Şimdi Ara

<<<<< RENAULT LATİTUDE KULÜBÜ >>>>> (104. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.949
Cevap
69
Favori
503.989
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 4 ay önce 2011 Latitude Executive en baz aracı 54.000Tl ( Beyaz) aldım. Fluencenin en bazına 48bin tl gibi rakam verecekken latitude sahibi oldum.

Aracımdan çok memnunum yakıt tüketimi uzun yolda 5-5,5lt şehiriçince 6-6,5lt arasında değişiyor.

İyi ki bu aracı almışım , konforundan hiçbir yerde ödün vermiyor. ( e90 3,20d aracınada sahibim ikisi arasında inanılmaz konfor farkı var.)

20bin km bakımını yapan arkadaşlar acaba ne kadar ödediler.

Son olarak araçta telefonu eşleştirdiğimizde telefondaki müziği araçta dinliyebilme şansımız varmıdır? Denedim fakat bir sonuç elde edemedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: okanttnc

Arkadaşlar 4 ay önce 2011 Latitude Executive en baz aracı 54.000Tl ( Beyaz) aldım. Fluencenin en bazına 48bin tl gibi rakam verecekken latitude sahibi oldum.

Aracımdan çok memnunum yakıt tüketimi uzun yolda 5-5,5lt şehiriçince 6-6,5lt arasında değişiyor.

İyi ki bu aracı almışım , konforundan hiçbir yerde ödün vermiyor. ( e90 3,20d aracınada sahibim ikisi arasında inanılmaz konfor farkı var.)

Son olarak araçta telefonu eşleştirdiğimizde telefondaki müziği araçta dinliyebilme şansımız varmıdır? Denedim fakat bir sonuç elde edemedi.

merhaba,

aracınız hayırlı olsun inşallah üstadım..

telefon bluetoothtan eşleşince, telefondaki müzikleri dinleyebilirsiniz, bunu yapabilmeniz içinde direksiyon altındaki kumanda kısmından audio source tuşu var, oradan telefonu seçersen telefondaki parçaları çalıyor, ben bizzat deneyip, dinledim.. saygılarımla..

• quote:

Orijinalden alıntı: honda06

Merhabalar,

Yıllardır honda kullanıcısı olarak. Şu an LTT alacak birisiyim. Çok soru işaretleri vardır kafamda. Gönlümden hep accord geçiyordu. Fakat 2008-2009 model araçlar bile 55.000 TL olunca hem daha ekonomik hem de sıfır bir araç almak daha mantıklı geldi. Fakat bu fransız olayları biraz düşündürmeye başladı beni. Çok düşündüm ama tomkedi arkadaş gibi düşünmeye başladım bende.

Örneğin İstanbulda birçok metro hattı hatta hızlı trenler bile fransız malı. O zaman bunlarıda mı kullanmamak gerek. Fransada yapılan siyasi bir oyunu tüm fransaya mal etmek yanlış olur diye düşünüyorum ben. Ha muhakkak tepki koymak lazım birşeyler yapmak lazım ama bu fransız malı kullanmamak değildir. Tüm dünya siyasetinde sende gücünü koyacaksın ortaya elini masya vuracaksın tanımayacaksın gerekirse misilleme yapacaksın.

Benim müşterilerim arasında TR de iş yapan fransız şirketleride var. Şimdi fransa böyle yaptı diye ben çocuğumun rıskını mı keseyim. Biraz daha mantıklı düşünmek akıllı haraket etmek lazım.

Neyse sonuç olarak inşallah ben de aracımı bu hafta içinde alacağım. 1.5 privilage tekno paketli siyah renk alıyorum. Hem ekonomik hem konforlu hemde en az 3-5 yıl sorunsuz binebileceğim bir araç olarak düşünüyorum. Bu yüzden de kesin kararımı verdim alacağım.

Başka marka aynı sınıf araçlara göre fiyatıda daha uygun. Hele 20 binde bir bakım olayı çok mantıklı ve ekonomik.

Daha önce sıfır Cruze da almıştım onu alırken de çok şey söylendi yazıldı çizildi araba şöyle böyle vs. ama hiçbirini değil ben istediğim şeyi yaptım. Aldım çokda güzeldi ama o zaman ki ticari akislikler sorunlar yüzünden 1 ay sonra satmak zorunda kaldım. Yine cruzde baktım ama 2.0 dizelleri gelmiş faka fiyatı LTT den daha pahalı :) malum ÖTV.

