Şimdi Ara

RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü] (1945. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
39.608
Cevap
155
Favori
3.256.239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19431944194519461947
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: evilness

Sağ ön çamurluk 2 kapı arka çamurluk işlem boyalı, kaput değişik, motor durumu orta yazıyordu. Son fiyat 43,500 dediler. Vazgeçtim bende. Başka alternatifler bakıyorum artık
    55 den assagı temizini bulmanız cok zor, bizim aldıgımız 2012 Extreme Modeli Konfor Paketli 53 den baslıyor az km ve temizi 56 diye gidiyor.
    Sizinki Privilege yani Icon modeli en ust donanımlı o arabanın temizi 55 den assagı olmaz.Biz 65.000 de aldık mesela o KM de arac dahi pek yok.
    Yani 43 e falan arac varsa zaten pek temiz olmasını beklememek gerekiyor.
  • Arkadaşlar resimlerde görünen yağlı kısım normal midir? Ne ile alakalıdır? Bilgisi olan arkadasların yorumlarını bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar aranızda 1.5 dci edc için egr valfi iptali yaptıran var mı? Ne gibi değişiklik oldu? Tecrübelerinizi paylaşırmısınız?

• arkadaşlar megane 3 privilege beyaz döşeme olanlarda kaç km den sonra direksiyon vites topuzu gibi yerlerde kararma aşınma oluyor ???
  • MadMen kullanıcısına yanıt
    fiyatlar artmadıysa bana yüksek geldi.
    bende 2. el megane 3 aldım.
    fakat 60.000 ve üzerine çıkabilseydim megane bakmazdım.
    Golf yada Focus3 lere bakardım dediğim gibi 60 bin ve üzeri fiyatlar için konuşuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi roksanman -- 3 Mayıs 2018; 15:26:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: roksanman

fiyatlar artmadıysa bana yüksek geldi.
    bende 2. el megane 3 aldım.
    fakat 60.000 ve üzerine çıkabilseydim megane bakmazdım.
    Golf yada Focus3 lere bakardım dediğim gibi 60 bin ve üzeri fiyatlar için konuşuyorum.
    valla hocam bu fiyatlara golf bulmak cok zor.senede ortalama 20000 km yapıyorum.oyuzden dusuk km ve yakıt tasarrufu onemli benım için.ucmus fıyatlar.vazgecme durumum bıle var.tsk ederım cevap ıcın.ama yınede bakıcam golf ve ford lara
  • akustika A kullanıcısına yanıt
    Egr iptalini ben de düşünüyorum benim araçta şöyle bir sorun var sebep ya egr ya da baska bişey

aracimda baski balata volan yeni değişti ancak kalkislarda titreme yapiyor arac yine fazla gaz vermem gerekiyor illaki bi titreme yapiyor acaba map sensorunde falan sorun olabilir mi ki diyorum acaba yeterli turbo basinci gücü ayarlanmiyor mu? Aracimin ozelliklr yokuş performansı bana bunu düşündürüyor. Bu sensörü değiştiren var mi bosch markalari var 100 liralara ama?

• quote:

Orijinalden alıntı: CaptainTsubasa483

Egr iptalini ben de düşünüyorum benim araçta şöyle bir sorun var sebep ya egr ya da baska bişey

aracimda baski balata volan yeni değişti ancak kalkislarda titreme yapiyor arac yine fazla gaz vermem gerekiyor illaki bi titreme yapiyor acaba map sensorunde falan sorun olabilir mi ki diyorum acaba yeterli turbo basinci gücü ayarlanmiyor mu? Aracimin ozelliklr yokuş performansı bana bunu düşündürüyor. Bu sensörü değiştiren var mi bosch markalari var 100 liralara ama?
    Yeni EGR Valfi degistirdim.Arac 2012 Megane 3 1.5 DCİ 90BG 5V
    Eger ekranda Enjektorleri kontrol ettiriniz uyarısı varsa %99 EGR Valfidir.Sizin arac Dizel mi degil mi bilmiyorum.Dizelde bu uyarı cıkarsa EGR Valfi kesin gibi...

İptal edilebilir belki ama Dizel icin konusuyorum hep onun da bir gorevi var diye biliyorum.Yanmamıs yakıtı tekrar geri verip kurumların temizlenmesine yardımcı oluyor.
    İptali bilmemekle birlikte DPF tıkanması ve TUrboya zarar verebilir diye dusunuyorum.

