Şimdi Ara

VİTES KUTUSUNU KONTROL ETTİRİNİZ

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
29
Cevap
2
Favori
29.712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba vites kutusunu kontrol ettiriniz hatası aracımda çıkıyor (2013 fluence cvt şanzıman) servis şanzımanın komple değişmesi lazım diyor başka bir usta basınç yağlama kaptörü arızası var o düzelirse düzelir diyor ne yapmalıyım?

• knkm valla ben bu konu dan pek anlamam hatam olsursa affet ama cvt şanzıman ise şanzıman değişcek basınç yağlama ile alakası olduğunu düşünmüyorum hatam olursa özür dilerim ha birde şanzıman gitmişse yandın kardeşim
  • quote:

Orijinalden alıntı: XAlperenY1900

knkm valla ben bu konu dan pek anlamam hatam olsursa affet ama cvt şanzıman ise şanzıman değişcek basınç yağlama ile alakası olduğunu düşünmüyorum hatam olursa özür dilerim ha birde şanzıman gitmişse yandın kardeşim
    Hocam arıza tespit aleti de basınç yağlama hatası diyor usta ben değiştim daha önce yaptım diyor sorum gitti diyor servisler risk almıyor ne olursa olsun komple değişmek lazım diyor
  • araç dizel mi
  • benim araç vites kutusu hararet diyor hangi servisi götürdünüz acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetuccar

araç dizel mi
    Benzinli hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetuccar

benim araç vites kutusu hararet diyor hangi servisi götürdünüz acaba
    Yerinizde olsam özel servislere sorarım
  • COK TEŞEKKÜR EDERİM ANKARA OTO AHMET FİRMASINDAN COK YARDIMCI OLDULAR İŞİMİ ÇÖZDÜLER BURDAN BELİRTMEK
  • aklınızda bulunsun arabanın aküsü bitmeye yakın da bu şekilde arıza veriyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: heysenkimsinbe

aklınızda bulunsun arabanın aküsü bitmeye yakın da bu şekilde arıza veriyor
    Hocam genelde yorumlar akü şeklinde oluyor ama arıza tespit cihazı takıldıktan sonra Şanzıman dönüyor İnş sizin dediğiniz gibi olur da Şanzıman değişiminden kurtulunmuş olunur
  • Merhabalar geçmiş olsun.
    Aynı sorun bendede var. Uzun zamandır araştırıyorum.
    Sorununuz devam ediyorsa yarın detaylı yazarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: alfa147black

Merhabalar geçmiş olsun.
    Aynı sorun bendede var. Uzun zamandır araştırıyorum.
    Sorununuz devam ediyorsa yarın detaylı yazarım
    Merhaba hocam sorun devam ediyor yazınızı merak ediyorum
  • Cvt şanzıman tamamen yağ basıncı ile kontrol edilen bir sistem. Alt karter söküldükten sonra üstünde hidrolik valf denen parça var yani şanzıman beyni diyebiliriz. Bizdeki sensör hatası bu valf üzerindeki sensörün arızası nedeniyle olabilirmiş. Sensör ile çözülmezse selenoid denilen 4 tane parça var bunlar değişecek, çözüm olmazsa bu kez hidrolik valf komple elden geçmeli.
    Can sıkıcı durum bu hata şanzıman içindeki bir yağ kaçağından olabilirmiş. Komple revizyon gerekebilecek.
    Asıl sorun yetkili servis komple şanzıman değişimi dışında bir
    çözüm üretmiyor. Dışardaki ustalar (Ankara için) net bir fiyat vermiyorlar, çok niyetli değiller, deneme yanılma ile başlamak isteseniz bile sensör,selenoid yada valf gövdesini sıfır bulmak çok zor.
    İstanbul Atco şanzıman diye bir firma var bu saydığım parçaları temin edebiliyorlar, test edebiliyorlar fakat nihai revizyon parasını 11.000 tl istiyorlar. Yani tek sönsörde değiştirse komple revizyonda yapsa bu parayı talep ediyorlar.
    Benim araçta şu an sürüşü etkileyen bir durum yok o yüzden şimdilik zarureten bu şekilde biniyorum. Düzgün bir usta parça bulup yaptırmak istiyorum. Durum bu şekilde şanzıman kodumuz JATCO JF015e nissan qashqai ile aynı bilginize

• quote:

