DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Resim İşleme / Düzenleme / Uygulama Programları
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
89
Cevap
0
Favori
45.959
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> İşletim Sistemleri ve Yazılımlar >> Yazılım Genel >> Resim İşleme / Düzenleme / Uygulama Programları
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
  • 11 Haziran 2006 22:36:11 Konu Sahibi
   NOT : Eğer Linkler Çalışmazsa Haber Verin


   Paint.NET 2.72 (Yeni Sürüm 02.09.2006 + Bedava)


   Paint.NET Windows XP ve 2000 için geliştirilmiş bedava bir resim işleme, düzenleme programıdır. Ücretli programlara ciddi bir rakip olan yazılım bedava oluşuyla da bir çok kullanıcının ilgisini çekmekte. Üstelik bedava olmasına rağmen gerçekten profesyonelce tasarlanmış ve diğer bedava programlara fark atmış durumda. Program içerisinde resim iyileştirme için hazırlanmış çeşitli filtreleri ve bir çok düzenleme işlemini barındırıyor.Ücretsiz olan programı indirmek için alttaki linklere tıklayın.


   Yenilikler (2.72) :

   * Yeni resim efektleri eklendi
   * Vista için yazdırma özelliği düzeltildi.   Yenilikler (2.70) :

   * Radyal bulanıklık efekti eklendi.
   * 30'un üzerinde hata giderildi.
   * Yazı aracındaki seyrek parçalanma düzeltildi.
   * Windows bütünleşmesi yoluyla açılan PDN resimlerinde düzenleme yapılamıyordu. Bu hata giderildi.   NOT:Programın çalışması için sisteminizde MS .Net Framework 2.0 yüklü olması gerekmektedir.Linkleri ona göre seçin.

   Paint.NET 2.72 İndirmek İçin Tıklayın (1) Not:Eğer sisteminizde MS .Net Framework yüklü değilse bu linki kullanın.Boyutu 52 MB.

   Paint.NET 2.72 İndirmek İçin Tıklayın (2) Not:Eğer sisteminizde MS .Net Framework yüklü ise bu linki kullanın.Boyutu 3.6 MB.   Programla İşlenen / Düzenlenen Resimlere Birkaç Örnek


   (Not:Resimleri büyük olarak görmek için altlarındaki linklere tıklayın.)   http://www.eecs.wsu.edu/paint.net/screenshots/pdn26_seattle.jpg   http://www.eecs.wsu.edu/paint.net/screenshots/pdn26_curves2.jpg   http://my.opera.com/vietdown.net/homes/albums/16325/hinh1.png   http://www.eecs.wsu.edu/paint.net/screenshots/pdn25_wow.jpg   http://www.eecs.wsu.edu/paint.net/screenshots/pdn25_bmw_b.jpg   http://www.eecs.wsu.edu/paint.net/screenshots/pdn_m3big.png


   _________________________________________________________________________________
   _________________________________________________________________________________
   _________________________________________________________________________________
   _________________________________________________________________________________


   Picasa 2.7 Build 37.40 (Bedava + Türkçe)


   Picasa ile bilgisayarınızdaki tüm resimleri bulabilir, düzenleyebilir ve başkalarıyla paylaşabilirsiniz. Hem de saniyeler içerisinde. Picasa yı her açtığınızda, yazılım tüm resimlerinizi (sizin varlığını unuttuklarınız da dahil) bulur ve görsel albümler şeklinde düzenler. Bu düzenleme tarihe göre tanıyabileceğiniz klasör isimleri şeklinde olmakta. Albümlerinizi sürükle bırak yöntemi ile düzenleyebilirsiniz. Ayrıca, etiketler oluşturarak yeni gruplar ekleyebilirsiniz. Picasa resimlerinizin her zaman düzenli olacağını size garanti eder.

