Şimdi Ara

renault megane 1.5 dci mi;yoksa fiat linea 1.3 multijet mi (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
127
Cevap
0
Favori
60.791
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İki arabayı da uzun süre kullandım. Aslında ikisininde artıları ve eksileri var.

Linea1.3 multijet ile magane 1,5 dci kıyaslanırsa megane daha iyi bence. Ama lineada birçok yönden megana basar.

Linea ve megane kıyaslaması:
    -Linea daha yeni bir tasarım, bence daha gösterişli
    -Linea'nın döşemesi daha şık, iki renkli ve daha kaliteli. Sağ sol koltuk emniyet kemer uyarısı var.
    -Linea'nın müzik sistemi daha iyi, 4 hoparlör var( direksiyondan kumanda yok), equalizer var. Meganda clio teybi var, dandik.
    -Linea'nın dijital ekranı ve elektronik özellikleri daha gelişmiş. Daha akıllı bir araba. Lineada Termometre var.
    -Linea'nın süspansiyonu daha konforlu, yüksek hızda megane dan daha iyi, hızı göstermiyor. Şehir içinde megane daha atik.
    -Linea'da ön cam tek dokunuşla açılıp kapanabiliyor, meganda basılı tutmak gerekiyor. Çok sinir bozucu. 3 kuruşun hesabı yapılmış.
    -Megane'da direksiyon daha yumuşak.
    -Linea'da vites ve konsol daha şık, meganın vitesi toros gibi çok uzun ve kütür kütür geçiyor. Megane geri vitese zor geçiyor.
    -Linea'nın kısa farları çok kötü, uzun yolda basmaya korkarsınız. Ben serviste farı kaldırtmıştım ve özel ampul taktırmıştım.
    -Megane daha geniş, arka koltuk ve bagaj çok iyi. Arka koltuklar yatmıyor.
    -Linea'da elektrikli ayna var, meganda kör nokta kavisi bile yok hemde manuel ayna.
    -Meganda bagaj ve ön kaput içi keçesi yok, malzemeden çalmışlar. 3 kuruşun hesabı...
    -Meganda arka koltuk tutamaklarında askılık yok. Ceketi koltuğa atıyorsun. 3 kuruş bile tutmaz...
    -Meganda torpido gözüne klimada soğuk hava geliyor, soğutucu özelliği var. Ama lambası bile yok:) Lineada da lamba yok.
    -Lineada tavan lambası ayrı ayrı, mercakli ve çok kaliteli. Megan minibüs lambası gibi, en ucuz malzeme.
    -Meganda ön far ampulünü değiştirmek için tamponu sökmek gerkiyor. Servis sökme takma 50 tl alıyor.
    -Megan beyaz gösterge paneli daha şık ve daha büyük.
    -Megan kartlı, kontak anahtarı gibi birinci ikinci konum yok. Camı açık unutup indiyseniz kapatmak için tekrar motoru çalıştırmalısınız. Oysa lineada motor kapalıyken bile bir süreliğine camlar açılıp kapanabiliyor.
    -Meganda eski tip silecek lastiği kullanılmış, banana değil.
    -Linea jant kapakları daha şık ve bicondan bağlı, zırt pırt düşmez.
    -Linea'da ön cam çok uzun, kelebekler var ve sağ sol görüş kısıtlı. Ama daha aerodinamik ve sürücüye uzun bir araba sürme hissi veriyor.
    -Linea'da bagaj tutma kolu bagajın içinde. Kapatırken sinir bozucu.

Aslında ikiside kötü. Mesela 2000 model opel astra bile ikisindende her yönüyle güzel ve kaliteli...

• İki arabayı da uzun süre kullandım. Aslında ikisininde artıları ve eksileri var.

Linea1.3 multijet ile magane 1,5 dci kıyaslanırsa megane daha iyi bence. Ama lineada birçok yönden megana basar.