Son olarak şunu söylemek istiyorum fransaya yada başka ülkeyi boykot etmekle zaman harcamak yerine kendi arabamızı kendi ürünlerimizi nasıl yaparıza kafa yormak bence daha iyi olur. Türk malı diyince kendimiz bile korkuyoruz bazen çalmıştır etmiştir diye :) Önce bunu üzerimizden atmalıyız. Kaliteli düzgün tüm dünyada söz sahibi olacak ürünler yapmalıyız.

Herkese selamlar. Bu arada ben Ankaradayım. 32 yaşındayım. Reklam, tasarım ve danışmanlık işi yapıyorum.

üstadım gel sen inci beyazı al..

bugün siyah bir latitude gördüm, kiri çamuru hep üstünde ama inci beyazı öyle mi? zevkler elbette değişken ve tartışmadan vareste ama latitude giden tek renk bence inci beyazıdır, siz ne düşünüyorsunuz arkadaşlar??

ha üstadım bir de az biraz paraya kıyıp, executive paket alırsan en üst seviyede memnuniyet ve tatmini yaşarsınız latitude aracınızda..şimdiden hayırlı uğurlu olsun aracınız..saygılarımla..

• quote:

Orijinalden alıntı: yek_ka

Bu arada ocagın 2.ci haftası (yani 15 ocak) Bursa ilinde bir buluşma düzenlemeyi planlıyoruz katılabilecekler lütfen burdan yazabilirlerse sevinirim... telefonunu yollayanlara telefon açıp konuşacagım fakat telefonu bende olmayanlarda burdan yazarlarsa sevinirim

yunus kardeşim beni opsiyonlu olarak yaz :)

büyük ihtimalle eşimle gelirim, onu bursa'da para harcayabileceği bir yere bırakır sizin yanınıza öyle gelebilirim :) ama gelmeyi, sizlerle tanışmayı çok istiyorum, inşallah nasip eder Mevlam..
  • 2.0 dci kullanan arkadaşları ilgilendirebilir diye yazıyorum.
    ebay.com dan Koleos için powerbox siparişi verdim, gümrükte sorun olmazsa 2 gün içinde elimde olacak.
    Aracımı 200hp, 400tork yapmayı planlıyorum.
    Gelişmeleri paylaşacağım.
    @advocat Bende Balıkesir'deyim

http://www.ebay.com/itm/310302342872?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649#ht_3984wt_1395

http://www.draketuning.com/renault.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lokosit -- 26 Aralık 2011; 9:19:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: advocat

bugün siyah bir latitude gördüm, kiri çamuru hep üstünde ama inci beyazı öyle mi? zevkler elbette değişken ve tartışmadan vareste ama latitude giden tek renk bence inci beyazıdır, siz ne düşünüyorsunuz arkadaşlar??

ha üstadım bir de az biraz paraya kıyıp, executive paket alırsan en üst seviyede memnuniyet ve tatmini yaşarsınız latitude aracınızda..şimdiden hayırlı uğurlu olsun aracınız..saygılarımla..

Sevgili kardeşim sana katılıyorum. Elbette zevkeler ve renkle ayrı konular ama ben de seninle aynı düşüncedeyim. İnci beyazı Latitude için biçilmiş kaftan gibi birşey bana göre.

2001 yılında Almanya'da bir Kozmos mavisi Volvo S80'im vardı. İnanın abartısız söylüyorum 3 ayda bir yıkardım arabamı. Çünkü kirlenmezdi. Ama Türkiye'ye geldiğim zamanlar haftada bir yıkardım...Maalesef ülkemizde bilinç eksikliği ve açıkça söylemek gerekirse cahillik yada kasden yapılan bazı davranışlar yollarımızı toz toprakla dolduruyor. Özellikle kamyonlar çamurlu tekerlekleriyle karayoluna çıkıyor sonra o çamur sizin benim lastiğimize bulaşıyor ve biryerlere taşınıyor. Dükkanlar yıkanıyor suları yola akıtılıyor. Araçlar sokaklarda yıkanıyor. Velhasılı bütün pislik bir devirdaim içinde eksilmeden yoluna devam ediyor. Oysa Almanya'da bir kamyon yada traktörün çamurlu lastiklerle yola çıkması ceza gerektirir. Aracını sokakta yıkayamazsın. Hele ki dükkanını evinin antresini yıkayıp sularını yola salamazsın. Hoş salsan da gelişmiş kanalizasyon sistemi bunu yutar ama gene de yasaktır.

