Şimdi Ara

RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü] (1947. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
39.609
Cevap
155
Favori
3.255.738
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19451946194719481949
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: CaptainTsubasa483

hocam bu periyodik bakımı serviste yaptırdığımız zaman arabaya genel bir check up falan da yapıyorlar mı bir arızası var mı diye makıneye sokma ne bileyim bilgisayara bağlama gibi bir şey oluyor mu yoksa sadece değişmesi gereken şeyleri değiştirip yolluyorlar mı :)
    eğer sizin bir talebiniz olursa not alıyorlar ve ona göre bakılacak yerlerine bakıyorlar. aksi belirtilmediği sürece periyodik bakımı yapar yıkatır teslim ederler. (şahsi tecrübem)
  • Herkese selamlar acil fikir lazım

2011 model benzinli otomatik privage megane alarak aranıza katıldım yalnız bugün yolda kaldım

Dün rampada bir araca yol verirken araç kalkış yapmadı gaz hissizleşip istop etti 1 2 km sonra bu sefer geri fiteste aynı şeyi yaptı

Bugün Akıcı trafikte kalkışta arabadan cart diye ses geldi yoğun metal sürtüşmesi şeklinde sağa çektim

Hehangi bir ikaz lambası yanmadı istop edip tekrar çalıştırdım d aldım r ye aldım çok yoğun bir uğultu sesi herhangi bir uyarı ikaz lambası yanmadı parka aldım

Arabanın altına baktım yağ akmış çekici çağırdım akşam olduğu için şanzımancı yarın getir dedi maslaga götürmeyi düşünüyorum çekicideki abi aks kesmiş dedi mantıklı mı bilmiyorum

Fikri olan daha önce başına gelmiş olan avrupa yakasında şanzıman tamircisi var mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aprit

Herkese selamlar acil fikir lazım

2011 model benzinli otomatik privage megane alarak aranıza katıldım yalnız bugün yolda kaldım

Dün rampada bir araca yol verirken araç kalkış yapmadı gaz hissizleşip istop etti 1 2 km sonra bu sefer geri fiteste aynı şeyi yaptı

Bugün Akıcı trafikte kalkışta arabadan cart diye ses geldi yoğun metal sürtüşmesi şeklinde sağa çektim

Hehangi bir ikaz lambası yanmadı istop edip tekrar çalıştırdım d aldım r ye aldım çok yoğun bir uğultu sesi herhangi bir uyarı ikaz lambası yanmadı parka aldım

Arabanın altına baktım yağ akmış çekici çağırdım akşam olduğu için şanzımancı yarın getir dedi maslaga götürmeyi düşünüyorum çekicideki abi aks kesmiş dedi mantıklı mı bilmiyorum

Fikri olan daha önce başına gelmiş olan avrupa yakasında şanzıman tamircisi var mı
    Yok mu bilgisi olan

• aracın servis lambasını resetlemek için pc ye bağlarlar. o zaman beynine de tarama yaparlar. önemsiz arızalar pc ile silinir, önemli olanlar size bildirilerek tamiri/ değişimi yapılır.
  • RENAULT megane 3 LASTİK PATLADI uyarısı aldıysanız;

bu uyarı varsa lastiğiniz cidden patlamıştır, çok az da olsa hava kaçırmaktadır. o an olmasa da yarın sabah lastiği yerde göreceksiniz. lastik tamiri yapıldıktan sonra silecek kolunun kafa kısmındaki aşağı-yukarı tuşları ile lastik basınç gösterge ekranına gelinir , aşağı-yukarı tuşlardan herhangi birine basılı tutulur. "lastik basınç referans değeri" yazısı ekrana gelene kadar tuş bırakılmaz. bu yazı görününce tuş bırakılır. ancak ekranda düşük hava basıncı uyarısı gitmez hemen.

araca binerek 200-300m ilerlediğinizde tüm basınç hata uyarılarının gittiğini göreceksiniz. geçmiş olsun.
  • değerli arkadaşlar,

2014 model megane 3 HB , gündüz farı (sağ) ihtiyacım var. elinde fazla olan (çıkma/sıfır) , satmak isteyen varsa lütfen bilgi versin. parça kodunu bilen varsa paylaşmasını rica ediyorum.
    kalitesinden emin olduğunuz link varsa ordan da satın alabilirim. tşk ederim
  • Merhaba arkadaşlar,

