Şimdi Ara

Resmi TARTARINI Destek Forumu (48. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.050
Cevap
3
Favori
88.605
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Wolverine

Öyle yapıyordum, demekki yanlış yapmamışız. Yardımlarınız için teşekkür ediyorum. Şu son filtre değişimiyle birlikte 25lt. aldığım gazla şehiriçi bakalım kaç km. yapacağım bu sefer.
    Düzelme olup olmadığını burdan paylaşırım zamanı gelince.

• quote:

Orijinalden alıntı: sönmez yıldız

quote:

Öyle yapıyordum, demekki yanlış yapmamışız. Yardımlarınız için teşekkür ediyorum. Şu son filtre değişimiyle birlikte 25lt. aldığım gazla şehiriçi bakalım kaç km. yapacağım bu sefer.
    Düzelme olup olmadığını burdan paylaşırım zamanı gelince.

Bugün orjinal filtre davlumbazını taktırdım. Haliyle sıfır filtreyi de taktık. Fakat sanki aracımızda eski büyük filtreli haline göre performansta azalma oldu. Bikaç gün bu şekilde sürüp emin olacağım.

Yan sanayi olarak takılan filtre daha büyük ve iç malzemesi kağıt değil daha kaliteli gibi geldi bana. Orjinal olarak takılanınsa küçük ve iç malzeme daha kağıtımsı.

Takan usta ilk takıp deneme yaptığında sanki gaz yemiyor önceki gibi dedi, yalan konuşmaz çünkü başta size anlattığım arkadaşım olan ustama yaptırıyorum işi.

Sonrasında ben sürerek deneme yaptım, başta fark yok gibi geldi ama 1. viteste ilk hızlanmada performans kaybı oldu gibi.

Acaba yaşadığım sizce psikolojik midir? Yani diğer filtre büyük ve iç malzemesi daha kaliteli olduğundan performansa olumlu etki eder mi? Yoksa her zaman orjinal davlumbaz ve filtreden şaşmayalım mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wolverine -- 21 Nisan 2012; 18:57:23 >

• açık ve net orjinal filtre bahsettiğiniz gibi performansta yada başka bir konuda olumsuz bir sonuç vermez sizinki tamamıyla psikolojik...bu kadar üzerinde düşünmenize bile gerek yok .gereksiz detaylara takılmamaya özen gösterin .
    Güvenli ve tasarruflu sürüşler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

açık ve net orjinal filtre bahsettiğiniz gibi performansta yada başka bir konuda olumsuz bir sonuç vermez sizinki tamamıyla psikolojik...bu kadar üzerinde düşünmenize bile gerek yok .gereksiz detaylara takılmamaya özen gösterin .

Benim için önemli olan temiz filtre ile aracımı lpg de kullanmak zaten. Ben de psikolojik olduğunu düşündüm, gerisi ayrıntı dediğiniz gibi aslında. Teşekkürler..
  • Yaza girerken aracıma geniş kapsamlı bir bakım yaptırdım, şimdi de LPG sistemini elden geçirmek, filtrelerini değiştirmek istiyorum. Ankara'da önerebileceğiniz bir yer var mı (Tartarini marka)?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre

Yaza girerken aracıma geniş kapsamlı bir bakım yaptırdım, şimdi de LPG sistemini elden geçirmek, filtrelerini değiştirmek istiyorum. Ankara'da önerebileceğiniz bir yer var mı (Tartarini marka)?

tartarini ankara servisleri iletişim numaralarını veriyorum görüşün hangi bayi size güven veriryorsa bakımlarınızı orda yapınız

470 FIRAT OTOGAZ 3122787974 Türkiye\Ankara Detayları...
    407 ÖZGÖKSE OTOGAZ 3122787412 Türkiye\Ankara Detayları...
    396 ULUDAĞ MOTORLU ARAÇLAR San.Gıda ve Tic.Ltd.Şti. 3123420056 Türkiye\Ankara Detayları...
    401 Ayhanlar Otogaz Medikal İnş.Tic.Ltd.Şti. 03122787289 Türkiye\Ankara Detayları...
    406 DAĞCEY OTOMOTİV LPG SİSTEMLERİ SAN. VE TİC.LTD.ŞTİ 0312 394 07 71 Türkiye\Ankara Detayları...
    467 M.E EGE OTOGAZ 3122787042 Türkiye\Ankara Detayları...
    403 M.S.EGE OTOGAZ İNŞ.GIDA TEKS.TİC.LTD.ŞTİ 0312 278 70 42 Türkiye\Ankara Detayları...
    405 ONUR OTO LPG TAMİR,BAKIM,AYAR VE MONTAJ SERVİSİ 0312 270 73 65 Türkiye\Ankara Detayları...

• quote:

quote:

açık ve net orjinal filtre bahsettiğiniz gibi performansta yada başka bir konuda olumsuz bir sonuç vermez sizinki tamamıyla psikolojik...bu kadar üzerinde düşünmenize bile gerek yok .gereksiz detaylara takılmamaya özen gösterin .

