Şimdi Ara

Resmi TARTARINI Destek Forumu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.050
Cevap
3
Favori
88.594
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • T A R T A R I N I FARKINI YAŞAMAK SİZİN EN DOĞAL HAKKINIZ
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Bundan sonra Tartariniciler burada toplanacak galiba...

İlk ben yazmış olayım :

iyi ki TARTARİNİ taktırmışım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dondurmaci

Bundan sonra Tartariniciler burada toplanacak galiba...

İlk ben yazmış olayım :

biraz forumdan ayrı kaldım forumda çok değişmiş ünal bey ayrılmış süha bey gelmiş hoş gelmiş hayırlı olsun, ne diyelim. Umarım süha beyde bizim sıkıntılarımıza çözüm olur umuduyla YENİDEN HOŞ GELDİN SÜHA BEY
  • quote:

Bundan sonra Tartariniciler burada toplanacak galiba...

İlk ben yazmış olayım :

Evet Arkadaşlar,

Tartarininin resmi blogu bu sayfadır. Sizlere elimden geldiğince destek olmaya çalışacağım. 3 - 6 Nisan LPG-CNG fuarı vardı. Bende fuarda görevli olduğumdan geçici olarak yoktum ama artık sizlere bir klavye uzaklığındayım.

Yeniden Hoşbulduk........
  • quote:

Orijinalden alıntı: Süha İŞGİNÖZ

Evet Arkadaşlar,

Tartarininin resmi blogu bu sayfadır. Sizlere elimden geldiğince destek olmaya çalışacağım. 3 - 6 Nisan LPG-CNG fuarı vardı. Bende fuarda görevli olduğumdan geçici olarak yoktum ama artık sizlere bir klavye uzaklığındayım.

Yeniden Hoşbulduk........

Alıntıları Göster
    hoşgeldiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: wolf_HKN

hoşgeldiniz

Alıntıları Göster
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdemgok -- 3 Mayıs 2008; 9:24:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdemgok

.

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim. Ziyaretini bekliyorum.
  • quote:

Teşekkür ederim. Ziyaretini bekliyorum.

Alıntıları Göster
    suha bey hoşgeldınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: prvn90

suha bey hoşgeldınız

Alıntıları Göster
    HOŞBULDUK,
    KALİTEMİZ GEÇMİŞİMİZ SINCE 1941
  • quote:

HOŞBULDUK,
    KALİTEMİZ GEÇMİŞİMİZ SINCE 1941

Alıntıları Göster
    Süha Bey
    Acaba tartarini sistemde regülatörden enjektörlere gelen borunun uzunluğu ne kadar olmalı yada fazla uzun olması (aracımda 60 cm den uzun) ne gibi sıkıntılara yol açar? Görüşleriniz yazarsanız memnun olurum.Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: pegasus33

Süha Bey
    Acaba tartarini sistemde regülatörden enjektörlere gelen borunun uzunluğu ne kadar olmalı yada fazla uzun olması (aracımda 60 cm den uzun) ne gibi sıkıntılara yol açar? Görüşleriniz yazarsanız memnun olurum.Teşekkürler

Alıntıları Göster
    Selam Süha BEY....

Dün Sabah 10 YTL gaz aldım 1.76 Ytl den...Dün ve bügün istanbulda 37,3 km yaptımdığımda gaz bitti..

Sizce bu normal midir...?? Araca 1,8 karbüratörlü 93 Opel Vectra
    Gittiğim yol işe gidiş geliş kullandığım Göztepeden Kozyatağı( 2,5 km kadar ) - Kozyatağı Göztepe arası...

10 / 37,3 : 0,2681 Ykr Yakmış

10 / 1,76 : 5,68 LT 5,68 Lt / 37,3 km : 0 ,1524 km yaktığı...

