Şimdi Ara

RESMİ OLARAK YENİ ÖTV ZAMLARI (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.082
Cevap
24
Favori
45.671
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mantıklı bir sınıflandırma değil gibi. Diğer bir çok varyasyon hakkında konuşmadan direkt olarak örnek vermek gerekirse;

An itibaryle,
    1.6 TDi Passat Comfortline DSG 131 Bin TL.
    2.0 TDi Passat Comfortline DSG 165 Bin TL.

Bahsedilen oranların uygulanması durumunda 1.6 TDi olan araç net 55 bin TL fiyat bandına takılacağından fiyatı zamlanıyor ve yaklaşık 156 Bin TL seviyelerine geliyor. Bu da 2.0 ile arasında yalnızca 9 Bin TL fark kalmasına neden oluyor. Son derece saçma görünüyor. Diğer taraftan aynı aracın aynı donanımında benzinli modeli ile dizel modeli arasında 40 Bin TL fiyat farkı oluşabiliyor. Özet olarak haberin doğruluğundan şüpheliyim.
  • Aboo yandık ki ne yandık hemi de
    Vergileri uçurtmuşlar resmen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hanc71 -- 7 Kasım 2016; 1:01:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LastShip

quote:

Orijinalden alıntı: interior designer

2010 yılında yapılması gereken düzenleme 2016 kasımına anca yapıldı.

Cebi para gören adam gitti almanı italyanı ihya etti.

2. elde de devr işlemlerinden alınan ücreti aracın değerine göre farklı ücretlendime olacak şekilde güncellenmeli.

alayım 10 bin km sonra satarım olayı bitmeli.

0 alıp ötv kdv vereceğime sıfır gibi 10 bin km de alayım olayı da bitmeli.

Sırf şekil arabaya bineceğim diye burada ahkam kesenlerin %90 ı liseli daha ehliyeti yok. Yada Dünya ekonomisinden haberi yok.

Sadece Türkiye değil tüm dünya şuanda her konuda tasarruf tedbirleri alıyor.

Araba markası ezberlemekte dünyadan haberiniz yok.

Hayatta tek luksu araba olan millete bu vergiler oldukca fazla.

Tek luks derken acikliyayim isterseniz.

En basitinden baslayalim.

Ev
    Mutfaga bakin;

-Etin kilosu 50 lirayi gecmis.
    -Meyve sebze desen organik muhabbetine kilosu tek haneli olan yok. (Dogal sebze meyve yemekte luksmus pardon biz gdo lulara devam edelim)

Esya

-Bi koltuk takimi asgari ucretten daha pahali. (Dogru rahat bi koltukta luks sayilir asgari ucret aliyorsan minderde oturup kalkacaksin)

Gelelim Elektronige

-Elin oglu maasinin yarisi fiyata son model telefonu alir biz ikinci elde ucuz telefon kovalariz. Cokta hevesimiz varsa sirtimizi kazikci operatorlere dayariz ay basi faturaya yansitip anca eli yuzu duzgun bi telefon aliriz.(Dogru ya telefon sadece haberlesmek icin kullanilan bir arac arama yapsin yeter iphone samsung milletimin neyine 3310 dan devam)

Elektronik demisken 2 yil once sifir aldigin laptopun suan ikinci elinin daha degerli oldugunu unutmamak lazim. Ama dogru diyorsun win xp yuklense yeter neymis i7 falandi filandi bi kac dakika acilmasini beklersin webde de artik acelen yok bos insanlariz en fazla dizi izleriz oda bi kac dakikaya load a duser akk yi gectiysende bi kac saat dolmasini falan beklersin ama sonucta izliyosun. ( ne gerek var akksiz 200mbit internetere oyle degil mi ? Buda luks tabi dogru)

Ha buraya kadar ikincil ihtiyaclardan bahsettik birazda temel ihtiyaclara girelim et ornegini geciyorum pasta yoksa ekmek yesinler (spoiler:ironi icerir)

Giyim..

Bize adidas nike falan luks tabiki murat kunduradan sasmayacaksin paramiz yurt disina gitmesin esnaf kazansin. En kotu icine bi tabanlik koyarsin al sana air max(!)

