Şimdi Ara

<<<<< RENAULT LATİTUDE KULÜBÜ >>>>> (238. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.950
Cevap
69
Favori
503.890
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 236237238239240
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2011 Siyah Renault Latitude privilege 1.5 110 beygir manuel vites aracım var. Bir kaç sorum olacak şimdiden teşekkürler.

• Silecekler yağmur yağdığında otomatik giriyor ancak zaman zaman damla damla da yağsa çok hızlanıyor. Direksiyonun sağında damlacıkları küçültüyorum büyütüyorum duruyor sonra tekrar hızlı bir şekilde çalışıyor. Bunu nerede bırakmak lazım yada yağmur sensörü arızalı olabilir mi ?

• Navigasyon güncel değil. Bunu nasıl güncellerim ?

• Jantları en kolay nasıl temizleyebilirim ?

• Koltuklar bej / krem renk. Koltuk temizliğini nasıl yapabilirim ? korumak için nasıl bir örtü kullanabilirim, kullananlar varsa yardımcı olabilir mi ?

• Far yıkama kısmını bulamadım nasıl kullanabilirim ?

Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kesme$eker

Merhaba,

2011 Siyah Renault Latitude privilege 1.5 110 beygir manuel vites aracım var. Bir kaç sorum olacak şimdiden teşekkürler.

• Silecekler yağmur yağdığında otomatik giriyor ancak zaman zaman damla damla da yağsa çok hızlanıyor. Direksiyonun sağında damlacıkları küçültüyorum büyütüyorum duruyor sonra tekrar hızlı bir şekilde çalışıyor. Bunu nerede bırakmak lazım yada yağmur sensörü arızalı olabilir mi ?

• Koltuklar bej / krem renk. Koltuk temizliğini nasıl yapabilirim ? korumak için nasıl bir örtü kullanabilirim, kullananlar varsa yardımcı olabilir mi ?

Teşekkürler
    Merhabalar Hocam. Sileceklerin aşırı hızlanması sorunu bende de var. Ben de anlamadım sebebini. Far yıkama özelliği varsa akşam lambalarınız açıkken ilk defa cam yıkama fıskiyesini çalıştırdığınızda far yıkama da otomatikman çalışacak. Sadece farlarınız açıksa ve o gün ilk defa çalıştırdığınızda yapar diye biliyorum. Diğer sorularınız hakkında bilgim yok malesef. Kolay gelsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• resimdeki balata pasını nasıl temizleyebilirim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kataruna

Merhabalar Hocam. Sileceklerin aşırı hızlanması sorunu bende de var. Ben de anlamadım sebebini. Far yıkama özelliği varsa akşam lambalarınız açıkken ilk defa cam yıkama fıskiyesini çalıştırdığınızda far yıkama da otomatikman çalışacak. Sadece farlarınız açıksa ve o gün ilk defa çalıştırdığınızda yapar diye biliyorum. Diğer sorularınız hakkında bilgim yok malesef. Kolay gelsin.

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim. Deneyeyim.
  • Kesme$eker kullanıcısına yanıt
    Farlar açıksa ve cam suyu deposunda yeterince su varsa silecek kolu vasıtasıyla her cam yıkamada farlar da yıkanır.
  • Kesme$eker kullanıcısına yanıt
    Piyasada deri koltuklar için temizleyici sıvı ve derinin çatlamasını önlemek için yumuşatıcı sıvılar mevcut. Bunlar yardımıyla işini halledebilirsin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 2.0 latitudeye yazılım attıran varmı aramızda varsa rica etsem bilgi paylaşabilirmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kesme$eker

Merhaba,

Teşekkürler
    2.sorunun cevabını bulabildiniz mi hocam ?

