Şimdi Ara

RIO Kulübü (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
985
Cevap
36
Favori
198.564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar aranıza ben de katılmak nistiyorum 2004 model bi kia rio hb aldım araç görünüm olarak bana en güzel rio gibi geldi çünkü sedanlara bakıyorum hakikaten arkası çok çirkin görünüyo ben aslında bu arabayı station wagon sanıp almıştım hb miş neyse yine de çok memnunun ama yüksek hızda rüzgardan etkilendiği fren yapınca bazen gıcırdadığı ses yalıtımının iyi olduğu doğru bir de bu lpg li araçlarda sık sık arıza sinyali göstermesi normal diyolar bu sizce doğru mu?hoşça kalın...

RIO Kulübü
  • BÜTÜN ARKADAŞLARA SELAMLAR RİO NUZDAN MEMNUN MUSUNUZ
  • hdemirkan1

Aracın hayırlı olsun öncelikle, kazasız belasız kullanmanı dilerim. Bende 2005 sedan Rio var, sen her ne kadar arka görüntüsünü beğenmiyorum desen de bence güzel, en azından yeni kasa Rio sedan dan bile daha derli toplu diye düşünüyorum.

Sana asıl söyleyecğim konu aıza ışığı ile ilgili. Bende de yanıyordu bu ışık. Başka sıkıntılar da vardı arabada, aldım götürdüm yetkili servise. Arkadaş var serviste fakat ona rağmen baya bi tuzlu geldi. Fakat en az 3-5 sene binmek için aldığım arabamın bakımında orjinal sıfır parça kullanıp kafam rahat olsun diyerekten katlandım ne yapayım.

Gelelim ışık meselesine. ışığın egzosta takılan 2. sensörden dolayı yandığını senin araca da takılan o cihazdan anladık. Servisteki arkadaş ta okuyabiliyordu bunu, bende okudum ingilizce bildiğim için. Neyse. Bu sensörü beyinden iptal edip tekrar yükleme yaptı, bir nevi formatladı yani. Çok şükür söndü dedim. Fakat 150 km sonra tekrar yandı! Bir daha gittim servise. Elelman aynı şeyi bidaha yaptı, yine söndü fakat 150 km kadar sonra yine yandı.. İki tane sensör var egzost sisteminde. Birincisi egzostun önünde bulunuyor ve buraya gelen gaz karışımının içindeki yanmamış oksijen gazı miktarını ölçerek beyine yakıt miktarını arttır yada azalt diye komut veriyor. Dolayısıyla özellikle yakıt sarfiyatı bakımından bu konu oldukça önemli. Araban çok yakıyorsa git bir özel servise. Kia, hyundai, mitsubishi servisleri genelde ortak oluyor. En azından sorun nerde öğren. Önemli bir sorun ise daha fazla bir masraf çıkarmadan önleme imkanın olur. Zaten adamlar da o ışığı bunun için koymuşlar oraya. İkince sensör de egzostun ne kadar zorlandığını ve karbondioksit ve karbonmonoksit gazlarına boğulduğunu tespit etmeye yarıyor. Yani onu korumak için konmuş. Ben bir sıkıntısını görmediğim için yaptırmıyorum. Zira 150 TL den başlıyor bu sensörler. Kia ve Hyundai araçlarında birçok modelde Bosch marka sensörler kullanılıyor.

Umarım yardımım dokunmuştur.

• aynısı bende var.. arıza lambası devamlı yanık lpg nedeniyle..

hayırlı olsun..
  • HERKEZE SELAMLAR.. ARKADAŞLAR DOGRU FORMA YAZMIYOR OLABİLİRİM BELKİ AMA BURAYI ZOR BULDUM :) ANKARADA 2003 2004 ARASI KİA RİO OTOMATİK VİTES 12.000 12.500 ARASI SATILIK ARIYORUM BİR TANE BULDUM GEÇ KALMIŞIM :( BAŞKADA YOK BİLEN BULAN OLURSA LÜTFEN YAZIN YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM ARABA HAKKINDADA HİÇ BİR FİKRİM YOK NETDEN GÖRDÜM SEVDİM..ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER
  • YİNE BEN LÜTFEN BANA YARDIMCI OLUN BAŞKA ARABA ALMAK ZORUNDA KALCAM :( AMA HEM ÇOK YÜKSEK KM LERİ HEMDE MODELLERİ DÜŞÜK ÇOGUDA ERKEK ARABASI BU DAHA KİBAR VE GÜZEL GELDİ FİYAT MODEL İDEAL CEVAPLARINIZ ACİLLL BEKLENİR...
  • ARANIYOR ANKARADA 2003 VE ÜST MODELİ OTOMATİK VİTES KİA RİO HB UYGUN FİYATA TABİKİDE 12.000 BİRAZ ÜSTÜ CEVAPLARINIZI BEKLERİM
  • MERHABA,

Sayın Rio'cu arkadaşlarım, uzun zamandır yazma fırsatım olmadı, haftasonu şehir dışına çıkacağım için ve zamanı da geldiği için bakım olayına gireyim dedim.
    Servisi aradım yaklaşık ne kadar tutar diye, 200 tl civarında olduğu söylendi (ki son gittiğimde 360 tl ile çıkmıştım) tamircime gittim ben de ...

