Şimdi Ara

renk körlüğü sorunu kaldırılsın polis subay vs olmak (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
11.024
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: atmaca006

quote:

Orijinalden alıntı: 07kubi07

renk körlüğü sorunu kaldırılsın polis subay vs olmak

Normal görenler 74 olarak okur. Kırmızı-yeşil eksiklikleri olanlar 21 olarak okur. Toplam renk körlüğü olanlar, herhangi bir rakamı okuyamaz .

ve ben 21 olarak okuyorum . şuandan itibaren anladım ki bende Kırmızı-yeşil eksikliki varmıs . kırmızı yesıldende eleniyyormuyuz ?

hocam elenirsin malesef. ben bunu 74 olarak görüyorum bunda sorunum yok ama 30a yakın fln bu sayılardan var testt bende 6 tanesinde fln zorlanıyorum. hayatımız bu çemberin içindeki sayılardan ibaret işte

ben bunu 21 olarak okudum ama dikkatli bakarsam 7sini biraz karışık 4ünü tam olarak çıkartıyorum nolcak şimdi

• quote:

Orijinalden alıntı: şansölye

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sadasc11

Askerliğe alınmıyorlar diye biliyordum böyle bişey varsa polis olarak alınmamaları çok saçma

askerliğe alıyorlar sorun etmiyorlar. özel güvenlik dahi olunup silah taşına biliniyor ama iş ekmek kapısı olunca niyeyse sorun oluyor kardeş

kardes askere gidip geri hizmet gorevi yapabilirsin ama subay olcam dedigin zaman is degisiyo malesef. ozellikle deniz ve hava araclarinda gorev almak kullanmak konusunda cok kucuk ihtimalde olsa ekrandaki yazi sayi renk vb. seyleri karistirma durumu gozardi edilemez. ama tabi asker olmak isteyenleri bu sekildede kisitlamak dogru olmuyo. geri hizmette olsa goev almak isteyenlere bi sans verilme elbette.
    polislik konusuda benzer sebeplerden olabilir ama belindeki silahin ustundeki uniformanin sorumlulugunun bilincinde olduktan sonra cok ustunde durulmamali tabi.

çok güzel yazmışın kardeşim eline sağlık. dedigin gibi birtakım şeyler yapılabilir. elin avrupalısı yapıyorda bizim neyimiz eksik.renk körlüğünün derecesine durumuna göre teşkilatlarda görevlendirilebilir. zaten sıkıntılı bir durum olsa kimse kendini tehlikeye atmak istemez. ben küçüklükten beri özel harekatla yatıp kalktım bu illeti ögrendim bunun yüzünden olmak istedigim severek hizmet edecegim mesleği seçemiyorum.seninde dediğin gibi bi şans verilebilir bi düzenleme yapılabilir

tabi bi ayarlama yapilabilir kimse tehlikeye atilmadan. boylece polis olmak isteyipte bu sebepten oturu olamayanlarin onu bi nebze acilir. polislik issiz kalip mecburiyetten degil severek yapilacak bi meslektir senin gibi isteklilerin onu kesilmemeli bence

hakkınız var hocam. forumlarda bu konudan şikayetçi birçok kişi var ama seslerini duyuramamış arkadaşlar pek fazla.artık sosyalmedya çok aktif kullanılıyor. bu konuda sorun yaşayan arkadaşlar biraz toplanabilirse senin gibi duyarlı davranan kişilerde biraz destek verirse ses duyurulabilir belki diye düşünüyorum

bunun en etkili yolu aslinda direk muhattaplarla temasa gecmek olur. yani emniyet genel mudurlugu genelkurmay baskanligi ve icisleri bakanligi gibi. tabi bi kisiyle olmaz bi topluluk olusturup herkes tek tek dilekce yollarsa daha etkili olur. emsal ulkeleride ornek gosterebilirsiniz. ben bu isler nasi yurur tam bilmiyorum tabi ama bilenler cikcaktir onlar daha etkin yardimci olur dilekce ve nerelre yollanmasi gerektigi konusunda. umarim bu sekilde istekli kisiler polis ve asker olur issizlikten kurtulmak icin mecbur kalanlar degil

hocam dediğiniz gibi bu iş forumda kalacak iş degil muhataplarını haberdar etmek gerek.bu sorunda olanların konuyu görmesi konuya katılması biraz destek oluşmasını bekliyorum aceleye getirmek istemiyorum.sonuçta ne kadar çok kişi o kadar ciddiye alabilirler.iç işlerinin bakana yazın bölümü fln var. vekillerin sayfaları var. gerekli koşullar sağlanınca ki inş sağlanır gerekli linkleri buraya atarım. özel güvenlikçiler sesini duyurup kaldırabilmişler bu sorunu. madem kaldırıyonuz emsal durumlarıda kaldırın ama elden ne gelir sonuçta önümüzdeki yıl tam bi seçim yılı dikkate alabilirler belki.son cümlenize katılmamak elde değil.bu arada vakit ayırıp konuya yazdıgınız içinde sonsuz teşekkür hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: yürüyenmerdiven

