Şimdi Ara

RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü] (1838. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
39.608
Cevap
155
Favori
3.256.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18361837183818391840
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir haftaya yakın bir süredir şirketin verdiği Jetta'yı kullanıyorum. EDC'yi çok övüyordum ama DSG gerçekten bu konuda EDC'yi döver.

Malzeme kalitesi olarak ahım şahım bir fark yok hatta Renault'nun üstün olduğu yönlerde az değil. 2014 model Jetta'nın dikiz aynalarının içten kontrolü sıkıntılı. Biri sedan diğeri heçbek olduğu için yol tutuş, hacim, sürüş konusu vs kıyaslaması yapmam doğru değil.

Motor performansı yönünden Megan bariz olarak daha atak ve kuvvetli ama benimkinde chip/yazılım var. O yüzden motor performansı kıyaslaması yapamıyorum. Tek kıyaslama yapacağım husus şanzuman konusuydu. Şanzuman dayanınıklığı, arıza durumu ve kullanım süresi hakkında bir bilgim yok elbette ancak DSG bariz üstün

• quote:

Orijinalden alıntı: celebic

Bir haftaya yakın bir süredir şirketin verdiği Jetta'yı kullanıyorum. EDC'yi çok övüyordum ama DSG gerçekten bu konuda EDC'yi döver.

Malzeme kalitesi olarak ahım şahım bir fark yok hatta Renault'nun üstün olduğu yönlerde az değil. 2014 model Jetta'nın dikiz aynalarının içten kontrolü sıkıntılı. Biri sedan diğeri heçbek olduğu için yol tutuş, hacim, sürüş konusu vs kıyaslaması yapmam doğru değil.

Motor performansı yönünden Megan bariz olarak daha atak ve kuvvetli ama benimkinde chip/yazılım var. O yüzden motor performansı kıyaslaması yapamıyorum. Tek kıyaslama yapacağım husus şanzuman konusuydu. Şanzuman dayanınıklığı, arıza durumu ve kullanım süresi hakkında bir bilgim yok elbette ancak DSG bariz üstün

Fark vardır peki fiyat farkına bakarak yorumlasanız ? çok bariz midir fark ?

• quote:

Orijinalden alıntı: elel

quote:

Bir haftaya yakın bir süredir şirketin verdiği Jetta'yı kullanıyorum. EDC'yi çok övüyordum ama DSG gerçekten bu konuda EDC'yi döver.

Fiyat farkını tam ne kadar emin değilim ama arada ciddi fiyat farkı olduğundan haberdarım ayrıca vw'de bekleme süresi olduğunuda biliyorum.

Sadece şanzuman olarak benim ilgimi çekti yoksa onun dışında beni etkileyen bir tarafı olmadı. Elbette sedan olması sebebiyle Megane (heçbek)'a göre daha oturaklı yol alışı var.

• quote:

quote:

quote:

Fiyat farkını tam ne kadar emin değilim ama arada ciddi fiyat farkı olduğundan haberdarım ayrıca vw'de bekleme süresi olduğunuda biliyorum.

Sadece şanzuman olarak benim ilgimi çekti yoksa onun dışında beni etkileyen bir tarafı olmadı. Elbette sedan olması sebebiyle Megane (heçbek)'a göre daha oturaklı yol alışı var.

Anladım .... dsg çok övülüyor açıkcası çok tecrübem olmadı dsg ile alakalı ... son dönemde hep yarı otomatik kullandığımdan 4 ileri de olsa megane daha iyi geldi bana ... açıkcası sarsıntılı geçiş çok takıldığım bir durum değil kendi adıma .... şu anki araba 6 ileri olsaymış kesinlikle kafamda soru işareti kalmazdı ..

• elel E kullanıcısına yanıt
    Dostum Megane ile 3. senem dolmak üzere ve araçtan oldukça memnunum. Jetta kullandıktan sonra açıkçası sadece dsg nin Megane'da olmasını isterdim. Sağlık olsun.

Yıllardır bekledigim araba piyasaya çıktı ama ev aldığımdan dolayı bu sefer istediğim aracı alamıyorum.