2 3 tane gomlek alayim diyosun markalarda geziyosun hayirdir? Bu ne luks? Kanserojen tamami polyester gomlek yeter o kadarda uzun yasamayiver. Saglikli yasamak lukstur(!)

Ha bunlari iyi kotu hallettiysen artik insan icine cikabilirsin. Ama oyle araba falan da neymis tabanvay olacak. Yolum uzun diyorsan tofastan sasmayacaksin paramiz disari gitmesin.

Neymis oyle 1.6 16v falan onlara zenginler biniyor lukse gerek yok. 1.2 uzerine binmicen. 2.0 motor dedigini falan duyuyorumda ^napcan ralliye mi katilcan?^

Bi araba aliyosan onunda vergisini ver yol yapacaklar patikada mi surcen arabayi?

- e abi alirken 1 araba parasida vergisini verdik, aldik arabayi benzin atamiyoruz icine depoyu doldursak cebimiz bosaliyor.
    +benzin ne dalga mi geciyosun lgp taktircaksin benzin lukstur yavas gel.
    - tamam abi bunada eyvallah aldik arabayi senenin 9 ayi garajda yatiyor havalar isindi iki piknige gidecez bide bayramda seyranda memlekete gidecez iste zaten ise falan arabayla gitmek luks biliyosun garajda tutuyoruz arabayi buraya kadar da tamam ama 365 gunde toplasan biz bu gavur icadina 60 gun bile binmiyoruz senelik boyuna vergisini veriyoruz. Alirken bi araba parasi vergi vermedik mi bu neyin vergisi?
    + olmaz oyle sey sen arabayi bi aliyosun belki 10 yil binecen? Degirmenin donmesi lazim bin yada binme o vergi alinir.
    - abi onada tamam dedik binsek binmesek vergiyi verdik benzinlige yanasiyoruz bi depo dolduruyosak 1.5 depo da vergi veriyoruz o nasil olacak.
    + bizim ulkede petrol mu cikiyor yegenim. Benzini 2 lira yapalimda millet israfin dibine mi vursun gezsin tozsun? Olmaz lukstur o.
    - dogru diyosun abide birde sunu anlamis degilim araba alirken bi araba parasi vergimizi verdik.
    Binsek binmesek vergimizi verdik.
    Bi depo dolduruyosak 1.5 depo vergimizide verdik.

Bu vergiler nereye gidiyorda yapilan yollara girerken bide yol icin para aliyolar?

Atıyorsunuz.

Migrostan Kuşbaşı eti Money kart ile 30 TL ye alıyorum. (Not: Kurbandan önce almıştım 40 TL üstü alışverişe 10 Money hediye vermişti.)

Mandalina 2 TL Muz 4 TL vs liste uzar gider. (GDO nun ne demek olduğunu tüm türkiye gibi sizde bilmiyorsunuz. bir çok sağlık örgütü ve dünyada yaşamın devam etmesi için çabalayan dernek GDO yu destekliyor. Evet GDO'lu ürün gamının içerisinde sizin kastettiğiniz ürünlerde var ama o bizim pazar için geçerli değil)

Mobilya takımının asgari ücretten pahalı olması kadar doğal birşey yok. Tarihin her evresinde bu böyleydi.

İtalyada asgari ücret ne kadar bilmiyorum ama 10-15 bin doların altında orta sınıf bir mobilya takımı bulamazsınız. (Not: İç Mimarım)

Gelelim elektroniğe demişsiniz. Otomobil gibi elektronik eşyalarda bizim ülkemiz için lüks o yüzden ajitasyon malzemesi edilemez.

İphone kullanma kardeşim 800-1000 TL ye ALO dedirtecek yüzlerce telefon var.

700-800 TL ye o fiyata TV alacak aile için fazla bile sayılabilecek özellikte TV ler var.

Araba dünyanın bir çok ülkesinde ihtiyaçdır. Ve kimse bizim ülkemizdeki mantık ile araba satın almaz.
    Genelde küçük park etmesi kolay ve az yakan araçları beyaz yakalılar tercih ederken bizim ülkemizde tam tersi sanki petrol bedavaymış gibi mavi yakalılar bile SUV sınıfı araba alma için kıçını yırtıyor.

Hundai de 2 bin tl yi geçmeyen maaşla çalışan kuzenimin ix35 i var.

