Şimdi Ara

RENAULT GRAND SCENIC 3 & SCENIC 3 (105. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.314
Cevap
43
Favori
161.867
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 103104105106107
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aslında istediğim hem önü hem arkayı kaydedecek bir sistem. gördüğüm kadarı ile o an kayıt edilen görüntü lcd den gözüküyor. ben de arka kamera görüntüsünü lcd den izlemek istiyorum. hepsiburadada çift kameralı kayıtçılar var ama kaliteleri konusunda bir fikrim yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atmuc

Aslında istediğim hem önü hem arkayı kaydedecek bir sistem. gördüğüm kadarı ile o an kayıt edilen görüntü lcd den gözüküyor. ben de arka kamera görüntüsünü lcd den izlemek istiyorum. hepsiburadada çift kameralı kayıtçılar var ama kaliteleri konusunda bir fikrim yok.
    bizimki gibi hem otomatik vites hem de elektrikli el freni olan araçlarda fren patlarsa nasıl durulur? vitesi manuele alıp vites düşürüp el frenini de çekmek mi gerekir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: atmuc

bizimki gibi hem otomatik vites hem de elektrikli el freni olan araçlarda fren patlarsa nasıl durulur? vitesi manuele alıp vites düşürüp el frenini de çekmek mi gerekir?

Alıntıları Göster
     RENAULT GRAND SCENIC 3  & SCENIC 3
    merhaba arkadaşlar,

2013 reno scenic icon full aracım için epeydir cam rüzgarlığı arıyor idim. ankara da bulamadığım gibi reno mais de de yok. zaten olsada 270 tl. demişlerdi.
    istanbul firması FSTUNİNG de 2010+ diye perflex bir üretim var. firmayı aradım bana uygun olduğunu söylediler 99tl.
    ama ben istanbul-ankara kargo geldi uydu uymadı iade gibi işlemleri göze alamadım.
    istanbulda olup da 2013 reno scanic 5 kişilik aracına bu üründen takdıran oldu mu ya da istanbulda olup bu tür cam rüzgarlığı taktırmak isteyen arkadaşların dikkatine,
    eğer fs tuning oto market ile görüşüp olumlu sonuç alınırsa bana da bilgi ve görsel gönderilirse memnun olurum.

teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: BILGILI

RENAULT GRAND SCENIC 3  & SCENIC 3
    merhaba arkadaşlar,

2013 reno scenic icon full aracım için epeydir cam rüzgarlığı arıyor idim. ankara da bulamadığım gibi reno mais de de yok. zaten olsada 270 tl. demişlerdi.
    istanbul firması FSTUNİNG de 2010+ diye perflex bir üretim var. firmayı aradım bana uygun olduğunu söylediler 99tl.
    ama ben istanbul-ankara kargo geldi uydu uymadı iade gibi işlemleri göze alamadım.
    istanbulda olup da 2013 reno scanic 5 kişilik aracına bu üründen takdıran oldu mu ya da istanbulda olup bu tür cam rüzgarlığı taktırmak isteyen arkadaşların dikkatine,
    eğer fs tuning oto market ile görüşüp olumlu sonuç alınırsa bana da bilgi ve görsel gönderilirse memnun olurum.

teşekkürler

Alıntıları Göster
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-2012-scenic-1.5-dci-110bg-edc-otm.vites-7-koltuklu-cam-tavanli-335375239/detay
    Bu aracın fiyatı nasıl?
    EDC sorunlu bir şanzıman mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: monsera

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-2012-scenic-1.5-dci-110bg-edc-otm.vites-7-koltuklu-cam-tavanli-335375239/detay
    Bu aracın fiyatı nasıl?
    EDC sorunlu bir şanzıman mı?

edc son 5 yılda çok gelişmiş ve hemen hemen sorunsuz bir duruma gelmiştir. çift kavramalı bir sistem kullanmakta birini kullanırken diğerini hazır tutması ile açıklanmakta.
    yalnız sıcak havalarda-son derece sıkışık işleyen trafikte ve tıkanmalı trafikte-yokuş tıkalı trafikte vs. mümkün olduğunca vitesi manuele ya da durma durumlarında fren basılı boşta tutmak gerekir.
    vites geçişleri emsal diğer marka araçlarına göre iyi olduğu hemen hemen diğer marka emsal araç kullanıcılarından da bahsedilmiştir.