Neyse arkadaşlar söz başka yere geldi. Arabasını bekleyen arkadaşlara şimdiden hayırlı olsun diyorum ve Allah kazasız, belasız, sevdiklerinizle ve sizi sevenlerle beraber nice güzel günlerde kullanmak nasip eylesin inşaALLAH.

Aşağıda bir anımı paylaşıcam sizlerle :))

• quote:

Orijinalden alıntı: okanttnc

Arkadaşlar 4 ay önce 2011 Latitude Executive en baz aracı 54.000Tl ( Beyaz) aldım. Fluencenin en bazına 48bin tl gibi rakam verecekken latitude sahibi oldum.

Okancım, aramıza hoşgeldin sefalar getirdin. Aracın hayırlı olsun kardeşim. Rabbim kazasız belasız kullanmayı nasip eylesin...Zamanın uyarsa buluşmaya bekleriz ve tanışırız inşaALLAH.

• Evet arkadaşlar, öncelikle bugün başlayan bu yeni haftada, maaşlı çalışanlara hayırlı mesailer, iş sahini olanlara hayırlı, bol kazançlı müşteriler ve işler, öğrencilere de zihin açıklığı ve derslerinde başarılar dilerim.

Dün akşam yaşadığım taze bir anımı anlatacağım sizlere.

Eskişehir'in en büyük yabancı dil eğitim merkezi olan Önder Dil'in sahibi Mustafa bey ile beraberdik dün akşam. Bazı ortak arkadaşlarımıza ziyaretler gerçekleştirdik ve daha önceden ona sözüm olduğu için ben onu Latitude ile işyerinden aldım. Araba aldığımı biliyordu daha önce konuşmuştuk ve bana "şöyle daha bilinen bir araba alsaydın ben söylediğin modeli hiç duymadım" demişti. Ve akşam arabama bindi. "Hocam hoşgeldiniz. Araç komutanı sizsiniz nereden başlıyoruz" dedim. "Metin aldığın araba bu mu?" dedi. Ve ardından "dur 1 dk azcık konuşalım" dedi. Mustafa bey yaklaşık 35 yıllık aile dostumuzdur ve benim bildiğim 10 yıldır sürekli Passat kullanır. Arasıra modelini yeniler v.s. Ve yeni Passat'ını da 4 ay önce almıştı. "Neydi bu arabanın adı" dedi. "Renault Latitude" dedim. "Ya Renault böyle araba mı yapmış gerçekten" ile başlayan birsürü medih içeren cümleleri ardıardına dizdi. "Ne kadar bunun boyu" dedi. "4897 mm. yaklaşık 4.90 m. Senin araba 4769mm yani yaklaşık 4.77 cm. böyle olunca senin arabadan 13 cm uzun :))" dedim. "Oğlum bu benim arabadan uzun yani, vay anasını beeee" dedi. Ve arabanın özelliklerini saymaya, dolayısıyla güzel bir tanıtım yapmaya başladım ve arada şunu da söyledim, Mustafa hocam bu araba çok iyi bilinmiyor ama gerçeği şu ki, sınıfının tüm otomobillerinden artı özellikleri var. Audi A6 bizim arabadan 2.5 cm uzun dedim. Ve daha birçok şey konuştuk. Yaklaşık olarak 15 dk kadar arabanın içinde oturarak...Sonra motoru çalıştırdım ve yola koyulduk ki ama benzinli olması iyi değil çok yakarsın sen dedi. Hocam bu araba diesel dedim. İnanamadı. Motorun o sessiz çalışmasından benzinli sandığını ve hiçbir diesel belirtisi olmadığını söyledi....Sonra dedi ki "sen bunu buluncaya kadar iyi araştırma yapmışsın belli ki ve eminim güzel birşey yapmışsın." Sonra beraber birkaç dostumuzu ziyaret ettik gece 23:00'e kadar. Sonra onu evine bıraktım ve arabayı çok iyi incelediğini de arabadan inerken söylediği sözden anladım. 70.000 TL'ye böyle bir araba vallahi bedava...Yarın ben bunu biraz daha araştırayım, çünkü benim kayınbirader de Passat alacaktı, en azından ona söylerim sırf marka ve adı için dolu para saymasın ne gerek var. 70.000 TL vallahi bedava dedi ve arabadan indi. Seninle bir ara uzun yola gidelim onu görmek istiyorum dedi. Ben de tamam hocam ama siz arkada oturun çünkü bu aracın arka koltuklarının ve orada yolculuk yapmanın tarifsiz bir keyfi olduğunu söylüyorlar, ben bunu yaşayamadım ama siz yaşayın ben sizden canlı olarak izlenimlerini dinlerim dedim...Sonra gülüştük ve iyi geceler deyip ayrıldık.

