Şimdi Ara

RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü] (1969. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
39.608
Cevap
155
Favori
3.256.199
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19671968196919701971
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yarın nasip olursa Bursa'dan 2012 model 110 HP Privilege bir araç satın alacağım. Forumda epey dolaştım araştırdım, genel bir memnuniyet söz konusu, alma tercihimde buranın da katkısı oldu.
    Size bir sorum olacak; alacağım kişi yedek anahtar olmadığını, kartlı sistemle çalıştığını ve tek bir kart olduğunu söyledi. Anahtarsız sistem bile olsa bir yedek kart söz konusu olmuyor mu acaba? Konu hakkında beni aydınlatırsanız sevinirim. Ve yedek olması gerekiyorsa da bu ne kadara mâl olur acaba bilgisi olan var mı? Renault Mais'e soracaktım fakat ulaşamadım şubelere.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cuma günü 2014 megane 3 aldım.
    Ahahtarsiz calistirma... Kart iki adet teslim etti. Yani yedeği mevcut.

Kaça anlaştınız bilmiyorum ama mais den yedek fiyatını öğrenip fiyat için indirim isteyebilirsiniz.

Ancak satıcı dürüst davranmamis buda ayrı bir nokta.

• True_Sun kullanıcısına yanıt
    bizim araçların anahtarı kartlı bile olsa yedek anahtarı oluyor. yedek anahtar çıkartmak isteseniz kod değişikliği yapılıyor ve yurt dışından geliyor diye biliyorum. tahmini fiyat olarak 1500-2000 tl den daha aşağı tutmaz ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatih_ogu -- 27 Ocak 2020; 13:43:30 >
  • mayazb M kullanıcısına yanıt
    Bir anahtar için bile bu kadar alenen bir yalan söylenebiliyorsa, söylenmeyen başka şeyler için şüphe ederdim. Arabayı iyi araştırın, sonradan tadınız kaçmasın.

• Arkadaşlar merhaba. 2011 megane 3 expression alarak aranıza yeni katıldım. Aracın lastikleri biraz kötü. Yeni lastik alıcam. En uygun lastik ölçüleri nedir ? İnternette baktım 195 ve 205 ölçülerini gösteriyor. İzmirde kullanılcak araç. Yardımcı olursanız sevinirim.

• yaserim25 Y kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, üzerindeki lastik ölçüsü nedir? Genelde yerli üretimlerde 205/65 r15 yada 205/60 r16 lastik olur. Ama isterseniz fiyat olarak daha ekonomik seriler olan 195/65 r15 yada janta göre 205/55 r16 lastik takabilirsiniz.
  • Aracı almaktan vazgeçtim arkadaşlar. @akustika arkadaşın söylediği doğru çıktı.araçta ağır hasar varmış söylememiş. Anlaştığımız halde otorapor expertiz ücretini de şahıs ödemedi. Hayırlısı

• ARroWCoLT kullanıcısına yanıt
    Bakıp dönüş sağlıcam hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yaserim25 -- 29 Ocak 2020; 0:8:5 >
  • mayazb M kullanıcısına yanıt
    Gelmiş geçmiş olsun inşallah. Zararın neresinden dönseniz kardır. Daha güzelleri nasip olur inşallah.

• Çok teşekkürler.
    Daha iyi midir bilemem ama 2012 Fluence 1.5 DCI EDC Dynamik paket satın aldım. EDC baskı balata / beyin kronik sorunlarını göze alarak.
    2 şanzıman ustası, 1 motor ustası onay verdikten sonra detaylı expertiz yaptırdık, orda da sıkıntı çıkmayınca aldık bakalım. Allah cümlemize kaza bela vermesin inşallah. Art niyetli insanların şerlerinden de korusun.

• Herkese merhaba. Aranıza yeni katıldım. 2015 model 1.5dci gt-line 38bin km bir araç aldım. Sıfır diyebiliriz. Allah razı olsun ilk sahibi olan kişi araca resmen gözü gibi bakmış. Son 10 sayfaya kadar göremedim ama güncel olarak sormak istiyorum. Aracın hoparlörü çok çok kötü. Yani patlak çatlak değil ama ses kalitesi yerlerde. 13cm ve tweeter yerlerinin boş olması sanırım bunda etkili. Sorum şu; profesyonel olmadan hoparlörlerini değiştirip en azından kulağı rahatsız etmeyen ses alabilen var mı? Ya da yarı profesyonel de olabilir bir sistem tavsiyesi olan?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Chemistozz C kullanıcısına yanıt
    hocam haklısınız bizim araçlardaki hoparlörler çok vasat, çok masrafa girmeden 13cm'lik sony yada jbl marka kendinden ortası tweeter'lı hoparlörlerini tavsiye ederim, ses kalitesi iyileşir.
    ancak bizdeki sıkıntı orjinal hoparlörlerin puntalı şekilde sabitlenmiş olması bu yüzden söküp-takmak çok zor. vidalı olsa sorun olmayacak ama puntalı olunca yenisini kasnak kullanarak takmak lazım vs. uğraştırıcı ve zor iş. ve düzgün işçilik yapılmazsa o bölgeden toz-kir vs. gelir.

birde kapı iç döşemelerini söküp takınca trim sesleri gelmeye başlıyor kapılardan. bikaç ay önce sağ ön camı kaldıran cam krikosunda ufak bi sorun oldu sanayide yaptırdım ama işcilik dikkatli yapılmasına rağmen döşeme sökülüp takıldiğı için o kapı tarafından arada trim sesi geliyor. açıkçası bu gibi sorunlardan dolayı hoparlör takmaktan vazgeçtim idare ediyorum öyle.

