Şimdi Ara

RENAULT GRAND SCENIC 3 & SCENIC 3 (112. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.314
Cevap
43
Favori
161.867
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hangi forumda bilmiyorum,ancak enjektörlerin beyine tanıtılması gerektiğini okumuştum.
  • Benim bir sorum olacak,otomatik park freninin tekerlekteki elektrik soketini değiştireniniz oldumu?.Olduysa soketi ve kabloyu nerden temin ettiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Frontoza

Benim bir sorum olacak,otomatik park freninin tekerlekteki elektrik soketini değiştireniniz oldumu?.Olduysa soketi ve kabloyu nerden temin ettiniz ?

Benim sag park freni kablosu iki sene once serviste garantiden degismisti. Bir yere takilip kopmus. O zaman 300 TL civarinda fiyati vardi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben servise sordum,arka kablo komple takım halinde geliyor,döşemenin altından motora kadar gidiyor dedi,fiyatıda 2400 tl imiş.Şimdi sizden duyunca tereddüte düştüm,acaba bakan arkadaş parçacı değildi yanlış mı baktı acaba?

Edit: Daha sonra mais ide aradım,tesisat komple değişiyor,sadece tesisat fiyatı 2400 tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frontoza -- 27 Ocak 2018; 10:40:27 >
  • quote:

Ben servise sordum,arka kablo komple takım halinde geliyor,döşemenin altından motora kadar gidiyor dedi,fiyatıda 2400 tl imiş.Şimdi sizden duyunca tereddüte düştüm,acaba bakan arkadaş parçacı değildi yanlış mı baktı acaba?

Edit: Daha sonra mais ide aradım,tesisat komple değişiyor,sadece tesisat fiyatı 2400 tl

Sizin arabada ariza nedir? Benim sag arka tekerlege giden fren kablosu kopuktu. Gozle gorulebiliyordu.Degistirmeden once yeni kablo demetini bana gostermislerdi. Yarim mt.kadar bir seydi. Doseme altindan bir islem yapilmadi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sierre34 -- 27 Ocak 2018; 12:23:28 >
  • benim sol arka tekerdeki sokette temassızlık sorunu oluştu,elimle kabloyu oynatınca düzeldi.Lifte kaldırıp passökücü ile soketi temizleteceğim.Ancak servisin kabloya ek yaptığını ilk defa duyuyorum,çünkü yetkili servisler ek yapmıyorlar.Ban öyle söylediler en azından

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frontoza -- 27 Ocak 2018; 12:56:30 >
  • quote:

benim sol arka tekerdeki sokette temassızlık sorunu oluştu,elimle kabloyu oynatınca düzeldi.Lifte kaldırıp passökücü ile soketi temizleteceğim.Ancak servisin kabloya ek yaptığını ilk defa duyuyorum,çünkü yetkili servisler ek yapmıyorlar.Ban öyle söylediler en azından

Bu kablo artik kac metre ise tek parcadan olusmuyordur. Benim durumumda oldugu gibi kopuk kismi degistirerek duzelttiler. Siz bence baska birilerindende tespit yaptirin.

• Sierre34 kullanıcısına yanıt
    Şaşmazda soket satan bir firma var,ona sormayı düşünüyorum,sadece soket satıyor.Yetkili servis biz onarım yapamıyoruz,parçayı komple değiştiriyoruz diyor.
  • Selam arkadaşlar bu 255 mp3 den sonrasını görmeme sorunu beni araçtan soğuttu gerçekten. Grand Scenic 7 kişilik 2013 Model S3 1.5 dci edc privilege model araç 73000 km de. Bir modül teyp android vs yokmu şu mp3 lerimi çaldıracak. İlk başlarda sorun yoktu çünkü şarkılar 255 den azdı :D Aracı satacak konuma geldim artık. 😠 Abimin dacia lodgy bile çalıyor 1000 tane mp3 ü sıra sıra.
  • Pandemic kullanıcısına yanıt
    artık Spotify falan var.. ben usb kullanmaz oldum o yüzden hiç takılmıyorum.

