Şimdi Ara

İzmir'de Göçük Giderme (ÇÖZÜLDÜ!)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
14
Favori
17.333
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Güncelleme Arabama bir daha çaptılar, boyasız düzelttirdim. Gelişmeler son mesajım da. 2. Sanayideki Boran Oto Doğrultma'nın sahibi Hamdi ustayı herkese tavsiye ederim.

Merhaba arkadaşlar,

Bundan iki üç ay önce iş yerinin koca otoparkında birisi kapıyı açarken sağ kapıyı göçertmiş, bir not yazma nezaketi de göstermemişti. Bugün ancak fırsat buldum. İzmir Autoking'e gittim. Fotoğrafları aşağıya ekliyorum.

Yakından bakılmadıkça göze çarpmayan bir hasar. Resimlerde de göreceğiniz gibi boya çok soyulmamış, sırıtmıyor. Görevli hasarın dizayn çizgisine geldiği için kaporta çekildikten sonra lokal boya atılması gerektiğini söyledi. Boyasız olup olmayacağını iki kez sordum ama maalesef yanıtını aldım.

Mini onarım bunu karşılıyor, cebimden para çıkmayacak, arabam da bir gün orada kalacak.

Şimdi boyatsam arabayı satarken sıkıntı yaşar mıyım sizce? Fotoğrafını saklayacağım, kısmetse bir iki seneye de arabayı yenileyeceğim. Tavsiyeniz ne olur? Acaba Mais onlardan daha iyi bir iş çıkarıp çekme ve üstüne pasta cilayla sorunu ortadan kaldırabilir mi?

Not: Konuyu kulübümüzün haricinde buraya da açma gereği duydum. Umarım anlayışla karşılarsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ozann -- 14 Temmuz 2012; 16:37:39 >

• Arkadaşım aynı olay benimde başıma geldi.
    Otopark klasigi diyebiliriz bu olaya.Hayvan herifler eşeğe biner gibi biniyorlar arabalarına .
    Hela kapısı bile o şekilde açılmaz.Tam bir terbiyesizlik.
    soruna gelince göçük olan bölüm öncelikle boyası kazınacak çektirilecek macun astar ve boya lokal olarak o bölgeye atılacak.
    Burada önemli nokta vernik tüm kapıya atılacak.yani boya lokal vernik tüm kapıya atılır.
    Aksi taktirde renk yapma (boyalı bölüm için yamalı gibi) olacaktır.güneş ışıgında kendini gösterecektir.ikinci olarak vernigi lokal atarlarsa 3-4 ay sonra dökülme yapabilir.
    sizin yerinizde olsam güzelce resimlerini çeker boyatırdım.Ama içten baya düzeltilir diye düşünüyorum.çokta belli olmaya bilir.
  • aynı şeklde benim megane aracımda vardı hiç bir şekilde boya vurdurmadan arkadaşım yapabildiğinğiz kadr düzgün yapın dedim boyasız bir şekilde gayet güzel olmuştu + sizin aracınız metalık renk farkı olabilir gri araçlarda çok oluyor bence hiç boya işine girmeyin ufacık şey yüzüncen
  • Merhaba arkadaşlar bugün randevum vardı, bahsi geçen göçük yeri ısrarlarıma rağmen boyasız yapamayacaklarını söylediler. Ben de vazgeçtim. İçeriden çekiçleme veya ovalamayla yapılabileceğini internetten öğrendiğimi söyledim. Boya atılmazsa dalgalanma oluşup daha kötü bir görünüme kavuşabileceğini söylediler.

Gidin görüşün aklınıza yatarsa yaptırım derim.

Kazasız belasız günler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: paratoner2010

Arkadaşım aynı olay benimde başıma geldi.
    Otopark klasigi diyebiliriz bu olaya.Hayvan herifler eşeğe biner gibi biniyorlar arabalarına .
    Hela kapısı bile o şekilde açılmaz.Tam bir terbiyesizlik.
    soruna gelince göçük olan bölüm öncelikle boyası kazınacak çektirilecek macun astar ve boya lokal olarak o bölgeye atılacak.
    Burada önemli nokta vernik tüm kapıya atılacak.yani boya lokal vernik tüm kapıya atılır.
    Aksi taktirde renk yapma (boyalı bölüm için yamalı gibi) olacaktır.güneş ışıgında kendini gösterecektir.ikinci olarak vernigi lokal atarlarsa 3-4 ay sonra dökülme yapabilir.
    sizin yerinizde olsam güzelce resimlerini çeker boyatırdım.Ama içten baya düzeltilir diye düşünüyorum.çokta belli olmaya bilir.