Arasıra anlattığım bu tür anılarımın belli sebepleri var. Benim çevrem geniş arkadaşlar ve beni de araştırmacı bir insan olarak bilirler. Yani ben birşey yaptığım aldığım yada tatile giderken bile nereye neden gittiğimi sorarlar, çünkü derler ki Metin mutlaka orada birşey bulmuştur. Velhasılı arabamı almadan önce yaptığım titiz araştırmalarımın ne kadar doğru olduğunu kendim biliyorum elbette ama böyle senelerdir Passat, Honda Accord hatta Mercedes kullanan arkadaşlarım bile bu fiyata bu kadar dolu bir arabanın olmasını ilginç buluyorlar. Bu yazımı okuyan ve yeni araç alma düşüncesinde olan, Latitude alsam mı acaba diye düşünen kardeşlerime yazıyorum, dakika düşünmöeyin alın kardeşim. Eğer bütçenize uyuyorsa dolu modelini alın derim. Çünkü extra gibi görünen bazı ilave özellikler sürüş esnasında insanın yolculuk ve sürüş keyfini katlıyor inanın...Mesela akşam geri vitese takınca navi kameraya döndü, aaa arkaya kamera mı taktırdın dedi. Hayır hocam o arabada vardı dedim :)))

Neyse arkadaşlar arabamı seviyorum hem de çooookkkk....

Allah'a emanet olunuz...sevgi ve muhabbetle kalınız...

• Bu arada ocagın 2.ci haftası (yani 15 ocak) Bursa ilinde bir buluşma düzenlemeyi planlıyoruz katılabilecekler lütfen burdan yazabilirlerse sevinirim... telefonunu yollayanlara telefon açıp konuşacagım fakat telefonu bende olmayanlarda burdan yazarlarsa sevinirim

Katılanlar .
    1). Tomkedi (Metin abi)
    2). SMRC (Safa abi )
    3). APEKSS (Yavuz abi)
    4). ADVOCAT (Fatih abi )
    5).YEK_KA (BEN :) )
  • şuan yogunlugumdan dolayı msjlarınıza tek tek alıntı yapamayacagım k.b :)

OZAN abi
    Kış lastikleri gecen yılki aracımızda 1 defa işe yaradı oda şehir dışında :):) istanbul içinde faydasından çok zararı oldu hep kaza yapmıştım o lastiklerle :)

@senechaux
    4 lü flaşörü yanıyor fakat bu kullanımdan kullanıma degişiyor örnegin akrasif bir arac kullanım tarzınız var ve sürekli ani frenlemeler yapıyorsunuz diyelim hal böyle iken yanmıyor :) ama normal bir kullanım tarzına sahipsiniz ve sakin sakin ilerliyorsunuz ve aniden frenleme yaptınız o zaman flaşörler yanıyor :))

abi birde sen yagmur sensör yavaş kaldı demiştin . ben şuana kadar bir problem görmedim ve hızlı diye manuele alıyorum çogu zaman gererksiz yere silmesin diye .. otoyolda yavaş kaldı ise gazı kökleyin silmeye başlar öle bir özellikte var gaza yüklendiginizde yagmur sensörü direkmen algılayıp silecekleri daha hızlı sildiremeye başlıyor çok güzel bir özellik iyi düşünmüşler :)) farlarımızda öle ani gazlamalarda aracın önu esnedigi için farları aşagı dogru indiriyor :))

@honda06

Hocam en kısa sürede sizleride aramızda görmek istiyoruz :))

@okanttnc
    Hocam aranız hayırlı olsun allah kaza bela vermesin sizleride Bursa buluşmamızda aramızda görmek isteriz :)
    Telefondan müzik dinliyebiliyoruz ilk olarak telefonu araca tanıtmanız lazım :) eger sıkıntı yaşarsanız size Tel. iletirim ordan daha detaylı anlatırım :)