Cvt şanzıman tamamen yağ basıncı ile kontrol edilen bir sistem. Alt karter söküldükten sonra üstünde hidrolik valf denen parça var yani şanzıman beyni diyebiliriz. Bizdeki sensör hatası bu valf üzerindeki sensörün arızası nedeniyle olabilirmiş. Sensör ile çözülmezse selenoid denilen 4 tane parça var bunlar değişecek, çözüm olmazsa bu kez hidrolik valf komple elden geçmeli.
    Can sıkıcı durum bu hata şanzıman içindeki bir yağ kaçağından olabilirmiş. Komple revizyon gerekebilecek.
    Asıl sorun yetkili servis komple şanzıman değişimi dışında bir
    çözüm üretmiyor. Dışardaki ustalar (Ankara için) net bir fiyat vermiyorlar, çok niyetli değiller, deneme yanılma ile başlamak isteseniz bile sensör,selenoid yada valf gövdesini sıfır bulmak çok zor.
    İstanbul Atco şanzıman diye bir firma var bu saydığım parçaları temin edebiliyorlar, test edebiliyorlar fakat nihai revizyon parasını 11.000 tl istiyorlar. Yani tek sönsörde değiştirse komple revizyonda yapsa bu parayı talep ediyorlar.
    Benim araçta şu an sürüşü etkileyen bir durum yok o yüzden şimdilik zarureten bu şekilde biniyorum. Düzgün bir usta parça bulup yaptırmak istiyorum. Durum bu şekilde şanzıman kodumuz JATCO JF015e nissan qashqai ile aynı bilginize
    Hocam değerli bilgileriniz için çok teşekkür ederim belli ki çok araştırmışsınız... Aracımda vites kutusunu kontrol ettiriniz hatası çıkınca servise götürdüm servis dediğiniz gibi sorumluluktan kaçarak bunların tamiratı olmuyor diyerek şanzımanı değiştirmeniz gerek dedi fiyatı da 37000+KDV daha sonra iki tamirciye gittim basınç yağlama kaptörü arızası dedi değişirse düzelebilir değiştirdik ama düzelmedi sonra usta mekatronik beynin değişmesi gerek dedi o da masraflı olduğu için ve de tamamıyla geçmeme durumu ve yeniden hata verme durumunu göz önünde bulundurarak yaptırmadım... Bir tanıdığımız vardı İzmir’de onunla konuştuk bu hatanın sensör değişmesine rağmen gitmemişse şanzımanı komple değiştirmek lazım dedi ortalama fiyat da 20 bin lira dedi...forumlarda araştırdığıma göre bu durum daha çok aküden kaynaklı veya Şanzıman beyninden kaynaklı olduğu söyleniyor ne kadar doğru bilemiyorum benim sürüşümü etkileyen bişi yok lakin o yazıyı orda gördükçe de moralim bozuluyor.. renaultlarda kronik sorunmuş ben cvt Şanzımanların bozulma oranının düşük olduğunu biliyorum ki cvt li fluence aldım ancak Renault’un bu kronik durumu içler acısı...yani şanzımanı komple yenilemedikten sonra tekrar hata verebiliyormuş...

• @aragorn34 sensör değişimini nasıl yaptılar. Tam olarak hangi parça fotoğrafı,parça numarasını paylaşabilirmisiniz. Karter sökülünce yağ değişimi yapıldımı.
    Mekatrok beyin dedikleri hidrolik valf. Aliexpress 1800 tl civarı. Ustanız işçilik ne kadar alıyor. Eğer uygunsa fiyatları bu parça getirtilip bence takılabilir
  • quote:

@aragorn34 sensör değişimini nasıl yaptılar. Tam olarak hangi parça fotoğrafı,parça numarasını paylaşabilirmisiniz. Karter sökülünce yağ değişimi yapıldımı.
    Mekatrok beyin dedikleri hidrolik valf. Aliexpress 1800 tl civarı. Ustanız işçilik ne kadar alıyor. Eğer uygunsa fiyatları bu parça getirtilip bence takılabilir
    Hocam parçanın kodunu hatırlamıyorum ama 2 adet bulunuyormuş şanzımanda 320 tl civarı idi fiyatı karteri açınca şanzıman yağını da değiştirdiler ustalık olarak 500 lira alıyorlar hidrolik valf değiştirsem sonuca ulaşırmıyız bilemiyorum
  • quote:

@aragorn34 sensör değişimini nasıl yaptılar. Tam olarak hangi parça fotoğrafı,parça numarasını paylaşabilirmisiniz. Karter sökülünce yağ değişimi yapıldımı.
    Hidrolik valfın linkini alabilir miyim?
  • VİTES KUTUSUNU KONTROL ETTİRİNİZ şekil olarak buna benziyordu

• @alfa147black hocam çok değerli bilgileriniz için teşekkür ederim usta bunların şanzımanı nissanlardaki cvt ile aynı demişti hidrolik valf ile de sonuç olmaz ise Şanzıman komple değiştirmek kalıyor maalesef
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.