Detaylı açıklama için teşekkürler hocam, vazgeçtim yaptırmaktan.
    quote:

Orijinalden alıntı: n1say

aynı şeklde benim megane aracımda vardı hiç bir şekilde boya vurdurmadan arkadaşım yapabildiğinğiz kadr düzgün yapın dedim boyasız bir şekilde gayet güzel olmuştu + sizin aracınız metalık renk farkı olabilir gri araçlarda çok oluyor bence hiç boya işine girmeyin ufacık şey yüzüncen

Size de teşekkürler hocam. Ben de boya vurdurmadan olabildiğince yapın dedim, dizayn çizgisine geldiği ve boya da soyulduğu için olmaz dediler. Şimdilik kalsın böyle. Bir ara yetkili servisle de görüşürüm.

• quote:

Orijinalden alıntı: that_inspector

Merhaba arkadaşlar bugün randevum vardı, bahsi geçen göçük yeri ısrarlarıma rağmen boyasız yapamayacaklarını söylediler. Ben de vazgeçtim. İçeriden çekiçleme veya ovalamayla yapılabileceğini internetten öğrendiğimi söyledim. Boya atılmazsa dalgalanma oluşup daha kötü bir görünüme kavuşabileceğini söylediler.

Gidin görüşün aklınıza yatarsa yaptırım derim.

Kazasız belasız günler...

cam arasından ulaşıp özel aletlerle 10 sn bile sürmeden düzelten yerler var hocam.autokingin daha bugüne kadar hiç boyasız yapacağı bir göçük görmedim zaten herşeyi boyayalım diyorlar ve işçilikleri çok kötü
  • quote:

Orijinalden alıntı: efsanea_06
    cam arasından ulaşıp özel aletlerle 10 sn bile sürmeden düzelten yerler var hocam.autokingin daha bugüne kadar hiç boyasız yapacağı bir göçük görmedim zaten herşeyi boyayalım diyorlar ve işçilikleri çok kötü

Valla hocam adamlar boyadan para kazanıyor herhalde. Ben zaten internetten gördüğüm boyasız göçük giderme için gitmiştim. Üzerindeki azıcık sürtme de öyle kalsın sorun etmezdim.

Mini onarımdan dört hakkım varmış, birisini göçüğün oraya kullanacaklardı. Hemen yanındaki ufak beyaz nokta için de başka bir hakkımı daha kullanmayı istiyorlardı. Zaten yapacaksan oraya da vurursun boyayı, ne diye uğraştırıyorsun.

İzmir'de öyle bahsettiğiniz gibi bir yer var mı bilmiyorum maalesef...

• quote:

quote:

Valla hocam adamlar boyadan para kazanıyor herhalde. Ben zaten internetten gördüğüm boyasız göçük giderme için gitmiştim. Üzerindeki azıcık sürtme de öyle kalsın sorun etmezdim.

Mini onarımdan dört hakkım varmış, birisini göçüğün oraya kullanacaklardı. Hemen yanındaki ufak beyaz nokta için de başka bir hakkımı daha kullanmayı istiyorlardı. Zaten yapacaksan oraya da vurursun boyayı, ne diye uğraştırıyorsun.

