Şimdi Ara

Renault Fluence 2012 Yakıt Tüketimi Hakkında - Detaylı Test içerir (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
30
Cevap
1
Favori
10.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Fluence beğendiğim bir araç yakıt tüketimi olarakta gayet iyi üstelik aracın boyutları D sınıfına yakın gayette konforlu paylaşımlarınızı ilgiyle takip ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yukseluc98

5 litre civarı uzun yol için abartılacak kadar iyi olmasa da ortalama bir yakıt. multijetlerin 3 litreleri görebildiği oluyor.

kendi aracım mjet iş yerinde ve dayımda da var.fakat 3 litre imkansız gibi çok kasarsanız 4.0 buluyor.şehir dışında.
  • istanbul ş.içi 6.5lt, ş.dışı 5.0-5.5lt lere düşer diye tahmin ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WarSaw -- 25 Ocak 2014; 23:29:59 >
  • SquallTr S kullanıcısına yanıt
    Her değerlendirme için ortalama hızları da verirseniz, daha kalıcı ve bilgilendirici olacaktır.
  • Yol bilgisayarını anlık tüketim dışında çok sağlıklı kullanmadım. Açıkçası ortalama hız nasıl hesaplanır bilmiyorum. Bu yüzden Türk işi, km'lerin fotosunu alarak, depoyu fulleme yöntemi ile ortalama yakıt değerini litre ve kuruş cinsinden bulmaya çalışıyorum. Ama şöyle diyeyim, vitesi kesinlikle devrinde kullanıyorum, şehir dışı 90 - 100 aralığında kalmaya özen gösteriyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • the_zula kullanıcısına yanıt
    Hocam biz kandıra da hafif yokuş aşağı linea 1.6 mjet ile 3.3 ü gördük araç yarı dolu idi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Son 5 veri konuya eklendi. Kış aylarında yakıtın yüksek fiyatı ve hava şartları nedeni ile 25 kuruşlara çıkan tüketim, yakıtın fiyatının da düşmesi ile 20 kuruşa kadar indi :) Depo fulleme mantığı ile yakıt almaya ve konuyu güncellemeye devam edeceğim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • karşılaştırma yapmak adına;
    1,5 dci 90 beygir fluence 'i şirket aracı olarak kullanıyorum, çoğunlukla şehir dışı kullanıyorum, ne kadar bassamda 5,5 litrenin üzerinde çıkmadı
    kendi aracım kia ceed 128 bg manuel 2013 model, yine şehir dışı ama kesinlikle basmadan gittiğimde bile 5,5 litrenin altına düşmüyor, biraz bastımmı en az 6 litre oluyor.

diyebilirsiniz ki arada nerdeyse 40 bg fark var, inanın 120 km hıza kadar farkı anlamıyorsunuz,
    120 den sonra fluence güçten düşerken kia zorlanmadan hızlanmaya devam ediyor

kısaca dci bence en iyi dizel, Mercedes boşuna onu seçmemiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The_BUTZ -- 1 Mayıs 2014; 16:45:21 >
  • Yeni yakıt tüketim değeri eklendi.
  • bendede 2013 1.5 edc dizel 39.000 km de aracım 40.000 bakımını yaptırdım 2000 km oldu yakıt değeri düğşer dedim ama
    şehir içi ortamama 25 km/h istanbul için tabi 7.2 litrenin altına inemiyorum. 2 depo bitirdim ikiside ortalama değer 7-7.2 litre idi.
    sanırım bu şehir içi 1 depo ile 700-800 km normal değilmi arkadaşlar?
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.