Megane ve Fluence nerdeyse birebir aynı parcaları kullanıyor.Bizdeki EGR Valfi Orjinali Pierburg idi.Temizledik,mekanigi saglam ama elektronik kısmı Renolarda hassasmıs.Fiat larda sorun pek olmuyormus.Pierburg ve Mais 550-950 arasına satılıyor.Kale Marka 400 ile 550 arasına satılıyor.Ben 390 TL ye YEDPA dan Kale den aldım.

Eger EGR Valfi ise Bilg. Baglandıgında
    DTC0488 Egzoz gazı devirdaim sistemi kontrol,pozisyon kontrol
    DTC1525 Sabit hız kontrolu/Hız sınırlandırıcı icin tutarlı multi-pleks sinyal gibi hata kodları cıkıyor.

Sildirseniz bile 2 dakika sonra tekrar enjeksiyon hatası uyarısı veriyor.Bendeki gordugum EGR Valfi arızalı iken kesinlikle daha fazla yakıt yakıyordu.7-9 LT iken Valf degistikten sonra 5-7 arasına dondu.

Bir kaynak buldum..t.arızasi

EGR Valfi İptal Edilirse Ne Olur
    Egr Valfi iptal edilir ise aracın çalışması ve birçok sistem üzerinde belirgin değişikliklere neden olacaktır. Bu değişimler arasında en belirgin olanları ise;

Önemli İpucu : Öncelikle EGR Vanasının araçta tam olarak ne işe yaradığını öğrenmeniz gerekir. Bu sayede iptal edilip edilmemesi gerektiğini ve ne derece araca fayda sağladığını kendiniz de tespit edebilirsiniz. EGR valfi nedir ne işe yarar sayfasına burayı tıklayara göz atmanızı tavsiye ederim.

1 – Araçta Yakıt Sarfiyatı Artar : Egr Vanası, yakıt yanmasını düzenler. Özellikle de düşük devirlerde ısıyı ve yanma miktarını düşürerek maksimum tasarruf sağlar. Söz konusu sistemin iptali halinde yakıt sarfiyatı belirgin derecede artacaktır

2 -Performans Düşer : Yakıtın düzenli olarak yakılamaması, aracın çekişten düşmesine neden olacaktır. Bu düşüş araç sahibinin hissedeceği oranda artar.

3 – Rölanti ve Tekleme Sorunları Başlayabilir : Konu yakıt yanma sistemi olunca ve bu sistem gelişigüzel değiştirilmeye kalkıldığı zaman tekleme, gaz yememe rölantide bozulmalar ve motorun sarsıntılı çalışması gibi birçok ek sorun ortaya çıkabilmektedir.

4 – Duman Atma Görülür : Yakıt miktarının artması ile çiğ yakıt atımı da artabilir. Bu da egzozdan siyah duman çıkmasına neden olabilecek bir durumdur. Kimi zaman duman atma egr valfi iptali sonrasında gözlemlenebilecek bir hadisedir.

5 – Araç Zor Çalışır / Hiç Çalışmaz : EGR valfi iptali durumunda araç çalışmakta zorlanabilir. Kimi durumlarda hiç çalışmayabilir.

Araçlarda tek tip EGR valfi bulunmaz bu nedenle EGR Valfi İptal Edilirse Ne Olur sorusuna tek bir cevap vermek çok güçtür. Aracınızda bulunan egr valfinin türüne göre etkileri de farklı olacaktır. Aracınızda var olan EGR vanasının hangi tip olduğunu bilmiyor iseniz EGR valfi ile ilgili detaylı bilgiler bulunan sayfamıza burayı tıklayarak göz atmanızı öneririz.

Sonuç Olarak;
    EGR valfi İptali Yapılırsa Yakıt tüketimi konusunda yaşanacak sorunlar ve motorun çalışmasındaki stabilizenin bozulabileceği gerçeğini göze alıp kabul etmeniz gerekecektir. Fabrikasyon bir sistemin bozulması hiçbir şekilde önerilmez, fakat sıklıkla da yapılan bir işlemdir. Bu nedenle iptal edip etmemeniz gerektiği ile ilgili yorumda bulunmamız söz konusu değildir. Artıları ve eksileri ile tüm olasılıkları değerlendirip karar vermenizi tavsiye ederiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huso -- 6 Mayıs 2018; 14:41:34 >

• huso kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirmeleriniz için çok teşekkür ederim. Ellerinize emeğinize sağlık.