• .BUTTERS STOTCH. kullanıcısına yanıt
    Latitulerin navigasyon güncellemeleri biraz sıkıntılı bu konuyla alakalı bilgiler facebookda latitude grubunda olabilir oraya bir bakabilirsiniz.
  • Degerli arkadaslar iyi gunler dilerim, Latitude alma arefesinde bir arkadasiniz olarak sizlerin tecrubesinden faydalanmak isterim,
    Oncelikle temiz olmak kaydiyla otomatik ya da manuel, 2.0 dizel ya da 1.5 dizel benim icin farketmiyor ikisini de alabilirim lakin ;
    - Otomatikten uzak durmali miyim ? Edc (1.5 dizel) ve Bva (2.0 dizel) otomatik sanzumanlar nasildir ?
    - Makyaj sonrasi Latitude da yapisal degisiklikler oldu mu (Suspansiyon, yuruyen aksam v.s.) ? Yoksa sadece aracin dis ve ic kisminda gorsel degisiklikler mi oldu ?
    - Nasipse executive almak istiyorum, privelege ile arasinda cok donanim farki bulunmakta midir ?
    Yardimci olursaniz memnun olurum.

• quote:

Orijinalden alıntı: _ReLaX_35_

Latitulerin navigasyon güncellemeleri biraz sıkıntılı bu konuyla alakalı bilgiler facebookda latitude grubunda olabilir oraya bir bakabilirsiniz.
    hocam tavsiye için teşekkür ederim fakat facebook denen çöplüğe üye olacağıma navigasyonun haritası eski kalsın daha iyi
  • pinkminky P kullanıcısına yanıt
    2013 model 2.0 Bva executive kasa bizde mevcut hocam , eğer imkanınız varsa vergi olayına takılmazsanız ben 2.0 tercih edin diyorum.Ayrıca yakıtta çok fazla değil şehir dışı sabit 110-120 de yaktıgı yakıt 6-6,5 arası , şehir içide 8-8,5 civarı,ama basarsanız yakıyor o ayrı .Sorduğunuz 2 farklı donanımda tabiki farklılıklar mevcut özellikle excutive kasa gerçekden çok hoş.BVA şanzıman da bir sıkıntı görmedik şimdiye kadar yaklaşık 8k km yaptık aldığımızdan beri,evet bazen vites geçişlerinde kararsızlık oluyor ama ben bunu normal görüyorum nede olsa dsg gibi seri bir şanzımanı yok.2013 sonrası kasa makyajlandı ön kaput daha sert , arkadaki farlar vs değişti bunun gibi dokunuşlar mevcut.
  • Cok tesekkur ediyorum, piyasaya baktigimda Passat, Avensis, C5, 508, Latitude ilanlarinda Latitude disindakiler fiyat olarak ucmus durumda malesef, f/p araci kuskusuz Latitude gorunuyor. Her aracin kendine gore + ve - leri mevcut tabi, ayni paraya donanim olarak ta cok fazla ozellik sunabilmis Latitude

2 arac arasinda kaldim ama siz ne dersiniz acaba ?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-orjinal-37bin-km-temiz-aile-araci-805844520/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-cozel-den-2014-model-renault-latitude-1.5-dci-executive-otm.orj-767367951/detay

• Merhaba arkadaşlar aracımda yaklaşık 1 yıldır süren bir sorun var. Henüz çözüm bulamadık.

Araç Latitude 1.5 110 bg

Yolda giderken gaz kesiyor ( bunu az yaptı) ya da aracı çalıştıracakken kırmızı uyarı çıkıyor "Motorda hasar riski "diye ve araç çalışmıyor. Kendiliğinden düzeliyor bi vakit sonra.

Cihaz bağladığımızda iki hata kodu gördük.

P0090: Yakıt Basınç Regülatörü 1 Kontrol Devresi / Açık

P1525: Eksantrik Mili Konum Ayar Elemanı 'A' kablo demetinde açık veya kısa devre / Ya da Hava Bypass sistemi arızası

İlk hata koduna yoğunlaştı tamirci arkadaşım yakıt basınç sensörleri, kablolar kontrol edildi. Soketleri yeniledik. Yeni müşür takılıp testler yaptık çözemedik.