Neymiş kampanya varmış 20 bin tl indirimle almış.

Ben Clio3'e biniyorum hasar kayıtlı aldım 23 bin tl ye.

Kuzenmin neredeyse 3 katı maaş alıyorum.

Bu zam beni zerrece etkilemedi.

Önümüzdeki 3-4 yılda değişiklik düşünmüyorum.

Haliyle etkilemeyecekte.

Akar yakıt zammından ağlıyorsunuz.

Ben bu yaz 3 kişi full bağaj Antalya-Bodrum arasında 2.000 km yaptım. 350-400 Tl arasında yakıt masrafım oldu.

Aynı kuzenin arabası ile koye gidip geldiğinde 200-250 km 100 TL yakıyor.

Sonra vay efendim sende para çok geziyorsun diye artistlik yapıyor bana.

Gezerim abi bagajımde kamp çadırım piknik tüpüm yastığım yorganım var.

Neymiş kriz varmış otel fiyatları artmış. Hiç hissetmedim.

NOT: 10 yıllık iç mimarlığım boyunca yaptığım işlerin büyük çoğunluğu oteldir. Bir çok otelde onaklayıp deneyimleme şansım oldu. Çaddırı hiçbir otele değişmem.

Vay efendi 1 bardak çay 3 tl olurmuymuş.

Dolduruyorum termosuma çayı istediğim sahil benim.

Kocaelide seka park boydan boya bana tahsis edilmiş durumda.

Canım nerede isterse orada bedavaya çay içiyorum.

Lükse alıştı bu millet lükse.

Arabaya binecekmiş.

Binemeyeceksiniz.

Son model telefon kullanamayacaksınız.

Açın biraz dergi kitap okuyun belgesel izleyin.

Küresel felaketler geliyor siz hala saçma sapan tutkuların peşinden gidiyorsunuz.

Bide marifetmiş gibi savunuyorsunuz.

Benzine elektroniğe tütüne alkole kılık kıyafete de benzer şekilde orantılı KDV gelmesini temenni ediyorum.

• Adamlar araba satışlarını durdurmaya çalışıyor zaten sizde sektör biter bilmem ne diyorsunuz araba sektörü türkiyenin kanayan yarası gibi paralar çıkıyor yurt dışına yerli arabalar çok az. Dolar ve Euro nun çılgın atışını kesmek için yapılan bir hareket bence. Ama kimse karşı çıkmayacak ve herkes araba almaya da devem edecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: funkmaster

o zaman buyrun, bakanın sözlerinin devamıhttp://www.hurriyet.com.tr/otvde-merak-edilenler-40265754

Haberi şimdi okudum bendeki taşlar biraz daha yerine oturdu.

Bir kere alt segmentlerde A,B ve kısmen C araçlarda bir indirim olacağı belli gibi ama bunu eldeki stokları eritip yıl
    sonu büyüme rakamlarına ulaşmak için dillendiremiyorlar ve meydan otomotivcilere kalıyor. Onlarda spekülasyon yapıp zam
    geliyor yalanıyla millete araç satma peşinde haliyle devletin işine gelen bir şey tavşana kaç tazıya tut durumu bir nevi

İkinci olarak bu düzenlemeye iten önemli etkenlerden biri de elektrikli araçlar. Devlet baba oradan da sağlam bir gelir
    kapısı açma peşinde.Tasarıda aracın spor olup olmama gibi durumlara kadar ayrıntıya gidileciğine göre bu düzenleme
    kesinlikle ortaya çıkan gelir adaletsizliğine azaltmak adına (bence asıl yolu bu değil) üst segmentlere daha fazla alt
    segmentlere de azalan bir vergi getirme peşinde.Orta segment çok fazla oynamaz gibi geliyor ama bir nebze artış olası.