   Tek klik ile ileri seviye resim düzenlemeleri yapmanız picasa ile mümkündür. Ayrıca, son derece güçlü efektler elinizin altındadır. Picasa ile resimlerinizi paylaşmanız son derece kolaydır. Resimleri, email ile gönderebilir, resimlerin çıktısını alabilir, Hediye CD ler basabilir hatta blog kullanıyorsanız, resimlerinizi blog sitenizde kullanabilirsiniz.   Düzenle   Picasa ile bilgisayarınızdaki tüm resimleri bulabilir, düzenleyebilir ve başkalarıyla paylaşabilirsiniz. Hem de saniyeler içerisinde. Picasa yı her açtığınızda, yazılım tüm resimlerinizi (sizin varlığını unuttuklarınız da dahil) bulur ve görsel albümler şeklinde düzenler. Bu düzenleme tarihe göre tanıyabileceğiniz klasör isimleri şeklinde olmakta. Albümlerinizi sürükle bırak yöntemi ile düzenleyebilirsiniz. Ayrıca, etiketler oluşturarak yeni gruplar ekleyebilirsiniz. Picasa resimlerinizin her zaman düzenli olacağını size garanti eder.

   Tek klik ile ileri seviye resim düzenlemeleri yapmanız picasa ile mümkündür. Ayrıca, son derece güçlü efektler elinizin altındadır. Picasa ile resimlerinizi paylaşmanız son derece kolaydır. Resimleri, email ile gönderebilir, resimlerin çıktısını alabilir, Hediye CD ler basabilir hatta blog kullanıyorsanız, resimlerinizi blog sitenizde kullanabilirsiniz.   Düzenle

   [image]http://store.donanimhaber.com/55/fc/31/55fc31fd096f96219a522e5847e84a37.jpg" />


   - Picasa, öncelikle bilgisayarınızdaki tüm resimleri bulur ve düzenler.

   - Siz izlerken, picasa bilgisayarınızdaki tüm imajlari inceler ve tarihe göre sıralık olarak tüm koleksiyonu otomatik olarak sınıflandırır.

   - Karma karışık olmuş klasörleri temizlemek ve resimleri hard diskinizde oradan oraya taşımak istermisiniz? Tek yapmanız gereken, resimleri bir klasörden diğerine sürükle bırak yöntemi ile taşımak. Picasa, isteğinizi iki kere onaylattıktan sonra bu taşıma işlemini kalıcı hale getirecektir. Resmin adını 828483232.jpg yerine websitem.jpg gibi anlamlı bir isimle değiştirmek istermisiniz? Picasa ile bir resmi veya bir grup resmin adını değiştirmek sadece saniyeler alıyor.

   - Siz izlerken, picasa bilgisayarınızdaki tüm imajlari inceler ve tarihe göre sıralık olarak tüm koleksiyonu otomatik olarak sınıflandırır.

   - Picasa içinde hızlı gruplandırma için etiketler kullanabilirsiniz. Bir etiket altında yer alan resimleri izlemek ve paylaşmak kolay olduğu gibi, arkadaşlarınıza email ile gönderebileceğiniz muhteşem slide gösterileri ve sinemalar da oluşturmanızı sağlar.

   - Sevdiğiniz resimlere bir altın yıldız verin. Böylece bir bakışta sevdiğiniz resimlere ulaşabilirsiniz. Hatta saniyeler içinde en sevdiğiniz resme ulaşmanızı sağlayacak yıldız arama filitre özelliği picasa ile gelmektedir.

   - Etiket kullanarak bir resmin diskinizde yer kaplamadan birden fazla albümde yer almasını sağlayabilirsiniz.

   - Sadece sizin görmek istediğini resimler mi var? Picasa albümlerinize şifre ekleyebilirsiniz. Bu işlem disk üstündeki dosyaları etkilemez.


   Düzelt   Temel düzeltmeler daha iyileştirilmiş olarak elimizin altında. Temel işlemler arasında, resmi kırpmaya yarayan düğmeleri, kırmızı göz sorun gidericisini, renk ve kontrast düzenleyicisini ve dijital resmin kalitesinin arttırılmasını sayabiliriz.

