Şimdi Ara

Rent A Car Şirketinin Dolandırmaya Çalışması (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
128
Cevap
0
Favori
19.512
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
54 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: birgarip2019

Hocam,
    1- forumda kaç kez yazildi, çizildi, yorum yapıldı.
    Merdiven altı yerlerden uzak durun denildi.
    2- 250 bin km de ki araba kiralanır mi?
    3- neye imza attığını bile bilmiyorsun.

Forumda benden fazla kiralama konusunda tecrübesi olan adam yoktur.

Ben sana sadece şunu söylüyorum, o parayı alırlar senden.

Edit,
    Senet yerine imza artırdıkları şey, senet yerine geçiyor.
    Adamlar her türlü alırlar.
    Geçmiş olsun.
    Alamazlar. 250 bin kilometreye gelmiş araba arıza verecek ve bunun yükü arabayı 1 gün kiralayan vatandaşa yüklenecek. Sözleşmede ne yazdığının önemi yok, hiç bir aklı başında hakim çok net şekilde kötü niyetle veya bilmiyerek de olsa araca ciddi ve ölümcül bir zarar vermediyse vatandaş alehinde bir karar vermez. Ha kötü niyetli olduğun veya araca bilerek yada bilmiyerek gerçekten çok ciddi hasar verebilecek bir hareket yaptığını kanıtlayabilirlerse orası ayrı.

• quote:

Orijinalden alıntı: kanarya75

Hocam kredi kartı kullanmıyorum. Güvenilir kiralama yapabileceğim firma var mı?
    Yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: besttrr

Alamazlar. 250 bin kilometreye gelmiş araba arıza verecek ve bunun yükü arabayı 1 gün kiralayan vatandaşa yüklenecek. Sözleşmede ne yazdığının önemi yok, hiç bir aklı başında hakim çok net şekilde kötü niyetle veya bilmiyerek de olsa araca ciddi ve ölümcül bir zarar vermediyse vatandaş alehinde bir karar vermez. Ha kötü niyetli olduğun veya araca bilerek yada bilmiyerek gerçekten çok ciddi hasar verebilecek bir hareket yaptığını kanıtlayabilirlerse orası ayrı.

Alıntıları Göster
    Bilgin yok fikrin mi var,
    anlamadım,
    ama ben sana isleyisi yazayim;

Elinde ki imzalı kağıdi alır avukata verir.
    Avukat, arac masrafı + kendi masrafıni ekler ve hemen icra takibi başlatır.
    Çalışıyorsa, is yerine, çalışmıyorsa evine tebligat çeker.

Neye imza attığını bilmediği için de , sürpriz yumurta.
    Belki, öyle tırışkadan bir kağıtta olablir.

Ama, aracimi hasar verdiği taktirde ödeyeceğime, mekanik arıza da ödeyeceğime gibi gibi maddeler varsa,
    Bundan o parayı yukarıda dediğim şekilde alır.

Arkadaşın Dediğine göre, araç sahis adına.

Büyük ihtimalle aracı alırken de, polis çevirdiğinde araç kiralık demeyin, arkadaşın yada dayımın, amcamin şeklinde cevap verin demiştir.

Bunlar genelde pislik adamlar olur.
    Bunu koparmaya calisiyorlar.

Diyeceği, ben sana arabayı teslim ettim, sen beni beş gün sonra arıyorsun, ben nereden bileyim, senin yapmadığını gibi şeyler söyler.

Ama elinde araç teslim evragi olmadığı için de, kime neyi Ispat edecek?

Bundan 3-5 kuruş almadan, bu huzur bulmaz.

Bunlar adamdan kan alir, kan. Alamaz, bişey yapamaz, kendini dövdur sonra şikayetci ol, içip içip buraya yorum mu yaziyorsunuz? :))

Merdiven altı araç alınmaz. Bunlar bundan parayi alir.
    Arabayı ödemedigi icin, şükür etsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birgarip2019 -- 15 Eylül 2019; 1:6:19 >

• quote:

Bilgin yok fikrin mi var,
    anlamadım,
    ama ben sana isleyisi yazayim;

Elinde ki imzalı kağıdi alır avukata verir.
    Avukat, arac masrafı + kendi masrafıni ekler ve hemen icra takibi başlatır.
    Çalışıyorsa, is yerine, çalışmıyorsa evine tebligat çeker.

Neye imza attığını bilmediği için de , sürpriz yumurta.
    Belki, öyle tırışkadan bir kağıtta olablir.

Ama, aracimi hasar verdiği taktirde ödeyeceğime, mekanik arıza da ödeyeceğime gibi gibi maddeler varsa,
    Bundan o parayı yukarıda dediğim şekilde alır.