ben 2013 icon full 5 kişilik kullanıyorum son derece memnunum
    fiyatına gelince bir iki ay önce 70-72 bin aralığında satılıyordu şimdi düşüşler oldu 7 kişilik için 66 bin ya da biraz yukarısı denenebilir

• Selamlar. Gectigimiz ay 4.sene bakimini yetkili serviste yaptirdim. Arabamiz 70 bin'e geldi. Ufak tefek problemler haric fena gitmiyor. Edc'de 1'den 2'ye gecislerde zaman zaman vuruntu yapiyordu. Esim'de sikayetci olunca hem kavrama noktasi ayari hem de yazilim yenileme yaptilar. Simdi daha yumusak oldu. On fren balatalarini ve fren hidroligini'de degistirttim. Onun haricinde yillik klasik degisimlerin yaninda triger seti degisti. 1600TL odedim. Araci aldiktan bir gun sonra sag arka park freni kablosu tekrardan koptu. Gectigimiz ay esim Ayvalik taraflarinda kullanirken alarm vermis ve yerel sanayi'de lehimletmisti. Cakal ustanin isi 1 ay bile dayanmadi. Neyse yeni kablo grubu garantiye sokularak takildi. Isciligi ile birlikte 300TL imis. Senelerdir ayni servis ve ustalarla muabbeti ilerletince buna benzer guzellikler yapiyorlar. Yetkili servisler biraz pahali ama henuz beni uzmediler.
    Bu arada yakin zamanda arabayi degistirmeyi planliyoruz. Mpv sinifinda bizi heyecanlandiran bir model olmayinca d sinifina gecmeyi dusunduk. Aslinda bana kalsa tek alacagim araba talisman olacak. Ama hanima kabul ettiremedim. O yuzden onun begendigi passat variant uzerinde detayli arastirma yaptim. Kismetse bayram sonrasi siparis verecegiz.
    Hayirli bayramlar.

• Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akoray -- 5 Aralık 2016; 8:31:01 >
  • Merhabalar... Polonyada yasiyorum. 2001 model 1.6 benzinli scenic sahibiyim 5 yildir. Simdi de 2016 1.2 tce benzinli scenic aldim... Sanirim motor secenekleri burasi ile turkiye arasinda farkli.
    Araci teslim almaya gittigimde yeni scenic 4 ude inceleme firsati buldum ve ilk izlenimim maalesef negatif. Uzun sure bu yeni scenici beklemis biri olarak hayalkirikligim ilk basta o devasa jantlarda oldu. 20 inchlik jantlarla maalesef arac bir garip duruyor. İkinci hayal kirikligi konsolda idi. R linkin yeni versiyonu yoktu aracta. Koltuklarin 60 40 olmasi, aracin burnunun cok kisa olusu ve iki renkten dolayi acikcasi capturun xl moxeli gibi duruyor daha cok. Burdaki bayii ye gelince resimlerini ceker paylasirim....
  • 2011model ara makyajlı kasa ile 100.000 km devirdik sayılır arkadaşlar. Debriyaj seti içi zaman geldi gibi. Aklımda LUK var ama., sizden tavsiyesi olan mı acaba.
    Bu arada Citroën Grand Picasso için 120.000 tl başlayan fşyatları görünce aracımı daha çok sevmeye başladım .
  • Merhaba, 2011 model grand scenic sahibiyim. Arıcı sıfır almıştım ve uzun süredir çekiş sorunu yaşıyorum. Bir kaç kere servise söyledim ama sorun yok dediler. Araçta hill holder bulunmuyor ve manuel vites. Kalkışlarda ve yokuşlarda inanılmaz derecede sorun yaşıyoprum ve araç gaz yemiyor. Bu normal midir ? 2011 kasa aracı olan arkadaşlar bana bu konuda kendi tecrubelerini paylaşabilir mi ?
  • dsersoy78 D kullanıcısına yanıt
    Bizim araçlara 1.5 motor biraz zayıf kalıyor. Artı alt devirlerin ölü olması ve gaz pedalının zayıf tepkili olması cabası. Hantallık özellikle alt devirlerde çok var. Aynı zamanda edc vites kadjar kullanıyorum. Aynı motorları kullanmalarına rağmen kadjar bizim arabaya göre canavar. Tabii kadjar 100kg da hafif. Sizinn arbanızı ancak scenic sahibi birisi kullanıp kıyas yolu ile size fikir verebilir diye düşünüyorum
  • merhaba,

