Şimdi Ara

<<<< RENAULT 19 KULÜBÜ >>>> (101. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.051
Cevap
41
Favori
592.876
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: GreenDragon

O ses arka tarafta daha yüksekse benzin pompan ömrünü tamamlıyor demektir, bende de öyleydi en son ses kesilfi araba benzinde çalışmadı, pompa değişti
    Cevabınız için teşekkürler greendragon bey. bir kaç kişi daha aynı sizin söylediğinizi söyledi. En yakın zamanda servise gidip göstericem. Ayrıntıları burada paylaşacağım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • selamlar

2001 model sedan 1.6 rte alizem var,beyaz renk ve daha 71.000'de.Orjinalliği bozmamak için tüp taktırmadım.

Kalbim bu efsaneyi hiç satmak istemiyor ancak eşim otomatik istediğinden dolayı artık satmak durmundayım.
    Almak için sırada 3 kişi var ama sürekli erteledim,bu km'de başka arabayı uygun fiyata bulamadığımdan.

Sahibindende bizimkinden çok daha kötü durumda araçlara 33-34 isteyen var,sizce bizim arabanın ederi nedir beyler?

Babamda 1.4 karbüratörlü vardı,15 sene kullandık 1 kez bile yolda bırakmadı,arabayı o kadar çok seviyordumki,evlenince ,ilk araç olarak 1.6 sını aldım,malum 1.4 gibi hantal değil bu motorlar,bastımmı yapıştırıyor 2-3.viteslerde ve içi böyle rahat artık c-d segmentinde anca var :D Keşke tekrar üretilse,otomatik olsa da alsam aynısından.

Edit:satıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dökümcübaba -- 28 Ocak 2021; 21:38:24 >
  • dökümcübaba kullanıcısına yanıt
    satmayın bence en az 35 dersiniz siz de o zaman
  • 1.4 rna 1998 model aracıma kışa hazırlık amacıyla 2 ay önce antifiriz koydurdum. Radyatörcü usta suyu boşalttı 3 litre antifrizi doldurdu.(150 TL) Bir hafta sonra aracın kaloriferi ısıtmamaya soğuk üflemeye başladı. Tekrar kendisine başvurduğumda su doldurduğumuz plastik depoda çatlak olduğunu yeterli basınç oluşmadığından ısınma olmadığını söyledi. Söz konusu deponun yenisini aldım usta değiştirdi. Tabi yeniden antifriz konuldu (150 TL) daha. Sonra denedi yine kalorifer ısıtmıyor. Bu sefer de muhtemelen önceden konulan antifrizin hortumlarda ve geçtiği aksamlardaki küfleri çözerek söktüğünü bu nedenle peteğin tıkanmış olduğunu söyledi. Yapılabilmesi için ön kısmın tamamen sökülerek petek temizliği yapmak gerekir dedi ve petek temizliği, söküp takma işlemi ve 3.kez antifriz konacağı için toplamda 500 lira ücret istedi. Araştırdığım başka ustalar da yaklaşık olarak aynı meblağı talep ettiler. Yeni petek alıp takmak istersek de yaklaşık aynı ücret isteniyor. (Kastamonu) Şimdilik imkanım olmadığından yaptıramadım. Fakat kış ayları olması itibarıyla çok sıkıntı yaratıyor. Keşke ilk başta tümüyle suyu boşaltıp antifriz koydurmak yerine, eskinin üzerine bir miktar antifriz ekleseydik hiç bunlar başımıza gelmeyecekti. Önemli bir ayrıntı olarak R19 sahiplerini bu konuda uyarmak isterim ki aynı sıkıntıyı yaşamasınlar. Sonuç olarak, acaba bu kalorifer peteğini kendi imkanlarımızla temizleyemez miyiz? Ya da başka bir çözüm var mıdır?

• canerdeniz C kullanıcısına yanıt
    Kendin yaparsın hocam YouTube da vs dünya bir video var gerçi videoya falanda gerek yok kalorifer radyatörü ne giden 2 hortum var genelde termostat yuvasından çıkan ince hortum dur takip et diğerini de görürsün.
    Hortumdan tazyikli su basarak temizleyebilirsin sirkeli su yada porçöz dökeni de gördük ama tazyikli su daha risksiz zira kimyasal radyatörü delebilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • babapars B kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.
  • Arkadaşlar bende 1999 model 1,6e RNE Alize sedan var 194000 km de.Bir kaç sorunum var.

1. Kalorifer fanı kafasına göre çalışıyordu.Bir gün kaputun oradan kalorifer fan motorunun orayı söküp rezistansı kontrol ettim. İyi ki kontrol etmişim.Belkide daha kötü bir sonuç çıkabilirdi.Resimleri ekliyorum.Benim sorum şu acaba bu soketin bu denli erimesine ne sebep oldu? Soketi yenilediğim de tekrar aynı sorunu yaşama ihtimalim var mı acaba?

