Şimdi Ara

Renault Latitude Rakiplerine Meydan Okuyor! 'Arabam.com' test sonuçları. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
100
Cevap
0
Favori
7.224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cihanair

arkdaşım yeni passat aldı cuma günü istanbuldan boluya gittik bugün döndük 1.6 tdı comfortline blue motion

tek kelimeyle şahane bir araç ben resmen aşık oldum

o latidude gelsin birde benim sürdüğüm passatta rakip olsun bakalım

Latitude zaten Passat'a rakip ve hatta Passat'ın korkulu rüyası olmaya başladı.

Bir de Latitude ile uzun yola çıksanız izlenimleriniz nasıl olurdu acaba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aydoğan*

quote:

arkdaşım yeni passat aldı cuma günü istanbuldan boluya gittik bugün döndük 1.6 tdı comfortline blue motion

ben yolsa latidude gördüm 508 de super b de bence passatın tek rakip önce kendisi sonra süper b dir

bir passat ile latidude mukaye bile etmem ben aydoğan bey en donanımlı latidude hani o masaj bile yapan varya en boşş passat (hani hep diyorsun ya sis farı bile yok) önümde olsa

hiç düşünmeden terettüt bile etmeden trendline passat derdim

sadece motor kalitesi bile vw renodan üstün tutmaya yeter bence gerisi zaten fazlası ile passatta var

bu arada latidude ile istanbuldan çerkezköye gittim ben beğenmedim ama 508den iyi bir araba

• latidude bence masajı bıraksın spa yapsın
  • Burayı yıkarlar. Kapatın, kapatınnnn.
    Kaçın.

Passat konuya girdiyse VW lafı geçtiyse eyvah ki ne eyvah.

Ben yavaş yavaş şöyle kaçıyorum birazdan buralar şenlenir.
  • "bence passatın tek rakip önce kendisi sonra süper b dir " Cihanair

İkisi de aynı grup markası olduğundan değil mi?

57.000 TL olan benzinli Passat'ta en azından "ön sis farı" ne zaman olacak?

Vw zamlarına yetişmek çok zor. Fiyat düzeltme. İşte Passat fiyatları.

Yeni Passat 1.4 TSI 122 PS BlueMotion Technology Trendline 55.800,00
    Yeni Passat 1.4 TSI 122 PS BlueMotion Technology Tiptr. DSG Trendline 61.700,00
    Yeni Passat 1.4 TSI 122 PS BlueMotion Technology Comfortline 60.900,00
    Yeni Passat 1.4 TSI 122 PS BlueMotion Technology Tiptr. DSG Comfortline 66.800,00
    Yeni Passat 1.4 TSI 122 PS BlueMotion Technology Highline 72.700,00
    Yeni Passat 1.4 TSI 122 PS BlueMotion Technology Tiptr. DSG Highline 78.700,00
    Yeni Passat 1.6 TDI 105 PS BlueMotion Technology Trendline 62.300,00
    Yeni Passat 1.6 TDI 105 PS BlueMotion Technology Comfortline 67.400,00
    Yeni Passat 1.6 TDI 105 PS BlueMotion Technology Highline 79.200,00
    Yeni Passat 2.0 TDI 140 PS BlueMotion Technology Tiptr. DSG Comfortline 88.300,00
    Yeni Passat 2.0 TDI 140 PS BlueMotion Technology Tiptr. DSG Highline 102.400,00
    Model Opsiyon Fiyat (TL)
    Yeni Passat 1.4 lt, 1.6 lt Metalik Renk 1.150
    Yeni Passat 2.0 lt. Metalik Renk 1.350
    Yeni Passat 1.4 lt, 1.6 lt Elektrikli Açılır Cam Tavan 2.050
    Yeni Passat 2.0 lt. Elektrikli Açılır Cam Tavan 2.400

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aydoğan* -- 6 Haziran 2011; 0:16:56 >