@advocat

Abi bizim araclara beyaz + cam tavan tek gecerim :) cidden çok yakışıyor ama siyahın yeride ayrı :)

@tomkedi

Abi sizin baya anılarınız oluyor dün de şehir dışından kuzen ve arkadaşı geldi işte istanbulu gezdirdim flan arkadaşı bizim arac için araba degil mübarek sanki uçak demişti baya gülmüştüm

• quote:

quote:

Merhabalar,

Yıllardır honda kullanıcısı olarak. Şu an LTT alacak birisiyim. Çok soru işaretleri vardır kafamda. Gönlümden hep accord geçiyordu. Fakat 2008-2009 model araçlar bile 55.000 TL olunca hem daha ekonomik hem de sıfır bir araç almak daha mantıklı geldi. Fakat bu fransız olayları biraz düşündürmeye başladı beni. Çok düşündüm ama tomkedi arkadaş gibi düşünmeye başladım bende.

Örneğin İstanbulda birçok metro hattı hatta hızlı trenler bile fransız malı. O zaman bunlarıda mı kullanmamak gerek. Fransada yapılan siyasi bir oyunu tüm fransaya mal etmek yanlış olur diye düşünüyorum ben. Ha muhakkak tepki koymak lazım birşeyler yapmak lazım ama bu fransız malı kullanmamak değildir. Tüm dünya siyasetinde sende gücünü koyacaksın ortaya elini masya vuracaksın tanımayacaksın gerekirse misilleme yapacaksın.

Benim müşterilerim arasında TR de iş yapan fransız şirketleride var. Şimdi fransa böyle yaptı diye ben çocuğumun rıskını mı keseyim. Biraz daha mantıklı düşünmek akıllı haraket etmek lazım.

Neyse sonuç olarak inşallah ben de aracımı bu hafta içinde alacağım. 1.5 privilage tekno paketli siyah renk alıyorum. Hem ekonomik hem konforlu hemde en az 3-5 yıl sorunsuz binebileceğim bir araç olarak düşünüyorum. Bu yüzden de kesin kararımı verdim alacağım.

Başka marka aynı sınıf araçlara göre fiyatıda daha uygun. Hele 20 binde bir bakım olayı çok mantıklı ve ekonomik.

Daha önce sıfır Cruze da almıştım onu alırken de çok şey söylendi yazıldı çizildi araba şöyle böyle vs. ama hiçbirini değil ben istediğim şeyi yaptım. Aldım çokda güzeldi ama o zaman ki ticari akislikler sorunlar yüzünden 1 ay sonra satmak zorunda kaldım. Yine cruzde baktım ama 2.0 dizelleri gelmiş faka fiyatı LTT den daha pahalı :) malum ÖTV.

Son olarak şunu söylemek istiyorum fransaya yada başka ülkeyi boykot etmekle zaman harcamak yerine kendi arabamızı kendi ürünlerimizi nasıl yaparıza kafa yormak bence daha iyi olur. Türk malı diyince kendimiz bile korkuyoruz bazen çalmıştır etmiştir diye :) Önce bunu üzerimizden atmalıyız. Kaliteli düzgün tüm dünyada söz sahibi olacak ürünler yapmalıyız.

Herkese selamlar. Bu arada ben Ankaradayım. 32 yaşındayım. Reklam, tasarım ve danışmanlık işi yapıyorum.

Ustat bende beyaz istedim ama ben 2011 moswl aliyorum cok daha uygun fiyata sifir. Stoklarda da kalmamis o yuzden biraz mecburiyetten siyah aliyorum. Beyaz icin 2012 model almam lazim onun icinde 3 bin tl farka vermem gerekiyor. Sadece renk icinde o kadar para verilmez diye dusunuyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Merhabalar,

Ustat bende beyaz istedim ama ben 2011 moswl aliyorum cok daha uygun fiyata sifir. Stoklarda da kalmamis o yuzden biraz mecburiyetten siyah aliyorum. Beyaz icin 2012 model almam lazim onun icinde 3 bin tl farka vermem gerekiyor. Sadece renk icinde o kadar para verilmez diye dusunuyorum.

