Şimdi Ara

Renault Kangoo Topluluğu ( bilgi, teknik, fikir, resimler) (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
123
Cevap
0
Favori
67.424
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selam arkadaşlar.bende 2008 80 ps kango aldım sıfır.işim gereği aldım.kurban bayramında memlekete kangoyla gittim ve 800 km de 100 ytl total euro diesel aldım.ama depoda 2 çizgi daha mazot vardı.(gösterge paneli dijital olduğu için 2 çizgi)hesap ortada.ortalama hızım 110 120 idi.yakıt sarfiyatı birazda kullanıma bağlı.90 yada 100 km ile gitseydim belki dahada düşebilirdi.

İşim gereği seyahate çıkıyorum.bir aracım daha var.Kia Cerato 1.5 Crdi 102 PS.yakıtı kangodan biraz daha düşük.fakat takıldığım bi nokta var? Kia da gaza dokununca arabanın atıldığını hissediyorum.kangoyu alırken özellikle beygir gücünün yüksek olmasını istedim.ama sanki gaza basınca hissettirmiyor gibi oluyor.bunu yaşayan arkadaşlar varmı?izlenimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.. şimdiden teşekkürler...
  • Merhaba Arkadaşlar.

Bende 2008 Model 65 hp kangoo sahibi oldum.
    Aksesuar taktıran oldumu serviste?
    Üst çıtalar v.b.
  • bende de 1,9 u var kapalı ama arabaya hastayım hayatımda ilkdefa kangoo kulandım

Renault Kangoo Topluluğu ( bilgi, teknik, fikir, resimler)
  • Kangoo ş.i. ne kadar yakıyo arkadaşlar.?
  • Arkadaşlar yeni araç kangoo 1,5 DCi 800 Km de.
    Şehir içinde ilk 400 Km de 0,250 yaktı. ikinci 400 de 220 yaktı. Bu ne kadara düşecek? Şu an bukadar yakması normalmi?
  • 120 ytl lik eurodiesel le 800 km yol yapıo, bizdeki 1,5 dci 65 bg... arabayı babam kullanırsa 800 ü görüorz da ben kullanırsam 600 ü zor görüo
  • ben şuan symbol kullanıyorum.ama önceden bir marketin servis aracı olan kangoo kullanmıştım,o sıralar mahallemize doğalgaz yeni geliyordu dolayısıyla heryer tarla gibiydi,e araç da kendi malım olmayınca insan gibi kullanmıyordum ayıptır söylemesi bir keresinde gündüz girdiğim yolu gece kazmışlar ve ben de geri geri gidiyordum gece,o 50cm genişlikte 1m derinlikte çukura bir girişim vardı görmelisiniz.hasar sadece jant yamulması ve neticesinde lastiğin sönmesiydi,araçta başka hiçbir sorun çıkmadı.o zaman anladım altı yüksek aracın kıymetini ve de renault un.. o aracı hiç düzgün kullananı görmedim,bakıma gittiğini de bilmem,sadece benzin koyup binerlerdi..
    ama kangoo iel bir anım daha var o da negatif yönde olacak:
    köşe dönüşü olan bir virajda el freni çekmem ve aracın bariz 2 teker üstünde 2 saniye kadar gitmesi.ondan sonra da virajlarda bir tedirginlik yaşadım o araçla bir şey daha var: rampa aşağı araç boşken kaptırmış gidiyordum,önüme bir kedi çıktı(vw değil) frenleri de denemek amacıyla sonuna kadar bastım,lastikler de yeniydi,frenler de sorunluydu.dışardan görenlerin de söylediğine göre aracın arka tekerleri bayağı bir havalanmış abs olsaydı belki daha farklı olurdu..
    saygılar..

• quote:

Orjinalden alıntı: rallier_61

ben şuan symbol kullanıyorum.ama önceden bir marketin servis aracı olan kangoo kullanmıştım,o sıralar mahallemize doğalgaz yeni geliyordu dolayısıyla heryer tarla gibiydi,e araç da kendi malım olmayınca insan gibi kullanmıyordum ayıptır söylemesi bir keresinde gündüz girdiğim yolu gece kazmışlar ve ben de geri geri gidiyordum gece,o 50cm genişlikte 1m derinlikte çukura bir girişim vardı görmelisiniz.hasar sadece jant yamulması ve neticesinde lastiğin sönmesiydi,araçta başka hiçbir sorun çıkmadı.o zaman anladım altı yüksek aracın kıymetini ve de renault un.. o aracı hiç düzgün kullananı görmedim,bakıma gittiğini de bilmem,sadece benzin koyup binerlerdi..
    ama kangoo iel bir anım daha var o da negatif yönde olacak:
    köşe dönüşü olan bir virajda el freni çekmem ve aracın bariz 2 teker üstünde 2 saniye kadar gitmesi.ondan sonra da virajlarda bir tedirginlik yaşadım o araçla bir şey daha var: rampa aşağı araç boşken kaptırmış gidiyordum,önüme bir kedi çıktı(vw değil) frenleri de denemek amacıyla sonuna kadar bastım,lastikler de yeniydi,frenler de sorunluydu.dışardan görenlerin de söylediğine göre aracın arka tekerleri bayağı bir havalanmış abs olsaydı belki daha farklı olurdu..
    saygılar..