• quote:

Süha Bey

Alıntıları Göster
    Merhaba Pegasus33 Kardeşim,

Sıralı sistemde regülatör ile enjektör arasında uzak olmasının yada yakın olmasının aracınıza hiç bir zararı yoktur. Söylemiş olduğunuz ancak mikserli sistemde geçerli. Mikserli sistemde regülatöre hortumlar olabildiğince yakın olmalıdır.

Hayırlı Günler Diliyorum,

• quote:

Orijinalden alıntı: privatum

Selam Süha BEY....

Dün Sabah 10 YTL gaz aldım 1.76 Ytl den...Dün ve bügün istanbulda 37,3 km yaptımdığımda gaz bitti..

Sizce bu normal midir...?? Araca 1,8 karbüratörlü 93 Opel Vectra
    Gittiğim yol işe gidiş geliş kullandığım Göztepeden Kozyatağı( 2,5 km kadar ) - Kozyatağı Göztepe arası...

10 / 37,3 : 0,2681 Ykr Yakmış

10 / 1,76 : 5,68 LT 5,68 Lt / 37,3 km : 0 ,1524 km yaktığı...

Alıntıları Göster
    Merhaba privatum,

Gaz hesabızı yaparken, bence gaz deponuzu tam olarak doldurup benzine geçene kadar kullanın. Bu bir depo da ne kadar yaktınız ? doğru hesaplamaya en yakın yöntem budur.
    Ayrıca aracınızın mutkala buji ve hava filtrenizi de kontrol ettirmenizi tavsiye ediyorum.

İktisatlı Günler Sizin olsun,

• quote:

Merhaba privatum,

Gaz hesabızı yaparken, bence gaz deponuzu tam olarak doldurup benzine geçene kadar kullanın. Bu bir depo da ne kadar yaktınız ? doğru hesaplamaya en yakın yöntem budur.
    Ayrıca aracınızın mutkala buji ve hava filtrenizi de kontrol ettirmenizi tavsiye ediyorum.

İktisatlı Günler Sizin olsun,

Alıntıları Göster
    Süha Bey cevabınız iin teşekkürler
  • quote:

Süha Bey cevabınız iin teşekkürler

Alıntıları Göster
    Süha Bey, bir sorum olacak :

epeydir sormayı düşünüyordum, aşağıda bir arkadaş da bu konu ile ilgili başlık açmış. Ama ben size sorayım, hiç değilse yetkili birisinden cevap alayım:

lpg li arabalarda motor yağı için hangi yağ kullanmalıyız ?

ben hep servise götürüyorum 10/40 kullanıyorlar. bu yağ yeterli olur mu? yoksa piyasada satılan lpg li motorlar için özel yağlardan mı kullanmalıyız? Ya da Tartarini nin tavsiye ettiği özel bir yağı var mı ?

Teşekkür ederim.

• quote:

Süha Bey, bir sorum olacak :

epeydir sormayı düşünüyordum, aşağıda bir arkadaş da bu konu ile ilgili başlık açmış. Ama ben size sorayım, hiç değilse yetkili birisinden cevap alayım:

lpg li arabalarda motor yağı için hangi yağ kullanmalıyız ?

ben hep servise götürüyorum 10/40 kullanıyorlar. bu yağ yeterli olur mu? yoksa piyasada satılan lpg li motorlar için özel yağlardan mı kullanmalıyız? Ya da Tartarini nin tavsiye ettiği özel bir yağı var mı ?

Teşekkür ederim.

Alıntıları Göster
    Merhaba,

Benzinli araçların karbon tüketimi LPG li araçlara göre çook fazladır. Bu neden dolayı LPG araçların motor yağ değişimi benzinli araçlara göre daha uzundur. Şuan mevcut kullanmış olduğunuz yağ sizin için yeterli olacağını düşünüyorum.

Gününüz Aydın Olsun,

• quote:

Merhaba,

Benzinli araçların karbon tüketimi LPG li araçlara göre çook fazladır. Bu neden dolayı LPG araçların motor yağ değişimi benzinli araçlara göre daha uzundur. Şuan mevcut kullanmış olduğunuz yağ sizin için yeterli olacağını düşünüyorum.