Sadece renge o parayı vermiyorsunki, modelide büyütüyorsun , ayrıca 2011 alırsan ocakta bir vergi daha ödeyeceksin.
    Bence bunlarıda hesaplamalısın. Satarken de 1 yaş 3000tl fark edebilir.

• Arkadaşlar fazla vaktim yok ama sizlerle bomba bir haber paylaşıyorum...

Bugünkü Hürriyet Gazetesi'nde aşağıdaki haber var...ister linke tıklayın isterseniz benim kırptığım yerden inceleyin..

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/19546460.asp

• Oyak askeriye ile ilişkili bir kurum degilmiydi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yek_ka

Bu arada ocagın 2.ci haftası (yani 15 ocak) Bursa ilinde bir buluşma düzenlemeyi planlıyoruz katılabilecekler lütfen burdan yazabilirlerse sevinirim... telefonunu yollayanlara telefon açıp konuşacagım fakat telefonu bende olmayanlarda burdan yazarlarsa sevinirim

Katılanlar .
    1). Tomkedi (Metin abi)
    2). SMRC (Safa abi )
    3). APEKSS (Yavuz abi)
    4). ADVOCAT (Fatih abi )
    5).YEK_KA (BEN :) )

Cumartesi olsa gelirdim bende ne kadar latitude sahibi olmasamda tanışmak isterdim
  • quote:

Orijinalden alıntı: 76 ~aziz~ 76

Oyak askeriye ile ilişkili bir kurum degilmiydi ?

Aziz kardeşim, oyak askeriyeyle alakalı bir kurum olması neyi değiştirir. Arabayı oyak almıyor ki?

Haberin metninbi okursanız orada detayını göreceksiniz...

Sonra bu haberde dikkat çekmek istediğim bir konu vardı ama maalesef bunu kimse görememiş. Haberin metninde Işık Koşaner paşanın kendisine tahsis edilen makam aracını kullanmadığını kendi özel aracıyla gidip geldiğini belirtiyor. Burada önemli olan şu, bu aracı alan komisyonun Latitude'ü bir makam aracı statüsünde görüp değerlendirmiş olması. Beni ilgilendiren ve memnun eden tarafı budur...Ama arkadaşım ben senin bakış açından dolayı üzüldüğümü belirtmeliyim. Çünkü, konuyu nereye getirmek istediğini anladım sanırım. Demek istiyorsun ki "oyak zaten orduyla alakalı bir kurum, orduya birşey alırlarsa zaten indirim yapılıyor, çok para vermemek için yani mecburiyetten gitmişler almışlar. Yani araç makam aracı değil ama işte eldeki imkanlarla yaptıkları bu...Yani koyunun olmadığı yerde keçiye abdurrahman çelebi derler tabiri gibi oldu bu."

Yine de sağol kardeşim ama haberin metnini bile okumadan bu tarz haksız eleştirel tavrınızı sevmediğimi açıklıkla söylemeliyim. Ben açık sözlü bir insanım ve bu tavrınızı açıkça söylüyorum beğenmedim.

Hayılı günler dilerim...

• Epey bir süredir bu topiğe uğramadım.Latitude ciddi anlamda
    almayı düşündüğüm bir araç olduğu için buradan bilgi toplamaya
    çalışıyordum.Ama benim araçtan vazgeçmemi boykot olarak
    nitelyen arkadaşlar olmuş.Aslında niyetim boykot filan değil
    ancak şu sıralar Fransada üretilmiş bir aracı almak içimden gelmiyor.Bu
    nedenle biraz daha beklemeyi uygun görüyorum.Lütfen bu konuda bana
    uzun uzun bu düşüncemle ilgili olarak yorum yapmayın.Ayrıca ülkemizde
    üretilen Fluence da oldukça sıcak baktığımı da ifade etmek isterim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tomkedi

quote:

Aziz kardeşim, oyak askeriyeyle alakalı bir kurum olması neyi değiştirir. Arabayı oyak almıyor ki?

