Şimdi Ara

*** Renault FLUENCE Sevenleri ve Kullanıcıları Grubu *** (613. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
13.279
Cevap
102
Favori
1.313.280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 611612613614615
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar herkese hayırlı aksamlar. 2014 fluence touch sahibiyim. Farlarımın atdinlatmasindan memnun değilim. Bir arkadaşım aracına led lamba takmış xenon değil. Sadece ampul demişti. Ampullerimin H7 olduğunu biliyorum ama mercekli mi değil mi başka malesef bir bilgim yok. Biraz araştırdım. Osram Night BreakerUnlimited ve Philips tavsiye ediliyor genelde. Bir de fanlı olanları varmış. Siz ne tavsiye edersiniz. Arıza ışığı yakmayacak ne alabilirim. Beyaz takintim yok. Şimdiden teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MerciCanim kullanıcısına yanıt
    Mercekler temizleniyormu ben onu bilmiyordum ici açılmaz zannediyorum baktirayim sağolasın

• dedelekk D kullanıcısına yanıt
    Bende baktım LED lere ama mercekli ye uymuyormus daha Türkiye'ye gelmemiş Çin de var dedi birisi alibaba da sıkıntı olur diye bakmadım Çin'e

• MerciCanim kullanıcısına yanıt
    yayı kastediyosanız ankarada özen ticaretten aldım. orjinal ve uygundu fiyatı guvendim aldım neredeyse 1.5 yıl olacak kullanıyorum dağ tepe 😀 aile arabası yani. bursa da xtreme tuning var onlar da distrübütör onlar da guvenilir. ozen ticarette guvenilir. o zaman 450tl'ye aldım ama suan bence en az 500 550 tl derler. çünkü euro ve dolar cok arttı

• https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-sahibinden-acil-satilik-temiz-fluence-513748153/detay/

beyler bu araba için ne düşünüyorsunuz? ilk defa renault alacağım. görüş ve öneriniz nedir?
  • dedelekk D kullanıcısına yanıt
    Hocam bende 2011 Business var. Benim uzun ve kısalar H7. Aydınlatmasından memnun olmadığım için Kısalara beyaz Led Xenon aldım. Fakat kalitesiz olduğu için patladı. 100 TL civarına almıştım Inwells. Şimdi Philips alacağım 320 TL. Uzunlarım Philips'in iyi modellerinden şu an tam hatırlamıyorum ama sarı renkte. Uzun yaktığımda gerçekten uzağı iyi bir şekilde aydınlatıyor. Sislerimde Osram Nigh Breaker Unlimited kullanıyorum. Onlarda sarı. Ama aydınlatma konusunda sıkıntı yapmıyor. Size tavsiyem ucuzdan kaçınırsanız daha iyi olur. Kolay gelsin iyi sürüşler.
  • Arkadaşlar Merhaba;
    Yaklaşık 4-5 aydır Fluence kullanıcısıyım, ama konuyu yeni keşfettiğim için aranıza yeni katılıyorum.
    Arabama çok fazla özen gösteren, dikkat eden biriyim.
    Aracım 2014 makyajlı 1.5 DCi 90 hp Touch Plus paket.
    Araçla sürekli uğraşmayı çok seviyorum, şuan aracım 143 bin km civarı ve motorun performansı sıfır gibi araba 110 bin civarı uzun yol kullanıldı çünkü.
    Aracıma yaptığım ekstraları, günlük bakım dışında yaptıklarımdan bahsetmek, sizin önerilerinizle aracıma yeni + lar katmak istiyorum.
    Benim yaptıklarım aklıma gelenler araca bagaj kısmına komple bitüself ile yalıtım yaptım 1 ay içerisinde 4 kapı+kaput yalıtımınıda yapacağım, daha sonra belki davlumbazları söküp içlerine yalıtım yapabilirim.
    Fitil bakım spreyi aldım, fitilleri sıfır ayarındaki sağlığına geri kavuşturdum.
    Farlarda kısalar için Philips Diamond Vision, uzunlarda inwells 8000 lümen H7 led var. Park ampullerinide buna uygun lede çevirdim.
    Kısalara led takmamamdaki amaç insanların gözünü alıp küfür yememek ve orjinal fabrikasyon gibi durması.
    Araca cam filmi yaptım, silikon spreyi ile trim seslerini minumuma çekmeye çalışıyorum.
    Torpido kısmındaki füme rengi trimi icon araçlardaki gibi Piano Black renge kapladım.
    Yakın zamanda dediğim gibi yalıtımı tamamlayıp, yapabilirsem ses sistemini iyileştirmeyi kafaya koydum diyebilirim, maalesef Reno grubunda basslar çok yetersiz.
    (Rutin bakım dışında ihtiyaç olarak Baskı Balata(Mais)+Silecekler(Bosch AeroTwin)+Lastikler(Pirelli P7)+tüm disk ve balatalar(yan sanayi çok pişmanım).. vs aklıma gelenleri yazdım.
    Birde ön sis farlarının çerçevesine gümüş çıta alıp takmayı düşünüyorum ama en son iş olarak hani çok cezbetmiyor beni.
    Bu yazdıklarımın dışında ne önerirsiniz acaba başka ekstra yapılacak olarak?
    Herkesin görüşlerini almaktan mutluluk duyarım, elimden geldikçe soracaklarınız olursa cevaplamak isterim. Herkese iyi forumlar

