomatik Benzinli modeli aldım. 2 gündür kullanıyorum çok memnunum inşallah yakıt konusunda da üzmez beni. 1.4 Otomatik benzinliler ne kadar yakıyor ortalam deneyen varmı ? Herkese sevgiler.
  • merhabalar bende de kia rio 2007 crdi var listeye katabilirsiniz tşkler
  • merhaba arkadaşlar bende de rio sedan 2006 dizel var (Listeye beni de eklersiniz artık :) )geçenlerde 70 kmlik bir şehirler arası yolculuktan sonra araba da gaz pedalına dokunmamla birlikte pervane sesine benzeyen bir ses geldi bu turboyla alakalı olabilir mi daha önceden gelmeyen bir sesdi sizce ne olabilir. şimdiden cevaplarınız için teşekkürler
  • arkadaşlar herkese merhaba. bende aranıza katılmak istiyorum.
    2.el bir Rio 1.4 ex advance benzinli manuel vites araç almayı düşünüyorum. 2006 model.
    bakmaya gittiğimde özellikle hangi noktalarını incelememi tavsiye edersiniz? bu aracın kronik sorunlu parçaları var mıdır?
    daha çok neresinde problem çıkıyor, nelere dikkat edeyim. yardımcı olursanız çok sevinirim.
  • aracı alınca atiker lpg kiti takarak kullanmayı düşünüyorum. bu şekilde kullanan var mı acaba?
    standart herkese taktıkları 43lt idi galiba, simit depo uyum sağlıyor mu? stepnenin yerine sığıyor mu acaba, yükseklik falan oluyor mu?
  • Benide yaz kardeş eskide kaldı ama yine alcam inş 0 aldım 1400 kmde sattım ama çok memnun kalmıştım şahene bi araba 215 basmıştık ankara yolunda 2010 1.4 sedan comfort abs
    arabada buydu
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-kia-rio-sifir-bedavadan-farksiz-bakmadan-gecme-pisman-olma/detay
  • Arkadaşlar selam

önemli bir konuda size danışayım dedim.. dün KIA ya gittim aracımın takas fiyatını öğrenmek amaçlı olarak . aracım 11.10.2007 trafiğe çıkışlı dizel rio gümüş gri comfort.. şu an 54400 km de... neyse ben aracımı tamamen orijinal sanıyordum birkaç boya varmış... o da nasıl olmuş ... ben askerdeyken bundan 5 ay önce , sağolsun eşim aracın sağ tarafını direğe sürtmüş , arka bagaja da park halinde biri vurmuş .. kaso autoking le anlaşmalı olduğundan eşim bunları yaptırmış kasko delinmeden.. bu yüzden aracın sağ tarafı boyalı ( iki kapı - çamurluk ) , bagajı da lokal boyalı.. neyseki detaylı rapor ve resimleri mevcut.. eşim bana askerdeyken kafayı takmayayım diye söylememiş sonra da unutulmuş tabii epey olmuş... neyse

şimdi ben aracı 19.900 den ilana vermiştim , ne kadar düşer aracımın değeri ? bilginiz varmı ?

• Selamlar,

Bizde de bir Rio var; 2008 model, 1.4, otomatik, işini yapan, zamanında bakımını yaparsanız keyfi yerinde olan ama benzini de biraz emen bir arkadaş kendisi.

Bir kaç sorum olacak:

- Araç 38 bin km civarında, geçen gün tam bir bakımdan geçti, lastikler de çapraz değişti. Şimdilik iyi ama değiştirmek icab edecek. Bu doğrultuda sizden öneri bekliyorum. Yumuşak yanaklı bir tekerleğin doğru olacağını düşünüyorum ama artısı eksisini sizin deneyimlerinizden duymak isterim.

- Usb li bir teyp hayat kurtarır diyorum, çok fazla bir beklenti yok, model önerisi rica edeceğim. Bir de bunun montajı ne kadar sürer ne kadar tutar? Basittir ve ucuzdur muhtemelen ama modeldaşlara sormuş olayım

- Araba siyah; boya koruması yapıyor musunuz, önerir misiniz, ne kadar tutuyor ve nerede yaptırmalı.. bu konuda neler dersiniz merak ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: pillout

Selamlar,

Bizde de bir Rio var; 2008 model, 1.4, otomatik, işini yapan, zamanında bakımını yaparsanız keyfi yerinde olan ama benzini de biraz emen bir arkadaş kendisi.

Bir kaç sorum olacak:

- Araç 38 bin km civarında, geçen gün tam bir bakımdan geçti, lastikler de çapraz değişti. Şimdilik iyi ama değiştirmek icab edecek. Bu doğrultuda sizden öneri bekliyorum. Yumuşak yanaklı bir tekerleğin doğru olacağını düşünüyorum ama artısı eksisini sizin deneyimlerinizden duymak isterim.