Gününüz Aydın Olsun,

Alıntıları Göster
    teşekkür ederim Süha Bey

• quote:

teşekkür ederim Süha Bey

Alıntıları Göster
    Merhaba Süha bey,
    Aşağıda alıntı yaptığım konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

----
    http://forum.donanimhaber.com/m_22512625/mpage_1/key_//tm.htm#22533018

Ben de geçen hafta benim Tartarini yi takan ustamla görüştüm.(ilk 10bin km sorunsuz geçti, teşekkürler ustama ve Tartarini ye) 15 bin km olunca mutlaka gel, filtreyi değiştirelim dedi. Ben de hep aynı yerden alırım. Demek o kadar acil değil diyor bazı ustalar. Garip bir durum, bu ustalar aynı noktadan eğitim almamışlar mı ki farklı görüşteler?

quote:

Orjinalden alıntı: dondurmaci

18.000 km olduğunda benim ısrarım üzerine değiştirdi servis.
    onlar 30.000 den önce değiştirmediklerini söylemişlerdi.
    çıkan filitreyi ben görmedim ama pek kirlenmediğini ve muhtemelen de hep aynı yerden gaz aldığımı söylediler.
    evet genellikle aynı yerlerden gaz alırım. çok ucuz diye salaş yerlerden almıyorum.

iyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birtasarimci -- 12 Nisan 2008; 20:58:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: birtasarimci

Merhaba Süha bey,
    Aşağıda alıntı yaptığım konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

----
    http://forum.donanimhaber.com/m_22512625/mpage_1/key_//tm.htm#22533018

Ben de geçen hafta benim Tartarini yi takan ustamla görüştüm.(ilk 10bin km sorunsuz geçti, teşekkürler ustama ve Tartarini ye) 15 bin km olunca mutlaka gel, filtreyi değiştirelim dedi. Ben de hep aynı yerden alırım. Demek o kadar acil değil diyor bazı ustalar. Garip bir durum, bu ustalar aynı noktadan eğitim almamışlar mı ki farklı görüşteler?

quote:

Orjinalden alıntı: dondurmaci

18.000 km olduğunda benim ısrarım üzerine değiştirdi servis.
    onlar 30.000 den önce değiştirmediklerini söylemişlerdi.
    çıkan filitreyi ben görmedim ama pek kirlenmediğini ve muhtemelen de hep aynı yerden gaz aldığımı söylediler.
    evet genellikle aynı yerlerden gaz alırım. çok ucuz diye salaş yerlerden almıyorum.

iyi forumlar.

Alıntıları Göster
    Merhaba,

Gaz filitrelerin değişimi normal şartlar altında ( Temiz gaz kullanılmış ise ) 30.000 Km de değiştirilir. Lakin kötü bir gaza denk gelinmiş ise bu işin pek bir km ile alakası kalmıyor. Bu filitrelerin değişimi arabanızı iktisatlı kullanmanız için çok önemlidir. Arabanızın gaz filitresi tartarini yetkili servisindeki usta tarafından değiştirilmiş ise mutlaka değişmesi gerektiği için değiştirilmiştir.

• quote:

Merhaba,

Gaz filitrelerin değişimi normal şartlar altında ( Temiz gaz kullanılmış ise ) 30.000 Km de değiştirilir. Lakin kötü bir gaza denk gelinmiş ise bu işin pek bir km ile alakası kalmıyor. Bu filitrelerin değişimi arabanızı iktisatlı kullanmanız için çok önemlidir. Arabanızın gaz filitresi tartarini yetkili servisindeki usta tarafından değiştirilmiş ise mutlaka değişmesi gerektiği için değiştirilmiştir.

Alıntıları Göster
    HERKEZE BOL İKTİSATLI GÜNLER DİLİYORUM DUYDUĞUMA GÖRE BENZİNE BUGÜN YADA YARIN GENE ZAM GELİYORMUŞ

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.