Şimdi Ara

Renault Grubu Castrol’ü Tercih Etti

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Renault Grubu, global çapta tüm servislerine Castrol önerecek

Castrol ve RenaultGrubu devam eden iş birliğini bir üst seviyeye taşıyor. Hayata geçirilecek anlaşma kapsamında, 1 Ocak 2020 itibariyle Renault Grubu’nun tüm servislerine önereceğiyağ Castrol olacak.

Dünyanın lidermadeni yağüreticilerinden Castrol dünya çapında hayata geçirdiği büyük ortaklık çalışmalarını genişletmeye ve yenilemeye devam ediyor. Yapılan stratejik ortaklıkanlaşması kapsamında Renault Grubu’nun 1 Ocak 2020 itibari ileyarış pistlerinde kullanımınyanı sıraglobal çapta tüm servislerine önereceği yağ da Castrol olacak. Renault Grubuuzun soluklu bu anlaşma ile,servislerinde kullanılacak motor yağı olarak Castrol’ü tercih ederken Castrol’ün performansına ne kadar güven duyduğunu da açıkça ortaya koyuyor.Müşterilerine daha iyihizmet sunmak için uzmanlıklarını birleştiren bu iki dünya devi,ortak markalı ürünlerinitüm Renault grubu servis ve bayilerinde satışa sunulacak.

Haber çok yeni değil ama Renault Port'tan bildirim gelince araştırdım ve bunu gördüm.
    https://www.bp.com/content/dam/bp/country-sites/tr_tr/turkey/home/bas%C4%B1n-merkezi/bas%C4%B1n-b%C3%BCltenleri/2019/22-08-19-bp-castrol-renault-ortakl%C4%B1k-bb.pdf

RN0720 onaylı Castrol GTX 5W-30 C4

Yıllardır süregelen Elf ile olan ortaklık son bulmuş durumda. Renault sahiplerine duyurulur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fractal design -- 17 Ocak 2020; 17:34:42 >

• Bu yağı deneyen ve memnun olan var mı?
  • fcetintas F kullanıcısına yanıt
    RN0720 onaylı yağlar arasında deneyip en çok memnun kalanlar gördüğüm kadarıyla Liqui Moly Toptec 4400 5w30 kullananlar. Ben de bakım için yağımı ve filtrelerimi alıp kenara koydum. Temmuz gibi yapacağım bakımı.

Castrol'e gelince Renault servisleri artık bu yağı kullanıyor. Yedek parçacılar hala Elf satmaya devam ediyor. Eski alışkanlıklarını sürdürenler var demekki.

RN0720 onaylı en kötü yağ Elf'in 5w30 yağı imiş. İnternetteki karşılaştırmalar öyle gösteriyor. En iyisi de Liqui Moly Toptec 4400 5w30 testlere göre. Motor sesinin bariz azaldığını söylüyorlar kullananlar. Deneyince tekrar yazarım.
  • fractal design kullanıcısına yanıt
    Hocam bu bahsettiğiniz yağı nereden aldınız? Sanayide orijinalini bulabilir miyiz?
    Ben N11'den aldım. Liqui Moly bayisi satıcı.https://urun.n11.com/motor-yagi/liqui-moly-top-tec-4400-5w-30-5-l-uretim-yili2019-2322-P391277311

Bulunduğunuz ilde bayisi varsa oradan da alabilirsiniz. Satıcıya özellikle baktım Konya'dan markanın bayisi. Bir de n11 bonusum vardı onunla indirimli aldım. Kupon vs denk gelirse uyguna alınabilir. Diğer 5w30 yağlara göre biraz pahalı. Liqui Moly Alman markası bu arada.
  • Tşk ederim hocam bakayım bende. Şu sıralar aracımda şöyle bir sıkıntı var. Clio 4 1.5 dci aracımda park halinden sola doğru kalkış yaparken ve ara sokaklarda sola doğru dönerken sağ tekerden sürtme sesi geliyor. Düz giderken ya da sağa dönerken herhangi bir ses gelmiyor. Neyden olabilir acaba? Rot balansçılara mi göstermek gerek?
  • Servise 21 Mart'ta gittim, araca yine rn710 5w 40 koydular.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-73181344B -- 16 Nisan 2020; 22:20:23 >
    Rot balansa sokun ya rot ayarındandır ya da bilyalardandır gibi. Jantta eğrilik de olabilir belki. Rot balans yapan yer bi bakışta anlar diye düşünüyorum.
  • Ben hala elf 900 sxr 5w40 devam aracıma 7 yıldır başka yağ girmedi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.