   Muhteşem efektler resimlerinizi sanat eserine çeviryor. Picasa da kullanabileceğiniz oniki adet resim efekti bulunmakta.Resimlerle birlikta kalacak başlıklar ekleyebilirsiniz. Resmi bir web sayfası olarak göndersenizde bir cd olarak bassanızda bu başlıklar kalacaktır. Başlıklar tamamen düzenlenebilir ve arama filitrelerinde resmi bulmak için kullanılabilir. Dilerseniz başlıkların resim ile birlikte görüntülenmemesini de sağlayabilirsiniz.   Zoom, Pan ve Tilt. İstediğiniz görüntüyü alamadınız mı? Picasa ile resme yaklaşın, sola veya sağa doğru odaklanın.   Paylaş

   Resimlerinizi paylaşmanın en zor tarafı hangi resmin en sevdiğiniz olduğuna karar vermeniz olacak. Picasa, resmi email ile gönderirken alacak arkadaşınız tarafından alması mümkün olacak boyutlara göre resmi yeniden boyutlandırır. Google Gmail dahil olmak üzere bir çok mail programı ile bu özellik çalışmaktadır.

   Picasa daki blog düğmesini kullanarak seçtiğiniz resimleri ve yazınızı otomatik olarak blog unuza gönderebilirsiniz.   Tek bir klik ile bir grup resimden slide show hazırlayabilir bunu cd ye basarak paylaşabilirsiniz. Picasa tüm yeni flash disklerle çalışabildiğinden resimleri istediğiniz gibi yanınızda taşıyabilirsiniz.   Yazdır

   İstediğiniz boyutlarda resimlerinizi bastırın. Veya resim basma hizmetini internet üzerinden veren şirketler vasıtası ile resimlerinizin çıktısını alın.   Yedekle   Picasa ile güvenli bir şekilde resimlerinizi yedekleyebilirsiniz.Arşivleme amacıyla CD veya DVD ye kayıt yapabilirsiniz.Slide showlarınızı hediye CD olarak hazırlayıp verebilirsiniz.Resimlerinizin yedeklerinden bir network oluşturabilirsiniz.   Bu kaliteli,kullanışlı,bedava,TÜRKÇE ve 58 MB boyutundaki programı indirmek için alttaki linke tıklayın.   _________________________________________________________________________________
   _________________________________________________________________________________
   _________________________________________________________________________________
   _________________________________________________________________________________


   Batch Image Processor (BIMP) 1.61 FREE


   Bu ufak program ile resim dosyalarınızı yeniden boyutlandırabilir , formatlarını değiştirebilir ve tüm resim dosyalarınızın belirli bir kelime ile başlamasını sağlayabilirsiniz.Yada resimlerinize farklı efektler uygulayabilirsiniz.

   2.35 MB boyutunda ve ücretsiz olan programı indirmek için alttaki linke tıklayın.

   İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN


   _________________________________________________________________________________
   _________________________________________________________________________________
   _________________________________________________________________________________
   _________________________________________________________________________________


   Google SketchUp 6.0.277 (Ücretsiz)


   SketchUp, Google tarafından geliştirilen ve 3 boyutlu hayallerinizi hiç olmadığı kadar kolay biçimde tasarlamanızı ve çizmenizi sağlayan harika bir yazılım. Kolay kullanıcı arayüzüyle hayallerinin çiftlik evini veya oturma odasını planlamak ve buna 3 boyutlu olarak göz atmak isteyen amatör kullanıcılar tarafından bile kullanılabilir. Üstelik Google programın artık bedava bir versiyonunu kullanıcılara açtı.

   Binlerce bileşen içerisinden modelinize uygun parçayı bulmanız çok kolay. Işığın geleceği yeri belirleyerek 3 boyut duygusuna biraz daha detay katabiliyorsunuz. Modelinizin üzerinde direkt olarak renk, ışık, biçim ve perspektif ayarlamaları yapabiliyorsunuz.

   Yenilikler (6.0.277) :

   -- Google earth için destek eklendi.
   -- Kullanım biraz daha basitleştirildi.

   Bedava olan programı indirmek için resimlerin altındaki linke tıklayın.Boyutu 19 MB.


   Google SketchUp 5.0.305 İndirmek İçin Tıklayın


   Ayrıca alttaki linke tıkladıktan sonra açılan sayfada hazır olarak verilen bazı evlere tıklayarak direk programa aktarıp editleyebilirsiniz.

