Şimdi Ara

<<<<< RENAULT LATİTUDE KULÜBÜ >>>>> (237. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.949
Cevap
69
Favori
504.009
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 235236237238239
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kataruna

Hocam 843 ile kastınız ne tam anlamadım ama araçtaki cihazın bilgileri aşağıdaki fotoğraftaki gibi (orijinal kart varken).

En son orijinal kartı yeni karta kopyalayıp sadece haritayı değiştirdim, europe yaptım. Yine "Bu haritayı bu cihazda kullanamazsınız" dedi. Şimdi internetten başka bir harita indirip denemeye çalışacağım. Kafama koydum o mu yaman ben mi yaman :)

Alıntıları Göster
    Sizin versiyon farklı galiba kaç model araç hocam sizin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Metalurjist19

Sizin versiyon farklı galiba kaç model araç hocam sizin.

Alıntıları Göster
    2012 model makyajdan önceki executive Hocam. Evet bayağı farklıymış sizin resimdekinden. Ben bir türlü beceremedim haritayı güncellemeyi. Sürekli bu cihazda bu harita kullanılamaz diyor. Resimlerden anladığım kadarıyla benim navigasyonun sürümü 9, ama sizinki 8. Doğru mu anlamışım?

• kataruna kullanıcısına yanıt
    cevabınız için teşekkür ederim aynı sorunu astra ile defalarca yaşamıştım ama latitude de ilk kez yaşıyorum. işin kötü yanı antalyada kırmızı ışığa rastlamadan 10 dk araba sürebileceğiniz bir boşluk yok. dün rölantide 3000 d/d civarı 2 dakika çalıştırdım ama bir etkisi olmadı şimdi sizin dediğinizi deniyeceğim.

not: astrada aynı tıkanıklık durumunda rölanti devri ve tüketim de yükseliyordu latitude de sadece uyarı mesajı verdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: texjrwillerjr

cevabınız için teşekkür ederim aynı sorunu astra ile defalarca yaşamıştım ama latitude de ilk kez yaşıyorum. işin kötü yanı antalyada kırmızı ışığa rastlamadan 10 dk araba sürebileceğiniz bir boşluk yok. dün rölantide 3000 d/d civarı 2 dakika çalıştırdım ama bir etkisi olmadı şimdi sizin dediğinizi deniyeceğim.

not: astrada aynı tıkanıklık durumunda rölanti devri ve tüketim de yükseliyordu latitude de sadece uyarı mesajı verdi.
    Hocam dediğim gibi uyarı mesajı büyük ihtimal kendiliğinden silinmeyecek. Arıza tespit cihazı olan herhangi bir reno tamircisi arıza kodunu size okuyup sonra silebilir 2 dakikada. Bazıları ücret alır ama gerçekten ücret alınacak bir işlem de değil bence.
    renault servisinden randevu almıştım gitmeyeyim mi o zaman? sanayidekilere de çok güvenim yok zaten latitude az arabayı tanıdıklarından şüpheliyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: texjrwillerjr

renault servisinden randevu almıştım gitmeyeyim mi o zaman? sanayidekilere de çok güvenim yok zaten latitude az arabayı tanıdıklarından şüpheliyim.
    Hocam dürüst bir yetkili servisse o da ücret almaz. Sorun tespiti için geldim masrafı ne olur sormak için geldim dersiniz. Şimdilik tamir etmeyeceğim dersiniz. Koda baktıktan sonra da silmelerini rica edersiniz. Direk telefonda da ücreti ne kadar olur diye sorabilirsiniz. Ben bir tamirciye kod silme için ücreti ne kadar olur diye telefonda sormuştum, hiç önemli değil demişti para almadan halletmişti.
  • quote:

Hocam dürüst bir yetkili servisse o da ücret almaz. Sorun tespiti için geldim masrafı ne olur sormak için geldim dersiniz. Şimdilik tamir etmeyeceğim dersiniz. Koda baktıktan sonra da silmelerini rica edersiniz. Direk telefonda da ücreti ne kadar olur diye sorabilirsiniz. Ben bir tamirciye kod silme için ücreti ne kadar olur diye telefonda sormuştum, hiç önemli değil demişti para almadan halletmişti.

Alıntıları Göster
    teşekkür ederim ben de dediğiniz gibi yaparım.
  • quote:

2012 model makyajdan önceki executive Hocam. Evet bayağı farklıymış sizin resimdekinden. Ben bir türlü beceremedim haritayı güncellemeyi. Sürekli bu cihazda bu harita kullanılamaz diyor. Resimlerden anladığım kadarıyla benim navigasyonun sürümü 9, ama sizinki 8. Doğru mu anlamışım?