İzmir'de öyle bahsettiğiniz gibi bir yer var mı bilmiyorum maalesef...

heryerde var şimdi.. google da araştırın boyasız göçük düzeltme diye hoşuuza giden bir yere yaptırın

• Arkadaşım, internette Car concept firmasını aratırsan arabanın hiç bir boyasına ve sanki o göcük olmamış gibi yapıyorlar. ANtalya da şubesi var. Orjinalinden hiç bir farkı yok. tavsiye ederim.
  • Tekrar merhaba arkadaşlar,

Sonunda sorunu çözdüm. Araştırmalarım sonucu işinin ehli bir usta buldum. Başka forumlardaki tavsiyelere uyarak Bornova 2. Sanayi'deki Hamdi Usta'nın yanına gittim. Autoking'in boyasız olmaz dediği, servisin de 300 TL+KDV karşılığı boyayarak halledebileceğini söylediği göçüğü, 34 yıldır sanayi de hizmet veren ustamız 1 saatlik uğraşı sonucunda ve de cuzi bir ücret alarak (50 TL) düzeltti. Kendisine ve kalfasına emekleri için buradan teşekkür ediyorum. Şimdi işlem öncesi ve sonrası fotoları ekleyeyim. Ustanın adresini de aşağıda bulabilirsiniz.

ÖNCESİ
     İzmir'de Göçük Giderme (ÇÖZÜLDÜ!)  İzmir'de Göçük Giderme (ÇÖZÜLDÜ!)

SONRASI

Boran Oto Doğrultma
    Hamdi Boran
    2. Sanayi sitesi 355 Sokak No:23 Bornova/İZMİR

• quote:

Tekrar merhaba arkadaşlar,

Sonunda sorunu çözdüm. Araştırmalarım sonucu işinin ehli bir usta buldum. Başka forumlardaki tavsiyelere uyarak Bornova 2. Sanayi'deki Hamdi Usta'nın yanına gittim. Autoking'in boyasız olmaz dediği, servisin de 300 TL+KDV karşılığı boyayarak halledebileceğini söylediği göçüğü, 34 yıldır sanayi de hizmet veren ustamız 1 saatlik uğraşı sonucunda ve de cuzi bir ücret alarak (50 TL) düzeltti. Kendisine ve kalfasına emekleri için buradan teşekkür ediyorum. Şimdi işlem öncesi ve sonrası fotoları ekleyeyim. Ustanın adresini de aşağıda bulabilirsiniz.

ÖNCESİ

SONRASI

Boran Oto Doğrultma
    Hamdi Boran

HAKİKATTEN çok güzel iş başarmışlar

• quote:

ÖNCESİ

SONRASI

Boran Oto Doğrultma
    Hamdi Boran

geçmiş olsun nasıl düzelttiler vakumla mı,çekiçle mi yoksa özel aletler var onla mı?

• quote:

geçmiş olsun nasıl düzelttiler vakumla mı,çekiçle mi yoksa özel aletler var onla mı?

Sağ ol hocam. Özel aletleri vardı ustanın Amerika'dan getirtmiş.

Önce silikonla dört beş yerinden vakum uyguladı, ardından büyükçe bir kaleme benzeyen ucu sivri bir aletle (sanırım buna yağlı çekiç deniliyor) bazı yerlere baskı uyguladı, ardından da camı açıp araya bir levha yerleştirdi ve değişik değişik uçları olan aletlerle içeriye uzanıp dizayn çizgisine (buna da fleto diyorlar) şekil verdi. Sonra biraz daha dışarıdan düzeltme sağladı.

Bana ilk başta %80 göçüğün gidebileceğinden bahsetti ama sağ olsun %100'e yakın bir oranda çözüm sağladı. İşinin hakkını veren bir ustamız olduğunu gösterdi.

• Tekrar merhaba arkadaşlar,

Maalesef geçenlerde park halinde olan arabama birisi geri geri çıkarken çaprtı. Çamurluk içe göçtü. Sorunu çözmesi için yine 2. sanayideki Boran Oto Doğrultma'nın sahibi Hamdi ustanın yanına gittim. Aşağıya işlem öncesi ve sonrası fotoğrafları ekliyorum. Servis büyük ihtimal değiştirecekti, başka yerler de boyayacaktı.
    Ayrıca serviste de araba 4-5 gün yatacaktı, araç yürür durumda olduğu için de Ak sigorta ikame araç vermeyecekti (Aralık'ta kasko yenilerken buna özellikle dikkat edeceğim). Mağdur olmamak için karşı tarafla anlaştım, eksperle, git gelle uğraşmadan işi hallettim.