Önceden benzinli bir SUV kullanıyordum. Fazla yakıt ve düşük tork yüzünden soğudum.

Yüksek ve geniş araca alışınca sedan veya heçbek dar geliyor.

İstediğim araç; turbo dizel, kuvvetli motor ama vergiden kaçmak için 1,6 litreden fazla olmayacak ve otomatik şanzuman olmasıydı.

Sonunda Nissan QQ yeni kasasıyla birlikte yukarıda saydığım özelliklerde model çıkarttı ama bizde para kalmadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celebic -- 27 Şubat 2015; 21:13:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • celebic kullanıcısına yanıt
    Hocam asıl beklediğin araç yeni tanıtıldı: Renault Kadjar
    Büyük ihtimal gelecek yıl ülkemizde.
    Nissan Qashqai ile kardeş.
    Çok istediğimiz 1.6 130 bg ve otomatik olarak binebiliriz umarım.
    Hedef 2016 model .😌

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    QQ çok cezbetmiyor beni :) içinde çok rahat edemedim ben şahsen .. 5008 i sattıktan sonra gerisi pek kesmiyor beni :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaradr

Hocam asıl beklediğin araç yeni tanıtıldı: Renault Kadjar
    Büyük ihtimal gelecek yıl ülkemizde.
    Nissan Qashqai ile kardeş.
    Çok istediğimiz 1.6 130 bg ve otomatik olarak binebiliriz umarım.
    Hedef 2016 model .😌

Renault markası altında olmasını tercih ederim. 2016 olması dert değil çünkü şu sıralar yeni bir araç alımı için para yok.

İnşallah almak istediğim QQ'deki donanım seçeneklerini Renault'a da sağlar çünkü QQ premium paket özellikleri bir harika.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celebic -- 28 Şubat 2015; 7:48:54 >
  • quote:

QQ çok cezbetmiyor beni :) içinde çok rahat edemedim ben şahsen .. 5008 i sattıktan sonra gerisi pek kesmiyor beni :)

Hocam 5008 gerçekten yapısal olarak harika. Geniş iç hacım ve iç taraf özenle yapılmış. Koltuk kafalıklarında LCD ekranlar vs çok cezbetti hatta 5008 için Göral ile pazarlık yapıp anlaştık. Aracı çok beğendik ve test sürüşü yapmak istedim. Test sürüşü için 3008 vardı. Aynı motor ve şanzuman olduğu için sakınca görmedim. İyi ki test sürüşü yapmışım. Testi uzatmadım ve geri döndüm. O sanzuman bana göre hiç değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celebic -- 28 Şubat 2015; 7:57:14 >
  • Megane 3 sahipleri merhaba.
    Çok fazla takip edemesem de 2012 sport tourer edc aracım ile ilgili bir gelişme olduğunda yazmaya çalışıyorum.
    6. Vites ile 5. Vites arasındaki rezonans sesi nedeniyle gecen hafta aracimi servise bıraktım. Test sonucunda sanzimanin garanti kapsamında değişeceği bilgisi geldi. Aracimi sali gunu teslim alacağım. Sizi bilgilendirmeye çalışırım.
    Edc şanzımanı olan kullanıcılarımızın bilgisine ...
    saygılarımla.

• arden1 A kullanıcısına yanıt
    Hocam bu sorunu ne sıklıkta ve nasıl yaşıyordunuz

• Cengiz Bey bunu en son Bursa Istanbul arasında Kocaeli Hereke rampalarinda ani hızlanma gereken yerlerde hissettim. 90 km/h ten sonraki her hizlanma denemesinde, vites 6 dan 5 e inerken cartlamaya benzer ses cikartti. Ayrıca aracimi oyak kampanyasından beraber aldığımız bir arkadasimin da gecen yil şanzımanı değişmişti. Ben ilk duydugumdan sonra ihmal ettim. En azindan garanti bitmeden degistirmek yoluna gittiler. Gtline şanzımanı farkliymis ondan takilacakmis.
    saygılarımla

• megane 3 kekova mavisi ve dinamik kırmızı renkli aracı gören var mı?
    bu renkler megane yakışıyor mu?
  • Arkadaşlar megane 3 1.6 cvt 2015 model ile yakıt ışından sonra kaç km gideriz?

