Şimdi Ara

RENAULT GRAND SCENIC 3 & SCENIC 3 (107. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.314
Cevap
43
Favori
161.867
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Sierre34

quote:

Orijinalden alıntı: mustafafurkan

Herkese merhaba, geçtiğimiz hafta 2012 model Scenic aracımı alarak aranıza katıldım. Gayet memnunum şu an için. Ancak küçük bir sorun var, sağ gündüz led farı yanmıyor, birkaç gün önce yanıyordu, şuan yanmıyor. Acaba bu parçanın tamamen mi değişmesi gerekiyor, yoksa içindeki led yenilense yeterli olur mu? Yardımcı olursanız sevinirim.

İyi forumlar

Güzel günlerde kullanırsınız inşallah. Fiyat,donanım gibi biraz detay verebilirmisiniz?

Led ile ilgili benim hiç deneyimim yok doğrusu.

Teşekkürler. 2012 Model 1.5 dCi, EDC otomatik vites, privelege, tüm ekstra paketler mevcut. Araçta herhangi bir hata, değişen veya boya yok. Sadece km bize biraz fazla geldi, 120bin km'de aldık, ancak çok temiz olduğu için fazla önemsemedik. Fiyat 58bin.

• merhaba bir şey sormak istiyorum 2013 model icon donanımda geri dönüş kamerası ve şerit takip sistemi var mıdır ? sanki 2012 model privilege den daha boş gibi doğru mudur ?
  • bloyjack kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz şeyler icon veya privilege'dan bağımsız olarak ekstra satın alınıyor.
    Dolayısıyla her ikisinde de geri görüş kamerası olmayabilir.
    Geri görüş kamerası, şerit takip, otomatik uzun far 2012 de ki led gündüz farlarına sahip faz2 ile birlikte opsiyon olarak gelmeye başladı.
    Kimisi aldı kimisi almadı. Ama bu aracı zevkle kullanmak için bence gerekli.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bloyjack

merhaba bir şey sormak istiyorum 2013 model icon donanımda geri dönüş kamerası ve şerit takip sistemi var mıdır ? sanki 2012 model privilege den daha boş gibi doğru mudur ?

icon
    full olana verilen isim.
    2013 de sunroof dahil bahsettiğiniz herşey var
  • Merhaba bir şey daha sormak isterim,beyaz direksiyonu ve vites topuzunu nasıl temizleyebiliriz. Kir içine işlemiş gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bloyjack

Merhaba bir şey daha sormak isterim,beyaz direksiyonu ve vites topuzunu nasıl temizleyebiliriz. Kir içine işlemiş gibi

ciff

sarartmaz, leke bırakmaz, yakmaz.

üstübü ya da fiber bir bezle sürün birkaç dakika beklesin sonra fiber bezle ovarak silin
    sonra temiz nemli bir bezle silin
    sonra kurulayın.
  • BILGILI B kullanıcısına yanıt
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-ilk-sahibinden-temiz-kullanilmis-tam-bir-aile-arabasi-408081829/detay

2014 model icon olan bu araçta Sunroof, ön park sensörü ve Xenon far yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: typhoone

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-ilk-sahibinden-temiz-kullanilmis-tam-bir-aile-arabasi-408081829/detay

2014 model icon olan bu araçta Sunroof, ön park sensörü ve Xenon far yok.

arkadaş,
    zaten yazmış bazı durumları,
    2014 icon bu şekilde çıktı.
    benim aracım 2013 edc icon
    full dizel triptronic sunroof, xenon, şerit takip, geri kamerası, ön arka park sensörleri, simli metalik beyaz boya vs.v.
    2013 yılında ki full olanı icon du ben onu almıştım.

ben şimdi 2016 citroen c4 picasso aldım, xenon far yok sorunda yok,
    ama reno scenic 2013 edc aracımdan da memnundum.
    sizin baktığınız manuel 2014
    siz araçta paranız ile doğru orantılı donanım arayıp almak istiyorsanız
    tabi ki bazı farklılıklar olması doğaldır.
    sunroof o kadar önemli değil, xenon o kadar önemli değil, şerit takip sistemi şerit olan yollarda açık tutulursa işe yarayan bir eklenti.
    tabi bunlar da kişiye göre değişen olaylar.

Aslında benim demek istediğim; icon da olsa full olmayabilir. Eklentiler sizin de dediğiniz gibi bütçeye göre eklenebilir.

Bana sorsanız tomtom kadar gereksiz bir şey olamaz ama o olmadan geri görüş kamerası satın alamıyorsunuz. Şerit takip eh işte de uzun/kısa far ne kadar kullanışlı?