Benim için önemli olan temiz filtre ile aracımı lpg de kullanmak zaten. Ben de psikolojik olduğunu düşündüm, gerisi ayrıntı dediğiniz gibi aslında. Teşekkürler..

• quote:

Önceki mesajlarımda enjektörlere giden filtrenin orjinal filtre olmadığını söylemiştiniz. Ben onun lovato ya ait filtre ve demir kutusunun da yine lovatonun olduğunu öğrendim. İşin ilginç yanı abimin paegeot aracında da aynı filtreden takmışlar. O filtre ile aracın kullanılmasının zararı olur mu? Tartarinin kendi filtresine göre daha büyük bir filtre..
  • quote:

quote:

Önceki mesajlarımda enjektörlere giden filtrenin orjinal filtre olmadığını söylemiştiniz. Ben onun lovato ya ait filtre ve demir kutusunun da yine lovatonun olduğunu öğrendim. İşin ilginç yanı abimin paegeot aracında da aynı filtreden takmışlar. O filtre ile aracın kullanılmasının zararı olur mu? Tartarinin kendi filtresine göre daha büyük bir filtre..

merhaba daha öncede belirttiğim gibi herhangi bir sorun yok kullanılabilir

edit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sönmez usta-yıldız otogaz -- 28 Nisan 2012; 8:52:02 >

• quote:

quote:

Yaza girerken aracıma geniş kapsamlı bir bakım yaptırdım, şimdi de LPG sistemini elden geçirmek, filtrelerini değiştirmek istiyorum. Ankara'da önerebileceğiniz bir yer var mı (Tartarini marka)?

tartarini ankara servisleri iletişim numaralarını veriyorum görüşün hangi bayi size güven veriryorsa bakımlarınızı orda yapınız

470 FIRAT OTOGAZ 3122787974 Türkiye\Ankara Detayları...
    407 ÖZGÖKSE OTOGAZ 3122787412 Türkiye\Ankara Detayları...
    396 ULUDAĞ MOTORLU ARAÇLAR San.Gıda ve Tic.Ltd.Şti. 3123420056 Türkiye\Ankara Detayları...
    401 Ayhanlar Otogaz Medikal İnş.Tic.Ltd.Şti. 03122787289 Türkiye\Ankara Detayları...
    406 DAĞCEY OTOMOTİV LPG SİSTEMLERİ SAN. VE TİC.LTD.ŞTİ 0312 394 07 71 Türkiye\Ankara Detayları...
    467 M.E EGE OTOGAZ 3122787042 Türkiye\Ankara Detayları...
    403 M.S.EGE OTOGAZ İNŞ.GIDA TEKS.TİC.LTD.ŞTİ 0312 278 70 42 Türkiye\Ankara Detayları...
    405 ONUR OTO LPG TAMİR,BAKIM,AYAR VE MONTAJ SERVİSİ 0312 270 73 65 Türkiye\Ankara Detayları...

Hocam resmi sitesindeki yerleri biliyorum da gidip memnun kalan varsa ona göre seçim yapacağım. Arkadaşlar var mı Ankara'da Tartarini için gidip de memnun kaldığınız, tavsiye ettiğiniz bir servis?

• quote:

Abimin aracı için orjinal tartarini filtre davlumbazı buluncaya kadar mevcut filtreyi değiştirip kullanalım demiştik, size daha önce lovato demiştim ama brc nin filtresi imiş. Dış görünüş ile herşeyi aynı lovato ile. Sadece 3mm daha küçük. Biz brc nin filtresinden bulamadık, lovato bulduk, kutu içine takınca 3mm.lik boşluktan ötürü filtre kutusunu sallayınca boşta sallanan kısmı öttü haliyle. Biz de o kısma ortası delikli küçük bir yay kullandık. Brc ninki 57mm lovato ise 54mm imiş. Kapak ile filtre arasındaki minik boşluğa koyduk yayı, hem ses yapmasın, hem de sallanmasın filtre diye. Bu şekilde kullanmamızın bir zararı olur mu? Teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wolverine -- 30 Nisan 2012; 16:35:07 >

• quote:

quote:

Abimin aracı için orjinal tartarini filtre davlumbazı buluncaya kadar mevcut filtreyi değiştirip kullanalım demiştik, size daha önce lovato demiştim ama brc nin filtresi imiş. Dış görünüş ile herşeyi aynı lovato ile. Sadece 3mm daha küçük. Biz brc nin filtresinden bulamadık, lovato bulduk, kutu içine takınca 3mm.lik boşluktan ötürü filtre kutusunu sallayınca boşta sallanan kısmı öttü haliyle. Biz de o kısma ortası delikli küçük bir yay kullandık. Brc ninki 57mm lovato ise 54mm imiş. Kapak ile filtre arasındaki minik boşluğa koyduk yayı, hem ses yapmasın, hem de sallanmasın filtre diye. Bu şekilde kullanmamızın bir zararı olur mu? Teşekkürler..

lpg akışını kesmeyecek şekilde sabitlediyseniz 3mm çok büyük bir sorun değil .fakat en kısa sürede değiştirmenizde fayda var .