• Piyasaya yeni bir araç çıktığı zaman bizim forumdan birileri hemen bu aracı ve bütün rakiplerini uzun uzun kullanıp test etme imkanı bulur, en iyisinin hangisi olduğu konusunda kararını verir ve uzman görüşlerini de bizimle paylaşır. Araç isterse bir gün önce çıkmış olsun, forumdan birileri mutlaka bu araca yakınları vasıtasıyla binmiştir. Piyasaya daha yeni çıkmış bu kadar çok aracın nasıl bir tesadüf ile bu arkadaşların yakınları tarafından hemen satın alındığı bir muammadır, ama fazla kurcalanmamalıdır. Bu arkadaşlar niye devamlı yakınlarının araçlarında seyahat etmektedir veya yakınları bu arkadaşlara test etmeleri için niye devamlı araçlarını vermektedir o da ayrı bir muammadır, ama bu da fazla kurcalanmamalıdır.
  • quote:

"bence passatın tek rakip önce kendisi sonra süper b dir " Cihanair

56.000 TL olan benzinli Passat'ta en azından "ön sis farı" ne zaman olacak?

sen ordaki donanım olayını malasef anlayamazsın onun için sadece takılır kalırsın hiçbir vw kullanıcısı sis farına v.s takılıp kalmaz sen hariç

evet super b de kullanılan şase passattan birazdaha büyüktür ama on numarada arabadır
  • quote:

quote:

sen ordaki donanım olayını malasef anlayamazsın onun için sadece takılır kalırsın hiçbir vw kullanıcısı sis farına v.s takılıp kalmaz sen hariç

evet super b de kullanılan şase passattan birazdaha büyüktür ama on numarada arabadır

Bu mesajdaki fiyat 57.000 TL oldu. Yukarıdaki mesajda düzeltme yaptım.

Aslında siz Vw'ne takılıp kalmışsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: DSMN

Piyasaya yeni bir araç çıktığı zaman bizim forumdan birileri hemen bu aracı ve bütün rakiplerini uzun uzun kullanıp test etme imkanı bulur, en iyisinin hangisi olduğu konusunda kararını verir ve uzman görüşlerini de bizimle paylaşır. Araç isterse bir gün önce çıkmış olsun, forumdan birileri mutlaka bu araca yakınları vasıtasıyla binmiştir. Piyasaya daha yeni çıkmış bu kadar çok aracın nasıl bir tesadüf ile bu arkadaşların yakınları tarafından hemen satın alındığı bir muammadır, ama fazla kurcalanmamalıdır. Bu arkadaşlar niye devamlı yakınlarının araçlarında seyahat etmektedir veya yakınları bu arkadaşlara test etmeleri için niye devamlı araçlarını vermektedir o da ayrı bir muammadır, ama bu da fazla kurcalanmamalıdır.

Efsane bir mesaj olmus, kutlarim.

• quote:

quote:

quote:

Bu mesajdaki fiyat 57.000 TL oldu. Yukarıdaki mesajda düzeltme yaptım.

Aslında siz Vw'ne takılıp kalmışsınız.

biz sadece kaliteye takılıp kaldık kalite güven konfor bunların hepsi sadece vw var benim bütçem için

• quote:

Orijinalden alıntı: DSMN

Piyasaya yeni bir araç çıktığı zaman bizim forumdan birileri hemen bu aracı ve bütün rakiplerini uzun uzun kullanıp test etme imkanı bulur, en iyisinin hangisi olduğu konusunda kararını verir ve uzman görüşlerini de bizimle paylaşır. Araç isterse bir gün önce çıkmış olsun, forumdan birileri mutlaka bu araca yakınları vasıtasıyla binmiştir. Piyasaya daha yeni çıkmış bu kadar çok aracın nasıl bir tesadüf ile bu arkadaşların yakınları tarafından hemen satın alındığı bir muammadır, ama fazla kurcalanmamalıdır. Bu arkadaşlar niye devamlı yakınlarının araçlarında seyahat etmektedir veya yakınları bu arkadaşlara test etmeleri için niye devamlı araçlarını vermektedir o da ayrı bir muammadır, ama bu da fazla kurcalanmamalıdır.