• quote:

Orijinalden alıntı: Chemistozz

Herkese merhaba. Aranıza yeni katıldım. 2015 model 1.5dci gt-line 38bin km bir araç aldım. Sıfır diyebiliriz. Allah razı olsun ilk sahibi olan kişi araca resmen gözü gibi bakmış. Son 10 sayfaya kadar göremedim ama güncel olarak sormak istiyorum. Aracın hoparlörü çok çok kötü. Yani patlak çatlak değil ama ses kalitesi yerlerde. 13cm ve tweeter yerlerinin boş olması sanırım bunda etkili. Sorum şu; profesyonel olmadan hoparlörlerini değiştirip en azından kulağı rahatsız etmeyen ses alabilen var mı? Ya da yarı profesyonel de olabilir bir sistem tavsiyesi olan?
    Arabayı 2012 de sıfır aldığında ilk işim ertesi gün ön kapı hoparlörlerini JBL 16 cm komponentle değiştirmek olmuştu. Tweeter larını ön camdaki boş yerlere tweeter yerlerine taktık. O gün bugündür orjinal teybi ile kullanıyorum, öyle gümbür gümbür çalmıyor ama ses kalitesi olarak memnunum.

• quote:

Orijinalden alıntı: majeste53

Lütfen yardım...megane 3 hb 1.6 cvt,lpg li araç aldım. 4 ay oldu alalı. Geçenlerde aracı bir gün çıkartmadım ve akü bitmiş. Pek çok şey denedik,aküyü test ettik,elektirikçide 3 gün yattı yine aynı. Araçta kaçak görünmüyor.hergün 5dk bile çalışırsa sorun yok fakat 2 gün yatarsa sonuç aynı.Ustalar içine cin girdi diyor artık. Bu tarz bir şey yaşayan var mı?
    Eveeet arkadaşlar. Sorun çözüldü. Paylaşmak istedim. Sorun multimedyanın canbus ında. Arızalı veya uyumsuz oluraa aküyü yiyor ve bu tüm araçlar için geçerli bir durum. Elektirikçiler değil elektronikçiler bu işi biliyor. 300₺ ye değişti ve düzeldi. Defalarca denedim sorun yok. Bunun haricinde 1.6 benzin lpg touch plus megane 3 araç şuan piyasadaki 100.000₺ altı en iyi otomatik araçtır diyebilirim. Yakıt yok,çekiş-serilik mükemmel,kafaya kadar dolu,şanzıman kesinlikle sorunsuz ve sorun çıkartma ihtimali çok düşük,masrafsız,baskı balata gibi aşınıp değişim gerektiren parçaları yok,titreme-vites geçişi-kararsızlık yok,motor zincirli, 60.000 de bir triger masrafı yok. Tavsize ederim.

• İyi günler herkese.

Megane 3 sport tourer aracımda sol katlanır aynam yerinden çıkmış bir şekilde ( muhtemelen el ile biri manuel kapattı). Dışarıdan herhangi bir kırığı falan yok içerisindeki dişli de motor da dönüyor.

Bu işlerden anlayan başına gelmiş biri varsa yardımcı olursanız sevinirim

RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kırnapcı -- 13 Şubat 2020; 15:45:20 >

• kırnapcı K kullanıcısına yanıt
    Facebook sitesinde megane 3 forumları var. Oraya da yazabilirsiniz. Geri dönüşü daha çok olur

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • cmbrbr kullanıcısına yanıt
    Facebook kullanmıyorum ama bu amaçlar için şart galiba. Teşekkür ederim

• kırnapcı K kullanıcısına yanıt
    Megane forumu maalesef cok aktif değil ama Facebook öyle değil. Sadece bu durum için bile açılır. Ordan çok şey öğreniyor insan.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Çok karşılaşılabilecek bir durum gibi geldi bana araştırdım biraz ama bulamadım. Ankara ve İstanbul'da bir kaç özel bu işlerle ilgilenen yerler varmış. Gidebilirsem Ankara'daki Aydın oto cam yapabilirim dedi bakalım. İnşallah değiştirmeye gerek kalmadan hallolur.@cmbrbr
  • Arkadaslar merhaba, 2012 model megane3 hb sunroof bakimini ve tahliyelerini temizleyip sunroof bademlerini kendim degistirmeyi planliyorum bu konuda detayli video veya gorsel nereden bulabilirim

• 
Sayfa: önceki 19671968196919701971
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.