- Usb li bir teyp hayat kurtarır diyorum, çok fazla bir beklenti yok, model önerisi rica edeceğim. Bir de bunun montajı ne kadar sürer ne kadar tutar? Basittir ve ucuzdur muhtemelen ama modeldaşlara sormuş olayım

- Araba siyah; boya koruması yapıyor musunuz, önerir misiniz, ne kadar tutuyor ve nerede yaptırmalı.. bu konuda neler dersiniz merak ediyorum.

lastik konusua değineyim ki çok araştırdım... ve en sonunda iki lastik arasında kalmıştım.. . michelin energy ( fransız veya alman üretim ) , birde bridgestone turanza er300... ikisi de iyi lastik.. mişlen daha yumuşak hamurlu ancak kaygan zeminde daha dikkat edilmesi gereken bir lastik.. briçston daha sert , ama kaygan zeminde çok iyi tol tutuşa sahip.. arada da 185/65/14 lastikl ebadı olarak lastik başına 20tl fark vardı.. ben briçston alırdım

• Merhaba arkadaşlar,

Ben 2 ay önce 2011 model Kia Rio 1.4 Benzinli Comford+Abs otomobil satın aldım. Türkiye'ye gelen donanım içinde sis farı yok, bu nedele ben kendim taktırmak istiyorum.
    Sizlere danışmak istediğim şey ise sis farı için tesisat olup olmadığı. Ben sol far tarafında boş bir soket gördüm ama sağ tarafta göremedim.
    Siz farı tesisatı,sisfarı anahtarı ve maliyet hakkında bana bilgi verebilirseniz çok memnun olurum.
    Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
  • Merhaba Arkadaşlar,

1.4 97 beygir manuel vites benzinli 2010-2011 model Kia Rio otomobillerin şehir içi ve şehir dışı yakıt tüketimleri nedir?
  • Arkadaşlar merhaba 1 ay önce 2006 rio sedan altım 110 beygir dizel. aracın içi beklediğimden de geniş çıktı performansından gayet memnunum tek eksik gördüğüm ABS olmayışı, arac 1200 kilo yola gayet iyi basıyor. aldığımda turbo ıslık çalıyordu ufak bir bakım yaptırdım o seste gitti enjektörlerinden şüpheliydim onlarıda ayara soktum araç gayet düzgün bir hal aldı. Benim sizle asıl paylaşmak isyediğim konu BOR aracın yağına bor ekledim motor sesi felaket düzeyde azaldı bunu farketince hızımı alamadım birde yakıt deposuna ekledim inanırmısınız acenteden yeni alınmış hissi vermeye başladı motor ses sarsımla neredeyse tamamen bitti saten performanslı bir araçtı fakat bor bariz bir fark kattı motoro kullanmanızı tavsiye ederim.
    Arkadaşlar KİA RİO CRDİ SEDAN'IN yakıt tüketimi hakkında ne söyleye bilirsiniz? aracım 110 beygir olduğu için bu konu aklımda tam oturmadı hala
  • Merhaba

Arkadaşlar bu gün irtibari ile KİA RİO TREND 1.5 DİSEL aracım oldu :) beni de yazın :) :)
  • Merhaba Selim Karslı,
    Öncelikle güzel bir tercih yapmışsın, hayırlı olsun. Bor katkı ile ilgili paylaşının için sağol. Yakıt tüketimine gelince uzun yolda klima açık 16 kr, ortalama 18 kr, şehiriçi için net bir şey söyleyemem. Sadece Şehiriçi henüz ölçemedim. Zaten küçük bir yerde yaşıyorum, çok dur kalk olmuyor. Ölçmlerimin detaynı iki mesajda daha önce yazmıştım, önceki sayfalardan bakabilirsiniz.
  • SELAMLAR GAYET İYİ DÜŞÜNMÜŞSÜN EMEĞİNE TEŞEKKÜRLER
    SELİM KARSLI 2006 RİO SEDAN SİYAH
  • ÇOK GÜZEL DÜŞÜNMÜŞSÜN EMEĞİNE SAĞLIK
    SELİM KARSLI 2006 RİO SEDAN SİYAH DİZEL
  • selamlar

sizleri de ekledim arkadaşlar... geçen gün bayii ye gittim yetkili orada , önümüzdeki yıl Rio artık üretilmeyecek dedi... eldeki stokları satıp bitirecekler dedi.. sanırım ismi yine değişir , daha önce Pride > RIO olmuştu.. Misal Accent ERA ismi de artık değişiyor , muhtemelen 2012 de aynı segment era ismi yerine hyundai başka isimli araç çıkaracak.. Rio yerine de birşey çıkar
  • bir süredir araba arayışı içindeydim. ilk arabam olacak. istediğim araçlar fiyat olarak uymuyor, fiyatı uyan araçlar iç açmıyordu ..:)
    araçlar konusunda çok bilgi sahibi değilim. ancak rio ile ilgili yazdıklarınızı okuyunca ciddi ciddi düşünmeye başladım. galiba yeni yılın ilk aylarında ben de riocu olacam....:)
  • Merhaba arkadaşlar bende 2004 kia rio 1.5 LS comfort var aracımın üzerinde kumho marka 195/60R14 lastik mevcut. Ben arabayı ikinci el aldım. Arabanın orjinal lastiği bu mu merak ediyorum. Bazı lastikçi arkadaşlar kafamı karıştırdılar. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.
  • aracın orjinal lastikleri 185/65/14 tür.

bu arada aracımı sattım arkadaşlar yeni bir KIA almak üzere.. yani yine buralardayım merak etmeyin..
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.