<<<< RENAULT 19 KULÜBÜ >>>><<<< RENAULT 19 KULÜBÜ >>>>

2. V kayışının olduğu yerde sanırım kayış korumak için bir parça olması gerekiyor.Fakat ben bunu ne hurdacılarda nede parçacılarda bulamadım.Sağ tekerlek her su geçişinde v kayışına su atıyor bu sebepten hem kayış ötüyor,hem o anda çekişten düşüyor,hemde kayışın ömrü bitiyor.O kısma takılan parçanın ismi,şekli,resmi olan varmı nasıl temin edebilirim?

3. Bagajda su alıyor.Var mı çare bulan?

• 1.4 litre olanlar şehir içinde kaç litre benzin tüketiyor.

Benzin ile kullanan kaldı mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: akduman

Arkadaşlar bende 1999 model 1,6e RNE Alize sedan var 194000 km de.Bir kaç sorunum var.

1. Kalorifer fanı kafasına göre çalışıyordu.Bir gün kaputun oradan kalorifer fan motorunun orayı söküp rezistansı kontrol ettim. İyi ki kontrol etmişim.Belkide daha kötü bir sonuç çıkabilirdi.Resimleri ekliyorum.Benim sorum şu acaba bu soketin bu denli erimesine ne sebep oldu? Soketi yenilediğim de tekrar aynı sorunu yaşama ihtimalim var mı acaba?

2. V kayışının olduğu yerde sanırım kayış korumak için bir parça olması gerekiyor.Fakat ben bunu ne hurdacılarda nede parçacılarda bulamadım.Sağ tekerlek her su geçişinde v kayışına su atıyor bu sebepten hem kayış ötüyor,hem o anda çekişten düşüyor,hemde kayışın ömrü bitiyor.O kısma takılan parçanın ismi,şekli,resmi olan varmı nasıl temin edebilirim?

3. Bagajda su alıyor.Var mı çare bulan?
    sadece 3.soruya cevap vereyim çünkü başıma geldi hatta tüm r19 sahipleri bu sorunu yaşıyor çünkü tasarım hatalı.
    Birkaç sayfa geride fotoğraflarıyla koymuştum hatta,bagajdan gelen su taa en ön yolcu koltuğuna gitmişti diye.

Bagajı orjinal fitille değiştirdim yanılmıyorsam 120 TL vermiştim yine çözmedi.
    ARaç her zaman düz ya da başyukarı durmalı,başaşağı çok hafif eğimde sorun yok ancak yokuşlarda baş aşağı durursa kesinlikle su alır,maalesef çözümü yok.

2 ayrı r19 kullandık 18 sene,iksi de aynı,çözüm Bulan söylesin :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dökümcübaba -- 3 Şubat 2020; 14:49:17 >

• arkadaşlar bir aksilik olmaz ise otomatik araç alıp,4 senedir kullandıgım beyaz sedan r19 2001 rte alize mi satacağım.1-2 güne netleşir.

Aracım tertemiz motoru yorulmamış 71binde.Sakarya'da emekli askerden 52 binde almıştım.Yanlış hatırlamıyorsam motor ömrü %90'dı motor çarpması yüzünden sağ kapısı orjinalle değişmişti.Alırken eksper yaptırmıştım raporu evde duruyor.Doludan dolayı muhtelif yerde rötüş ve ufak tefek çizikleri var.Ön camda da yine doludan dolayı küçük bir çatlak var,doludan beri öyle kullanıyorum.

Orjinalliğini bozmamak için tüp taktırmadım.

Sahibinden 'e ilan açmadan buraya yazayım dedim,benim gibi hastasına gitsin.ilgilenen ler dm den ulaşabilir.(istanbul)
  • Rakam olarak ne düşünüyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karahanli61

Rakam olarak ne düşünüyorsunuz?
    alacağım aracı kılpayı kaçırdım yoksa bugün yeni aracımı almış olacaktım,2 gündür koşturuyordum.Bu sebeple araç için görüşmek isteyenler yazabilir ama hemen satış yapamam diğer aracı alamadığımdan.

35civarı uygundur diye düşünüyorum şu an ki sahibindene bakarsak :)Olmayacak arabalara bu fiyatları yazmışlar çünkü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dökümcübaba

alacağım aracı kılpayı kaçırdım yoksa bugün yeni aracımı almış olacaktım,2 gündür koşturuyordum.Bu sebeple araç için görüşmek isteyenler yazabilir ama hemen satış yapamam diğer aracı alamadığımdan.