-Linea'nın döşemesi daha şık, iki renkli ve daha kaliteli. Sağ sol koltuk emniyet kemer uyarısı var.
    -Linea'nın müzik sistemi daha iyi, 4 hoparlör var( direksiyondan kumanda yok), equalizer var. Meganda clio teybi var, dandik.
    -Linea'nın dijital ekranı ve elektronik özellikleri daha gelişmiş. Daha akıllı bir araba. Lineada Termometre var.
    -Linea'nın süspansiyonu daha konforlu, yüksek hızda megane dan daha iyi, hızı göstermiyor. Şehir içinde megane daha atik.
    -Linea'da ön cam tek dokunuşla açılıp kapanabiliyor, meganda basılı tutmak gerekiyor. Çok sinir bozucu. 3 kuruşun hesabı yapılmış.
    -Linea'da vites ve konsol daha şık, meganın vitesi toros gibi çok uzun ve kütür kütür geçiyor. Megane geri vitese zor geçiyor.
    -Linea'nın kısa farları çok kötü, uzun yolda basmaya korkarsınız. Ben serviste farı kaldırtmıştım ve özel ampul taktırmıştım.
    -Linea'da elektrikli ayna var, meganda kör nokta kavisi bile yok hemde manuel ayna.
    -Meganda bagaj ve ön kaput içi keçesi yok, malzemeden çalmışlar. 3 kuruşun hesabı...
    -Meganda arka koltuk tutamaklarında askılık yok. Ceketi koltuğa atıyorsun. 3 kuruş bile tutmaz...
    -Meganda torpido gözüne klimada soğuk hava geliyor, soğutucu özelliği var. Ama lambası bile yok:) Lineada da lamba yok.
    -Lineada tavan lambası ayrı ayrı, mercakli ve çok kaliteli. Megan minibüs lambası gibi, en ucuz malzeme.
    -Meganda ön far ampulünü değiştirmek için tamponu sökmek gerkiyor. Servis sökme takma 50 tl alıyor.
    -Megan kartlı, kontak anahtarı gibi birinci ikinci konum yok. Camı açık unutup indiyseniz kapatmak için tekrar motoru çalıştırmalısınız. Oysa lineada motor kapalıyken bile bir süreliğine camlar açılıp kapanabiliyor.
    -Linea'da ön cam çok uzun, kelebekler var ve sağ sol görüş kısıtlı. Ama daha aerodinamik ve sürücüye uzun bir araba sürme hissi veriyor.

Aslında ikiside kötü. Mesela 2000 model opel astra bile ikisindende her yönüyle güzel ve kaliteli...

Merih SUNGUR

• asdasd

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agresifim78 -- 31 Temmuz 2009; 18:08:54 >
  • çok doğru söylemişsin arkadaşım, ya bunlar Linea kullanmamış ya da Megane... bi Linea sahibi olarak amacım Linea'yı savunmak değil ama, alacak arkadaşında kararını etkilediklerinin farkına varsınlar istiyorum. Benim görüşümü sorarsanız, kesinlikle Linea derim. Sonuçta bende araştırdım aldım ve çok memnunum... Donanımları, yakıtı, fren sistemi ve yol tutuşu konusunda Megane II'ye göre gayet iyi....

saygılar...
  • Linea güzel görünüyor .. Fakat megane ile bir tutarsanız kesınlikle Megane derim.. Renault sonuçta..Bir arkadaşımda linea var bazı özelliklerinden memnun fakat ummadığı yerde işçilik sorunu çıkarıyor araç.. Durduk yerde cd yı cıkarıyor, Koltuk altında zamansız yerde vida buluyor ve nerden düştüğünü anlamıyor falan fılan.. Kısaca 2 sının arasında kalsam megane 1. tercihim olurdu..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FinalVerdict93 -- 15 Temmuz 2009; 23:51:06 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: suzitusi

megane kullanmadım ama linea kullandım, araç çok geniş ve rahat sürüş özellikleri de oldulça iyi idi. bence linea alınası bir araç üstelik megane uzun zamandır piyasada artık kasa değişim vakti geldi, ama linea daha yeni.

• quote:

Orjinalden alıntı: BlooDBrotheR

İki arabayı da uzun süre kullandım. Aslında ikisininde artıları ve eksileri var.

Merih SUNGUR

Yerlerdeyim

Keşke Megane'ın başka donanımları da olduğunu, kartlı çalıştırma sisteminin superlock mekanizmasına sahip olduğunu, arabadan indiğinizde kapatma tuşuna 2 kere basarak tüm cam, sunroof vb donanımları kapatabildiğinizi, kart takılı değilken bile start tuşuna basarak cam, teyp, sunroof, klima açabiliyor olduğunuzu, sürücü ve yolcu camlarını tek ama tam basışla açıp kapatabiliyor olduğunuzu, 6 hoperlörlü ses sistemi olduğunu biliyor olsaydınız..

• Tubo benden önce davranmış:) Komik cidden bazı yazılanlar:)

Ben Megane ile ilgili deneyimlerimi ve görüşlerimi aracımızı satıp farklı bir araç aldığımız zaman yazacağım. Sonra gelip tenekenin teki bana fanatik diyecek al başına belayı:)
  • quote:

Orjinalden alıntı: atiyba

Tubo benden önce davranmış:) Komik cidden bazı yazılanlar:)

Ben Megane ile ilgili deneyimlerimi ve görüşlerimi aracımızı satıp farklı bir araç aldığımız zaman yazacağım. Sonra gelip tenekenin teki bana fanatik diyecek al başına belayı:)

Renault övülür mü? Asarlar adamı :)
  • Övmeyi bırak yersek bile az yerdin diye asarlar:)

Hiç olmazsa bahsi geçen iki aracı da iyi tanıyorum ve giriş donanımları ile yüksek donanımları arasında bazı farklar olduğunu biliyorum. Dünyanın sadece benim etrafımda dönmediğinden haberim var:)

quote:

Orjinalden alıntı: Tubo

Renault övülür mü? Asarlar adamı :)
  • Sn. Tubo ve Atiyba,

Bahsi geçen karşılaştırma Linea1,3 multijet ve Megane II 1,5 dci Authentique arasında yapılmıştır.