Alıntıları Göster
    Yok hocam ondan değil bunlar carminat ve carminat live model olarak geçiyor sizin ki live model sizin işlem farklı onunda çözümü var akşam atarım bulursam

• quote:

Orijinalden alıntı: Metalurjist19

Yok hocam ondan değil bunlar carminat ve carminat live model olarak geçiyor sizin ki live model sizin işlem farklı onunda çözümü var akşam atarım bulursam

Alıntıları Göster
    Çok iyi olur Hocam. Çok teşekkürler şimdiden.
  • bu arada bildiğiniz, tavsiye edebileceğiniz bir özel servis var mı antalyada?
    arabanın enjektörlerinde sorun varmış. ikisi değişti.
  • Hocam bana da bu durum ilk olduğunda yetkili servise götürmüştüm ve enjektörlerin 4'ü de değişecek demişlerdi. Değiştirmedim, sadece Opetten Shell'e geçtim. 1.5 yıl oldu. Keşke bir iki yere daha danışsaydınız. Geçmiş olsun.

• quote:

Hocam bana da bu durum ilk olduğunda yetkili servise götürmüştüm ve enjektörlerin 4'ü de değişecek demişlerdi. Değiştirmedim, sadece Opetten Shell'e geçtim. 1.5 yıl oldu. Keşke bir iki yere daha danışsaydınız. Geçmiş olsun.
    onu ben de düşündüm ama motordan gelen ses de hoşuma gitmedi birşeyler yanlış ateşliyor gibiydi. şimdi motordaki ses kesildi tüketim düştü. bilmiyorum belki de gerekliydi. yine de yardımlarınız için teşekkür ederim.
  • Merhaba arkadaşlar latitude 2.0 2011 model alarak aranıza katıldım 2 bin km sonra aracımın bakımı geliyor motor yağı olarak elf motor yağı kullanmam gerekiyor sanırım ancak hangi elf ürününü kullanacağım bilmiyorum aracım 160 bin km olmak üzere şanzıman bakımı vesaire ister mi sizce tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler şimdiden.

• Arkadaşlar merhaba, ben de yaklaşık 1 ay kadar önce 2011 model 1.5dci privilage tekno paket alarak aranıza katıldım. Araçtan şu ana kadar çok memnunum, fakat son 1 - 2 gündür saçma bir sorun yaşıyorum. Siz değerli kullanıcıların belki de bir yorum getirebileceği bir olaydor.
    Sorun şu ki; araçta adaptif xenon farlar mevcut, akşam aracımı çalıştırdığımda farlar otomatik açılıyor, farların sağa sola aşağı yukarı rutin hareketi ile başlıyor biliyorsunuz, benim aracımın farları gayet normal başlıyor fakat daha sonra 45 derecelik açıyla yukarı yönlü kalıyor, bu da karşıdan gelenlerin gözünün alınmasına ve aydınlatmamın yetersiz kalmasına sebep oluyor, bu durum yaklaşık 4-5 dk devam ediyor ve daha sonra kendi kendine aşağıya iniyor. Bir süre de ışıklarda falan durunca tekrar yukarı kalkıyor, harekete geçince tekrar normale dönüyor, bir 10 dk sonra ise tamamen normale dönüyor.
    Yaklaşık 1 ay sonra muayenem geliyor ve bu sorun başıma dert açar mı diye endişe ediyorum

Konu hakkında yorum getirebilecek varsa çok memnun olurum.

Saygılar.

• tomkedi kullanıcısına yanıt

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • M.Parolo kullanıcısına yanıt
    Güzel olmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mk54 -- 2 Mart 2020; 16:49:54 >
  • maliz1 M kullanıcısına yanıt
    Merhaba, hayırlı olsun, motor yağı olarak RN720 koduyla Elf Evolutıon Fulltech FE 5W30 5 Litre Motor Yağ kullanılması lazım. Ayrıca triger setinin değişmesi lazım. Trigerin 5 yıl 80bin km ömrü varmış. 5 yıl içinde değişmemişse değiştirmek lazım.
  • M.Parolo kullanıcısına yanıt
    joystick de mute tuşu var zaten basılı tutarsanız sessize alır
  • Merhaba arkadaşlar bende 1.5 ay önce 2013 Executive aldım. Çok şükür bu zamana kadar bir sıkıntı yaşamadım ve araçtan çok memnunum.

• 
Sayfa: önceki 235236237238239
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.