• 58emre588 5 kullanıcısına yanıt
    Ne ugrasmissin be arkadaş ... emeğine sağlık. ..

• ilker3838 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, arabamla ilgilenmeyi çok seviyorum titiz bir insanımda zaten.
    Daha yazmadıklarım da varmış bunuda fark ettim
    Keşke insanlarımızın hepsi böyle temiz araba kullansana ikinci el piyasasında bu kadar kötü bakılmasa araçlara.
    Örneğin ben aracımı satmak istesem arabamda kaputa taş gelmesi sonucu lokal boya var, km 143 bine geldi insanlarlar fiyatını öldürecek.
    Oysa insanlar nasıl araba kullanıyorlar, sabah soğuk motora direk basıyorlar, devir yüksek dip gaz kullanıyorlar.
    Öyle fluencelere bindim ki 60 bin km de benim arabamdan çok çok daha kötü halde.
    Ben İstanbul gibi trafikli bir şehirde ortalama tüketimim 5.5 litre ve ortalama hızım 28 km/h, diğer fluencelere bakıyorum ortalama hız benden yüksek olmasına rağmen ortalama 7 litre 6.5 litre.
    Maalesef insanlarımız araçlarının ellerindekinin kıymetini bilmeyip hor kullanıyorlar, nasıl olsa satacağım alıcı düşünsün diyorlar.
    Toplum olarak daha çok bilinçlenmemiz gerek maalesef, aslında benim yaptıklarım çok uğraşmak değil sadece arabama değer vermem

silikon sprey cidden işe yariyo mu , yarıyosa bende alayim 10 gun once duydum ama inanmadim almadim. benimde arkadan bi yerlerden gıcırdama tarzi ses geliyo arabanin icinden ama bulamadim 😀 bu arada arabayla uğraşmanız güzel bende cok sey yaptım ama yazmayim cok uzun surer. size bi kac tavsiye vereyim. arabanin tüm ampullerini led yapabilirsiniz icteki plakadaki geri vitesteki vs vs. onun harici ön tamponunuz makyajli. iki sis farı arasina krom serit yapmalısiniz cok iyi duruyo. bagaj altı krom cıta alabilirsiniz 50 tl. bagaja cok ince kibar bi spoiler takabilirsiniz. orjinal mais cok küçük ve şik bence. 100 küsür lira. jantlarin bijon kapaklarinda ve sibop kapaklarinda bile detaylar var benim 😀

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TALENJEKTAZİ -- 31 Aralık 2017; 15:37:33 >
  • TALENJEKTAZİ T kullanıcısına yanıt
    Hocam silikon spreyi biraz geçici bir çözüm aslında hani 2-3 hafta sonra aynı sesler tekrar geliyor diyorlar ama bakalım benim aracımda çok yoktu zaten öylesine aldım denemek için.
    Yaptıklarınızı yazsanız çok iyi olur aslında bende sizden ilham alabilirim bazı konularda.
    Dediğiniz gibi arabanın tüm iç aydınlatmalarını led ile değiştirdim zaten, plakalıklarımda led sadece geri vites lambalarım orjinal duruyor onada çok takılmıyorum belki bir ara alıp yapabilirim.
    Ön tampondaki krom şeritleri ve bagajdakini biliyorum ama benim aracım beyaz çok fazla beyaz araçta yakıştığını düşünmüyorum ön ızgaralar siyah daha agresif duruyor bence.
    Hatta sök tak derdi olmasa ızgaraların tümünü piano black boyamayı bile düşünüyorum ama tamponun sökülmesi gerek.
    Spoiler düşündüm bir ara ama sonradan ondan da vazgeçtim belki aklıma eserse bir ara alabilirim.
    Jantlarınızıda merak ettim doğrusu, bijon kapakları aslında olsa daha güzel olur ama onlarında acelesi yok
    Aslında araca masraf ediyorum ama çok fazlada ıvır zıvır yapmak istemiyorum satarken değeri olmuyor, aracıda çok uzun yıllar daha kullanmayı düşünmüyorum açıkcası.
    Aklımda hep bir Leon yada Golf var kısmet olursa alabilirsem seneye flan değiştirip, aldığım arabaya yay,spacer spoiler vs masraf etmek istiyorum biraz daha.
    Fluence'i ne kadar masraf etsem de gönlümde hep bir alman aracı yatıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: 58emre588