   Hazır Evler İçin Tıklayın


   _________________________________________________________________________________
   _________________________________________________________________________________
   _________________________________________________________________________________
   _________________________________________________________________________________
   PhotoFiltre 6.2.7 (Ücretsiz + TÜRKÇE)


   PhotoFiltre bir çok resim formatını tanıyabilen, resim biçimleri arasında dönüşüm yapabilen, resimlere efektler ve filtreler uygulayabilen, üretici sitesindeki eklentiler sayeseinde yeni özellikler katılabilen bir resim düzenleme ve görüntüleme yazılımıdır.

   Özellikleri :

   # Resim türleri arasında dönüşüm yapabilme
   # Resimlerinizi yatay, dikey ve açılı döndürebilme
   # Resimlerinizi yeniden boyutlandırabilme
   # Resimlerinize saydamlık (transparanlık) ekleyebilme
   # Yazı ekleyebilme ve eklediğiniz yazılarınızı biçimlendirebilme
   # Otomatik renk ve parlaklık ayarı yapabilme
   # Parlaklık, renk, kontrast ayarını elle yapabilme
   # Renk dengesini ayarlayabilme
   # Resim arkaplanına renk ekleyebilme
   # Resimlerinizi tam ekran gösterebilme
   # Resimlerinizi yakınlaştırabilme (zoom özelliği)
   # Araç çubuğunu kişiselleştirebilme
   # Resimlerinizi masaüstü olarak kaydedebilme
   # Bilgisayarınızda bulunan resimleri kopyalayabilme, silebilme, taşıyabilme ve yeniden adlandırabilme
   # Resimlerinizden ikon yapabilme (16, 256 renk)
   # Kaynak ve hedef klasörleri belirleyebilme
   # Çoklu olarak resimlerinizi yeniden boyutlandırabilme, biçimlerini değiştirebilme
   # Beraberinde gelen efekt ve filtreleme seçenekleri ile resimleriniz üzerinde kusursuz işlem yapabilme
   # Resim ve fotograflarınıza çerçeve ekleyebilme ve bu çerçeveleri kişiselleştirebilme
   # Yaptığınız işlemleri geri ve ileri alabilme (Undo, Redo)
   # Resimlerinizin belli bir yerini kesebilme, kopyalayabilme, kırpabilme
   # Renk paleti ve RGB değerlerini gösterebilme
   # Photoshop dosyalarını açıp düzenleyebilme
   # Resimlerinizi sıkıştırarak kaydedebilme
   # Resim özelliklerini görüntüleyebilme
   # Çoklu olarak dönüşüm, boyutlandırma ve yeniden adlandırma işlemlerini yapabilme
   # Dil desteği
   # Dilerseniz üretici sitesinden efekt, filtre ve maskeleme modülleri indirerek çalışmalarınıza renk katabilirsiniz.

   Desteklediği resim türleri : Jpg (jpg, jpeg, jpe), bmp, gif, png, rle, tga (targa), tiff, ico

   1.6 MB boyutunda ücretsiz ve Türkçe olan programı indirmek için alttaki linke tıklayın.

   İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

   Programın Türkçe olması için Türkçe dil dosyasını indirip kurmalısınız.Bu dil dosyasını indirmek için alttaki linke tıklayın.

   İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN (Dil Dosyası)

   Nasıl Türkçe Yaparım: Önce indirdiğin zip'li dosyanıın içindeki "translationTR.plg" dosyasını masaüstüne çıkart.Sonra önce programın kurulu olduğu program files'taki klasöre gir.Ordaki "translationEN.plg" isimli dosyayı bul ve sil.Daha sonra masaüstündeki "translationTR.plg" dosyasını kopyalayıp "translationEN.plg" isimli dosyayı sildiğin yere yapıştır.Programı tekrar açtığında Türkçe olacak.


   Programın Plug-In'lerini indirmek için alttaki linke tıklayın.

   İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN (Plug-In)

   Program ile yapabileceklerinizden birkaç örnek.


