Şimdi Ara

resimlerdeki göçüğü ankarada nerede düzeltebiliriz (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
1
Favori
2.600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Gladiotürk

Fatih oto kaporta

• Hocam leon arkadaşımızın bahsettiği kişi benim.

Bendeki hasar boyasız olmaz dediler bu yüzden yaptırmadım.
     resimlerdeki göçüğü ankarada nerede düzeltebiliriz
    Böyle duruyor. Bir ara fırsat bulursam başka yerlere de soracağım.

Göçük oval veya aracın tasarım çizgilerine gelmeyen bir yerdeyse boyasız düzeltilebiliyor. Youtube da pops a dent yazarsanız örneklerini görebilirsiniz.

Bunun dışındaki çekme işleminde aracın boyası kalkıyormuş, o kısma lokal boya atılıyormuş. Ayrıca metalik renk olduğu için de sanırım kapıya komple vernik atılıyor.

Bir de içeriden ovalama yöntemiyle düzeltilebiliyor. Ama sizin kapıda göçük artı ezilme var gibi. Autoking zaten kafadan boyayalım der bence. İşinin ehli birini bulursanız yaptırabilirsiniz.

Benim konunun ve bahsi geçen firmayla ilgili bir başka konunun daha linkini vereyim oradan bakın.

Geçmiş olsun...

http://forum.donanimhaber.com/tm.asp?m=14927981&mpage=3

http://forum.donanimhaber.com/m_59119987/mpage_1/f_/key_//tm.htm

• quote:

Orijinalden alıntı: that_inspector

Hocam leon arkadaşımızın bahsettiği kişi benim.

Bendeki hasar boyasız olmaz dediler bu yüzden yaptırmadım.

Böyle duruyor. Bir ara fırsat bulursam başka yerlere de soracağım.

Göçük oval veya aracın tasarım çizgilerine gelmeyen bir yerdeyse boyasız düzeltilebiliyor. Youtube da pops a dent yazarsanız örneklerini görebilirsiniz.

Bunun dışındaki çekme işleminde aracın boyası kalkıyormuş, o kısma lokal boya atılıyormuş. Ayrıca metalik renk olduğu için de sanırım kapıya komple vernik atılıyor.

Bir de içeriden ovalama yöntemiyle düzeltilebiliyor. Ama sizin kapıda göçük artı ezilme var gibi. Autoking zaten kafadan boyayalım der bence. İşinin ehli birini bulursanız yaptırabilirsiniz.

Geçmiş olsun...

abi orjnal boyaysa çekme (vakum) işlemi yapılırsa boya kalkmaz, yalnız boyalı parçada cekme işlemi uygulanmaz fakat risk alıp deneyen vardır ama birden cekerek degilde yumuşak cekerek boyanın gelmesini önlene bilir...

yinede söyleyim orjinal boyada böyle birsey mümkün degil.

daha önce söylediğim gibi cidden seninki cok basit sekilde düzelir.

• linkleri inceledim autokingden memnun olan pek görmedim... walla sıkıntılı bir durum
  • Ben olsam yaptırmazdım.
  • quote:

Fatih oto kaporta

Ben de bu cevabın verilmiş olmasını bekliyordum.
  • quote:

Fatih oto kaporta

bunu yazmak için girmiştim
  • Büyük ihtimal boyasız halledilir.
    Ama komple boyatmadan halledilemeyecekse,ben olsam boyatmazdım.
  • Bırak dağınık kalsın, o hasar vakumla falan düzelmez.

Belki belirginliği biraz azalır, onun için de o kadar uğraştığına değmez.
  • Ben olsam yaptırmazdım, gerçi bende bi göçük var bildiğin krater gibi halen yaptırmadım, çok tembelim çok
  • Boyada atık, çatlak vs. yoksa bırak kalsın öyle. Bence arabanı bozmaya değmez. Bir kaç güne kadar alışır gözün ve hatta sonraya doğru görmezsin bile. Kapının önünde duran, sürekli dışarıda olup yol ile temas halinde olan ve maalesef bazı hıyarların aptallıkları sonucu çarptığı araçtır OTOMOBİL denen illet.
  • benim aracın sol tavan 2 noktada minik göçükler var. bunlar için bile komle tavanın boyanması lazımmış. bende yaptırmadım bıraktım öyle duruyor.

sizin göçükte sizi rahatsız rahatsız etmiyorsa bırakın öyle kalsın
  • zaten sanayi esnafını anlamak ne mümkün en iyisi elletmemek ama bi şansımı deneyeceğim dünden beri nette dolanıyorum birkaç yer buldum bakalım ne olacak
  • Nazarlık olarak kalsın boşver yaptırma bence.
    Ama eğer illa yaptırcam dersen Ankara Batıkentte AutoKing var.
  • Bende kasti olarak sol 2 kapıda boydan boya kuru bir dal parçasıyla çizilmişcesine incelikte çizik var. Opel sol 2 kapıyı komple boyarız dedi:))
  • göçük düz bir bölgede ise daha kolay oluyor..eğer oval ve aracın tasarım çizgileri üzerindeyse düzeltme olmuyor diye biliyorum..autoking bu göçük işlerinde oldukca tecrubeli yinede bir görüşün
  • Boyasız zor gibi. Kesekağıdına benzemiş.
  • 2 defa göçük düzelttirme yaptırdım. Orada ustalarla yaptığım konuşmalardan şunu çıkardım. Dolu eziği şeklinde çukur biçimindeki göçükler düzeltilebiliyor ama bu şekilde damarlanmış kaporta hasarları yapılamıyor.

Bu hasar boyasız biraz zor bence.
  • ivedik 'te bir sürü kaportacı var. hatta benim aracımda şu an orda tamirde, geçen hafta sağ arka kapımı birisi pert etti onu yaptırıyorum. Sor bi kaç tanesine en iyi fiyatı verene yaptır gitsin. Büyük ihtimalle boyasız düzelmez.
    Şöför kapısının tam tutma kolunun altında da belli belirsiz bi göçük vardı. Dedim eliniz deymişken şunuda sevabına düzeltirsiniz. Usta baktı, abi dedi boyasız düzelmeyebilir, yapabilirsek düzeltiriz dedi.Şuna bile boya mı gerekir dedim. Abi kapı iskeletine denk geldiyse boyasız hayatta düzelmez dedi. bende boya moya gerekmeden onu da yapabiliyorsanz yapın yoksa ora kalsın dedim.
  • cevaplar için teşekkür ederim bi arkadaşım arabayı kendisine satmamı istedi benimde kafam karıştı nedersiniz aracımı satayımmı???
    teklif 37.000
    arac 2009 honda civic elegance
    40008 km de
    hatasız, boyasız, göçüklü :)
    prins marka tüp var
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.