Arkadaşlar Merhaba;
    Yaklaşık 4-5 aydır Fluence kullanıcısıyım, ama konuyu yeni keşfettiğim için aranıza yeni katılıyorum.
    Arabama çok fazla özen gösteren, dikkat eden biriyim.
    Aracım 2014 makyajlı 1.5 DCi 90 hp Touch Plus paket.
    Araçla sürekli uğraşmayı çok seviyorum, şuan aracım 143 bin km civarı ve motorun performansı sıfır gibi araba 110 bin civarı uzun yol kullanıldı çünkü.
    Aracıma yaptığım ekstraları, günlük bakım dışında yaptıklarımdan bahsetmek, sizin önerilerinizle aracıma yeni + lar katmak istiyorum.
    Benim yaptıklarım aklıma gelenler araca bagaj kısmına komple bitüself ile yalıtım yaptım 1 ay içerisinde 4 kapı+kaput yalıtımınıda yapacağım, daha sonra belki davlumbazları söküp içlerine yalıtım yapabilirim.
    Fitil bakım spreyi aldım, fitilleri sıfır ayarındaki sağlığına geri kavuşturdum.
    Farlarda kısalar için Philips Diamond Vision, uzunlarda inwells 8000 lümen H7 led var. Park ampullerinide buna uygun lede çevirdim.
    Kısalara led takmamamdaki amaç insanların gözünü alıp küfür yememek ve orjinal fabrikasyon gibi durması.
    Araca cam filmi yaptım, silikon spreyi ile trim seslerini minumuma çekmeye çalışıyorum.
    Torpido kısmındaki füme rengi trimi icon araçlardaki gibi Piano Black renge kapladım.
    Yakın zamanda dediğim gibi yalıtımı tamamlayıp, yapabilirsem ses sistemini iyileştirmeyi kafaya koydum diyebilirim, maalesef Reno grubunda basslar çok yetersiz.
    (Rutin bakım dışında ihtiyaç olarak Baskı Balata(Mais)+Silecekler(Bosch AeroTwin)+Lastikler(Pirelli P7)+tüm disk ve balatalar(yan sanayi çok pişmanım).. vs aklıma gelenleri yazdım.
    Birde ön sis farlarının çerçevesine gümüş çıta alıp takmayı düşünüyorum ama en son iş olarak hani çok cezbetmiyor beni.
    Bu yazdıklarımın dışında ne önerirsiniz acaba başka ekstra yapılacak olarak?
    Herkesin görüşlerini almaktan mutluluk duyarım, elimden geldikçe soracaklarınız olursa cevaplamak isterim. Herkese iyi forumlar

Merhaba bende disk ve balatalari değiştirmeyi düşünüyorum. Siz hangi marka almistiniz neyinden memnun degilsiniz

benim yaptıklarim şunlar araba 2010 privilege

vogtland 3cm spor helezon yay

uzunlar led kısalar fabrikasyon xenin

sisler 6000 lumen led

parklar renkli oynanabilen cakarli led(off konumunda şuan)

geri vite beyaz led

ön sinyallerimde gündüz ledi mecvut

ayna sinyalleri turuncu led

plaka bagaj tavan torpido kapilar her yer kaliteli yuksek lumenli beyaz led

koltuk isitma kılıfi

reno amblemli sibop kapağı

krom bijon kapağı

spoiler

3. stop çakar modülu.uzun süreli frenlerde devre dışı kalıyo

17'jant

arka tampon altı body kit boyası

ön tampon krom nikelaj

anahtar kılıfı vs vs ne yapmadim ki kalmadi bisey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TALENJEKTAZİ -- 1 Ocak 2018; 20:23:44 >