4 tane michelin lastik taktırdıktan sonra baya yol tutuşu arttı ama en nihayetinde yüksek araba kangoo, yani her an herşey olabilir, gerçi araç boşken rampa aşağı 80 derecelik açıyla bi viraja 70 km hızla girdim bana mısın demedi şaşırdım ama bazen fren yapınca sağa sola çok rahat çekebilio :D zaten hız arabası diil bunlar ama genç olunca ve sedan araba olmayınca ailede insan ister istemez hız yapıo :D

• merabalar arkadaşlar bende sizler gibi kangoo kullanıcısıyım 2001model 1.4 benzinli aracım var aracımdan çok memnunum :)

geçmiş sayfaları okudum bir çok kangoo kullanıcısı var ben diyorumki yeni bir konu açalım daha düzenli bir konu olur üye listesi yaparız kangoolarmızın yakıtlarını yazarız

cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar
  • katılıyorum size arkadaşım
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozy6060

merabalar arkadaşlar bende sizler gibi kangoo kullanıcısıyım 2001model 1.4 benzinli aracım var aracımdan çok memnunum :)

geçmiş sayfaları okudum bir çok kangoo kullanıcısı var ben diyorumki yeni bir konu açalım daha düzenli bir konu olur üye listesi yaparız kangoolarmızın yakıtlarını yazarız

cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar

ARKADAŞIN DEDİGİNE BENDE KATILIYORUM RENAULT BAŞLIGI ALTINDA KANGOO TOPİGİ AÇILMASI LAZIM BU İŞİ BİRİ BAŞLATSIN

OZY6060 HANGİ ŞEHİRDESİN KARDEŞ
  • o zaman forumda deneyimli biri açsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kirei -- 23 Mart 2008; 10:39:59 >
  • benim amcam kangooyu köyde tarlada kullanıyor ve çok kirlendiği için geçen yaptıklarını anlatırken çok şaşırdım, amcam demeye utanıyorum resmen. Bu süper zekalı amcam arabayı temizlemek için bütün koltuklarını sökmüş, sonra hortumla içini bi güzel yıkamış bol su ile, tabi tabanda göl gibi su birikmiş. Sonra bizim sivri zekalılar su aksın diye matkapla tabanına bikaç delik açmışlar ve suyunu akıtmışlar. hey allahım yaw araba o kadar eski bi araba da değil 2004 model. yazık günah yaw milli servet.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kirei

o zaman forumda deneyimli biri açsın

ARKADAŞIM SEN BENDEN DAHA DENEYİMLİSİN BİZ KONUYU AÇALIM KONU ZAMANLA BÜYÜR ZATEN :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: hbudus

benim amcam kangooyu köyde tarlada kullanıyor ve çok kirlendiği için geçen yaptıklarını anlatırken çok şaşırdım, amcam demeye utanıyorum resmen. Bu süper zekalı amcam arabayı temizlemek için bütün koltuklarını sökmüş, sonra hortumla içini bi güzel yıkamış bol su ile, tabi tabanda göl gibi su birikmiş. Sonra bizim sivri zekalılar su aksın diye matkapla tabanına bikaç delik açmışlar ve suyunu akıtmışlar. hey allahım yaw araba o kadar eski bi araba da değil 2004 model. yazık günah yaw milli servet.

• açalım isterseninz vakit kaybetmenin anlamıyok demi ...
    Orjinalden alıntı: ozy6060

1.5 dci kangoo
  • arkadaşlar 2003 model Kangoo 1.5 dci 70 aracımda bugünlerde bir arıza lambası yanıyor, simgesi motor olan değil onun üstünde dalga işaretli olan, katoloğunda motorinde su katkısı veya elektronik arıza yazıyor, arabanın performansında bir aksaklık yok, başka biyerden mazot aldım ama halen yapıyor, önemli birşeymidir daha önce karşılaştınızmı???
  • AYNEN
    şuan 2005 1,5 dci de bu lamba sorununu bende yaşadım
    bigün tamda servisin önünde birini beklerken servisten 2 çalışan çıkıyodu dedim böyle bu boyuna yanıyo
    eleman eğildi direksiyonun altından bişeler yaptı
    bi arada gel leğimmi yapalım bişe dedi ama önemli bişe değil yani gitmedim zaten
    dahada yanmıyo bide koltuğun altına yangın tüpü falan koyma ordaki kabloya değip
    airbag lambasıda ordan yanıyo
  • Aynı arızayı bizim komşunun 10000 kmdeki aracıda yapmış.Direksiyonun altındaki soketleri sıkınca düzelmiş sonra bir ara servise gel demişler.İzmir-Mais

bunu yapan
    .Sonrada güzelim izoleli soketleri kökten kesip direk lehimlemiş.Lehimin sarsıntıdan kırılması muhtemeldir ve kısa devre de hiçbir hak idda

edemezsiniz siz siz olun sakın soketi kestirip lehim yaptırmayın

Not:Soketler direksiyonun altında iki kelebek vidalı kapak var onu açınca görünüyor zaten iyice sıkın ve sabitleme tırnağı var onu kontrol edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alfa-x -- 4 Eylül 2008; 14:12:27 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: By_SeGa

quote:

Arkadaşlar bildiğim kadarıyla dizel kangoo larda Ticari benzinlilerde ise husisi yazıyor.Ticariyi vergiden düşebiliyorsunuz ama hususiyi bir anda değil parça parça düşebiliyorsunuz...

Bildiğim kadarıyla Kangoo larda 2003ten itibaren 1.5 dci dışında başka bir motor yok bu yeni modellerin benzinlilerini neden yapmadılar acaba gerçi 1.5 dci çok iyi gidiyor çok memnunum..

hususi ticari işini sen kendin ayarlaya biliyorsun.. ticariyse hususi ye hususi ise ticariye cevirte biliyorsun

2003 6. ayından sonra sadece 1.5 üretilmeye bsalandı

ticari ve hususinin arasında trafikte cok fark var en basit örnek ticari acarcala 80 radara girdiginde ceze ödeye biliyorsun

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.