Son olarak bu noktaya gelmemizde en büyük etken olan kayıt dışı ekonomi altında porshelar mersolar olanların şirketleri yıl
    sonu matrajsız olarak çıkıyor, adam yiyor içiyor iş yemeği yazıp vergiden düşüyor ota b.ka gider yazılıp gene vergiden
    düşülüyor. Bu düzenlemeden önce bunların yakasına yapışın be kardeşim

• Saçmalık diyen arkadaşlara tek bir örnek vericem. Malum biliyonuz özel tüketim vergisi var , araç alırken araç fiyatından bu oran kesilip sonra bunun üzerine katma değer vergisi hesaplanıp tahsil ediliyor. Yanı verginin vergisini veriyoruz, dünyanın neresinde verginin vergisi veriliyor merak ediyorum. Bunun gibi bir durum varken diğer şeyler bana mantıksız gelmiyor. Şaka gibi devlete verdiğimiz verginin bir daha vergisini ödüyoruz. Buna mantıklı diyen biri varsa vicdanını sorgulaması gerekir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Al PaC

Mantıklı bir sınıflandırma değil gibi. Diğer bir çok varyasyon hakkında konuşmadan direkt olarak örnek vermek gerekirse;

An itibaryle,

Bahsedilen oranların uygulanması durumunda 1.6 TDi olan araç net 55 bin TL fiyat bandına takılacağından fiyatı zamlanıyor ve yaklaşık 156 Bin TL seviyelerine geliyor. Bu da 2.0 ile arasında yalnızca 9 Bin TL fark kalmasına neden oluyor. Son derece saçma görünüyor. Diğer taraftan aynı aracın aynı donanımında benzinli modeli ile dizel modeli arasında 40 Bin TL fiyat farkı oluşabiliyor. Özet olarak haberin doğruluğundan şüpheliyim.

Doğuş kazığı ortaya çıkıyor yasayla alakası yok:)

• Sorun yok beyler araba alirken devletede bir tane alacaksiniz yani kisacasi bu. sonuc olarak,
    Egonomimiz cok eyi,

• quote:

Mantıklı bir sınıflandırma değil gibi. Diğer bir çok varyasyon hakkında konuşmadan direkt olarak örnek vermek gerekirse;

An itibaryle,

Bir başka konuda bir üyemiz şu şekilde ifade etmiş durumu. Facebook'tan yayıldığını söylüyor. Trolleme olabilir bu oranlar.

• Çok güzel

Bu halka mustahak derim...

Bence az olmuş ,

Almayın kardeşim alma idare et

Gezme , alışveriş yapma bi senede hava atma

Naktin cebinde kalsın.. ekonomi daraliyor , bi müddet sonra kampanya ustune kampanya yine alma ondan sonra gor ne kadar ucuza aliyorsun

• heymannn kullanıcısına yanıt
    Diyecek hicbirsey birakmamissim hocam, yine buyuk oyunu gormussun helal olsun

• ben hep 54999 tl'lik araba aldığım için beni etkilemeyen olay..
  • asiruhh1903 kullanıcısına yanıt
    Hakikatem komik yahu diyecek hicbir sey kalmadi artik Yahu 120 bine birak c sinifini 2015 ford mustang aliniyor bulgaristanda ulkeye gulup gececegim artik

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: LastShip

quote:

2010 yılında yapılması gereken düzenleme 2016 kasımına anca yapıldı.

Cebi para gören adam gitti almanı italyanı ihya etti.

2. elde de devr işlemlerinden alınan ücreti aracın değerine göre farklı ücretlendime olacak şekilde güncellenmeli.

alayım 10 bin km sonra satarım olayı bitmeli.

0 alıp ötv kdv vereceğime sıfır gibi 10 bin km de alayım olayı da bitmeli.

Sırf şekil arabaya bineceğim diye burada ahkam kesenlerin %90 ı liseli daha ehliyeti yok. Yada Dünya ekonomisinden haberi yok.

Sadece Türkiye değil tüm dünya şuanda her konuda tasarruf tedbirleri alıyor.

Araba markası ezberlemekte dünyadan haberiniz yok.

Hayatta tek luksu araba olan millete bu vergiler oldukca fazla.

Tek luks derken acikliyayim isterseniz.

En basitinden baslayalim.

