Şimdi Ara

RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü] (1970. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
39.609
Cevap
155
Favori
3.256.051
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19681969197019711972
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kırnapcı

Çok karşılaşılabilecek bir durum gibi geldi bana araştırdım biraz ama bulamadım. Ankara ve İstanbul'da bir kaç özel bu işlerle ilgilenen yerler varmış. Gidebilirsem Ankara'daki Aydın oto cam yapabilirim dedi bakalım. İnşallah değiştirmeye gerek kalmadan hallolur.@cmbrbr
    Ustasına gidince halloldu. Değişimi bırakın içerisinde parça bile değişmedi söktü taktı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Takip
  • 2015 model megane dizel edc aracım sabah enjeksiyon arızası vererek çalışmadı ,bilgisi olan var mı ?

• mayazb M kullanıcısına yanıt
    Dort yil once karti denize dusurdum. Yurtdisindan servis getirdi. 120 euro gibi biseydi o zamanlar. Kaskodan karsiladilar. Anahtar kart gelince yeni frekans yukleyip teslim ettiler... tek anahtar kaskoda sigortada adli bir olayda hep dert olur. Bi caresine bakin.
    Kaybolursa bi de dimdizlak kalmak var.
    Daha buyuk sorunlar yasamamak icin bir an evvel temin edin derim...

• Herkese merhaba, aracımız için yedek parça alımları için önerebileceğiniz İstanbul içi bir yer ya da site varmı?
  • ilkx İ kullanıcısına yanıt
    İstanbul Anadolu Yakası Yenisahra'da Oto Ozan, yıllardır alışveriş yaparım.
  • 34et 3 kullanıcısına yanıt
    Ben yeni yaptırdım. Aracım 2010 dynamic ithal cam tavanlı. Badem değişimi çok kolay. Sunroof u bir kademe açıp arkasını kaldırıyoruz. Ayaklardaki vidaları söküp, ayakları öne doğru çekip bademleri değiştiriyoruz.
    Tahliye hotumlarının değişimi çok zorlayıcı. Benimkiler çamurla tıkanıp, hortumları çürümüş, sağdan içeriye su almaya başlamıştı. Borular elde ufalanıyordu. Sağdaki boruya ulaşmak nispeten kolay. Soldaki kaput altından silecek motoru sökülüp ulaşılabilir. Bu işlemler yapılırken tavan döşeme yandan hafifçe açılıyor. Güneşlik, tutamaç sökülüyor. Tecrübeli ve İyi bir sunroofçuya gitmenizi öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umutan -- 11 Mart 2020; 23:56:42 >
  • Merhaba bende 2012 icon la aranıza katıldım. Lakin araçta yokuş kalkış desteği olup olmadığını bulamadım internette araştırmama rağmen donanım bilgisinide ulaşamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim iyi forumlar.

• Emrah1245 kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla otomatiklerde var ama manuellerde yok.

• Cevap için teşekkür ederim

Manuellerde yok ancak elektrikli el freni olduğu için onu kullanabilirsiniz bence

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Teorik olarak evet hocam lakin yokuş ta durduğumda (stop etmeden) kendi kalkmadığı için oda manuel oluyor. Bir kaç saniye boşta frene basınca otomatik çekecek bir ayar bulmaya çalışıyorum halledebilirsem paylaşırım.

Doğru hocam kendisi kalkmıyor ama siz kaldırırsanız en azından aracı kaydirmaz yokuşlarda

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba yarın nasipse 2015 benzinli touch plus bir araca alıcı olacağım. Bu modeli kullanan arkadaşlar varsa genel olarak memnun musunuz biraz geç oldu buraya danışmak için ama buranında fikrini almak istedim.

2.husus , akıllı giriş çalıştırma sistemi dediği bu yukarıda resmi olan kart şeklinde cihazlar mı? Yakınlığa göre kilit olayını mı çözüyor videosuda vardı fakat pek anlamadım?

• Alastair JR A kullanıcısına yanıt
    Merhaba, öncelikle aracınız hayırlı olsun. Aracımı 6 aydır kullanıyorum (2014 1.5 dci edc touch)
    Önceki aracım sedan olduğu için zaman zaman geniş bagajı arıyorum, onun haricinde memnunum.

Akıllı giriş ise, kart cebinizdeyken kapı kolundaki düğmeye basarak aracın kapılarını açmaya yarıyor. Aynı zamanda anahtarı cebinizden çıkarmadan aracı çalıştırabiliyorsunuz. Aracı stop ettikten sonra araçtan çıkıp 3-4 mt uzaklaştığınızda ise aracın kapıları otomatik kilitleniyor.

• sazan84 S kullanıcısına yanıt
    Alastair JR A kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Anahtarsız giriş ile ilgili bir düzeltme yapmalıyım, bu sistemde kart cebinizde iken düğmeye basmanıza gerek yok.Kapıya el
    attığınızda sensör elinizi görür ve kilitleri açar. Anahtarsız giriş özelliği bulunan tüm megane 3'lerde bu şekilde çalışıyor.
    Düğmeye basarak da açılabilir ancak buna gerek yok, bu tuş sensör arızalanması durumunda kullanmak için yapılmış.
  • müzikadamı kullanıcısına yanıt
    Ben de aracı almadan öyle biliyordum fakat bu özellik yanlış bilmiyorsam 2014 sonrası modellerde kaldırıldı.

• İyi akşamlar herkese fluence -megane 3 lerin ön koltukları nasıl sökülür bilen var mıdır temizlemek için çıkaracağım
  • sazan84 S kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Yıla göre bu kadar farketmemesi lazım aslında.
    Bende 2012 var, anlattığım gibi kullanıyorum. Daha önce de 2014,2015 yılı araçlarda yine aynı şekilde gördüm.
    Sizin araçta sensör var değil mi düğme dışında?

• quote:

Orijinalden alıntı: müzikadamı

Merhaba,
    Yıla göre bu kadar farketmemesi lazım aslında.
    Bende 2012 var, anlattığım gibi kullanıyorum. Daha önce de 2014,2015 yılı araçlarda yine aynı şekilde gördüm.
    Sizin araçta sensör var değil mi düğme dışında?
    Benim 14te de düğmeye basilmasi gerekiyor sensor var fakat aktif degil heralde

• 
Sayfa: önceki 19681969197019711972
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.