İşlem öncesi fotolar:

Usta saat 10'da başladı, işi bir buçukta tamamladı. Sağ olsun boyasız olabilmesi için elinden geleni yaptı. İnanın yaptı durdu baktı bir daha bir daha düzeltti. Epey de uğraştı. Çok şükür %90'lık bir onarım oldu. Şimdi çok dikkatli bakılırsa çamurlukta portakal kabuğuna benzer bir görüntü var. Ama dışarıdan hiç sırıtmıyor. Tampondaki yere de ister astar+boya ister rötüs dedi. Bir daha git gel yapmamak, tamponun da farın bitimine kadar olan yerini boyatmamak için rötuş olsun dedim, ince bir fırçayla boya sürdü. İleride gözüme çok batarsa yaptırırım artık. Çırağı Hasan da sağ olsun epey çalıştı. İşlem gören yeri temizledi, cilaladı. İkisine de buradan çok teşekkür ederim.

Sonrası

Allah hepimizi beterinden saklasın.

İyi günler...

• Ben de bu ustaya gittim kapi ve camurluga benzer islem yaptirdim %70-80 sonuc aldim, yaklasik 2.5-3 saat surdu, titiz bir usta efendi bir adam. autoking falan yalan adamlar 2-3 haftaya randevu veriyor araca ne yaptiklari belli degil.

Olur da icinize sinmezse zaten sonra gider boyatirsiniz, kesinlikle tavsiye ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sunshines35

Ben de bu ustaya gittim kapi ve camurluga benzer islem yaptirdim %70-80 sonuc aldim, yaklasik 2.5-3 saat surdu, titiz bir usta efendi bir adam. autoking falan yalan adamlar 2-3 haftaya randevu veriyor araca ne yaptiklari belli degil.

Olur da icinize sinmezse zaten sonra gider boyatirsiniz, kesinlikle tavsiye ederim

%70 dediğinize göre çok iyi birşey ortaya çıkmamış sanırım neden memnun olmadınız mümkünse işlem öncesi ve sonrası resimleri ekler misiniz?
  • quote:

Maalesef geçenlerde park halinde olan arabama birisi geri geri çıkarken çaprtı. Çamurluk içe göçtü. Sorunu çözmesi için yine 2. sanayideki Boran Oto Doğrultma'nın sahibi Hamdi ustanın yanına gittim. Aşağıya işlem öncesi ve sonrası fotoğrafları ekliyorum. Servis büyük ihtimal değiştirecekti, başka yerler de boyayacaktı.
    Ayrıca serviste de araba 4-5 gün yatacaktı, araç yürür durumda olduğu için de Ak sigorta ikame araç vermeyecekti (Aralık'ta kasko yenilerken buna özellikle dikkat edeceğim). Mağdur olmamak için karşı tarafla anlaştım, eksperle, git gelle uğraşmadan işi hallettim.

İşlem öncesi fotolar:

Usta saat 10'da başladı, işi bir buçukta tamamladı. Sağ olsun boyasız olabilmesi için elinden geleni yaptı. İnanın yaptı durdu baktı bir daha bir daha düzeltti. Epey de uğraştı. Çok şükür %90'lık bir onarım oldu. Şimdi çok dikkatli bakılırsa çamurlukta portakal kabuğuna benzer bir görüntü var. Ama dışarıdan hiç sırıtmıyor. Tampondaki yere de ister astar+boya ister rötüs dedi. Bir daha git gel yapmamak, tamponun da farın bitimine kadar olan yerini boyatmamak için rötuş olsun dedim, ince bir fırçayla boya sürdü. İleride gözüme çok batarsa yaptırırım artık. Çırağı Hasan da sağ olsun epey çalıştı. İşlem gören yeri temizledi, cilaladı. İkisine de buradan çok teşekkür ederim.

Sonrası

Allah hepimizi beterinden saklasın.

İyi günler...

Hocam senin bu son vurugu kaç liraya tamir etti bu ustamız ?

• foto cektim ama net olarak belli olmuyor cok az bir cizgi kaldi ama cokuk yok buna da sukur kotu sayilmaz kesinlikle denenmeli diger franchise sistemlerde ayni sistemi kullaniyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • rezerv izmirdeyim. bişi olursa. inş olmaz. giderim geçmiş olsun guzelde yapmışlar helal olsun
  • Aracın ön çamurluğu plastik mi?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.