Bir depo benzin kaç litredir?
    Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmet_1907_

megane 3 kekova mavisi ve dinamik kırmızı renkli aracı gören var mı?

Hocam ben her ikisinide gördüm. Hele ki evimin yakınında bir kırmızı var ki her sabah işe giderken görüyorum ve içim gidiyor.

Diyeceksin ki sen niye almadın o zaman? Ben aracı alırken full paket privilege istedim ama renk seçeneğinde sadece beyaz vardı. Bana 2 ay beklersin dediler. Hanım tamam beyaz olsun dedi ve mecburen beyaz aldık.

Burada arkadaşlar belki hatırlarlar ilk zamanlar arabaya folyo kapatmayı çok düşündüm. Hatta sarı renk istemiştim ama benden daha cçok hanım binecek die vazgeçmiştim.

İnşallah bir sonraki arabam sarı, mavi, kırmızı yada turuncu gibi sıcak bir renk olacak.

İkinci eli düşük filan olur derler ama ben istediğim renk arabaya binemedikten sonra veya benden sonra bu arabaya binecek kişi için renk seçemem.

Dikkat ederseniz yollardaki arabaların %90''ından fazlası hep soğuk renkli arabalardan oluşuyor. Beyaz, gri, füme, siyah veya fare tüyü gibi hepsi soğuk renk.

• quote:

Orijinalden alıntı: arden1

Cengiz Bey bunu en son Bursa Istanbul arasında Kocaeli Hereke rampalarinda ani hızlanma gereken yerlerde hissettim. 90 km/h ten sonraki her hizlanma denemesinde, vites 6 dan 5 e inerken cartlamaya benzer ses cikartti. Ayrıca aracimi oyak kampanyasından beraber aldığımız bir arkadasimin da gecen yil şanzımanı değişmişti. Ben ilk duydugumdan sonra ihmal ettim. En azindan garanti bitmeden degistirmek yoluna gittiler. Gtline şanzımanı farkliymis ondan takilacakmis.
    saygılarımla

Erdem bey bu dediğiniz çok güzel bir haber çünkü bu ses bende de oluyor. Hatta burada bir çok arkadaşta olduğunu biliyorum ancak servisler şanzuman değişimine pek yanaşmadılar diye hatırımda kalmış.

Benim araçta Nisan ayında 3 yaşını dolduruyor. Garanti bitmeden servise gitmek çok yerinde olacak.

Siz bu arıza için servise başvururken nasıl bir yol izlediniz veya nasıl bir anlatımda bulundunuz? Referans göstermek amacıyla servisin adını paylaşabilir misiniz? Bende Mart ayı sonuna doğru 3. yıl bakımı için gideceğim. O zaman belki referans göstermek için gerekebilir.

Sizden işlem sonucu gözlemlerinizi merakla bekliyor olacağım. Belki 1 ve 2. vites geçişlerinde de bir düzelme olmuş olabilir. Selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celebic -- 1 Mart 2015; 12:55:04 >

Renk konusuna kesinlikle katılıyorum. Bende aracımı alırken beyaz ve kül beji aradında çok gittim geldim. Sonunda ikinci el değerini düşünmek yerine 2 hafta bekleyerek kendi keyif alacağım renk olan kül bejini seçtim iyikide seçmişim. Aracıma çok mutlu biniyorum. Belkide en sevdiğim tarafı rengi diyebilirim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: arden1

Cengiz Bey bunu en son Bursa Istanbul arasında Kocaeli Hereke rampalarinda ani hızlanma gereken yerlerde hissettim. 90 km/h ten sonraki her hizlanma denemesinde, vites 6 dan 5 e inerken cartlamaya benzer ses cikartti. Ayrıca aracimi oyak kampanyasından beraber aldığımız bir arkadasimin da gecen yil şanzımanı değişmişti. Ben ilk duydugumdan sonra ihmal ettim. En azindan garanti bitmeden degistirmek yoluna gittiler. Gtline şanzımanı farkliymis ondan takilacakmis.
    saygılarımla

Erdem bey bu dediğiniz çok güzel bir haber çünkü bu ses bende de oluyor. Hatta burada bir çok arkadaşta olduğunu biliyorum ancak servisler şanzuman değişimine pek yanaşmadılar diye hatırımda kalmış.