Yetkili servis mazot pompasını değiştirmek istedi, yaptırmadım.

Bu sorunu yaşayan var mı ? Neler yapılabilir ? Yardımcı olursanız sevinirim.

• Dovan kullanıcısına yanıt
    tavsiyem yetkili servisin teşhislerine güvenmen. adamlar haftada bir 1.5dci motor yapıyorlar. inciğini boncuğunu biliyorlar. mazot pompasını yetkili pahalı geliyorsa dışarıda değiştir.

herşeyden önce biraz daha araştırabilirsin. ben öyle yaptım. sonunda yetkilide tüm motoru yaptırdım 10 küsür para ödemiştim. dışarıda da en düşük 7 ye fiyat almıştım. 1 yıl oldu isveç saati gibi çalışıyor.
  • Yorumunuz için teşekkürler. Şu an için sorunu çözdük gibi görünüyor.

Beyne takılan soketin pin girişinde 2 yerde iletim sorunu tespit edildi, onarım yapıldı. Soket sök tak yapılırken dişi taraf hasar gördü sanırım. Tabi bu süreç kısa sürmedi, uğraştırdı biraz. Yolda kalmalar, çekiciye binmeler :)
  • Dovan kullanıcısına yanıt
    Aslında benimde temassızlığa bağlı bir problememim olduğunu düşünüyorum ama çok önemsemediğim için vakit ayırp uğraşmadım.

Hız sabitleme bazen devreye giriyor bazen girmiyor. kafasına göre takılıyor. fakat hız limitöründe sorun yok saat gibi tıkır tıkır. kim bilir sorun nerede.
  • Arkadaşlar Selamlar, bende 2012 model Latitude 1.5 Executive manuel vites model aracım var. Geçen gün akü bitti, takviye edip yoluma devam ettim, ertesi gün üzerindeki gibi aküyü mutlu akü 80amper ile değiştirdim. Araçta yol bilgisayarı sapıtmış durumda. ilk başta her 100metrede 1 km artıyordu. Daha sonra yetkili servise götürdüm araç yazılımını tekrar yüklediler. Şimdide km sayacı 500metrede bir km yükseltiyor. Daha önce bu şekilde bir sorun olan oldu mu? Aşağıdaki göstergenin videosunuda ekledim. 135.4'ten sonra 135.9 yaparak atlıyor. Çözüm önerileriniz varsa bilmek isterim.

https://www.youtube.com/watch?v=ATCYDWrAaCM&feature=youtu.be

• quote:

Orijinalden alıntı: can-kok

Arkadaşlar Selamlar, bende 2012 model Latitude 1.5 Executive manuel vites model aracım var. Geçen gün akü bitti, takviye edip yoluma devam ettim, ertesi gün üzerindeki gibi aküyü mutlu akü 80amper ile değiştirdim. Araçta yol bilgisayarı sapıtmış durumda. ilk başta her 100metrede 1 km artıyordu. Daha sonra yetkili servise götürdüm araç yazılımını tekrar yüklediler. Şimdide km sayacı 500metrede bir km yükseltiyor. Daha önce bu şekilde bir sorun olan oldu mu? Aşağıdaki göstergenin videosunuda ekledim. 135.4'ten sonra 135.9 yaparak atlıyor. Çözüm önerileriniz varsa bilmek isterim.

https://www.youtube.com/watch?v=ATCYDWrAaCM&feature=youtu.be
    Hocam aküyü kendiniz mi değiştirdiniz yoksa elektrikçi uzman biri mi?

• kataruna kullanıcısına yanıt
    Aküyü önce takviye yaptım. sonra Mutlu Akü bayisi aküyü değiştirdim.Akü firması değiştirdi.
  • 
Sayfa: önceki 236237238239240
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.