Sonra bu haberde dikkat çekmek istediğim bir konu vardı ama maalesef bunu kimse görememiş. Haberin metninde Işık Koşaner paşanın kendisine tahsis edilen makam aracını kullanmadığını kendi özel aracıyla gidip geldiğini belirtiyor. Burada önemli olan şu, bu aracı alan komisyonun Latitude'ü bir makam aracı statüsünde görüp değerlendirmiş olması. Beni ilgilendiren ve memnun eden tarafı budur...Ama arkadaşım ben senin bakış açından dolayı üzüldüğümü belirtmeliyim. Çünkü, konuyu nereye getirmek istediğini anladım sanırım. Demek istiyorsun ki "oyak zaten orduyla alakalı bir kurum, orduya birşey alırlarsa zaten indirim yapılıyor, çok para vermemek için yani mecburiyetten gitmişler almışlar. Yani araç makam aracı değil ama işte eldeki imkanlarla yaptıkları bu...Yani koyunun olmadığı yerde keçiye abdurrahman çelebi derler tabiri gibi oldu bu."

Yine de sağol kardeşim ama haberin metnini bile okumadan bu tarz haksız eleştirel tavrınızı sevmediğimi açıklıkla söylemeliyim. Ben açık sözlü bir insanım ve bu tavrınızı açıkça söylüyorum beğenmedim.

Hayılı günler dilerim...

Tamamı ile yanlış anlaşılma . . . 2.0 DCİ EDC latuitude tam bir makam aracı ona kımse laf edemez zaten.

Ama benim deginmek istedigim konu tamami ile farklı bir konu

Son günlerde halk dilinde var olan bi cümle fransız malı bınılmez taşlıyalım edelim vs. dediler .

Geçen bende bir yerde oturmuştum arkadaş 65-70bin tl param var aziz ne önerirsin dedi bende dedımkı arkadaşım LTT yada c5 bak

Kalktı hemen yok ben o ... paramımı yedircem sen ne dıyorsun vs. demeye başladı bende önce yerine otur bi sakin ol dedim .

Bu düşünce ile biryere varılmaz oyak kim dedim askeriyeye baglı bir kurummu degilmi dedim evet dedi peki oyak ve renault ilişkisini biliyormusun dedim ?

Gine evet dedi ve sonra ulan sen Generallerin Paşalarından dahadamı milliyetçisinki kalkmış bu cümleleri kuruyorsun dedim oturdu sustu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aziz Kancar

quote:

Orijinalden alıntı: tomkedi

quote:

Hayılı günler dilerim...

Tamamı ile yanlış anlaşılma . . . 2.0 DCİ EDC latuitude tam bir makam aracı ona kımse laf edemez zaten.

Son günlerde halk dilinde var olan bi cümle fransız malı bınılmez taşlıyalım edelim vs. dediler .

Geçen bende bir yerde oturmuştum arkadaş 65-70bin tl param var aziz ne önerirsin dedi bende dedımkı arkadaşım LTT yada c5 bak

Kalktı hemen yok ben o ... paramımı yedircem sen ne dıyorsun vs. demeye başladı bende önce yerine otur bi sakin ol dedim .

Bu düşünce ile biryere varılmaz oyak kim dedim askeriyeye baglı bir kurummu degilmi dedim evet dedi peki oyak ve renault ilişkisini biliyormusun dedim ?

Gine evet dedi ve sonra ulan sen Generallerin Paşalarından dahadamı milliyetçisinki kalkmış bu cümleleri kuruyorsun dedim oturdu sustu.

Alıntıları Göster
    quote:

b]Tamamı ile yanlış anlaşılma . . . 2.0 DCİ EDC latuitude tam bir makam aracı ona kımse laf edemez zaten.

Aziz kardeşim,

Öncelikle yazmış olmana sevindim. Sonrasında yine de konunun muallakta kalmaması ve bu haberi neden paylaştığımın tam anlaşılması için yazma ihtiyacı duydum.

Öncelikle haberin içinde aynen şu vardı :
    Ağustos 2008’de emekli olan eski Genelkurmay Başkanlarından Orgeneral Yaşar Büyükanıt’a emekliliğinde kullanması için Audi A8L model lüks zırhlı otomobilin tahsis edilmesi uzun süre tartışılmıştı. Büyükanıt’tan sonraki Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’a ise emekli olduktan sonra Renault’nun zırhlı Laguna modeli tahsis edilmişti. Büyükanıt’tan önceki Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök’ün emekliliğinde kullandığı makam aracı da zırhlı Mercedes. Standart prosedüre göre emekli genelkurmay başkanlarına zırhsız araç tahsis ediliyor. Ancak kendilerinin talep etmesi durumunda araç zırhlandırılıyor. Koşaner, araç bile talep etmediği için zırhsız standart bir araç tahsis edildi.