Ev
    Mutfaga bakin;

-Etin kilosu 50 lirayi gecmis.
    -Meyve sebze desen organik muhabbetine kilosu tek haneli olan yok. (Dogal sebze meyve yemekte luksmus pardon biz gdo lulara devam edelim)

Esya

-Bi koltuk takimi asgari ucretten daha pahali. (Dogru rahat bi koltukta luks sayilir asgari ucret aliyorsan minderde oturup kalkacaksin)

Gelelim Elektronige

-Elin oglu maasinin yarisi fiyata son model telefonu alir biz ikinci elde ucuz telefon kovalariz. Cokta hevesimiz varsa sirtimizi kazikci operatorlere dayariz ay basi faturaya yansitip anca eli yuzu duzgun bi telefon aliriz.(Dogru ya telefon sadece haberlesmek icin kullanilan bir arac arama yapsin yeter iphone samsung milletimin neyine 3310 dan devam)

Elektronik demisken 2 yil once sifir aldigin laptopun suan ikinci elinin daha degerli oldugunu unutmamak lazim. Ama dogru diyorsun win xp yuklense yeter neymis i7 falandi filandi bi kac dakika acilmasini beklersin webde de artik acelen yok bos insanlariz en fazla dizi izleriz oda bi kac dakikaya load a duser akk yi gectiysende bi kac saat dolmasini falan beklersin ama sonucta izliyosun. ( ne gerek var akksiz 200mbit internetere oyle degil mi ? Buda luks tabi dogru)

Ha buraya kadar ikincil ihtiyaclardan bahsettik birazda temel ihtiyaclara girelim et ornegini geciyorum pasta yoksa ekmek yesinler (spoiler:ironi icerir)

Giyim..

Bize adidas nike falan luks tabiki murat kunduradan sasmayacaksin paramiz yurt disina gitmesin esnaf kazansin. En kotu icine bi tabanlik koyarsin al sana air max(!)

2 3 tane gomlek alayim diyosun markalarda geziyosun hayirdir? Bu ne luks? Kanserojen tamami polyester gomlek yeter o kadarda uzun yasamayiver. Saglikli yasamak lukstur(!)

Ha bunlari iyi kotu hallettiysen artik insan icine cikabilirsin. Ama oyle araba falan da neymis tabanvay olacak. Yolum uzun diyorsan tofastan sasmayacaksin paramiz disari gitmesin.

Neymis oyle 1.6 16v falan onlara zenginler biniyor lukse gerek yok. 1.2 uzerine binmicen. 2.0 motor dedigini falan duyuyorumda ^napcan ralliye mi katilcan?^

Bi araba aliyosan onunda vergisini ver yol yapacaklar patikada mi surcen arabayi?

- e abi alirken 1 araba parasida vergisini verdik, aldik arabayi benzin atamiyoruz icine depoyu doldursak cebimiz bosaliyor.
    +benzin ne dalga mi geciyosun lgp taktircaksin benzin lukstur yavas gel.
    - tamam abi bunada eyvallah aldik arabayi senenin 9 ayi garajda yatiyor havalar isindi iki piknige gidecez bide bayramda seyranda memlekete gidecez iste zaten ise falan arabayla gitmek luks biliyosun garajda tutuyoruz arabayi buraya kadar da tamam ama 365 gunde toplasan biz bu gavur icadina 60 gun bile binmiyoruz senelik boyuna vergisini veriyoruz. Alirken bi araba parasi vergi vermedik mi bu neyin vergisi?
    + olmaz oyle sey sen arabayi bi aliyosun belki 10 yil binecen? Degirmenin donmesi lazim bin yada binme o vergi alinir.
    - abi onada tamam dedik binsek binmesek vergiyi verdik benzinlige yanasiyoruz bi depo dolduruyosak 1.5 depo da vergi veriyoruz o nasil olacak.
    + bizim ulkede petrol mu cikiyor yegenim. Benzini 2 lira yapalimda millet israfin dibine mi vursun gezsin tozsun? Olmaz lukstur o.
    - dogru diyosun abide birde sunu anlamis degilim araba alirken bi araba parasi vergimizi verdik.
    Binsek binmesek vergimizi verdik.
    Bi depo dolduruyosak 1.5 depo vergimizide verdik.

Bu vergiler nereye gidiyorda yapilan yollara girerken bide yol icin para aliyolar?

Atıyorsunuz.

Migrostan Kuşbaşı eti Money kart ile 30 TL ye alıyorum. (Not: Kurbandan önce almıştım 40 TL üstü alışverişe 10 Money hediye vermişti.)