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rietveld -- 8 Mart 2008; 16:20:25 >   |
   |
   _____________________________


   Soğuk Ve Boş Birşey Var Kızın Gülüşünün Ardında , Üstgeçitte Duruyor.Birkaç Saniye Sonra Havada Süzülüşünü İzliyorum.Sonunda Gülüşü Daha Sıcak Ve Anlamlı.Niye Güldüğünü Asla Öğrenemiycem , Artık Sadece Ruhsuz Bir Et Parçası...
   _╬_ Marilyn Manson l157l (Yeni Albüm "The Pale Emperor" Çıktı) _╬_
   :::^^::: Rietveld (RSA) Yazılım Ve Bilgi Evreni :::^^:::
  • 14 Haziran 2006 12:10:50 Konu Sahibi
   Google SketchUp programı eklendi.

   İyi Forumlar...

   |
   |
   _____________________________


   Soğuk Ve Boş Birşey Var Kızın Gülüşünün Ardında , Üstgeçitte Duruyor.Birkaç Saniye Sonra Havada Süzülüşünü İzliyorum.Sonunda Gülüşü Daha Sıcak Ve Anlamlı.Niye Güldüğünü Asla Öğrenemiycem , Artık Sadece Ruhsuz Bir Et Parçası...
   _╬_ Marilyn Manson l157l (Yeni Albüm "The Pale Emperor" Çıktı) _╬_
   :::^^::: Rietveld (RSA) Yazılım Ve Bilgi Evreni :::^^:::
  • Yarbay
   2603 Mesaj
   14 Haziran 2006 12:47:26
   Teşekkürler @rietveld.
   |
   |
   _____________________________

   Haydi, vakit geldi. Zaman beklemez. Ve çember asla yuvarlak değildir.
  • Yarbay
   2440 Mesaj
   14 Haziran 2006 12:52:01
   tşk
   |
   |
   _____________________________

  • Teğmen
   229 Mesaj
   14 Haziran 2006 12:54:22
   harikasın rietveld eline sağlık, acdsee yi siliyorum valla
   |
   |
   _____________________________

  • Yüzbaşı
   530 Mesaj
   14 Haziran 2006 14:18:24
   ooo yaşadık
   |
   |
   _____________________________

   İletilerimizde Türkçe'mizi katletmeyelim LÜTFEN!
   (a-b-c-ç-d-e-f-g-ğ-h-ı-i-j-k-l-m-n-o-ö-p-r-s-ş-t-u-ü-v-y-z)
  • Yarbay
   3804 Mesaj
   15 Haziran 2006 07:46:28
   çok teşekkürler bayıldım.
   |
   |
   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   15 Haziran 2006 09:29:20
   |
   |
   _____________________________

   Merhaba Yazsam Yeter Sanırım ?
  • Yarbay
   2086 Mesaj
   15 Haziran 2006 13:34:19
   rietveld sizin bu çalışmanıza hayranım doğrusu..elinize sağlık.
   |
   |
   _____________________________

   Saygısızlığın, saldırının küçüğü, büyüğü yoktur.

   Mustafa Kemal Atatürk
  • 15 Haziran 2006 13:48:59 Konu Sahibi
   quote:

   Orjinalden alıntı: xax

   rietveld sizin bu çalışmanıza hayranım doğrusu..elinize sağlık.


   Çok teşekkürler.Umarım faydalı olur.

   |
   |
   _____________________________


   Soğuk Ve Boş Birşey Var Kızın Gülüşünün Ardında , Üstgeçitte Duruyor.Birkaç Saniye Sonra Havada Süzülüşünü İzliyorum.Sonunda Gülüşü Daha Sıcak Ve Anlamlı.Niye Güldüğünü Asla Öğrenemiycem , Artık Sadece Ruhsuz Bir Et Parçası...
   _╬_ Marilyn Manson l157l (Yeni Albüm "The Pale Emperor" Çıktı) _╬_
   :::^^::: Rietveld (RSA) Yazılım Ve Bilgi Evreni :::^^:::
  • Yarbay
   4558 Mesaj
   16 Haziran 2006 18:15:14
   UP