• donanımhaberiçin D kullanıcısına yanıt
    Valla markasını hatırlamıyorum ama diskler maalesef 2 kez değiştirmeme rağmen (1.si yamulunca aldığım yere götürdüm para vermeden sıfırını verdi) diskler yamuluyor ve frene basınca titreme var.
    Direksiyon titriyor frene basınca, arabanın tüm parçalarını hep orjinal alırım ama kuzenim almıştı tanıdık diye ama kesinlikle bu bana tekrar bir ders oldu.
    Alıcaksanız Mais, Valeo yada Bosch dışında bence kesinlikle almayın önermiyorum.
    Ben haftaya flan tornalatmayı düşünüyorum düzelmez ise daha 5 bin km de olan komple 4 disk 4 balatayı çöpe atmak zorunda kalıcam çok fazla sürüş konforumu ve en önemlisi güvenliğimi tehlikeye sokuyor.
  • TALENJEKTAZİ T kullanıcısına yanıt
    Maşallah hocam arabanızı Allah nazarlardan korusun
    Siz baya oynamışsınız, aslında bende oynarım ama dediğim gibi Golf yada Leon alıp ona masraf yapmak istiyorum bu saatten sonra, şuan daha çok arabanın içine ve konforuna yönelik şeyler yaptım hep.
    Dışına Fluencelere çokta aksesuar yapınca genelde apaçiye bak diyorlar arkandan
    Benimde çok hoşuma gitmiyor haliyle.
    Ama daha uzun yıllar kullanacak olsam sizin yaptığınız bir çok şeyi bende yapardım.(Spoiler-tüm sinyalleri led-sislere led-arka tampon body kit-yay-spacer gibi)
    Hayırlısı bakalım :)
    amin hepimizin arabasını insallah 😊 yok yok öyle deme apaçi arabası gibi durmuyo , eğer araba süslemeyi bilenin eline gecerse kivaminda olur her araba . her arabaya abartı modifiye veya dandik modifiye apaçi işi duruyo aile arabasina anca bu kadar dokunabildim cok belli olmuyo ki arabada modifiye oldugu 😁2015 bi leon isterdim en dolusunu ama aile işin icine girince olmuyo insallah ilerde megane 3 coupe leon sciroocco bize de nasip olur

• Bende plaka ve kapı altı aydınlatma lambalarını led ile değiştirdim.
    Farkı fotoğraflardan görebilirsiniz.
    İç aydınlatma beyaz benim hoşuma gitmedi, zaten bol miktarda sarı klasik tip var aydınlatması yeterli o yüzden değiştirmedim.
    Ama bagaja ilaveten sağ sola tavana 4cm x 4cm gibi yaprak (arkası çift taraflı bantlı) tip led ilave ve kendi klasik dipsizini de led yaparak bol aydınlatmalı bir bagaj aydınlatması oldu. Resim yok bagajın daha sonra isterseniz çekebilirim. *** Renault FLUENCE Sevenleri ve Kullanıcıları Grubu *** *** Renault FLUENCE Sevenleri ve Kullanıcıları Grubu *** *** Renault FLUENCE Sevenleri ve Kullanıcıları Grubu *** *** Renault FLUENCE Sevenleri ve Kullanıcıları Grubu ***

• İyi akşamlar yaklaşık 10 aydır 2013 makyajli Fluence Touch Plus sahibiyim. Aracım da yaptığım değişiklikler kapı iç açma kollarına kırmızı ambiyans ışığı yaptım. Tüm T10 dipsiz ampulleri çinden aldığım ledlerle değiştirdim. İç Mekan plaka
    bagaj ön far içi parklar. Ön mercekli kısa farları Aliexpres den aldığım Patrol marka H7 ledlerle değiştirdim Son kasa Passat kullandım aydınlatma olarak arada bariz fark göremedim. Sadece Fanı biraz sesli çalışıyor. Köpek balığı anten taktım. Arka stoplarin beyaz kısmını kırmızı folyo ile şerit şeklinde ortadan şekil yaptım çok hoş durdu. Şimdiki çalışmam ayna altlarina led yerleştirme ve uzunlarada led H7 ampul takmak olacak. Elimden geldiğince bakımlarınida kendim yapıyorum. Herkese kazasız sürüşler dilerim.

*** Renault FLUENCE Sevenleri ve Kullanıcıları Grubu ***
     *** Renault FLUENCE Sevenleri ve Kullanıcıları Grubu ***

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aksusafak -- 2 Ocak 2018; 21:49:10 >

• aksusafak A kullanıcısına yanıt
    Hocam köpek balığı anten bende düşünüyorum ama radyo sinyal kalitesini etkiledi mi sizde acaba?
    Bir de kapı açma ambiyanslarını nasıl yaptınız anlatabilir misiniz? Zor bir işlem mi hoşuma gitti açıkcası.
    Bu arada bakımını kendiniz yapmanız en iyisi bence, servis garantisi olmadıktan sonra para tuzağından başka bir şey değil.
    Kimse sizin kadarda dikkatli ve nazik davranmıyor aracınıza maalesef, en iyisini yapıyorsunuz
  • ön iki kapı dışarıdan açılmamaya başladı. Sebebi nedir acaba
  • 
Sayfa: önceki 611612613614615
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.