Şimdi Ara

*** Renault FLUENCE Sevenleri ve Kullanıcıları Grubu *** (48. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
13.279
Cevap
102
Favori
1.313.300
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • geyik ne demek, burda yazıp çizdiklerimize ne hakla geyik diyorsun. Bu başlığı sen başkalarıyla karıştırdın heralde. Sorduğun tüm soruların cevabı başlıkta var. Emeğimize hakaret etme. Senin gibi yazı yazanlar forumu şişiriyor. topu topu 16 sayfa var zaten. Zahmet edip yarım saatini ayırsaydın hepsini okurdun. Ama bu bile zor dimi.

Süper kilitlemenin ne olduğu araç kılavuzunda gayet güzel yazılmış. En azından kılavuz içinde indeks var. Ona da mı üşendin...

geyik ne demek. hayır, ilk mesajından sonra garip duruyor gerçekten
  • bugün üye oldum ve 2 mesaj yazdım bu 3. mesajım ve 4. yü yazmıyacağım. msaltik sen al bu forumu ve bu safyayı tepe tepe kullan. 16 sayfayının çoğunu okudum zaten yarısı senin yazdığıın geyik mesajlarla dolu. arada güzel bilgiler veren arkadaşların mesajlarıda senin mesaj kirliliğin içinde kaybolup gidiyor. Bence sen geriye dönüp tüm sayfaları oku 3 mesajdan birisi senin. Maşşallah her konuda hep sen haklısın hep sen biliyorsun hep sen uzmansın bir sende araba var bir sen söförsün en iyi telefon sende (omnia :) ) en iyi araba sende.... senin dışında kimse hiç birşey bilmiyor.

Çok konuşan boş konuşur derler doğrudurda. karşındaki insanın kim olduğunu ne iş yaptığını yaşını vs bilmeden her konuda ukalalık yapma bence. Şimdi 16 sayfa içinde yapılan onlarca geyiği tekrar gösterme gereği duymuyorum.

Foruma üye olup mesaj yazmamdaki asıl amaç benim gibi bu aracı almayı düşünüp kararsız kalan kişilere aracı kullanan birisi olarak nacizane fikir vermekdi. Neyse hiç sevmem böyle klavye başında 2li tartışmaları çocukça ve basit işler.

Not: Süper kitlenmeyi ben zaten aradım buldum sadece araca yeni sahip olan diğer kişiler benim gibi 16 sayfada 200 tane msaltik mesajı okumak zorunda kalmasınlar dedim.
    NOt2: İstediğini yaz bir daha sana cevap yazma zahmetine girmiyeceğim (istersen sende boşuna uğraşma)
    Not3: Diğer tüm kullanıcılardan özür dilerim.
    Görüşmemek üzere

• hadi klardeşim hadi...

tükanın önünü kapatma...

hala geyik diyo utanmadan... emeğe saygı göster emeğe... kimbilir önceki nick'in neydi !!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: escaper123

Merhabalar;

1 Nisan itibarıyla Fluence Privilege 105BG ve 17" aracımı teslim alarak kullanmaya başladım ve yaklaşık 2200 km. yol yaptım. Daha önce 95 Megane Coupe ve 2006 Megane II DCI HB Dynamique kullandım. Toplamda 300.000 km den fazla Renault tecrübem var. Kıyaslama yaparsam aradaki fark dağlar kadar. Bir üst segment aracı havası var. Eski modellerdeki kritiklerin yüzde 90 dan fazlası çözülmüş. Fiyat performans olarak son derece uygun bir araç satın aldığımı düşünüyorum. Yanlız dün bir arkadaşımla arabamı incelerken ön cam sileceklerinin kaputun çok altında kalmasından dolayı yukarı kalkmadığını farkettim. İhtiyaç olduğunda (yıkarken, kar veya buz esnasında vs.) sileceklerin yukarı kalkmaması bana biraz garip geldi. Diğer yeni araçlarda böyle olmadığını etrafımdaki araçlara bakarak görüyorum. Acaba bilinçli bir uygulama mı ? Yoksa bir dizayn eksikliği mi ? anlayamadım...

Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim....

Fluence için henüz bir "e-guide" yok ama megane III için hazırlanmış olan hemen hemen aynı. Okunmasını tavsiye ederim. Basit ama faydalı bilgiler buldum.

http://www.e-guide.renault.com/837_4_ENG_B95/index.html

• Arkadaslar aracinda harici GPS kullanan var mi?

