Şimdi Ara

renault'lar için yağ filtre anahtarı nerden bulacaz

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
10.763
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar symbol 1,4 için yağ filtre sökme aparatı lazım. normal anahtarlar olmuyor. filtre içeri gömme şeklinde olduğu için aparat lazım.resimdeki gibi bişey. istanbul anadolu..

• ÖZel yağ filtre anahtarı olduğunu sanmam

Genelde bu tip anahtarlar kayışlı yada zincirli bunlar hepsine olur...

• metro hipermarkette var ben aldım

edit : metro grossmarket

edit 2 : resmin üzerinde yazan otoaparat.com a girdim. orda satışta bu sökme anahtarı. niye ordan almıyorsun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackcoupe -- 20 Eylül 2009; 23:19:48 >
  • KArdeşim eminmisin Symbol yağ filitresinin böyle olduğuna ? iç Kısmındaki dişleri değişik geldi bana senin bu göstediğin daha çok Master yağ filitre aparatına benziyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brujeria35 -- 21 Eylül 2009; 14:36:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackcoupe

metro hipermarkette var ben aldım

edit : metro grossmarket

edit 2 : resmin üzerinde yazan otoaparat.com a girdim. orda satışta bu sökme anahtarı. niye ordan almıyorsun?

bu resimdeki aparattan mı buldun metro grosmarkette ? nie ordan almıyorum 40 tl yazmış adam fiyata sencede çok değil mi?

@Brujeria35 yok yaw master değil bizim symboldeki de böyle 12 tırnaklı
  • filitreyi normal bele bağlanan kayışla bile sökersin!
  • sökersin de el girmiyorki kardeş. daracık biyere sokmuşlar
  • Bence Yanlış Aparat arıyorsun
  • piyasa anahtarı yapsalar ölecekler san ki her şeyleri çıkar menfaat
  • damonbounce adli arkadas sanirim dogru aparati ariyor. Benim megane 1.5 dci icin de benzer bir aparata ihtiyacim var, yag filtresini bulundugu yerden kayisla vb sokmek pek mumkun degil. Gunumuz otomobillerinin cogu bu tip aparatlarla sokuluyor cunku sizi ureticiler servise mahkum birakmak istiyor. Avrupa ulkelerinde bu filtre aparatlari marketlerde 8- 10 € gibi bir ucrete satiliyor. Ulkemizde henuz tuketici olaydan haberdar olmadigi icin boyle bir urune pek talep yok. Urunu uygun fiyatla bulabileceginiz bir firma asagidaki linktedir. Ancak onlar da disaridan getiriyorlar. 1-2 ay bekleme suresine takilabilirsiniz.

http://www.kanca.com/prod_list.asp?ID=157&index=20

• ben renault scenic aracımın yağ filtresini elimle söküp takıyorum. zaten filtrenin üzerini okursanız el torku ile sıkın der.
  • 2007 sümbülüm var benzinli 1400 yağ filtre sökme anahtarını ankarada bulunan çiniciler isimli bir firmadan 50 ytl karşılığı buldum google dan ararsanız ulaşabilirsiniz aynı anahtarı başka bir firmadan sordum yurt dışından getirteceklerini söyleyerek 200 euro istediler, yalnız yukardaki resimdeki anahtar sadece bir modelde kullanılırken benim dediğim anahtar servislerin kullandığı anahtardır, saygılarımla....
  • şunla sökebilirmiyiz acaba

kullanan varmı daha önce böyle bişey
  • hocam daha alamadınmı :) bir sene olmuş ilk konuyu açalı :))
  • bakimini kendi yapan arkadaslara basarilar diliyorum. ben de yag filtremi sokmeyi deniyecegim elimle. kirli elbiseler giyem de bi deniyem şansimi, olmadi alacaz bi anahtar. ne yone acilir yag filtresi bilen varmi. standart vida yonu bunlar icin de gecerlimidir??
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetyilmaz77

bakimini kendi yapan arkadaslara basarilar diliyorum. ben de yag filtremi sokmeyi deniyecegim elimle. kirli elbiseler giyem de bi deniyem şansimi, olmadi alacaz bi anahtar. ne yone acilir yag filtresi bilen varmi. standart vida yonu bunlar icin de gecerlimidir??

Sonuc nedir ? Benimde niyetim kendi filtremi kendim degistirmek yonunde ancak filtre anahtarim yok, elle sökülür sıkılır mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • korsallar kullanıcısına yanıt
    anahtar aldım kolaylıkla açılıyor. Ericthecarguy videosuna bakarak yaptım. Artık yerli videoları da var.

elle de kemerle açılıyor fakat filtrenin çok sıkılmamış ve rahat ulaşılabilbilir yerde olması gerek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sıkma işi ise elle yapılmalı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anahtarı buldum aldım beyler ben alalı çok oldu:) pendik oto sanayide bir hırdavatçıdan aldım.cırcır anahtar takıp kolaylıkla sökülüyor. arkadaşın dediği gibi elle sıkmak da yetiyor. yalnız elle sıkınca bir sonraki sökme işi de çok kolay oldu. neredeyse elle açılacak kadar gevşek olduğunu fark ettim. artık elle sıktıktan sonra birazcık da anahtarla sıkıyorum. Ayrıca yağı değiştirince eski yağı kanalizasyona, toprağa dökmemek lazım. kolay gelsin herkese..
  • damonbounce kullanıcısına yanıt
    Çok çeşidi var siz hanfisini aldınız tas tipi mi kayışlı mı tas tipi ise kaç mm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.