Şimdi Ara

Resim yüklerken boyutunu nasıl kucultürüm

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
937
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar gelştirdiğim proje deneme aşamasında henüz. Sayfa açılışta başlangıç için 3 resim listele dedim ama yinede çok yavaş yıkleniyor sayfa. Bunun en büyük nedeni resim boyutları. Her resim 1.5 mb 4000×2000 boyutunda arkadaşlar. Ama ben projemde en fazla resim genişliği olarak 600px olarak listeletiyorum. Çözük önerileriniz nelerdir. Resim kırpmak mı gerek kaliteyi ďüşürmek mi gerek. Yada her ikiside mi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• adildeveci kullanıcısına yanıt
    photoshopda resimin boyutunu resmi bozmadan çok rahat de?i?tirebliyorsun bi dene derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Konk_Soft

photoshopda resimin boyutunu resmi bozmadan çok rahat de?i?tirebliyorsun bi dene derim

dostum resimleri ben değil kullanıcılar yükleyecek
  • javascript ile imgleri browser tarafında istediğin boyuta küçültüp servera öyle yüklemen istediğin sonuca ulaştırır diye düşünüyorum. Küçültme işlemini tarayıcı tarafında yapacağın için dosyanın yüklenme hızıda artmış olur. İstediğin buysa sana örnek kodu yollarım burdan.
  • Bunlar için php classları mevcut verot.net gibi onları kullanabilirsin ama yüklemede olan resim boyutu için bişey yapamazsın en fazla js ile kontrol edip bunu yukleyemezsiniz diyebilirsin
  • nastii N kullanıcısına yanıt
    evet aynen öyle bişey işimi görebilir. kırpma işlemi de olursa tadından yenmez.
    fakat şöyle bi sıkıntım var jquery ile veya javascriptle yapılan bir kırpma işlemi mobil tarayıcıda çalışmıyor sanırım. mobil tarayıcılar için çözüm önerinizde var mı acaba.

adildeveci@hotmail.com bu adrese örneği yollayabilirsiniz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.