Şimdi Ara

Repeater Sınırlı Bağlantı Sorunu !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
901
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dubleks bir evde oturuyorum. TTnet'in 2014 Zyxel antensiz modemi alt katta. Bilgisayarım Hp Pavilion G6 win 8.1. Bağlantı çok düşük olduğundan Tp-Link'in ML3020 mini routerını üst kata repeater modunda kurdum. Kurulumu Tp-Link arayüzünden sorunsuz gerçekleştirdim ve şu anda sinyal kalitesi 5 seviyeye yükseldi. Ancak sorun şu ki; bağlantı belirli aralıklarla sınırlı bağlantı oluyor ve kopuyorum. Disconnect yapıp tekrar connect deyince yeniden stabil bağlantıyı sağlıyorum ancak her 30-45dk'da bir bunu yapmak durumunda kalıyorum. Sınırlı Bağlantı probleminden nasıl kurturabilirim ?

• sorun hala devam ediyor, bu konuda bilgisi olan kimse yok mu?
  • güncel
  • quote:

Orijinalden alıntı: dekadans

güncel

Cihazin firmware guncel olsun
    Cihaza modem araliginda bir ip ver
    Dhpc yi kapat
    Varsayilan ag gecidi ve birinci dns yi 192.168.1.1 verip dene

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler @connaught

dediğiniz gibi önce tp-link mr3020'ye firmware güncellemesi yaptım.
    sonra da repeater olarak değil ap bridge modunda ana modemin ip aralığını vererek
    ve birinci dns'yi 192.168.1.1 yaparak ana modemimle eşleştirdim. Böylece evde 2 ayrı
    dsl hattı varmış gibi oldu, isimleri farklı ve dileyen istediğine girebilir duruma geldi.

Yardımlarınız için çok teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dekadans

Teşekkürler @connaught

dediğiniz gibi önce tp-link mr3020'ye firmware güncellemesi yaptım.
    sonra da repeater olarak değil ap bridge modunda ana modemin ip aralığını vererek
    ve birinci dns'yi 192.168.1.1 yaparak ana modemimle eşleştirdim. Böylece evde 2 ayrı
    dsl hattı varmış gibi oldu, isimleri farklı ve dileyen istediğine girebilir duruma geldi.

Yardımlarınız için çok teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.