Aşağıda yazdığınız hiçbir özellik bu versiyon meganda mevcut değildir. Piyasada şirket aracı diye tabir edilen kiralık araçların yüzde doksanı bu versiyondur.

"Keşke Megane'ın başka donanımları da olduğunu(YOK), kartlı çalıştırma sisteminin superlock mekanizmasına sahip olduğunu (YOK), arabadan indiğinizde kapatma tuşuna 2 kere basarak tüm cam, sunroof vb donanımları kapatabildiğinizi (YOK), kart takılı değilken bile start tuşuna basarak cam, teyp, sunroof, klima açabiliyor olduğunuzu(YOK), sürücü ve yolcu camlarını tek ama tam basışla açıp kapatabiliyor olduğunuzu(YOK), 6 hoperlörlü ses sistemi olduğunu biliyor olsaydınız.. (YOK)"
  • Of horta bak belki adam 2. kez değiştirecek arabayı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: msungur

Sn. Tubo ve Atiyba,

Bahsi geçen karşılaştırma Linea1,3 multijet ve Megane II 1,5 dci Authentique arasında yapılmıştır.

Aşağıda yazdığınız hiçbir özellik bu versiyon meganda mevcut değildir. Piyasada şirket aracı diye tabir edilen kiralık araçların yüzde doksanı bu versiyondur.

"Keşke Megane'ın başka donanımları da olduğunu(YOK), kartlı çalıştırma sisteminin superlock mekanizmasına sahip olduğunu (YOK), arabadan indiğinizde kapatma tuşuna 2 kere basarak tüm cam, sunroof vb donanımları kapatabildiğinizi (YOK), kart takılı değilken bile start tuşuna basarak cam, teyp, sunroof, klima açabiliyor olduğunuzu(YOK), sürücü ve yolcu camlarını tek ama tam basışla açıp kapatabiliyor olduğunuzu(YOK), 6 hoperlörlü ses sistemi olduğunu biliyor olsaydınız.. (YOK)"

Bilgilendirme için teşekkürler,ben olsam ben de ikaz ederdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: der Rebell

Tabii ki megane.. linea ile sınıf farkı var bir kere. sonuçta puntodan geliştirilmiş bir araç linea. megane alın pişman olmazsınız.

Hayır 2side ''C'' sınıfı.
  • quote:

Sn. Tubo ve Atiyba,

quote:

Orijinalden alıntı: alimdemir

Bilgilendirme için teşekkürler,ben olsam ben de ikaz ederdim.

Konuyu açan üyemizin ilk mesajı aşağıda;

quote:

Orijinalden alıntı: sabastian34

öncelikle slm arkadaşlar iki araba modelini karşılaştırmak istedim megane daha cazip geliyor ama,bir çok kişi linea da alınabilir dedi hiç olmazsa km si az olur dediler siz olsanız hangisini tercih ederdiniz?

megane autline,linea active

megane dynamic,linea dynamic olarak da karşılaştırabilirseniz sevinirim.Şİmdiden teşekkürler..

İsterseniz Megane sedan Authentique ve Dynamic donanımlarına bir daha bakın

Çünkü tek tek hepsini buraya aktarmamın bir anlamı yok zaten yukarıda yazmıştım.

Burada Megane iyidir, Linea kötüdür diye bir iddiam yok herkesin beklentileri farklıdır.

Benim rahatsız olduğum donanımların doğru aktarılmamış olmasıydı.

• Hocam ben Megane sedan Authentique nin donanımlarını söylüyorum. Elma ile armut karşılaştırılmaz tabi. Sen de haklısın.
  • quote:

Hocam ben Megane sedan Authentique nin donanımlarını söylüyorum. Elma ile armut karşılaştırılmaz tabi. Sen de haklısın.

Her yıl donanımlar da değişti, mesela şuan Authentique donanımında saydıklarımızın çok daha fazlası var. Sizinki herhalde 2004 modeldi.

Bu arada ben konu sahibinin ilk mesajına istinaden hem Authentique hem Dynamique donanımlarından yazdım, Privilege vs donanımlarından hiç bir özellik yazmadım

Bir de sizin kullandığınız Linea Dynamic donanımlıymış sanırım.
  • Bendeki megane 2009 model. Tam aksine meganelarda eski modeller daha donanımlı. Son yıllarda iyice azalttılar.
    Linea en alt paketti. Aslında ikiside en donanımsız paket. Benim demek istediğim özetle şu. En donanımsız pakette linea megandan daha donanımlı.
  • donanım falan hikaye 45 km yolu 1.6 litre mazotla alan megane benim için arabadır:)
    linea da aynı tüketim değerlerini veriyorsa o zaman tip,görünüş ve ağır duruşa bakarım.Burda da megane öne çıkar sınıf farkıyla.
  • megane 1.5 dci motor azönce okuduklarımdan sonra çekindiğim bir motor haline geldi.aynı motor laguna III de kullanılmış ve turbo hortumunun sürekli patladığı insanların yolda kaldıklarını okudum diğer arızalarda cabası.almayı düşündüğüm hevesle resimlerine baktığım araçtan soğudum birden.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.