Mükemmel

• @c..., @f..., @o...,@e... ..vb tayfasını kaale almamanızı öneririm bunlar içinde gizli Renault hayranlığı olan her Renault konusuna balıklama dalan vw bayi çalışanı yada sempatizanı tiplerdir.
    vw bayi çalışanı olan ve forumda dolaşan kişilerin kasetlerini açıklattırmayın bana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baybars_ -- 6 Haziran 2011; 11:14:22 >
  • Lattitude gerçekten güzel olmuş. Benim tek sıkıntım marka algılaması Araba ne reno.....
  • quote:

quote:

quote:

ben yolsa latidude gördüm 508 de super b de bence passatın tek rakip önce kendisi sonra süper b dir

bir passat ile latidude mukaye bile etmem ben aydoğan bey en donanımlı latidude hani o masaj bile yapan varya en boşş passat (hani hep diyorsun ya sis farı bile yok) önümde olsa

sadece motor kalitesi bile vw renodan üstün tutmaya yeter bence gerisi zaten fazlası ile passatta var

bu arada latidude ile istanbuldan çerkezköye gittim ben beğenmedim ama 508den iyi bir araba

Kusura bakmayın ama bu sizin ne kadar bilinçsiz tüketim yaptığınızı gösterir. Renault'un motor kalitesinin VW'dan eksik kalır bir yanı yok veya EDC'nin DSG'den eksik kalır bir yanı yok.

O zaman siz iki laptop arasında kaldınız diyelim, kasa olarak falan birbirlerine ezici üstünlükleri yok, biri son teknoloji ürünü ekran, işletim sistemi kullanıyor, daha hızlı daha kolay işlem yapabiliyorsunuz, ses sistemi falan çok iyi, çok kaliteli vs vs. fiyatı 2000tl

Ama siz sırf markası için üzerinde web cam'i bile olmayan, ses sistemi sıradan kalitesiz müzik veren laptop'a 2000TL vereceksiniz ? Yanlış mıyım?

Bence sizin ilk arabanız bir VW'ydu , ilk göz ağrısı falan denir ya
    Veya hayatında ilk defa araba gören, arabaya binen ve oda bir VW olan bir tanıdığınız vardı onunla konuşurken size çok övdü VW'ları oradan bilinç altınıza yerleşti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Beamer -- 6 Haziran 2011; 11:17:10 >

• oldukca heybetli duruyor yolda =)
  • quote:

Orijinalden alıntı: SieGeRRR

quote:

quote:

quote:

Kusura bakmayın ama bu sizin ne kadar bilinçsiz tüketim yaptığınızı gösterir. Renault'un motor kalitesinin VW'dan eksik kalır bir yanı yok veya EDC'nin DSG'den eksik kalır bir yanı yok.

O zaman siz iki laptop arasında kaldınız diyelim, kasa olarak falan birbirlerine ezici üstünlükleri yok, biri son teknoloji ürünü ekran, işletim sistemi kullanıyor, daha hızlı daha kolay işlem yapabiliyorsunuz, ses sistemi falan çok iyi, çok kaliteli vs vs. fiyatı 2000tl

Ama siz sırf markası için üzerinde web cam'i bile olmayan, ses sistemi sıradan kalitesiz müzik veren laptop'a 2000TL vereceksiniz ? Yanlış mıyım?

Bence sizin ilk arabanız bir VW'ydu , ilk göz ağrısı falan denir ya
    Veya hayatında ilk defa araba gören, arabaya binen ve oda bir VW olan bir tanıdığınız vardı onunla konuşurken size çok övdü VW'ları oradan bilinç altınıza yerleşti.

hocam sen iyimisin ya allah aşkına EDC nere DSG nere sen bu iki aracında otomatik olanını sürmedin bence sürsen bunu söylemezsin renonun hangi motor kalitesi vw daha iyi bana bir tane örnek versen şahane olur

taksiciler bile reno almıyor çabuk arza yapıyor diye adamlar fiat albea var 1,3 multijet o bile renodan daha kaliteli onların gözünde adamlar 500,000 km yol yapıyorlar sen renonun herhangi bir arabasıyla yap bakalım 500,000 görüm seni