Arkadaşın Dediğine göre, araç sahis adına.

Büyük ihtimalle aracı alırken de, polis çevirdiğinde araç kiralık demeyin, arkadaşın yada dayımın, amcamin şeklinde cevap verin demiştir.

Bunlar genelde pislik adamlar olur.
    Bunu koparmaya calisiyorlar.

Diyeceği, ben sana arabayı teslim ettim, sen beni beş gün sonra arıyorsun, ben nereden bileyim, senin yapmadığını gibi şeyler söyler.

Ama elinde araç teslim evragi olmadığı için de, kime neyi Ispat edecek?

Bundan 3-5 kuruş almadan, bu huzur bulmaz.

Bunlar adamdan kan alir, kan. Alamaz, bişey yapamaz, kendini dövdur sonra şikayetci ol, içip içip buraya yorum mu yaziyorsunuz? :))

Merdiven altı araç alınmaz. Bunlar bundan parayi alir.
    Arabayı ödemedigi icin, şükür etsin.

Alıntıları Göster
    Hukuk bilmedigin ortada. Daha fazla cevap verme geregi bile duymuyorum.

• Geçmiş olsun, günlüğü ne kadara kiraladınız aracı?

• quote:

Orijinalden alıntı: besttrr

Hukuk bilmedigin ortada. Daha fazla cevap verme geregi bile duymuyorum.

Alıntıları Göster
    Daha hukuk diyorsun ! İspat yok, teslim evragi yok, imza attığı kağıdin örneği yok. He canım hukuk.

Acaba kaç kez rent a car kullandın?

Neyse, merak etmiyorum.
    en gıcık kapattığim, bilgisi olmayıp, fikri olan tiplerdir, karşıma çıkıyorsunuz hep.

Bence de cevap verme.

Ben sana fazla gelirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birgarip2019 -- 15 Eylül 2019; 2:18:7 >

• Abim bir tane rent a car firmasının senet işlerine bakıyor icra takibi felan yolluyor(Avukat).Ama şunu söyleyim hocam genelde bu herifler insafsız oluyor boş senede imza attirani var 2 binlik borcu 5 bin olarak aldırmaya felan çalışıyor.
    Müsait olunca bir sorayım durumunuzu senete imza atmadiysaniz bir miktar şansıniz var bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Judoo -- 15 Eylül 2019; 2:43:40 >
  • Judoo kullanıcısına yanıt
    Kullandığı sözleşmeye bir türlü ulaşmaya çalışıyoruz. Yardımınız için teşekkür ederim haber bekliyorum.
  • kanarya75 kullanıcısına yanıt
    Neden kullanmıyosun
    kredisiz hiçbir -merdivenaltı kaçak dışında- yer kiralamaz arkadaşından falan kirala anca

Kredin yoksa ne ev alırsın ne lease ne de taksit yapabilirsin finansal gücün kredin kadar aslında bazılar böyle diyor kredinin bütün avantajlarını geçtim araba kiralayamıyor

• Valla ben ya tanışlarımın olduğu rent a car'dan imzasız senetsiz sadece parasını verip aldığım yerden araç kiralıyorum ya da uçakla büyük bi şehire gittiğim de havaalanındaki kurumsal firmalardan kiralıyorum diğer türlüsü bin bir türlü sıkıntı, bir daha ki sefere sadece kurumsal firmalardan almayı aklınızdan çıkarmayın.
  • centrelcar dan araba kıraladım 3 sene sonra arayıp arabayı getırmedınız dedıler :D meger o hafta bırıne araba kıralamıslar ısımler aynı kayıtta cıkınca bakmamıs adrese kımlıge benı arıyorlar benım bılgılerımle arac kıralamıs :D uzerine düimedim de ağlatırdım yoksa onları :D
  • quote:

Daha hukuk diyorsun ! İspat yok, teslim evragi yok, imza attığı kağıdin örneği yok. He canım hukuk.

Acaba kaç kez rent a car kullandın?

Neyse, merak etmiyorum.
    en gıcık kapattığim, bilgisi olmayıp, fikri olan tiplerdir, karşıma çıkıyorsunuz hep.

Bence de cevap verme.

Ben sana fazla gelirim.

Alıntıları Göster
    Olayin araba kiralamayla alakasi yok. Bilgin olsun avrupadan amerikaya turkiyeyr hepsinde arac kiraladim. Hatta amerikada turo dedikleri bireylerin arac kiraladi app den bile arac kiraladim. Ama sen bilmezsin bunlar nosyonun enterprisedan ibarettir.

