Şimdi Ara

Retina ekranlı cihazınızda mat ekran koruyucu kullanmayın

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
6.737
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, Telefonumda mat ekran koruyucu vardı, telefonu ben değil babam almıştı ve alır almaz aldığı yerde mat ekran koruyucu taktirdi. Neyse, tabi ben kullanıyorum cihazı 1 aya yakın oldu, demin şu koruyucunun köşesini açayım da kaliteyi ne kadar düşürüyor karşılaştırayım dedim, açar açmaz söküp attım jelatini. Bu kadar fark edeceğini hiç tahmin etmemiştim. Tavsiye etmiyorum.

• Aynı olayı bugun yasadım,sanki yeni telefon aldım inanılmaz değişiyor ekran.
  • Mat ekran koruyuculari aslında telefonu dışarıdan bakıldığında çok güzel yapıyor ama ekranı bozduğu için albeniligi kalmıyor maalesef parlak ekran koruyuculari benim için hiçbir şey ifade etmiyor parmak izini engellemiyor çünkü zaten iPhone ekranları da kolay kolay çizilmiyor ekran koruyucu kullanmak mantıksız bana göre
  • Kesinlikle bende 3-4 ay kullandım sonra soktum iyiki sokmuştum iPhone kullandığımı anca anladım ekranı %70 görüntüsünü bozuyor .oyundan bile zevk alamıyorum :)şimdi mutluyum
  • kaliteli alırsanız ne parmak izi olur nede görüntü kaybı

ben ozaki kullanıyorum

sıkıntı yok
  • iPadde parlak kullaniyorum ama iphonede mat iyidir. Butun gun elimde parmak izi yansima vs sorunu olmuyor. Varsin ekran kalitesi dussun isim rahat gorulsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emryrgc

iPadde parlak kullaniyorum ama iphonede mat iyidir. Butun gun elimde parmak izi yansima vs sorunu olmuyor. Varsin ekran kalitesi dussun isim rahat gorulsun.
    yansıma yaparsa açısını değiştiriyorum, parmak izini takmıyorum bile çünkü ekran parmak izinden görünmeyecek bi hal almıyor kesinlikle neden telefonun mis gibi ekran kalitesinden feragat edeyimki
  • Beklenti meselesi ama bende mat tercih etmiyorum.

Özellikle yeni iPad'de falan kesinlikle. Ekranın güzelliğini öldürüyor gerçekten..
  • Bu mat ekran koruyuculardan ilk bi arkadaşımda görmüştüm, görüntü kalitesi ve parlaklığı baya etkiliyor. Kendiminkiyle karşılaştırınca baya fark var.
  • "Sgp steinheil ultra cyristal" boyle biseydi adi..(parlak)

20 tl falan ama kesinlikle parasini hak ediyor.
  • ben timde taktırdım ne parmak ii sorunum var ne de yansıma vs vs 20 tl verdim arkalı önlü çizilme falan hiç olmadı
  • Bu konuda kesinlikle katılıyorum sana. Sadece arka yüzey için jelatin kullanıyorum ve diğer hiçbir yüzey için kılıf ya da koruyucu tercih etmiyorum. Elindeki telefondan mahrum bırakıyor yoksa seni bu koruyucular
  • Bende aynı aydınlanmayı yaşayan insanlardanım. Mat koruyucu ile 5 ay kullandım geçtiğimiz hafta yanlışlıkla köşesini kaldırdım sonra da çıkardım attım tabi.
    Ekrana bakmaktan çok büyük keyif alır oldum sanki yeni aldım telefonu
  • iPad'de SmartCover , iPhone'da sadece arka yüzeyde ; BodyGuardz kullanıyorum .

Bu tür cihazlarda ekranı kaplamak bana saçma geliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: brscnzr

Bende aynı aydınlanmayı yaşayan insanlardanım. Mat koruyucu ile 5 ay kullandım geçtiğimiz hafta yanlışlıkla köşesini kaldırdım sonra da çıkardım attım tabi.
    Ekrana bakmaktan çok büyük keyif alır oldum sanki yeni aldım telefonu

parlak jelatin çek, görüntüyü hiç etkilemiyor 1 2 lira bişey
  • İpad'de smart Cover iPhone'da parlak ekran koruyucu kullanıyorum. Mat yağlı gibi gösteriyor ve ekranın netliğini kalitesini fazlasıyla bozuyor kaliteli de aynı kalitesiz de bir şey değişmiyor. Parmak izi olmasın ve çizilmesin diye mat ekran koruyucuları farklı bir malzemeyle kapliyorlar sanırım. Kaldı ki ekranı özellikle çizmeye çalışmadığınız takdirde kolay kolay çizilmiyor ;) yeni ipad'i aldığımda adam parlak yerine mat ekran koruyucu takmişti 2 gün zor dayandım sonra hemen çıkarttım olan 30 TL'ye oldu smart Cover gayet yeterli !
  • Bende wrapsol ultra drop var bu mat mı parlak mı nerden anlayabilirim acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bebott

Bende wrapsol ultra drop var bu mat mı parlak mı nerden anlayabilirim acaba

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/34/IPhone_with_Matte_Screen_Protector_vs._Plain_iPod.jpg

İpod parlak iphone mat ekran koyucusu var,matta parmak izi bırakmaz görüntüde bir miktar kayıp oluyor,parlakta ise kullandıkça kirleniyor,görüntüde ise kayıp olmuyor,en önemli farkları bunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OrcunFix -- 16 Mayıs 2012; 10:53:17 >

• Ben iphone da çok oyun oynayan yada film izleyen biri değilim dolayısıyla ekrnla bir sorunum yok ve mat jelatin kullanıyorum mat jelatinin verdiği kayganlığı kendi adıma goruntu kalitesine değişirim..

Kaliteli mat jelatinin görüntü kalitesi diğerlerine göre bir nebze daha etkili elbette..

Ama mat jelatin var huzur var
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozel_uretim

kaliteli alırsanız ne parmak izi olur nede görüntü kaybı

ben ozaki kullanıyorum

sıkıntı yok

Wrapsolun sadece ekran için tekli satılanı var mat koruyucu ondan var suan ekranda ve görüntü diğer 5 tl lik matlarla aynı. Tek artısı düşmeye karsı koruyor iste.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.