Bu arada bir klasör başına o limit. tarzına göre - şarkıcısına göre vs bölerseniz sorun kalmaz diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi typhoone -- 31 Ocak 2018; 17:18:4 >
  • Pandemic kullanıcısına yanıt
    Hocam senin sorununu görünce yüzümde tebessüm oluştu,edc sıkıntısı,elektronik park freni sıkıntısı ki bunlar 4000-20.000 TL lik sıkıntılar ,seninki gibi sıkıntıya can kurban.Cihazın aux girişi illa vardır,kibrit kutusu kadar mp3 playerlar var araçlar için ,onlardan taktır bu kadar sorunsa .
  • quote:

Hocam senin sorununu görünce yüzümde tebessüm oluştu,edc sıkıntısı,elektronik park freni sıkıntısı ki bunlar 4000-20.000 TL lik sıkıntılar ,seninki gibi sıkıntıya can kurban.Cihazın aux girişi illa vardır,kibrit kutusu kadar mp3 playerlar var araçlar için ,onlardan taktır bu kadar sorunsa .

Sizin fren isi ne oldu?

• Sierre34 kullanıcısına yanıt
    Sanayiye arkadaşıma gidip aracı lifte kaldıracağım orda artık soketi çıkarıp,korozyon var ise pas sökücü ile temizleyip gevşek geçme var ise hafif ezip yoluma devam edeceğim ,havalar biraz düzelsin öyle gideyim diye bekliyorum.O olaydan sonra bir daha yapmadı,araçda düzenli kullanılmıyor zaten,hafta bir anca dışarı çıkıyor,bir daha tekrarlamadı.
  • Araç içinde kullanmak için aldığım ön ve arka kamerayı taktırmak istiyorum. İstanbulda tavsiye edeceğiniz bir yer var mı? Kamerayı aldığım yer oto aksesuarcılar takar dedi. Elektrikçiye mi gitsem bilemedim. Maslak Oto Sanayide önerebileceğiniz bir yer varsa çok iyi olur.
  • atmuc A kullanıcısına yanıt
    Kendinizde çok basit takabilirsiniz. İmes çevresinden geçerseniz ben bile yardımcı olurum. Öndekini sigorta kutusundan çakmak ile, arkadakini çakmaktan çalıştırıyorum ben.

Aksesuarcılar da elektrikçi de takar yinede uğraşmam derseniz.

Bu arada hangi kamerayı aldınız?
  • typhoone T kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar bende 2011 grand scenic var. Mazot hortumundan küçük hava kabarcıkları geçiyor. Araca 4-5bin devir gaz verdikten sonra hava kabarcıkları gözlemliyorum. Renault servis normal dedi. Araçta da bir sıkıntı yok ama İnternetten baktım olmaması gerekir falan diyorlar. Sizlerde acaba durum nedir? Deneme yapıp buraya yazarsanız çok sevinirim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar, sunroof bakımını nasıl yapıyorsunuz? Benimki takılarak zorlanarak açılıp kapanıyordu,geçen acilirken durdu yuvarlak sunroof kontrolcusunun ortasındaki düğmeye basılı tutarak kapatabildim şimdi bir daha açmaya korkuyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • typhoone T kullanıcısına yanıt
    sigorta kutusundan çakmak ile dediğiniz nedir? sigorta kutusu içinde çakmak girişi mi var?

ben bu modeli aldım.

https://urun.n11.com/video-kamera/gnet-gi500-2-kamerali-arac-ici-video-kamera-P165915267

kendi arka kamerası olduğu için direk öndeki cihaza bağlanması gerekiyor.
  • atmuc A kullanıcısına yanıt
    Boş bir sigortadan elektrik alarak onu kendi çakmağına verdim. Sigorta kutusunun gözünün arkasına da gizledim. Ortada hiç kablo yok ve çakmaklık meşgul değil.

Aldığınız kameranın özelliklerine bakacak olursak arka kamera "patates". Onun için arkaya kablo çekmenize pek gerek yok. Belki iç mekanı kayıt etmekte kullanırsınız. Yine de çekmek isterseniz perde hava yastıkları yüzünden kabloyu tabandan götürmenizi öneririm.

Ben A119 kullanıyorum. Türkiye'de 2 katından pahalıya satılıyor;

https://urun.n11.com/arac-ici-kamera/viofo-a119s-arac-ici-kamera-gps-li-P228026139

Biraz daha uyguna sahibinden'de bulunabilir. Ben de getirip satıyorum eşe dosta.

• bloyjack kullanıcısına yanıt
    Serviste her bakımda temizlenip yağlanıyor. Başka birşey yapmaya gerek kalmıyor.

Kendiniz yapmak isterseniz tamamen açıp kanalları ve rayları tozdan temizleyip biraz gress yağ sürmek yeterli olur.
  • 
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.