Sen renk körlüğünü diyorsun bende dikiş izi var hiç bir sorunum yok ama gene almıyorlar arkadaşım askerliğin başladığı yerde mantık biter...

hocam bende turp gibiyim ama bu illet çıktı işte sonuçta doğuştan gelen birşey. sizin durumda tartışmalı yüz dışında görünmeyen giysi içindeki yerler sorun olmamalı fazla bence. bunlar eleme sebebi için hocam hep
  • quote:

quote:

Sen renk körlüğünü diyorsun bende dikiş izi var hiç bir sorunum yok ama gene almıyorlar arkadaşım askerliğin başladığı yerde mantık biter...

hocam bende turp gibiyim ama bu illet çıktı işte sonuçta doğuştan gelen birşey. sizin durumda tartışmalı yüz dışında görünmeyen giysi içindeki yerler sorun olmamalı fazla bence. bunlar eleme sebebi için hocam hep

Evet bazısı öyle diyo yüz dışında olunca pek fazla bişey demiyorlar bizim arkadaş akciğer ameliyatı geçirmiş polisliğe girmiş bişey dememişler ama genede belli olmuyo işte

• quote:

Orijinalden alıntı: sadasc11

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 07kubi07

Normal görenler 74 olarak okur. Kırmızı-yeşil eksiklikleri olanlar 21 olarak okur. Toplam renk körlüğü olanlar, herhangi bir rakamı okuyamaz .

ve ben 21 olarak okuyorum . şuandan itibaren anladım ki bende Kırmızı-yeşil eksikliki varmıs . kırmızı yesıldende eleniyyormuyuz ?

hocam elenirsin malesef. ben bunu 74 olarak görüyorum bunda sorunum yok ama 30a yakın fln bu sayılardan var testt bende 6 tanesinde fln zorlanıyorum. hayatımız bu çemberin içindeki sayılardan ibaret işte

ben bunu 21 olarak okudum ama dikkatli bakarsam 7sini biraz karışık 4ünü tam olarak çıkartıyorum nolcak şimdi

hocam renk körlüğü olabilir.internette buna benzer testler var bi bakın isterseniz. bu testte 30a yakın böyle sayılar var. mesela ben bunu görebiliyorum ama o testte buna benzer başka sayılar var çeşit çeşit benimde takıldığım 6 tane fln.

• quote:

quote:

quote:

Evet bazısı öyle diyo yüz dışında olunca pek fazla bişey demiyorlar bizim arkadaş akciğer ameliyatı geçirmiş polisliğe girmiş bişey dememişler ama genede belli olmuyo işte

ordaki doktorun insiyatifine kalmış bişey.kimisini bi çizikten eleyebilrken kimisini tanıdıklarımda var ameliyat izi oldugu halde geçenlerde. adalet mi dersen o koca bir soru işaretiiii

• Ben bu yüzden denizcilik okuluna giremedim, kuleli askeri mülakatlarına bile gitmedim artık renk körlüğü yüzünden birde ehliyet saçmalığı var yemin ederim bu kadar olmaz renk tonlarını karıştırıyoruz sadece insanlara söylediğimde bu ne renk diye soruyorlar söylediğimde ee biliyorsun işte renk körü değilsin diyorlar en dövmek istediğim insanlarda bunlar artık burama kadar geldi çıldırcam !
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bay çene

Ben bu yüzden denizcilik okuluna giremedim, kuleli askeri mülakatlarına bile gitmedim artık renk körlüğü yüzünden birde ehliyet saçmalığı var yemin ederim bu kadar olmaz renk tonlarını karıştırıyoruz sadece insanlara söylediğimde bu ne renk diye soruyorlar söylediğimde ee biliyorsun işte renk körü değilsin diyorlar en dövmek istediğim insanlarda bunlar artık burama kadar geldi çıldırcam !