Aracaimi yarin teslim alacagim insallah, bir harici GPS'te alayim diyorum. Bu satilan GPS'ler arac tutacagiyla beraber mi veriliyor bilen var mi?

Ayrica bende Iphone var, bir arac tutacagiyla birde GPS uygulamasi alip oyle mi kullansam karar veremedim. (Iphone GPS uygulamasi 50 dolar civari)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mfelat -- 27 Nisan 2010; 18:02:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mfelat

Arkadaslar aracinda harici GPS kullanan var mi?

Aracaimi yarin teslim alacagim insallah, bir harici GPS'te alayim diyorum. Bu satilan GPS'ler arac tutacagiyla beraber mi veriliyor bilen var mi?

Ayrica bende Iphone var, bir arac tutacagiyla birde GPS uygulamasi alip oyle mi kullansam karar veremedim. (Iphone GPS uygulamasi 50 dolar civari)

Hocam bende Omnia II var, onu kullanıyorum. Gayet güzel. Madem Iphone'un var onu kullan. Çünkü imkanların geniş. yazılım yüklersin sıkılırsın değişirsin falan. Yazılımları da bulabilirsin nette ztn
  • Fluance kullanıcıları bu aracın megane 3 gibi dynamique versiyonu satışta mı?
    Şu videoda yurtdışından Türkiye'ye fluance'ı inclemeye gelmişler ve araçlardan biri dynamique sanırım 5,30 saniyedede gösteriyor döşemeler vs. sayih renki navigasyonlu falan. Öyle bir kaç video daha var yada ülkemizde mi satılmıyor dynamique donanım fluance?
    Şuda vide;
    http://www.youtube.com/watch?v=qvOSIvoW4Rg&feature=related
  • ryan dynamiq versiyon türkiyede yok fakat benim bildiğim bir iki tane bayide lansman araçları olarak getirilen full dynamiq versiyon araç gördüm ama sıfır değil 2.000 km civarında siyah full deri koltuk navigasyon sunroof 17 "jant filan var bildiğim duman gri ve kırmızı renk vardı hem benzinli hemde 105 bg dizel bulunuyordu. ama konsol siyah renk koltuklarda siyah renk araçlar türkiyede üretilmemiş fransadan ithal ilgilenirsen sana yardımcı olurum istanbuldan bahsediyorum ben benim privilege fluence için bakarken arkadaşım onlarıda önermişti sanırım dizel olan bahsettiğim 1 ay evvel 45.000 civarına bırakıyorlardı ama dediğim gibi araç 2000 km filan ama temiz ve garantili araçlar sadece gazeteceliren kullanıp inceleme yazısı yazmaları için kullanılmış birde bazı yerlerde tanıtım aracı olarak sergilenmiş özellikle belirteyeim araçlar fransadan ithal sadece türkiyede üretiliyor kısır döngüsü olmasın diye belirtmekte fayda var zaten fluence sm3 diye samsungla beraber renault tarafından güney kore piyasasında da satılıyor muhtemelen orada üretiliyor o markasıyla ama fluence olarak değil daha önce resimlerini foruma yüklemiştim

• Türkiye'de dynamic satışı yok ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: fourpower
    bugün üye oldum ve 2 mesaj yazdım bu 3. mesajım ve 4. yü yazmıyacağım. msaltik sen al bu forumu ve bu safyayı tepe tepe kullan. 16 sayfayının çoğunu okudum zaten yarısı senin yazdığıın geyik mesajlarla dolu. arada güzel bilgiler veren arkadaşların mesajlarıda senin mesaj kirliliğin içinde kaybolup gidiyor. Bence sen geriye dönüp tüm sayfaları oku 3 mesajdan birisi senin. Maşşallah her konuda hep sen haklısın hep sen biliyorsun hep sen uzmansın bir sende araba var bir sen söförsün en iyi telefon sende (omnia :) ) en iyi araba sende.... senin dışında kimse hiç birşey bilmiyor.

Çok konuşan boş konuşur derler doğrudurda. karşındaki insanın kim olduğunu ne iş yaptığını yaşını vs bilmeden her konuda ukalalık yapma bence. Şimdi 16 sayfa içinde yapılan onlarca geyiği tekrar gösterme gereği duymuyorum.

Foruma üye olup mesaj yazmamdaki asıl amaç benim gibi bu aracı almayı düşünüp kararsız kalan kişilere aracı kullanan birisi olarak nacizane fikir vermekdi. Neyse hiç sevmem böyle klavye başında 2li tartışmaları çocukça ve basit işler.