   Çok güzel olmuş bu şekilde; bir arada

   Ellerine sağlık
   |
   |
   _____________________________   Mekanın, Cennet'in en Mavi'si olsun büyük üstad


  • Yarbay
   4272 Mesaj
   16 Haziran 2006 22:37:03
   çok teşekkürler
   |
   |
   _____________________________

   Asus N55SF S1194V
   Apple Iphone 6 Silver 64 GB
  • 16 Haziran 2006 23:10:53
   hepsi kullanışlı ve güzel programlar sagolasın
   |
   |
   _____________________________

  • 10 Temmuz 2006 12:18:37 Konu Sahibi
   Paint.NET programının 2.64 sürümü çıktı.Linkleri güncelledim.

   |
   |
   _____________________________


   Soğuk Ve Boş Birşey Var Kızın Gülüşünün Ardında , Üstgeçitte Duruyor.Birkaç Saniye Sonra Havada Süzülüşünü İzliyorum.Sonunda Gülüşü Daha Sıcak Ve Anlamlı.Niye Güldüğünü Asla Öğrenemiycem , Artık Sadece Ruhsuz Bir Et Parçası...
   _╬_ Marilyn Manson l157l (Yeni Albüm "The Pale Emperor" Çıktı) _╬_
   :::^^::: Rietveld (RSA) Yazılım Ve Bilgi Evreni :::^^:::
  • Binbaşı
   1376 Mesaj
   10 Temmuz 2006 12:45:13
   bende picasa kullanıyorum güzel fakat çok özelliği yok diğerlerini bilmiyorum ama güzele benziyorlar
   |
   |
   _____________________________

  • 30 Temmuz 2006 16:43:16 Konu Sahibi
   Picasa 2.5 Build 32.43 sürümü çıktı.Linkini güncelledim.

   İyi Forumlar...

   |
   |
   _____________________________


   Soğuk Ve Boş Birşey Var Kızın Gülüşünün Ardında , Üstgeçitte Duruyor.Birkaç Saniye Sonra Havada Süzülüşünü İzliyorum.Sonunda Gülüşü Daha Sıcak Ve Anlamlı.Niye Güldüğünü Asla Öğrenemiycem , Artık Sadece Ruhsuz Bir Et Parçası...
   _╬_ Marilyn Manson l157l (Yeni Albüm "The Pale Emperor" Çıktı) _╬_
   :::^^::: Rietveld (RSA) Yazılım Ve Bilgi Evreni :::^^:::
  • 07 Ağustos 2006 19:49:12 Konu Sahibi
   Paint.NET programının 2.70 sürümü çıktı.Linkini güncelledim.

   İyi Forumlar...

   |
   |
   _____________________________


   Soğuk Ve Boş Birşey Var Kızın Gülüşünün Ardında , Üstgeçitte Duruyor.Birkaç Saniye Sonra Havada Süzülüşünü İzliyorum.Sonunda Gülüşü Daha Sıcak Ve Anlamlı.Niye Güldüğünü Asla Öğrenemiycem , Artık Sadece Ruhsuz Bir Et Parçası...
   _╬_ Marilyn Manson l157l (Yeni Albüm "The Pale Emperor" Çıktı) _╬_
   :::^^::: Rietveld (RSA) Yazılım Ve Bilgi Evreni :::^^:::
  • Yarbay
   3447 Mesaj
   07 Ağustos 2006 20:26:41
   eline sağlık
   |
   |
   _____________________________

  • Binbaşı
   1807 Mesaj
   08 Ağustos 2006 00:40:09
   Kardeş hep güzel programlar öneriyorsun saol
   |
   |
   _____________________________

   "Toplumun genelinin neler döndüğünden haberi yoktur, hatta haberi olmadığından dahi habersizdir.” Noam Chomsky
  • Er
   7 Mesaj
   09 Ağustos 2006 09:30:45
   Sen olmassan buralara giremezdim ben,anlamazdım dilinden.
   EYWALLAH KARDEŞ
   |
   |
   _____________________________

Reklamlar
SEO
modasor
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,953
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.