2013 reno scenic icon sahibiyim.
    2013 temmuz da trafik çıkışı sıfır almıştım.
    kış kaynaklı mı ya da ömrü mü azalıyor bilemiyorum ama display ekranda kısa farda açsam, ana ekran neredeyse göstermeyecek düzeyde oluyor, bu tespit gündüz yapılan bir tespit.
    akşam karanlıkta normal gözüküyor tüm farlar yanmasına rağmen.
    navigasyon ekranında bir sorun yok.

orijinal aküsü 60 bin bakımı bu sene temmuz da
    akü mü gözüküyor, yoksa kış kaynaklı mı,
    ya da durum nedir.

kullanan arkadaşlardan ip ucu

teşekkürler
  • BILGILI B kullanıcısına yanıt
    Direksiyonun sol altındaki göstergeleri açma kapama düğmesini çevirdiğinizi düşünüyorum?
  • BÜTÜN ORJİNAL RENAULT YEDEK PARÇALARI İÇİN BANA PM DEN MESAJ ATINIZ BANA SORMADAN RENAULT YEDEK PARÇA ALMAYINIZ KAPIDA ÖDEME SİSTEMİ VARDIR
  • Arkadaşlar selamlar. Triger kayışı değiştiren oldu mu? Bizim kitapçık kayıp. Kaç binde iken değişmesi gerekir?

@Sierre34, değiştirdiniz mi aracı?
  • cem_ari C kullanıcısına yanıt
    Yanlış bilmiyorsam her 4 yılda bir ya da her 60bin km de önce hangisi dolarsa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cem_ari

Arkadaşlar selamlar. Triger kayışı değiştiren oldu mu? Bizim kitapçık kayıp. Kaç binde iken değişmesi gerekir?

Ben geçen sene Eylül'de değiştirdim. 80bin km veya 4 sene dolması gerekiyor. Biraz fazla verip yetkili serviste yaptırdım. Şu an onun avantajını yaşıyorum. Garantisi biteli uzun zaman olmasına rağmen önce sağ arka teker park freni arızasini giderdiler. 350 TL cebimde kaldi.Şimdi de edc'deki arızayı iyi niyet garantisiyle yaptırıyorum. Benim 1/3/5 zaman zaman devre dışı kalıyordu. 2 ay önce yaklaşık 2000TL'lik bir parçayı değiştirdiler önce. Tam oldu bu iş derken bu sabah ansızın tekrar oldu. Çarşamba yine servise gideceğim. Bu seferde beyni değiştirecekler. O da 4000TL tutuyormuş. Renault'ün sadık müşteriye yaklaşımı güzel. Bence 3/5 fazla verin muhatabiniz belli olsun.

Bu arada sizin edc nasıl? Hiç sıkıntı yaşadinizmı?