Benim araçta Nisan ayında 3 yaşını dolduruyor. Garanti bitmeden servise gitmek çok yerinde olacak.

Siz bu arıza için servise başvururken nasıl bir yol izlediniz veya nasıl bir anlatımda bulundunuz? Referans göstermek amacıyla servisin adını paylaşabilir misiniz? Bende Mart ayı sonuna doğru 3. yıl bakımı için gideceğim. O zaman belki referans göstermek için gerekebilir.

Sizden işlem sonucu gözlemlerinizi merakla bekliyor olacağım. Belki 1 ve 2. vites geçişlerinde de bir düzelme olmuş olabilir. Selamlar.

Aracımı yıllık bakım için götürdüğümde kayıt açtırdım. Hatta servisin kayıt açarken yazdığı ifade aynen şöyle: "6. vitesten 5. vitese geçerken cartlama sesi"
    Onun dışında bir şey yaptırmadım. Hava muhalefeti nedeniyle aracımın testleri biraz uzun sürdü. Ses kaydı yapmışlar ve Bursa MAIS'e sormuşlar; akabinde değişim onayı gelmiş. Servis görevlisinin dediğine göre GTline şanzımanları iyileştirilmiş tasarımlı imiş. Salı günü aracımı teslim alırsam detayları yazarım. Büyük servisler bir çok konuda daha çözümkar oluyorlar sanki; Benim de gittiğim servis Renault Günerler. Daha önce şanzıman beynini ve yeni programı da bu servis değiştirmişti. Eğer araç bilgisi gerekirse e mail ile veya PM'den gönderebilirim.
    Saygılarımla.

• arden1 A kullanıcısına yanıt
    Dostum bu bilgiler yeterli.

Salıdan sonrası için sizden yeni şanzımanla ilgili kullanım tecrübelerinizi bekliyoruz. İyi pazarlar.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mehmet_1907_

megane 3 kekova mavisi ve dinamik kırmızı renkli aracı gören var mı?

Hocam ben her ikisinide gördüm. Hele ki evimin yakınında bir kırmızı var ki her sabah işe giderken görüyorum ve içim gidiyor.

Diyeceksin ki sen niye almadın o zaman? Ben aracı alırken full paket privilege istedim ama renk seçeneğinde sadece beyaz vardı. Bana 2 ay beklersin dediler. Hanım tamam beyaz olsun dedi ve mecburen beyaz aldık.

Burada arkadaşlar belki hatırlarlar ilk zamanlar arabaya folyo kapatmayı çok düşündüm. Hatta sarı renk istemiştim ama benden daha cçok hanım binecek die vazgeçmiştim.

İnşallah bir sonraki arabam sarı, mavi, kırmızı yada turuncu gibi sıcak bir renk olacak.

İkinci eli düşük filan olur derler ama ben istediğim renk arabaya binemedikten sonra veya benden sonra bu arabaya binecek kişi için renk seçemem.

Dikkat ederseniz yollardaki arabaların %90''ından fazlası hep soğuk renkli arabalardan oluşuyor. Beyaz, gri, füme, siyah veya fare tüyü gibi hepsi soğuk renk.

celebic hocam cevap için sağol.
    gördüğünüz kırmızı renk linkteki kırmızı renge mi benziyor ve aynaları gri renkte mi?
    https://www.renault.com.tr/araclar/binek-araclar/megane-hb.html

birde çevremdekiler megane 3 fazla tutulmadığını ve yeni kasa çıkacağı için almamamı söylüyorlar.
    kafam çok karıştı? bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmet_1907_ -- 1 Mart 2015; 11:37:05 >

• 
Sayfa: önceki 18361837183818391840
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.