• Değerler güzelde 0-100'ü 12 saniyeden fazla araca 60000 veremem ben.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deniz6 -- 16 Eylül 2011; 0:09:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Janjan

Geleceği bence de parlak.. çünkü fiyat-performans-genişlik olarak sınıfında rakipsiz. birde 1.6 130hp dci motor ve EDC otomatik şanzıman gelirse, işte VW müşterilerini bile çalmaya başlar

Bugün 55.000 liraya corolla dizel satıyo adamlar, renault ise latitude veriyor 4.9 metrelik, daha ne olsun? bir passat ayarında değil belki ama hakkını yememek lazım

Evet Janjan, bende tamamen aynı fikirdeyim, şu an tek kusuru motoru bence, EDC ve 130 Hp dizel ile çok satacaktır bu araç.

quote:

Değerler güzelde 0-100'ü 12 saniyeden fazla araca 60000 vermem ben.

Evet bencede 0-100 değeri hiç iyi değil. Ama Citroen C5 1.6 dizelinde bundan pek farkı yok , gene Passat Tdi'da Dsg ile kurtarıyor durumu biraz, onunda çok iyi olduğu söylenemez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fleetwood1991 -- 6 Haziran 2011; 20:36:58 >

• DCI motor gayet başarılı bir motor. Megane II kullanan çok tanıdığım var, şirket arabası olarak da kullanan var 250 300binlerde tık demiyor. Ankara'da çok fazla Megane II taksi var. 1.6sı, bindiklerimin hepsi 400.000+ ydı. Dediğiniz kadar çabuk arıza yapsa adamlar +400bin km kullanmaz satardı.

Güvenlik derseniz; 11 ayrı modeli de EuroNcap'te 5 yıldız alan tek marka Renault'dur.

Aracınız ne DSG var mı bilmiyorum ama DSG aldığı için kafasını duvarlara, taşlara vuran arkadaşlarım da var. Arıza çıkardığı zaman kaç bin TL sıkıştığını bilmiyorsunuz sanırım. DSG kötü bir şanzıman değil ama "EDC nere DSG nere" denecek bir fazlası yok. Hemen hemen denkler.

Ayrıca o bile dediğiniz 1.3M-jet motor ödüllü bir motordur. Opel Astra,Corsa ve daha bir çok modelde kullanılmaktadır. Alman-İtalyan ortak üretimidir. Aynı motorun 1.6sı da vardır. 1.6M-jet 120hp 300NM tork üretirken, 1.5DCI 110hp üretirken, 1.6TDI 105hp 250Nm tork güç verir. Ki yeni gelecek 1.6DCI 130hp olacak.

Dediğim gibi Volkswagen'i bu kadar övmeye,yüceltmeye gerek yok. Neticede orta sınıf bir otomobil markası. Honda,Mazda,Renault,Opel vs. gibi birbirlerine üstün oldukları alanlar varken, geride oldukları alanlarda var.

• quote:

Orijinalden alıntı: newmonarch

quote:

Orijinalden alıntı: Janjan

Geleceği bence de parlak.. çünkü fiyat-performans-genişlik olarak sınıfında rakipsiz. birde 1.6 130hp dci motor ve EDC otomatik şanzıman gelirse, işte VW müşterilerini bile çalmaya başlar

Bugün 55.000 liraya corolla dizel satıyo adamlar, renault ise latitude veriyor 4.9 metrelik, daha ne olsun? bir passat ayarında değil belki ama hakkını yememek lazım

Evet Janjan, bende tamamen aynı fikirdeyim, şu an tek kusuru motoru bence, EDC ve 130 Hp dizel ile çok satacaktır bu araç.

quote:

Değerler güzelde 0-100'ü 12 saniyeden fazla araca 60000 vermem ben.

Evet bencede 0-100 değeri hiç iyi değil. Ama Citroen C5 1.6 dizelinde bundan pek farkı yok , gene aPassat Tdi'da Dsg ile kurtrıyor durumu biraz, onunda çok iyi olduğu söylenemez.

1.6 tdi kastediyorsanız dsg si yok

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.