Not: Süper kitlenmeyi ben zaten aradım buldum sadece araca yeni sahip olan diğer kişiler benim gibi 16 sayfada 200 tane msaltik mesajı okumak zorunda kalmasınlar dedim.
    NOt2: İstediğini yaz bir daha sana cevap yazma zahmetine girmiyeceğim (istersen sende boşuna uğraşma)
    Not3: Diğer tüm kullanıcılardan özür dilerim.
    Görüşmemek üzere

Fourpower kardeşim, Msaltik arkadaşımızın emeğine karşı haksızlık ettiğini düşünüyorum.Bir kişi ister 200 mesaj atar ister 500, ister geyik yapar ister yapmaz. Burada insanların ne paylaşacağı ve nasıl paylaşacağı kurallar dahilinde sınırlandırılamaz (terbiye sınırlarını aşan ve konu dışında anlamsız şeyler paylaşmadıkları sürece). He burada tartışılanlar senin hoşuna gitmiyor mu, senide burada zorla tutan yok. Nerede kendini mutlu hissediyorsan orada paylaş yorumlarını.

• Arkadaşlar selamlar ,

Aracımızda bir sorun olduğunu keşfettik. Her zaman olmasada , arada sırada 1.vitese geçmiyor araç. Şanzumanda bir sorun olduğunu düşünüyoruz. Servise gidicez önümüzdeki hafta içerisinde sizi bilgilendiririm...
  • hangi durumda geçmiyor 1'e...

seyir halinde mi, dururken mi
  • geçmiş olsun senceru ; umarım önemli bir problem değildir ...
    bu sabah bende estetik için aracımı bıraktım , akşama alacağım , bakalım nasıl olacak ...
  • Arkadaslar Fluence da suan Megane gibi yerli yapılıyor değil mi? Ben yeni Megane aldım ama kartı kullanarak uzaktan camları ve sunroofu kapatmak malesef meganeların yerli olanlarında mümkün değil. Okudugum kadarı ile yerli fluencelarda bu mevcut yanılıyor muyum?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkelleci

Arkadaslar Fluence da suan Megane gibi yerli yapılıyor değil mi? Ben yeni Megane aldım ama kartı kullanarak uzaktan camları ve sunroofu kapatmak malesef meganeların yerli olanlarında mümkün değil. Okudugum kadarı ile yerli fluencelarda bu mevcut yanılıyor muyum?

bahsettiğiniz özellik fluence'de de yok. İşin acısı, araç kapalıyken bile camlar kapanmıyor, yada açılmıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: msaltik

quote:

Orijinalden alıntı: mkelleci

Arkadaslar Fluence da suan Megane gibi yerli yapılıyor değil mi? Ben yeni Megane aldım ama kartı kullanarak uzaktan camları ve sunroofu kapatmak malesef meganeların yerli olanlarında mümkün değil. Okudugum kadarı ile yerli fluencelarda bu mevcut yanılıyor muyum?

bahsettiğiniz özellik fluence'de de yok. İşin acısı, araç kapalıyken bile camlar kapanmıyor, yada açılmıyor...

Anladım teşekkürler, bizde de aynı şekilde kartı takmanız gerekiyor sonradan camları açmak yada kapamak istiyorsanız. Renualt a mail yazdım neden butip farklar var, sonradan yapılabilir mi gibilerinden. Hazır sormuşken radoya da RDS problemi sizde de mevcut mu? Ornegin power-fm deki sarkı isimlerini alamama sadece POWER-FM yazması gibi.

• ona çok dikkat etmedim
    ama muhtemelen aynıdır o da
  • quote:

Orijinalden alıntı: msaltik

hangi durumda geçmiyor 1'e...

seyir halinde mi, dururken mi

Örneğin ışıklarda durduğumda yapıyor.Ama her zaman değil çok nadir. 3-5 kere debriyaja basıp çekiyorum öyle geçiyor vitese.

quote:

Orijinalden alıntı: applev

geçmiş olsun senceru ; umarım önemli bir problem değildir ...
    bu sabah bende estetik için aracımı bıraktım , akşama alacağım , bakalım nasıl olacak ...

Teşekkür ederim , umarım önemli değildir.
  • camları anahtarsız açıp , kapayamamak eksiklik olarak düşünüyorum...
  • kart takılsada açılmıyo bende...
    illa araba çalışacak
  • 
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.