Sunroof ve xenon için aynı görüşte değilim, Scenic deyince benim aklıma içi geniş, ferah bir aile otomobili geliyor. Bence olmazsa olmaz özellikler. Tabi zevk meselesi. Kimisi aracın içi ferah/aydınlık olsun istemeyebilir. Ayrıca 2013'ten sonra iç döşemeleri siyah geliyor ki bu bence ferahlık ve aydınlık hissini öldürüyor.
  • Merhabalar,

Grand Scenic 3 alma arefesindeyim birkaç sorum olacak cevaplayabilirseniz sevinirim.

2012 privilege ve 2013 icon modelleri arasında makyaj dışında edc şanzımanında bir değişiklik güncelleme varmı

100 bin km deki bir araç almak riskli olurmu şanzıman ve motor açısından.

Teşekkürler.
  • Arkadaşlar tüm forum okurlarına selamlar, 2013 model visio donanımı olan(navi,şerit takip vs.) 100bin km den az otomatik vites scenic 3 arıyorum. Siyah istemiyorum, 2013 istememin sebebi sadece ön tamponun farklı olması,2012 de olabilir eğer tampondaki amblemi büyükse. Forumdaki arkadaşlardan satmak isteyen olursa mail yoluyla irtibata geçebiliriz, mail adresim ..... Yada admin buna izin vermiyorsa buradan da msjlaşabiliriz, veyahut bu konunun altına yorum da yapabilirsiniz malumunuz. Herherkeze hayırlı günler diliyorum...
  • GS aracımın 3 yıllık garantisinin dolmasına son 1 ay kala aracı yıllık bakıma verdim. Aracı teslim alıp ilk parkı yaparken geri vitese taktım ve R yanıp sönmeye başladı ve araç yerinden kıpırdamadı. birkaç kez ileri gidip durup bekledim. sonrasında geri vites çalıştı. bunu birkaç kez daha yaptı. ardından çok yoğun olmayan bir trafikte vites kutusu ısınma uyarısı çıktı. kalkışlarda hantallık başladı. Yavaşlarken durmaya yakın araç kendini öne fırlatmaya başladı. vites kutusu ısınma uyarısı tekrar çıktı. bu sefer koku ve duman da vardı. Servis kullanıcı hatasından dolayı debriyaj balatasının yanmış olabileceğinden bahsediyor. 5500 TL masraf çıkıyor. Bu sorunların hiçbirini son yıllık bakımdan önce yaşamamıştım. sizce ne yapmalıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: atmuc

GS aracımın 3 yıllık garantisinin dolmasına son 1 ay kala aracı yıllık bakıma verdim. Aracı teslim alıp ilk parkı yaparken geri vitese taktım ve R yanıp sönmeye başladı ve araç yerinden kıpırdamadı. birkaç kez ileri gidip durup bekledim. sonrasında geri vites çalıştı. bunu birkaç kez daha yaptı. ardından çok yoğun olmayan bir trafikte vites kutusu ısınma uyarısı çıktı. kalkışlarda hantallık başladı. Yavaşlarken durmaya yakın araç kendini öne fırlatmaya başladı. vites kutusu ısınma uyarısı tekrar çıktı. bu sefer koku ve duman da vardı. Servis kullanıcı hatasından dolayı debriyaj balatasının yanmış olabileceğinden bahsediyor. 5500 TL masraf çıkıyor. Bu sorunların hiçbirini son yıllık bakımdan önce yaşamamıştım. sizce ne yapmalıyım?

öncelikle geçmiş olsun.
    benim aracımda 2013 scenic full edc icon du bacanağıma sattım.ben c4 picasso 2016 sıfır aldım.
    scenic arac tripronik vites sıcak havada, yokuşda uzun süre beklemelerde, tüm trafik sıkışıklığı uzun beklemelerinde bu uyarı gelebilir. burada yapılması gereken bütün sıkışık ve dur kalklı trafiklerde, yokuş çıkış beklemeli trafiklerde ve kışın karlı ve buzlu gibi yollarda yağmurlu kaygan zeminlerde kullanılması gereken tek şekil MANUEL VİTES dir.