5 litre yağ hatta neredeyse 6 lt alıyor - kendiniz alacaksanız diye söylüyorum karterin hacmi yüksek 4 lt koyunca sadece alt çizgiye denk geliyor yağ seviyesi...
    polen filtresi
    mazot filtresi - söküp takılması en ço zaman alan parça bu....
    hava filtresi
    2 tane arka stop lambası
    1 tane 3. stop lambası
    + işçilik dahil 160 tl ödedim...

ondan sonrada uzun yola çıktım yarım depo çizgisine geldim 463 km yaptı...

Hepinizin yolu açık olsun, kazasız belasız hayırlı yolculuklar dilerim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi plazmatech -- 7 Haziran 2010; 9:52:49 >
  • Rio arayanlara:

şu arabaları tavsiye ederim (ben 20 gün önce 2003 HB aldım, çok memnunum)

(pazarlıkla 12 civarında mantıklı)

bunu 10.000 civarında alabilirseniz gayet iyi bişeye benziyor:

• Merhaba arkadaşlar;
    Bende 2008 Kia rio comford sedan koyu gri 1.4 benzinli A/T araç sahibiyim ilk sahibiyim foruma yazdıklarınızı okudum bazı yararlı bilgiler var ama modifikasyonla ilgili fazla birşey paylaşılmamış Kia rio modifiye yapan arkadaşlar resim ekleyebilirmi?
    Bu arada benim araç benzini yemiyor içiyor resmen belki otomatik vites olduğu içindir 100 TL lik benzinle ancak 300 km (şehiriçi şehir arası karışık) yol yapabiliyorum sonra dayanamadım BRC marka lpg taktırdım 165 TL lik gazla 850 km yol yaptım.Aracımdan memnunum ama tabiki eksikleri bulunuyor.Direksiyondan kumanda yok,hız sabitleyici yok, çelik cantlı neden satmazlar hala anlamış değilim,2010 modellerde ABS standart yapmışlar benimkinde o da yok ama piyasadaki araçlara göre bu fiyata ve özelliklere göre iyi bir araç 2 yıldır sorunsuz kullanıyorum.
    Neyse aracına modifiye yapmış olanların resimlerini ekliyorum.
    Herkese selamlar...

• Listeye beni de eklemeyi unutmayın.

Selamlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: TatanQa

Selamlar arkadaşlar,

Daha önce bir RIO Club kurmuştuk ancak o zamanlar pek RIO kullanıcısı olmadığından 5-6 kişiyi geçememiştik . Dolayısıyla topic de kapanmak durumunda kalmıştı. Şu anda epey bir kullanıcısı olduğunu düşünüyorum.

Artık kendi kulübümüzü oluşturmalıyız diyorum. Bir başka topicte de konu gündeme geldi. Amacım burada önplana çıkmak falan değil sadece açmış oldum topici. Bu kulüp hepimizindir .

Sizden ricam burada araçlarımızla ilgili teknik yardım , resim , modifiye v.s. gibi herşeyi paylaşmamızdır. İsteyenler aşağıdaki linki de kopyalayarak imzasına taşır ise , Rio imzamız olacaktır. İsteyen başka imzalar da yaratabilir tamamen sizin insiyatifinize kalmıştır.

Örnek İmza:

_______________[image]https://store.donanimhaber.com/58/e0/45/58e0451b7b1579a0ac423f36ea919112.jpg[/image]_____CRDI________

imzadaki CRDI yazısını benzinli olanlar silebilir veya başka birşey yapabilirler

Ayrıca eklenmek isteyen arkadaşlarım belirli bilgileri buraya yazarsa listeye ekleyelim :

Kullanıcı Adı-------- Araç / Model Yılı--------Benzin / Dizel--------Renk

1.-----TatanQa----------Kia Rio-2007cm----------------Dizel---------------Gümüş Gri
    2.------nwolfk-----------Kia Rio-2009---------------Benzin/Lpg-------------Beyaz
    3.----bluenight----------Kia Rio-2004---------------Benzin/Lpg-----------Bal Köpüğü
    4.---Plazmatech--------Kia Rio-2007ad----------------Dizel----------------Beyaz
    5.-----necolay----------Kia Rio-2006-------------------Dizel-------------------Kırmızı
    6.------ilter88-----------Kia Rio 2007ad------------Benzinli/Lpg----------Buz Mavisi
    7.----muhlisbey--------Kia Rio 2009sedan-------------Dizel---------------Gümüş gri
    8.----atalay83----------Kia Rio 2006--------------------Dizel-----------------Füme
    9.------herkoç----------Kia Rio 2006--------------------Dizel-----------------Gri
    10-------E_R------------Kia Rio 2007cm----------------Dizel------------------Gri
    11.--CNGZYLMZ91-----Kia Rio 2008ad-----------------Benzin---------------Siyah
    12.----ketcap98--------Kia Rio 2007ad-----------------Dizel-----------------Buz Mavi
    13.----agozen--------Kia Rio 2008ad-----------------Dizel-----------------Buz Mavi
    14.----asoyer--------Kia Rio comfort 1.5 2005-----benzin/lpg-----------altınsarısı

Haydi hayılısı bakalım....