2012 model megan 3 HP 140.000 km de 6 ileri dizel, biraz hasarlı bir araç buldum,
    şimdi siz değerli megan kullanıcılarına da bir danışayım diyorum bu arabayı alsam karlı çıkarmıyım kullanıcıyım, yoksa astarı yüzünü geçer mi,
    aracın hasarlı resimleri aşağıdaki gibi, araç ile ilgili satıcı şu cevabı verdi sizce alsam kaça hallederim bunu

quote:

motor içinde şaselerinde podyelerinde motorunda şanzımanında yürüyeninde alt takımında en ufak bir hasar yoktur aracımıza su radyatörü takılırsa istenilen yere binilerek gidilebilir...aracımıza gerekli malzemeler ön tampon motor kaputu ön cam sag ön kapı bir adet jant gerekmektedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yilmaz_227 -- 11 Haziran 2018; 12:48:59 >

• Arkadaşlar merhabalar. Lassa driveways ile Goodyear efficientgrip performance arasında kaldım. Lassa 2018 üretimi 330 liraya geliyor Goodyear 2017 30. Hafta üretimi 340 lira. Lassa orduda bayide alabiliyorum garanti konusunda muhattap var Goodyear için ise internetten alabiliyorum. Azda olsa stabilize yola giriyorum yayla yolu köy yolu filan. Balon yapma açısından hangisi dayanıklı olur. Fazla km yapmıyorum yılda 10000 km olmaz o yüzden km olarak lastiği bitirme şansım yok. Yani ne kadar yeni üretimse benim için o kadar iyi aslında. Tüm bunların doğrultusunda değerli düşünceleriniz merak ediyorum.hangisini tavsiye edersiniz kararsız kaldım .20 haziranda muayene var o yüzden muayene kadar almam lazım .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • srdr_52 S kullanıcısına yanıt
    Lassa driveways' ı tavsiye ederim. Goodyear efficientgrip kullanıyorum ben pek memnun değilim.
    söylediğiniz fiyatlar fazla değil mi? 205/55R16 91V Driveways 214 tl ölçüleriniz ne
  • ffate F kullanıcısına yanıt
    Maalesef 205/60 R16 orijinal ebatları çok kullanılmayan ebat olduğu için pahalı:(. Yerli üretim olduğu için arabanın altı yüksek o yüzden büyük ebat kullanmışlar sanırsam. 55 yanakda düşündüm ama çamurlukta küçük kalıyor diye pek alasım yok.
  • ffate F kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar değerli tavsiye ve yorumlarınız için teşekkür ederim. Lassa driveways 205/60 R16 92v lastik aldım. Sanırsam Karadeniz'e özel 4 al 3 öde ile 340 liraya geldi tanesi 30 lirada ayrıca rot için verdim. Gerçi internet te yaklaşık bu fiyata. Falken almaya çok niyetlendim ama biraz yumuşak geldi bana. Dunlopu da düşündüm oda 2018 yoktu ellerinde. Bizim orda çok yol çalışması var bende o yüzden Türkiye şartlarına daha uygun diye düşündüm. Hem hemen stoktan taktılar diğerleri siparişle gelecekti ve 2017 üretimi olabilirmiş. Eski lassa lardan memnundum yanakları ayarsızlıktan yenmiş olsada gayet iyiydi bana göre. O yüzden yeniden lassa dedim. Biraz kullandıktan sonra deneyimleri mi anlatırım . Tekrar teşekkürler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ben de lastik alcam ancak 205/55/r16 almayı planlıyorum. ikisi arasında 1 parmak fark eder. görüntüyü bozacağını pek sanmıyorum. nerdeyse yarı yarıya fark var çünkü
  • hderelli18 H kullanıcısına yanıt
    hocam orjinal ebatlarin dişinda lastik takarsaniz km bilginiz doğru olmaz, daha küçük yanakli lastikle araçla az yol gidersiniz ama km göstergesinde daha fazla yazar, bilginiz olsun,

bu arada tüm megane 3 ailesine iyi bayramlar arkadaşlar..