Mandalina 2 TL Muz 4 TL vs liste uzar gider. (GDO nun ne demek olduğunu tüm türkiye gibi sizde bilmiyorsunuz. bir çok sağlık örgütü ve dünyada yaşamın devam etmesi için çabalayan dernek GDO yu destekliyor. Evet GDO'lu ürün gamının içerisinde sizin kastettiğiniz ürünlerde var ama o bizim pazar için geçerli değil)

Mobilya takımının asgari ücretten pahalı olması kadar doğal birşey yok. Tarihin her evresinde bu böyleydi.

İtalyada asgari ücret ne kadar bilmiyorum ama 10-15 bin doların altında orta sınıf bir mobilya takımı bulamazsınız. (Not: İç Mimarım)

Gelelim elektroniğe demişsiniz. Otomobil gibi elektronik eşyalarda bizim ülkemiz için lüks o yüzden ajitasyon malzemesi edilemez.

İphone kullanma kardeşim 800-1000 TL ye ALO dedirtecek yüzlerce telefon var.

700-800 TL ye o fiyata TV alacak aile için fazla bile sayılabilecek özellikte TV ler var.

Araba dünyanın bir çok ülkesinde ihtiyaçdır. Ve kimse bizim ülkemizdeki mantık ile araba satın almaz.
    Genelde küçük park etmesi kolay ve az yakan araçları beyaz yakalılar tercih ederken bizim ülkemizde tam tersi sanki petrol bedavaymış gibi mavi yakalılar bile SUV sınıfı araba alma için kıçını yırtıyor.

Hundai de 2 bin tl yi geçmeyen maaşla çalışan kuzenimin ix35 i var.

Neymiş kampanya varmış 20 bin tl indirimle almış.

Ben Clio3'e biniyorum hasar kayıtlı aldım 23 bin tl ye.

Kuzenmin neredeyse 3 katı maaş alıyorum.

Bu zam beni zerrece etkilemedi.

Önümüzdeki 3-4 yılda değişiklik düşünmüyorum.

Haliyle etkilemeyecekte.

Akar yakıt zammından ağlıyorsunuz.

Ben bu yaz 3 kişi full bağaj Antalya-Bodrum arasında 2.000 km yaptım. 350-400 Tl arasında yakıt masrafım oldu.

Aynı kuzenin arabası ile koye gidip geldiğinde 200-250 km 100 TL yakıyor.

Sonra vay efendim sende para çok geziyorsun diye artistlik yapıyor bana.

Gezerim abi bagajımde kamp çadırım piknik tüpüm yastığım yorganım var.

Neymiş kriz varmış otel fiyatları artmış. Hiç hissetmedim.

NOT: 10 yıllık iç mimarlığım boyunca yaptığım işlerin büyük çoğunluğu oteldir. Bir çok otelde onaklayıp deneyimleme şansım oldu. Çaddırı hiçbir otele değişmem.

Vay efendi 1 bardak çay 3 tl olurmuymuş.

Dolduruyorum termosuma çayı istediğim sahil benim.

Kocaelide seka park boydan boya bana tahsis edilmiş durumda.

Canım nerede isterse orada bedavaya çay içiyorum.

Lükse alıştı bu millet lükse.

Arabaya binecekmiş.

Binemeyeceksiniz.

Son model telefon kullanamayacaksınız.

Açın biraz dergi kitap okuyun belgesel izleyin.

Küresel felaketler geliyor siz hala saçma sapan tutkuların peşinden gidiyorsunuz.

Bide marifetmiş gibi savunuyorsunuz.

Benzine elektroniğe tütüne alkole kılık kıyafete de benzer şekilde orantılı KDV gelmesini temenni ediyorum.

Kari kiza gitmeyiz alkola kole olmayiz kumar yok kahve yok kopek gibi calisiyoruz eywallah ama insan 6 gun calisip bir gunde kendini odullendirmek ister.

Yukaridaki olaylarin hicbiri bir erkekde yoksa bir tek keyfimiz var azıcık arac surmek hayalimizdeki aracla

HAYALİMİZ

Insanin hayalleri elinden alininca ne olur biliyor musun kendini odullendirmeyi baska yerde arar. Evet Psikolojisi duzgun bir insan robot gibi yasayamaz kendini odullendirmek icin bir sebebi olmayan insan ne calismak ister ne para kazanmak nede hayatini surdurmek.