öbür türlü edc bir vitesi devreye sokup diğerini hazır beklettiğinden ve otomatik konumda kaldığından aşırı ısınma yapabiliyor. ben bu durumu bir kez yaşadım manuele almayı unutmuştum.
    aynı sizde olan ekran uyarısı gelince yokuş sıkışık duran trafikte araç sersemledi koku oldu hemen farkına varıp önce stop edip trafikte hemen haraket etmedim biraz mesafe açtım öndeki araçla sonra çalıştırıp manuele alarak devam ettim,
    ve bir daha öyle uyarı gelmedi

bunlar tabi ki uzman görüşü değil benim tecrübem
    eksik ya da doğru olup olmadığını yaşam içinde gördüm
    umarım sizin ki böyle dir ve bahsettiğiniz arıza olmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: BILGILI

quote:

Orijinalden alıntı: atmuc

GS aracımın 3 yıllık garantisinin dolmasına son 1 ay kala aracı yıllık bakıma verdim. Aracı teslim alıp ilk parkı yaparken geri vitese taktım ve R yanıp sönmeye başladı ve araç yerinden kıpırdamadı. birkaç kez ileri gidip durup bekledim. sonrasında geri vites çalıştı. bunu birkaç kez daha yaptı. ardından çok yoğun olmayan bir trafikte vites kutusu ısınma uyarısı çıktı. kalkışlarda hantallık başladı. Yavaşlarken durmaya yakın araç kendini öne fırlatmaya başladı. vites kutusu ısınma uyarısı tekrar çıktı. bu sefer koku ve duman da vardı. Servis kullanıcı hatasından dolayı debriyaj balatasının yanmış olabileceğinden bahsediyor. 5500 TL masraf çıkıyor. Bu sorunların hiçbirini son yıllık bakımdan önce yaşamamıştım. sizce ne yapmalıyım?

öncelikle geçmiş olsun.
    benim aracımda 2013 scenic full edc icon du bacanağıma sattım.ben c4 picasso 2016 sıfır aldım.
    scenic arac tripronik vites sıcak havada, yokuşda uzun süre beklemelerde, tüm trafik sıkışıklığı uzun beklemelerinde bu uyarı gelebilir. burada yapılması gereken bütün sıkışık ve dur kalklı trafiklerde, yokuş çıkış beklemeli trafiklerde ve kışın karlı ve buzlu gibi yollarda yağmurlu kaygan zeminlerde kullanılması gereken tek şekil MANUEL VİTES dir.

öbür türlü edc bir vitesi devreye sokup diğerini hazır beklettiğinden ve otomatik konumda kaldığından aşırı ısınma yapabiliyor. ben bu durumu bir kez yaşadım manuele almayı unutmuştum.
    aynı sizde olan ekran uyarısı gelince yokuş sıkışık duran trafikte araç sersemledi koku oldu hemen farkına varıp önce stop edip trafikte hemen haraket etmedim biraz mesafe açtım öndeki araçla sonra çalıştırıp manuele alarak devam ettim,
    ve bir daha öyle uyarı gelmedi

bunlar tabi ki uzman görüşü değil benim tecrübem
    eksik ya da doğru olup olmadığını yaşam içinde gördüm
    umarım sizin ki böyle dir ve bahsettiğiniz arıza olmaz

Teşekkürler BILGILI. yani şanzımanı hiç açtırmamamı mı tavsiye ediyorsunuz? yarın sabah servis aracı alıp işlemlere başlayacak.

• atmuc A kullanıcısına yanıt
    aracımız 3 yıllık tamam insan yapısı ama istenildiği kadar hor kullanılsın bu kadar sorun olmaması gerekir, kronik olarak da bir bilgi sahibi değilim.
    umarım herşey gönlünüzce olur
  • Selamlar herkese. Bu sabah kumanda kapıları açmadı. Göstergede "pil zayıf" uyarısı yoktu son bir kaç gündür. Bu durumu yaşayan var mı?
    Servisle konuştum. bir süre daha manual vitesi de kullanarak devam edeceğim.artık yazılımlar internet üzerinden güncellendiği için eski versiyona dönmek yokmuş. eskiden cdler ile güncelleme yapılıyormuş.
  • cem_ari C kullanıcısına yanıt
    kumandadaki açma düğmesine basarak mı açıyorsunuz, yoksa yaklaşıp elinizi kola soktuğunda açılmasını mı sağlıyorsunuz?
  • cem_ari C kullanıcısına yanıt
    İki anahtarlığımında pilini değiştirdim, birisinde pil zayıf uyarısı verdi diğerinde vermedi. Kapıları açmayınca acaba akü mü bitti diye düşünmüştüm ancak pil zatıf uyarısı vermeden kumandanın pili bitmiş.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Çin'den çok güzel araç kartımıza uyan anahtarlık aldım eğer merak eden olursa paylaşırım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.