Yani,
    Yaşar Büyükanıt'a Audi A8L - Audi A8'nin Lux modelini,
    İlker Başbuğ'a Renault Laguna,
    Hilmi Özkök'e de zırhlı Mercedes...

Şimdi bunlardan sonra en son emekliye ayrılan Işık Koşaner'e de Renault Latitude 2.0 dci EDC tahsis edilmiş.

Bakınız ben bu haberden şunu okurum ve anlarım. Bir kere bu araçları tahsis eden kurum yada kişiler her kimlerse, bunların bir marka yada model saplantısı yok ve bu güzel birşey. Mesela hepsi Mercedes, Audi yada X bir marka olsaydı durum farklı yorumlanırdı. bence bu haberdeki ana fikir şudur: İlgililere şu söylenmiş, çok abartılı olmayan (hem maddi hem marka olarak) bir markanın modelini seçin hem fiyat olarak uygun olsun hem de makam aracı duruşu olsun. Çünkü yerine göre Megane bile bir makam aracıdır. Örneğin daire müdürlerinin hala Renault 12 TSX makam aracı olanlar var kırsal kesimde...Ama rütbe yada kariyer yada taşıdıkları sıfat Türkiye'de tek sıfata doğru gittiğinde makam da büyür ve böyle olunca makam aracının duruşu da fonksiyonelliği de o oranda büyür...Sadece bu konuda sanırım çok rakamlı bir araç olmasın baskısının da olmadığını sanıyorum, çünkü bu sefer bu aracın hangi sebeplerle alındığı ve bu kadar pahalı bir arabanın tahsis edilmesinin altında bir sürü hinlik arardı baştacı medyamız :)))

Velhasılı arkadaşlar, her zaman söylüyorum yine de söyleyeceğim, Latitude hem segmentinin en dolusu, hem bu doluluğun en ekonomik maliyetlisi, hem de bunlara rağmen yakıtta cimri bir araçtır.

Bu aracı tahsis edelim diye teklif götüren heyet yada komisyon bütün markalardan teklif almışlardır. Çünkü tek Renault teklifi bu konisyonu da belaya götürür. Yani birçok markadan teklif alınmıştır ve sonra bu alınan teklifler masaya yatırılmış, verilen özellikle nelerdir, istenen fiyat nedir analizi yapılmıştır (bunun tıpa tıp aynısını ben yapmıştım Latitude'ümü almadan önce) ve sonunda aklın yolu bir mantığı ile bu fiyata bu doluluk başka yok deyip arabanın gösterişini de + puan yazıp onaylamışlardır.

Ben makam aracı olarak Işık Koşaner'e tahsis edilen bir araba kullanıyor olmaktan dolayı çok gururluyum anlatamam... Dünden beri gittiğim geldiğim heryerde konusunu açtım ve internetten haberi gösterdim. Hatta benim yanımda arkadaşlarını arayıp "oğlum bak beğenmediğin araba Işık Koşaner'e makam aracı yapılmış" gibi konuşmalara şahit oldum...

Neyse arkadaşlar, bugün de yine çok güzel yeni anılara sahip oldum ama ger.ekten harika...belki gece belki yarın paylaşırım inşallah. Sadece şu kadarını ipucu vereyim, Eskişehir'in en büyük müteahitlerinden birini 120 dairelik bir inşaat yapmak istedikleri bir arsaya götürdüm...Tek kelimeyle arabama hayran kaldı ve adam gidip geldiğimiz sürece yolda hep araba ile ilgili sorular sordu. Vallahi Metin, otomobile ilk defa biniyormuş gibi sevindim, oğlum bu Fransızlar ne acayip birşey yapmışlar bittim arabaya yaaa, şu işleri toparlıyayım ben bunun 2.0 olanında alırım valla" dedi...

Arabamı görüpte sıradanmış gibi bakanına şahit olmadım ben. Ve tekrar söylüyorum ki arabamı çok seviyorum...

Haydi şimdilik iyi geceler...

Allah'a emanet olun...

• Haberi gördüğümde bende aynı düşünceleri düşündüm tüm samimiyetiımle.

Kötü araç değil orası kesin 2.0 edc şanzıman versiyonuda d segmenti araçlar arasında ilk 5.6ya girer düşüncesindeyim ben.
  • 
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.