Ulan bizim günahımız neydi.

Gemiye zam yap beyaz caya yap altina pirkantaya yap gemicige yap oka yaya yap luks giyime yap altin nakisli basortulerine yap tangaya kirmizi dona yap neden benim biricik keyfime ?

Hani her zaman dilinizden dusmuyor ya Allah Peygamber. Ben hakkimi helal etmiyorum Allah da bunun bu adaletsizligin hesabini soracak elbet.

• adamın kredi kartı yok ..( demekki ya öğrenci yada işsiz güçsüz..kart çıkartamıyor) gidiyor ev kurdan 36 ay telefonun piyasa fiyatının 2 katına taksitli iphone alıyor
    poloya binecek durumu yok ama yıllarca kredi ödeyerek lüks arabaya biniyor.. haaa dizelide pahalı olduğundan benzinlisini alıyor lüks arabanın..bu sefer benzin pahalı gelince tüp taktırıyor ..

bu kafa yapısındaki insana dayayacan vergiyi ki aklı başına gelsin .. bizim milletimiz göşteriş meraklısı .müstehakdır
  • Bu millet hak ettiği gibi yaşıyor.

Ben bugün kendime 2007 model, 90bin km. TÜV, servis, lastikler yeni Peugeot 107 aldım. 2750 Euro. Maaşım 1800 Euro.

Türkiye'de araba sahibi olmak lüx ötesi artık

• 1,6-2 Litrelik dilimde geliş fiyatı 160 bin TL altıysa %90, üstündeyse %120 oranı yazılmış. Bu oranı gördükten sonra 2 litrelik araçların fiyatlarının çok az artacağını, hatta hiç artmayacağını görebiliyoruz.

Şimdi rahatlıkla ifade edebilirim bu oranlar tamamen yalan dolan. Alt dilimdeki araçların fiyatları artarken 2 litrelik araç fiyatlarının cüzi miktarda etkileneceği görünüyor ki ben 1,6 Litre Passat alacağıma 2 litre Passat alırım daha iyi. Daha az etkilenirim bu artıştan.

Velhasılıkelam bu oranların tamamen sallamasyon, spekülasyon, uydurma olduğunu rahatlıkla ifade edebilirim artık.
  • quote:

An itibaryle,

2.0TDI 180-190 bandına çıkarak fark korunacaktır,sorun yok...

Eğer haberler doğru çıkarsa tüm otomobil firmaları modelleri arasındaki fiyat dengesini sağlamak ve kar marjlarını dengelemek için durumdan etkilenen-etkilenmeyen bütün modellerin fiyatını artıracaklardır...

• forumu siyaset meydanına çevirmeyin hele ki yalan dolan haberler ile

lütfen @admin arkadaş şu konuya el atsın, doğruluğu zerre belli olmayan haber için yüzlerce insan binlerce dakika yazdı okudu vs, işiniz gücünüz mü yok sizin anlamıyorum adam hükümeti vs karalayacak diye yalan gerçek bakmadan kendi yazmış kendi inanmış

• Bazi yorumlara bakiyorumda utaniyorum gercekten. Kimi demiski ;

*iyiki araba almisim kar ettik.

Digeri diyorki ;
    *benim almayi dusundugum araba etkilenmemis iyi kurtulduk.

Bir digeri ise diyor ki ;
    *yok bilmem ne arac dusunuyorduk olmaz boyle sans.

Olayi hala anlamiyormusunuz arkadaslar. At gozlugu ile bakip bireysel hayatlarinizi dusunmeyin. Hayat sizin evinizde yediginiz ictiginiz seylerden, ALABİLDİGİNİZ esyalardan ibaret degil.

Olaya genis cerceveden bakilmasinda fayda var.

KRİZ YAKİNDİR. EKONOMİ HİC AMA HİC İYİYE GİTMİYOR. BU YAPİLAN DUZUNLEMELER SON CİRPİNİSLAR VE GUNU KURTARMA CABALARİDİR. BASKA BİRSEY DEGİL...

Allah hepimizin yardimcisi olsun...

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.