• merhabalar,
    2013 temmuz da scenic icon full edc almıştım.
    araç, bugüne kadar teknik bir arıza veya far vb. arızası yukarıda bahsedilen hiç bir arıza yaşamadı.
    bir:araç sunroof ta kanallar temiz olmasına rağmen gerek yıkama ve yağmurda su birikiyor ve kullanma durumunda manevraya göre sağ-sol ön camlardan akıyor.bu durumu fransa-reno ya kadar yazdım. beni ankara renolardan aradılar getir bir hafta bizde kalsın test edelim diye, bırakmadım.
    iki:araç bazı durumlarda 45derece yokuşdan tali yola çıkış(örnek) sonunda yokuşu çıkarken devirli olduğundan, yokuş sonu trafik kontrolü yapmak için yavaşlama veya durma yapılırsa sonrasında pedela az da basılsa 3 devire kadar yükselip vites atıyor. bu da ender oluyor ama oluyordu. renoya bunun için de gittiğimde test sürüşleri sonucunda hiç bir şey olmadığı motor beyninin sürüşü spor algılayıp o şekilde hareket ettiğini söyledi. spordan kasıt yokuşlu yolda güçlü sürme gibi pedela çok hafif basmam gerektiği söylendi, sonuç sorun yok.
    şu an 52 bin de geçen sene ki bakım garanti dolduğundan reno yetkili servis 440 tl. çıkardı indirim yapmadı, aynı durumu reno yetkisiz servis 330 çıkardı tüm araçlara bakan servis her türlü bakımını son derece güzel gözümün önünde yaptı. yalnızca standart filtreler kullandı herşey dahil 220 tl. aldı.
    şimdi bakım için baskı balata ve 60 bin bakımı yapılacak yine renodan fiyat alacağım. ama uçacaklar,
    triger işi de 2018 temmuz sanırım uyar gibi.
    başka da bir sıkıntı yaşamadığım gibi aracımdan da son derece memnunum.

teşekkürler

not: hala aramakta olduğum reno scenic 2013 icon 5 kişilik aracıma cam rüzgarlığı bulamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sierre34

quote:

Orijinalden alıntı: cem_ari

Arkadaşlar selamlar. Triger kayışı değiştiren oldu mu? Bizim kitapçık kayıp. Kaç binde iken değişmesi gerekir?

Ben geçen sene Eylül'de değiştirdim. 80bin km veya 4 sene dolması gerekiyor. Biraz fazla verip yetkili serviste yaptırdım. Şu an onun avantajını yaşıyorum. Garantisi biteli uzun zaman olmasına rağmen önce sağ arka teker park freni arızasini giderdiler. 350 TL cebimde kaldi.Şimdi de edc'deki arızayı iyi niyet garantisiyle yaptırıyorum. Benim 1/3/5 zaman zaman devre dışı kalıyordu. 2 ay önce yaklaşık 2000TL'lik bir parçayı değiştirdiler önce. Tam oldu bu iş derken bu sabah ansızın tekrar oldu. Çarşamba yine servise gideceğim. Bu seferde beyni değiştirecekler. O da 4000TL tutuyormuş. Renault'ün sadık müşteriye yaklaşımı güzel. Bence 3/5 fazla verin muhatabiniz belli olsun.

Bu arada sizin edc nasıl? Hiç sıkıntı yaşadinizmı?

Yok, çok şükür herhangi bir problem yaşamadık.

Bizimki 2013 Ocak trafiğe çıkışlı ve 35.000 km.de. Bir kaç ay önce gittiğim son yıllık bakımda söylediler trigerin değişmesi gerektiğini. Erken geldi bana. Keza verdiğiniz kriterlerden km de yıl da dolmuş değil henüz. Bu durumda seneye değiştirtiriz artık. Sizin triger değişim maliyeti ne tutmuştu? Hatırlıyor musunuz?

• cem_ari C kullanıcısına yanıt
    Aman maşallah nazar değmesin o zaman. Bizim duldul 80bin'e geldi. Edc ile ilgili yaşadığımız sıkıntılara rağmen seviyorum bu arabayı. İçimizin sinerek alabileceği başka bir otomobil bulamadım henüz. Arabamın garantisi biteli 1,5 sene olmasına rağmen bakımlarını yetkili serviste yaptırıyorum. Hem muhabbetlerini seviyorum hem de yukarıda bahsettiğim gibi maliyetli bir arızada yardımcı olacaklarını biliyorum. Servis ve Renault merkez üzmedi bu güne kadar.

Benim büyük bakım geçen sene Ağustos'ta indirimli 1500TL tutmuştu. Yalnız bunun içerisinde ekstradan on fren balataları ve fren hidrolik yagi vardı. Sizin arabanız Ocak 2013 ise 4 senesi dolmuş. O yüzden triger değişimini teklif etmişlerdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sierre34 -- 22 Şubat 2017; 18:58:28 >
  • 
Sayfa: önceki 103104105106107
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.