35civarı uygundur diye düşünüyorum şu an ki sahibindene bakarsak :)Olmayacak arabalara bu fiyatları yazmışlar çünkü.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar yeni aracımı aldım,bizim efsane satışta,fiyatı bilerek yüksek yazdım ki önüne gelen rahatsız etmesin diye.

düşünen var ise fiyatta anlaşıtrız,isteyen iletişime geçebilir mesajla,
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-orjinal-71bin-km-2.sahibinden-klimali,lpg-yok,bulunmaz-emsalde-788665393/detay/

• quote:

Orijinalden alıntı: dökümcübaba

sadece 3.soruya cevap vereyim çünkü başıma geldi hatta tüm r19 sahipleri bu sorunu yaşıyor çünkü tasarım hatalı.
    Birkaç sayfa geride fotoğraflarıyla koymuştum hatta,bagajdan gelen su taa en ön yolcu koltuğuna gitmişti diye.

Bagajı orjinal fitille değiştirdim yanılmıyorsam 120 TL vermiştim yine çözmedi.
    ARaç her zaman düz ya da başyukarı durmalı,başaşağı çok hafif eğimde sorun yok ancak yokuşlarda baş aşağı durursa kesinlikle su alır,maalesef çözümü yok.

2 ayrı r19 kullandık 18 sene,iksi de aynı,çözüm Bulan söylesin :)

Alıntıları Göster
    bagaj su alma meselesi çoğunlukla stop lambasıyla tampon arasındaki çıtanın çürümesinden kaynaklanıyor
    <<<< RENAULT 19 KULÜBÜ >>>>

iki çözüm yolu var, birincisi oradaki sacdan bulup kaportacıya değiştirtmek -biraz zorlayıcı olabilir- ikincisi ise arka tamponu söküp çürüyüp açılan yerleri çekomastik türevi bir malzeme ile kapamak

• Merhaba,

Araba durduğu yerde fan açıyor. Fan bazen 10 bazen 20 dakika çalışıyor.

Oto Elektrikçi, bu arabalarda normal bir durum, aç kaputu düzelteyim dedi. Normalse kalsın dedim. Bir ara motor ustasına sordum. Ustada devre dışı bırakayım dedi. Nasıl devre dışı bırakılacağını öğrendim. Ancak dokunmadım.

Fan 20 dakika kadar çalışmış olmalıdır ki, dün araba neredeyse aküyü bitirmiş.

Fan sürekli açtığı için motor sürekli soğuk oluyor.

Bu durum için görüşlerinizi almak istiyorum.

Cevap veren herkese şimdiden teşekkür ederim.
  • Renault 19 europa 1.8 motor kullanan arkadaşlar var mı?

• _flintstone kullanıcısına yanıt
    Yazın güzel ama kışın kalerifer ısıtmaz.araç şoför mahaline 1 dügme yaptirsaydiniz hararetli yukseldiginde manuel olarak açıp kapatabilirdiniz 👍

• quote:

Orijinalden alıntı: Hakan20100

Yazın güzel ama kışın kalerifer ısıtmaz.araç şoför mahaline 1 dügme yaptirsaydiniz hararetli yukseldiginde manuel olarak açıp kapatabilirdiniz 👍
    Bu öyle bir şey değil.
    Aracın normal fan çalışması bir kaç dakika sürüyor.
    Aracı stop ettikten bir süre sonra fan açıyor. Bu fan 17 dakika boyunca sürekli çalışıyor.
    Kışın, soğuk havalarda fan çalıştığını görmedim.
    Ne kadar yere söylediysem böyle bir şeyi duyan olmamış. Sürekli arabalarla iç içe olan kişiler bile böyle bir şey duymamış.
    Ancak ustalarım bu durumu biliyor. Orijinalde var diyorlar. İstenirse kolayca devre dışı bırakılabiliyor.
    Orijinalde var dedikleri için devre dışı bırakmadım.
    Diyeceksiniz ki, öyleyse sorun ne?
    Sorun şu: Günde 5 ayrı yerde dursam, 85 dakika fan çalışıyor. Bu sırada araç aküyü yeterinde şarj edemediğini düşünüyorum. Aküyü çok zayıflatıyor.
    Ayrıca bu fan çalışmasının ne faydası olduğunu da anlamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _flintstone -- 29 Temmuz 2020; 18:43:37 >

• Merhabalar sizlerden bir ricam olacak.
    1998 model 1.6 8v enjeksiyonlu renault 19 aracımı yenı aldım. İnterneti alt üst ettım ama kullanım kılavuzunu bır turlu bulamıyorum.Sizden ricam elinde olan biri paylaşabilirse cok sevınırım tesekkurler
  • Merhaba arkadaşlar. Reno 19 europa 1998 model araç aldım fakat kliması bi çaılıyor bi duruyor çalışınca soğutuyor soğutmada sorum yok ama ara ara süre belirtmeden çalışıyor duruyor yani üflüyor duruyor yine üflüyor. Usta resistandan dedi üç defa değiştirdik yine aynı sorun devam etmekte. Bu konu hakkında bilgisi olan başına gelen varsa yardımcı olursanız çok iyi olur tşkler.

• 
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.