• Kisa sureli kiralamada kranta çatlama olmaz. Mahkemeye verirse artik avukat tutup durumu izah edin. Ayrıca bir daha ki sefere daha bilinçli olursunuz umarım.

• birgarip2019 kullanıcısına yanıt
    Iki kere araba kiraladin diye eksper mi oldun? Bir günlük kiralama ile krank çatlamaz. Zaten bilirkişi de bu yönde karar verir. Gidipte tüm masrafı kiralayandan almazlar olur biter. Bilip bilmeden insani paniğe sokuyorsunuz!

• Kağıtta ne yazıyor o önemli. Mantıken motor arızası kiralayanın birkaç günde oluşturacağı bir şey değil ancak ortada ne yazdığını bilmeden imzaladığınız bir kağıt var. Kağıtta yazan içeriği ele gecirmeye çalışın, icra evrakı gonderirseler de 7 gün içinde itiraz edin, itiraz etmezseniz borcu kabul ettiğiniz anlamına gelir.

• quote:

Orijinalden alıntı: SayınOzi

Iki kere araba kiraladin diye eksper mi oldun? Bir günlük kiralama ile krank çatlamaz. Zaten bilirkişi de bu yönde karar verir. Gidipte tüm masrafı kiralayandan almazlar olur biter. Bilip bilmeden insani paniğe sokuyorsunuz!
    Yav sizi sirayla mi gönderiyorlar?

Yukarıda birini paket ettim gönderdim. şimdi sen mi geldin?

Senin yaşından fazla araç kiralama yapmısligim vardır. Asla merdiven altından kiralama yapmadım.

Ama,
    Merdiven altı dediğimiz yerler, bu arkadaşın kiralama yaptığı yerlerle, tanismisligim, nasıl işleyişlerinin olduğunu, insanlardan nasıl kan aldıklarını bilirim.

Daha hukuk diyor, bilirkişi diyor.

İmza attığı kağıt, orada yazan maddeler önemli.

Avukata gitse, avukat sözleşmeye ulaşmaya çalışır.
    Sozlesmeyede karşı taraf dava actigi zaman, ancak dosyadan görür.
    İcra işlemi çoktan başlamış olur.

Avukatın yapacağı sadece süreyi uzatmak olur. Bizim böyle bir borcumuz yoktur yazıp itirazini yapar.
    Sonra sözleşme olduğu için de, geçerli bir itiraz olmaz. İcra başlar.
    Parayı öder.
    Sonra karşı tarafa dava açabilir.

• Geçmiş olsun. Muhtemelen size ilamsız icra takibi yapacaklar. Bunu yapabilmesi için senede sözleşmeye ihtiyacı yok. İcra dairesine gidip sizin adınızı soyadınızı tc nizi ve adresinizi vermesi yeterli. Mesela elden borç verdiğiniz birine bile ilamsız icra takibi başlatabilirsiniz.

Sizin yapacağınız icra kağıdı gelince 7 gün içinde icra dairesine gidip borca itiraz etmek. Sen borca itiraz ettikten sonra ya vazgeçer yada dava açar. Mahkemelik olursan senin kazanma ihtimalin yüksek olduğu için dava açmazlar konu da kapanır gider.

Ama gelen yazıya süresinde itiraz etmezsen borç üstüne kalır.

• birgarip2019 kullanıcısına yanıt
    Öncelike nerede yaşımı yazmışım onu belirt de öğrenelim. Yaşımdan fazla kiralama yapmış lafa bak ya. Paket edin göndermek falan? Laf mı yarıştırıyorsun çocuk gibi?

Ayrica tekrar yaziyorum belli ki anlamamışsın. Bir günlük sürede hiçbir araba motor yeniletecek kadar hasar verilmez. Sözleşmeye böyle bir madde eklendiyse zaten ortada bir dolandiricilik söz konusudur. Bunu yapan adam da parayı almak için mahkrmeye gitmez çünkü kendisi de suçlu. Ayrıca icra öyle kolay gelmez. Önce haciz yazısı gelir. Itiraz etmezsen haciz konulur. Icra dediğin şey en azindan 1.5 sene içinde geliyor. Once bunlari öğren. Yardimci olmak dışında amacin laf yaristirmaksa konu dışına gitmelisin.

• Hocam abime sordum sanırım siz açık senete imza atmışsınız rent a car kar kalıp sözleşme kullanır diyor.Yani üstü sözleşme altı senet keşke baksaydiniz imzalamadan önce.
    Eğer üstüne kayıtlı bir mal varlığı yoksa takip açarlar banka hesaplarına bloke koyulur.İtiraz için istirdat davası açma hakkınız da var.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.