• Herkese iyi bayramlar arkadaşlar.

205/60 R16 lastik için araştırıyorum bende. Orjinal üstünde gelen goodyear efficient grip. Şu an yol bilgisayarındaki yakıt tüketiminden %10 daha az tüketiyorum. Acaba lastiğin yuvarlanma direncinin düşük olmasından mı bilemiyorum. Hızı gps ile kontrol ettiğimde araba 4 km fazla gösteriyor. Lastikten dolayı yakıt tüketiminin düşüklüğünün olduğunu düşünüyorum.

Bu lastiği kullanıpta memnun olmayanların geri bildirimlerini merak ediyorum.

Birde bu lastiğin performance olanını kullansak memnuniyetsizlige sebep olan tarafını kurtarır mı acaba?

Diger bi soruda aracına 215/55 R16 takıp kullanan var mı arkadaslar?

• bugun ıkıtellı sanıyıde renault onur otodan fıltre setını maıs olarak aldım umutkaan otoda degısım yaptırdım yıllık bakımımız tamam..
    hava fıltresı 40 tl,yag fıltresı 20tl.polen(karbonlu)60 tl.mazot fıltresı maıs kutu ufi marka cıktı 120 tl yağ mobıl 5w30 partıkullu 135 tl bakım ve bır kac onarım ıcın ıscılık 100+50 tl ayrıca sanzıman yagı degıstı 100 tl servıs sadece bakım ıcın 780 tl ıstedı
  • scada kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Şanzıman yağını merak ediyorum değişimden sonra fark etti mi? Hangi marka numara şanzıman yağı kullandınız. Bir de sizin araç 6 vites mi.
  • srdr_52 S kullanıcısına yanıt
    aracım 5 vıtes 144.000de baskı balata orjınal dolayısıyla yagda degısmedı gecısler cok kemıklestı...usta mobıl 75w80 varılden koydu makına bastıgı ıcın ben almadım...gecıslerı bıraz yumusadı sımdılık sonrasına bakacagız
  • scada kullanıcısına yanıt
    Benim araç 2011 6 vites 58500 km de. Alalı 1 yıl oldu 9000 km yaptım yaklaşık . Sanki ilk aldığıma göre özellikle özellikle 1. vites geçişleri sertleşti gibi, takılıyor. Bende değiştirmeyi planlıyorum bakalım fark edecek mi.
  • Merhabalar Arkadaşlar...

21.06.2018 de 2011 model renault megane 1.6 privilege otomatik sunroof benzinli 52000 km kazasız boyasız aracı alarak aranıza katıldım.

Aracı kullananlar yorum yaparsa sevinirim.

İlk defa renault kullanıyorum ve çok şaşırdım çok dolu dolu bir araç, daha önce 2006 ford focus 1.6 ghia otomatik lpgli aracım vardı sattım 2016 model seat ibiza 1.2 tsi style aldım manuel eşim kullanamadığı için 3. aracım otomatik renault oldu.

Aracı kullananlar +/- lerini yazarlarsa burdan çok sevinirim.

Tavsiyelerinize açığım yapmam gerekenler yapmamam gerekenler araçla ilgili varsa kronik problemler , yakıt vs. hepsine açığım..

Teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cetinceviz26 -- 23 Haziran 2018; 17:0:28 >
  • cetinceviz26 kullanıcısına yanıt
    hocam öncelikle hayirli olsun araç, kazasiz belasiz guzel gunlerde kullanin.

sizin aracınız benzinli olduğu için CVT şanzimanlidir, ancak dizel/EDC şanzimanli otomatik vitesle ilgili yoğun sıkışık trafikte bol dur kalk yapinca ısınma yapip "vites kutusunu kontrol ettiriniz" uyarisi verebiliyor (ve yokuş çikarken dur-kalk çok yaparsaniz) bu yuzden yoğun trafikte vitesi manuelde kullanmaniz daha sağlikli olur,

bendeki araç dizel/manuel vitesli, dediğim gibi bu durum genelde dizel/EDC vites kullananlarin şikayeti ancak benzinli cvt otomatikte de belki boyle kronik bi sıkıntı vardir, bilginiz olsun.

saygilar.

• 
Sayfa: önceki 19451946194719481949
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.