• arkadaşlar aracın 10bin bakımı geldi hangi yağı ve nerede yaptırmayı önerirsiniz ? nelere dikkat edilmeli ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tyler Durden

arkadaşlar aracın 10bin bakımı geldi hangi yağı ve nerede yaptırmayı önerirsiniz ? nelere dikkat edilmeli ?

Motor yağına şanzıman yağına fren balatalarına klima filtrelerine rotillere lastiklere amortisörlerine baktırın. Şanzıman yağı eksikse ekleyin. Balatalar kirliyse temizletin. Yağı serviste değişsin Castrol iyidir zaten bu saydıklarımın çoğu sağlamdır ama bakılması iyi olur.

Bizim arabanın da 4 lastiği değişti rotil kolları değişti. Klima filtresi fren balataları temizlendi. Yağı değişti. 1900₺ tuttu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • -YucukluSucurtam- kullanıcısına yanıt
    10 binde şanzıman yağına bakmaya bile gerek yoktur bişey bildiğini zannedip işkembeden sallıyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sharkemre

10 binde şanzıman yağına bakmaya bile gerek yoktur bişey bildiğini zannedip işkembeden sallıyorsun.

Nasıl anladınız bilmiyorum ama aracım 10 binde değil 10 bin km bakımı gelmiş demiş. Ben de çok gerek olmasa da kontrol edilmesinin iyi olacağını söyledim. İlk önce düzgün okuyun ona göre yorum yapın sizden ricam.

• soyle bir sorun var

araç vites kutusu hatası veriyor.

araba birinci vitesten ikinci geçmek için iyice gazı köklemek gerekiyor.sonra 2 geciyor ama üçe çıkmak için yine kokluıyorsun.3 gectikten sonra vuruyor araba yani firen yapar gibi sonra gidiyor ama tuhaf bir sekilde ilerliyor.
    arac geri vitese geciyor ama gaza basıyorsun gitmiyor.
    arac 2012 1.5 dci otomatik vites.
  • Belki birilerine benzer bir ses denk gelmiştir. Tümsek vb. yerlere düz değil de hafif açılı girdiğimde, yani sağa sola esneme hareketi yaptırdığımda, aracın sağından baya sağlam gacır gucur ses geliyor. Araç boşken daha çok yapıyor. Ön yolcu ve arka sağ tarafa birileri oturduğunda ses neredeyse tamamen kesiliyor. Bir yerler gevşedi sanırım ama bulamadım bir türlü. Bilen varsa beni kurtarır :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: srdrea

Belki birilerine benzer bir ses denk gelmiştir. Tümsek vb. yerlere düz değil de hafif açılı girdiğimde, yani sağa sola esneme hareketi yaptırdığımda, aracın sağından baya sağlam gacır gucur ses geliyor. Araç boşken daha çok yapıyor. Ön yolcu ve arka sağ tarafa birileri oturduğunda ses neredeyse tamamen kesiliyor. Bir yerler gevşedi sanırım ama bulamadım bir türlü. Bilen varsa beni kurtarır :)

O ses benim arabada da var. Amörtisörler çok esnediği için iç kapı plastik konsollardan ses geliyor. Ama hızlı geçtiğinizde araba yaylanmadığı için amörtisörler sertleştiği için 30-40 km hızlarda tümsek çukura girince gacır gucur yapmıyor.

• deepbluee61 D kullanıcısına yanıt
    cvp geç oldu kusura bakmayın.
    2 adet egzantirik kapağı, devir daim pompası ve antifiriz değişmelidir.
  • -YucukluSucurtam- kullanıcısına yanıt
    Sesi kesmeyi basarabildiniz mi peki? Bu sesle yasamayi ogrenmeli miyim? :(

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • srdrea S kullanıcısına yanıt
    Hocam salıncak burçlarından geliyor olabilir bi baktırmak gerekir.

• 
Sayfa: önceki 19431944194519461947
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.