hocam toplum bu konuyu yanlış bliliyor. bide bu illetin adı renk körlüğü diye renkleri göremiyorlar sanıyorlar. renkleri karıştıranlar ileri derece renk körleri ile tam renk körleri bunlarda toplumda çok az. ben normal hayatı geçtim bu testin içindeki renkleri bile tek tek gösteriyorum şu renk şu diye ama gel gelelim bazı testlerdeki sayılar tam seçilmiyor.renklerde sorun yok. sorun olsa avrupada kalkmazdı bu durum. ehliyet ve özel güvenlikte kaldırıldı. özel güvenlik için sorun degilse askeriye ve emniyette de kaldırılmalı.önümüzde seçim var gerekli yerlere msjlar atalım bi vekil bile bu durumu meclise taşıyp meclis araştırması isteyebilir. hem emniyet koruma memuru içinde taslak hazırlıyor toplanabilir destek olabilirsek bu sorun çözülebilir artık

• konuya ddestek arkadaşlar
  • bu illet yüzünden polis kolejinden elendim, o zamana kadarda bilmiyordum renk körü olduğumu.
  •  renk körlüğü sorunu kaldırılsın polis subay vs olmak

eğer buradaki sayıları okuyamıyorsanız renk körüsünüz

• quote:

Orijinalden alıntı: Br00klyn28

milleti galyana getirme sayı mayı yok orda.

• quote:

Ve okumaya çalısan herkez renk körü olduğunu sanar.

Edit : Renk körümüyüz la acaba testte gördüm 20 taneden bu 2 sini okuyamadım facede arkadaslara attım onlarda okuyamamıs herkesmi renk körü

Edit2 : Tmm beyler resimde 45 ve 5 görenler renk körü birsey görmeyenler normal ;D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dctr.Who -- 9 Haziran 2013; 19:10:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Dctr.Who

quote:

Ve okumaya çalısan herkez renk körü olduğunu sanar.

Edit : Renk körümüyüz la acaba testte gördüm 20 taneden bu 2 sini okuyamadım facede arkadaslara attım onlarda okuyamamıs herkesmi renk körü

Edit2 : Tmm beyler resimde 45 ve 5 görenler renk körü birsey görmeyenler normal ;D

la ben zorlayınca 45 ve 5 görüyom la ama diğerlerini hep bildim renk körümüyüm ??

• Sen renk körlüğü diyorsunda daha ona gelmeden düz tabanlık,omurga eğriliği,kepçe kulak gibi daha basit eleme nedenleri var.Ben jandarma astsubaylık ön sağlık aşamasında düztaban ve omurga eğriliğinden elendim.Antalya araştırma hastanesine gittim ikisininde olmadığını söylediler.Sağlığa bakan doktorların kafalarında standart bir insan tipi olduğunu ve ona göre elemeler yaptığını düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TEKADAM.

Sen renk körlüğü diyorsunda daha ona gelmeden düz tabanlık,omurga eğriliği,kepçe kulak gibi daha basit eleme nedenleri var.Ben jandarma astsubaylık ön sağlık aşamasında düztaban ve omurga eğriliğinden elendim.Antalya araştırma hastanesine gittim ikisininde olmadığını söylediler.Sağlığa bakan doktorların kafalarında standart bir insan tipi olduğunu ve ona göre elemeler yaptığını düşünüyorum.

aşagı alır gibi bi yazı olmuş. ben düz tabanlıktı vs hakkında bu durumdakileri kendi sorunumdan geride tutacak bi yorumda bulunmadım.bende çıkıp fiziki duruş vs düzgün olacak renk körlüğü daha basit derim o mantıkla o zmn. ama bi anlamı yok. senin için nasıl düz tabanlık mesleki yapacak bi sorun teşgil etmiyorsa bu durumda bizim için teşkil etmiyor.ki banada 2 göz doktoru bi sorun teşkil etmez dediler ikiside yanılıyor olamaz. mesele sen ben işi olmamalı bu durumdaki insanlar bir araya gelip bu saçmalıkları kaldırmak için kamuoyu oluşturabilmeli. nitekim özel güvenlikler bunu başarabilmişler mesela. son cümlede yazdıgınıza katılıyorum doktorlar kendilerince kişileri elemek için mülakatlarda gözünün üstünde kaşın var die bahane arıyorlar resmen

• quote:

yaw he he

• beyler 3-4 kere farklı yerlerde renk körü testine girdim hepsinde de renk körü (kırmızı-yeşil) çıktım.

hepsinde aynı sırayla aynı sayıları gösteriyorlar.

normal bir insanın gördüğü sayıları internetten bulup ezberleyin geçme ihtimaliniz yüksek
  • Hocam geçmiş olsun ama renk körü olup subay olmak istemek askeriyeyle dalga geçmek gibi olur herhalde. Ben 0,75 miyopiden dolayı olamadım mesela. O zaman ben de subay olayım, herkes olsun? Mümkün değil.

Polis olunabilir belki ama hiç kusuru olmayan adamın bile bir bug'unu bulan askeriyede subay olunamaz.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.