• Hızlı yanıtınız için teşekkürler..
  • quote:

Hızlı yanıtınız için teşekkürler..

vakit nakittir:))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Sönmez bey, geçici olarak taktırdığımız enjektörler için olan filtrenin orta kısmının bir ucu açık, diğer ucunda minik bir kapak var. Bu filtreyi kutu içine yerleştirdiğimizde delik olan kısmının enjektörlere doğru mu bakması lazım, kapaklı kısmın mı enjektörlere dönmesi gerek, yoksa farketmez mi?
  • quote:

quote:

Sönmez bey, geçici olarak taktırdığımız enjektörler için olan filtrenin orta kısmının bir ucu açık, diğer ucunda minik bir kapak var. Bu filtreyi kutu içine yerleştirdiğimizde delik olan kısmının enjektörlere doğru mu bakması lazım, kapaklı kısmın mı enjektörlere dönmesi gerek, yoksa farketmez mi?

kapalı olan giriş ,açık olan kısım ise çıkış yönüdür .diğer bir ifadeyle regülatörden çıkan hortum kapalı kısma bağlanacak açık olan kısım enjektöre giden bölüm olmalıdır

• quote:

quote:

quote:

kapalı olan giriş ,açık olan kısım ise çıkış yönüdür .diğer bir ifadeyle regülatörden çıkan hortum kapalı kısma bağlanacak açık olan kısım enjektöre giden bölüm olmalıdır

Bu bilgi için çok teşekkür ederim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bu bilgi için çok teşekkür ederim.

rica ederim

• Hocam Ankara'da ayar işini yapacak yetkili servise gittim, sarsıntı problemimi çözdüler, kontrol esnasında bir kaçak bulup hallettiler. Filtreyi de değiştirdim ve ücret & zaman olarak memnun kaldım.

Ancak aracım en fazla 30-35 litre gaz alıyordu, usta simit tankın 60lt olduğunu, şamandıranın bozulmuş olabileceğini söyledi.. Bana pek 60lt gibi gözükmediği için değiştirmedim ama şimdi inceleyince benim tank sanırım 60lt, ama en fazla aldığında 35lt gibi birşey almıştı.

Sormak istediğim şamandıranın yerlisi 120TL imiş, orjinalinin ise listesine bakacaklardı ama acelem olduğu için öğrenemeden ayrıldım, ücreti ne kadar biliyor musunuz? Üzerindeki mimgas, 120tl olan da bu markaydı sanırım, ama ben orjinal istiyorum..

Diğer sorum da enjektör meme uçlarının kalınlığı ile ilgili. Yazılım araca otomatik ayar yapmadı, usta sebebini meme uçlarının ince olmasına bağladı, ancak çekişte sorun yaşamıyorsan, yakışından da memnunsan kurcalamayalım dedi, biraz garipsedim ama sistemden memnun olduğum için ses etmedim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emre -- 13 Mayıs 2012; 20:42:25 >

• quote:

Hocam Ankara'da ayar işini yapacak yetkili servise gittim, sarsıntı problemimi çözdüler, kontrol esnasında bir kaçak bulup hallettiler. Filtreyi de değiştirdim ve ücret & zaman olarak memnun kaldım.

Ancak aracım en fazla 30-35 litre gaz alıyordu, usta simit tankın 60lt olduğunu, şamandıranın bozulmuş olabileceğini söyledi.. Bana pek 60lt gibi gözükmediği için değiştirmedim ama şimdi inceleyince benim tank sanırım 60lt, ama en fazla aldığında 35lt gibi birşey almıştı.

Sormak istediğim şamandıranın yerlisi 120TL imiş, orjinalinin ise listesine bakacaklardı ama acelem olduğu için öğrenemeden ayrıldım, ücreti ne kadar biliyor musunuz? Üzerindeki mimgas, 120tl olan da bu markaydı sanırım, ama ben orjinal istiyorum..

Diğer sorum da enjektör meme uçlarının kalınlığı ile ilgili. Yazılım araca otomatik ayar yapmadı, usta sebebini meme uçlarının ince olmasına bağladı, ancak çekişte sorun yaşamıyorsan, yakışından da memnunsan kurcalamayalım dedi, biraz garipsedim ama sistemden memnun olduğum için ses etmedim..

aracınızın ne olduğunu bilmediğim için depo boyutunun kaç lt olduğu hakkında bi fikrim yok fakat 60 lt depo olduğunu sanmıyorum bu tanklar özel üretim ve sadece motoru büyük hacimli olan araçlarda kullanılır .ayrıca araç suv yada arazi değilse zaten stepne havuzunuza sığmaz böyle bir tank .
    depo boyutunda emin olduktan sonra şamandıranızı değiştiriniz .

orjinal tartarini şamandırası 180-200 tl arası değişmektedir .

selamlar

• 
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.