Ne oldu pes mi ettin????Model mi değiştirdin?

• Artık aranızdayım. 2009 CRDİ Advance ile aranıza katıldım. Araç ile ilgili görüşlerimi yeri geldikçe sizlerle paylaşacağım.
  • Merhaba arkadaşlar.Uzun zamandır bilgisayar başına geçemiyordum,başıma gelenleri paylaşmak istedim.Bir arkadaşım bana iridyum buji hakkında çok güzel şeyler anlattı,hatta anlatmakla kalmadı resmen kanıma girdi ve buji aldırdı.Diğer bujilere göre daha pahalı ama daha ince uçlu (0,6mm).Arkadaşlar lütfen bu konu hakkında bilgisi olan varsa bana yardımcı olabilir mi?Kafamda bir sürü cevaplanmamış soru var.İyi mi yaptım kötü mü onu da bilmiyorum.Sözde performans bujisiymiş,markası da NGK LASERLİNE İRİDYUM BUJİ.LPG'li araçlar için.Ben alırken aracın marka,model,motor no,beygir gücü,model yılını falan hepsini istediler.Gönderdikleri buji de benim arabaya göre imiş.Nasıl performans ise araç sanki daha fazla yakmaya başladı,(belki yaz aylarında olduğumuz için klima devamlı açık).Klimayı açıyorum araç belirsiz bir yerde ve zamanda stop ediyor.(bu olay LPG'den sonra olmaya başladı).Ne yapıcam bilemiyorum,acaba eksik bişey mi var,yoksa ben çok mu pimpirikliyim,yoksa eksik bilgi mi var bende.YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.

• yok mu arkadaşlar konu hakkında bilgisi olan?
  • Selamlar ,

Kusura bakmayın arkadaşlar , askerden sonra işleri toparlamak epey zaman alıyor.. Kia 'dan vazgeçmedim hala buralardayım merak etmeyin.. pm den de görüşebiliriz
  • quote:

Orijinalden alıntı: varna çakalı

Merhaba arkadaşlar.Uzun zamandır bilgisayar başına geçemiyordum,başıma gelenleri paylaşmak istedim.Bir arkadaşım bana iridyum buji hakkında çok güzel şeyler anlattı,hatta anlatmakla kalmadı resmen kanıma girdi ve buji aldırdı.Diğer bujilere göre daha pahalı ama daha ince uçlu (0,6mm).Arkadaşlar lütfen bu konu hakkında bilgisi olan varsa bana yardımcı olabilir mi?Kafamda bir sürü cevaplanmamış soru var.İyi mi yaptım kötü mü onu da bilmiyorum.Sözde performans bujisiymiş,markası da NGK LASERLİNE İRİDYUM BUJİ.LPG'li araçlar için.Ben alırken aracın marka,model,motor no,beygir gücü,model yılını falan hepsini istediler.Gönderdikleri buji de benim arabaya göre imiş.Nasıl performans ise araç sanki daha fazla yakmaya başladı,(belki yaz aylarında olduğumuz için klima devamlı açık).Klimayı açıyorum araç belirsiz bir yerde ve zamanda stop ediyor.(bu olay LPG'den sonra olmaya başladı).Ne yapıcam bilemiyorum,acaba eksik bişey mi var,yoksa ben çok mu pimpirikliyim,yoksa eksik bilgi mi var bende.YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.

Sorununu aşağıdaki linke yazarsan cevabını net bir şekilde alırsın
    http://forum.donanimhaber.com/m_20064365/mpage_58/f_/key_//tm.htm

• Selamlar arkadaşlar;

Bu modeller de motor seri ve hızlı olduğu için ABS şart deniyor. Mantıken diyorum ki ABS yoksa bile dandik bi fren sistemi koymamıştır adamlar. Frenleme mesafesi vs özellikleri makul sınırlar içindedir.

Doğru mu düşünüyorum?

• Selam arkadaşlar
    Satın almayı düşündüğümüz bir kaç araçtan birisi
    2008 Model bir Kia Rio Comfort 61000 km de .
    Aracın ortalama piyasa değeri ne kadardır.
    Yaklaşık 1 sene kadar binip satıcam ikinci elde değer kaybım çok olurmu?
    Teşekkürler güvenli sürüşler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: huseyinoner

Selamlar arkadaşlar;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-kia-rio-2006-dizel-rio-uygun-fiyat-127000-de-31096310/detay

Bu modeller de motor seri ve hızlı olduğu için ABS şart deniyor. Mantıken diyorum ki ABS yoksa bile dandik bi fren sistemi koymamıştır adamlar. Frenleme mesafesi vs özellikleri makul sınırlar içindedir.

Doğru mu düşünüyorum?

ABS olsa iyi olur elbette , yeni teknolojiden zarar gelmez.. benimkisi de ABS 'siz olanı ama frenleme denilen şey sürücünün dikkatli sürüşü ile doğru orantılıdır diye düşünüyorum..

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.