Şimdi Ara

Rekabet Kurumu ünlü e-ticaret sitesi Sahibinden.com’a soruşturma açıyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
2.229
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Rekabet Kurumunun bir işe yaramadığını Aral soruşturmasında gördük

• siteye erişemiyorum sorun yaşıyorum, sanırım soruşturmayı derinlemesine açıyorlar.
  • Bir emlakçı olarak söylüyorum; kesinlikle çok haklılar soruşturma açmakta.

Diğer ilan sitelerinden iki kat daha fazla fiyat istiyorlar yıllık paketlerinde. Milliyet emlak ve emlakbuluyoruz.com ile aralarında iki kata yakın fiyat farkı vardı.

• quote:

Orijinalden alıntı: IhtiyarDelikanli

devlet baba 2. el ticaretinden de haracını almak istiyor

İkinci el siteleri zaten çok uzun süredir vergilerini ödüyor.

Atıyorum sen 1000TL lik ürün aldın.

Gene atıyorum bunun için Sahibinden 100TL kesinti yapıyor. Satıcıya 900TL ödüyor. Ayrıca satıcı kurumsal ise bire de paket dükkan parası falan alıyor adamdan. Ona da atıyorum aylık 100TL diyelim.

Heh işte bu 200TL kazançlarının vergisini uzun süredir ödüyorlar zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ezimuse

Ülkemizde ceza yemeden kendini bir silkeyebilen birileri maalesef yok.

Yok abi yok cidden yok.

Ya iş yerinde adama diyoruz ki. Olum bak arabayı çok agrasif kullanıyorsun. Bak A kişisi söyledi. B kişisi söyledi. C kişisi söyledi. D kişisi söyledi. Ben söylüyorum. Yani düzgün kullan şu arabayı.

Adamın verdiği cevaba bak.

Ya A kişisi zaten ne anlar araba kullanmaktan. B kişisine neymiş. C kişisi bla bla bla. Sana gelince merak etme kaza yaparsak öderiz.

Adamın kafaya bak ya!!!

Arkadaş hiç düşünmüyor. Bak beyin yok. O derece.

Ulan kaza yaptın bir çocuğa çarptın küçücük çocuğu öldürdün. Hadi gittin bir sürü hile hurda cezadan da yırttın. Vicdanın ne olacak?

Bu kadar mı attığı bir adımdan sonra ne var ne yok düşünmeyen. İyiliğin için yapılan bir uyarıyı görmezden gelen adam olur.

Diyordum ki Youtube da Real Weak diye bir kullanıcının yorumlarına denk geldim.

Cidden böyle "empati" "zeka" ( Zihinsel engelli vatandaşlarımız kusura bakmasın. Bu adamlara Zeka özürlü demek onlara hakaret gibi geliyor zira. Çünkü bu tipler engeli olmayan engelliler. ) "öngörü" yoksunu insanlar da var diyor ve şu dünyadan bir kez daha iğreniyorsun.

İşin kötüsü ne biliyor musun? "Ya bizim millet mal ne olacak ki" diyip kendimi de avutamıyorum. Çünkü ülkemize özel bir şey değil. Irk ve Coğrafya fark etmeksizin bu insanlar var malesef.

• ÇOK iyi olmuş ilanına doping yapanlarınki üstte yapmayanlarınkide en altlarda oluyordu dopingte baya pahalıydı
  • Aşırı fiyat uyguluyor gerçekten. Bir araba satışına bile bir sürü para istiyormuş. Hele ki emlak satışında sanki emlakçı kendileri. Yığınla yıllık para istiyorlar.

• Çok iyi oldu fahiş fiyatlandırma var.

• kendi ürün satmıyor ama ilan açınca istediği komisyonlar dudak uçuklatıcı. bir ilanı üst sıra ana sayfa felan dopincgi alayım de 500 600 lira gidiyor. iyi olmuş akıllanırlar biraz

• Sahibinden'de online alışveriş yapılıyormuymuş? Ben hiç sepete ekle veya hemen al butonu olduğunu hatırlamıyorum. Ben de ekran kartımı satışa koydum, fiyatı da kendim belirledim, ilgilenenler olursa telefonla veya mesaj atma yoluyla satıcıya ulaşıyorlar. İlanı yukarı taşımak için istedikleri bir ücret var ama çok spesifik bir ürün sattığım için hiç öyle atraksiyonlara gerek yok. Hadi yukarıda çıkmasın, arka sayfada çıksın. Ekran kartı bakan kimsenin "ekran kartı" diye arama yaptığını sanmıyorum; sonuçta oraya GTX 760 veya RX 480 gibi hatta yanına MSI veya ASUS gibi markalarını da ekleyerek almak istedikleri ürünler hakkında spesifik aramalar yapıyorlar. Ben durumu tam olarak anlayamadım. "Sahibinden premium" diyebileceğimiz, ilanı yukarıda gösterme hizmetleri pahalı olduğu için mi dava açmışlar?

• quote:

Orijinalden alıntı: Haplo

Sahibinden'de online alışveriş yapılıyormuymuş? Ben hiç sepete ekle veya hemen al butonu olduğunu hatırlamıyorum. Ben de ekran kartımı satışa koydum, fiyatı da kendim belirledim, ilgilenenler olursa telefonla veya mesaj atma yoluyla satıcıya ulaşıyorlar. İlanı yukarı taşımak için istedikleri bir ücret var ama çok spesifik bir ürün sattığım için hiç öyle atraksiyonlara gerek yok. Hadi yukarıda çıkmasın, arka sayfada çıksın. Ekran kartı bakan kimsenin "ekran kartı" diye arama yaptığını sanmıyorum; sonuçta oraya GTX 760 veya RX 480 gibi hatta yanına MSI veya ASUS gibi markalarını da ekleyerek almak istedikleri ürünler hakkında spesifik aramalar yapıyorlar. Ben durumu tam olarak anlayamadım. "Sahibinden premium" diyebileceğimiz, ilanı yukarıda gösterme hizmetleri pahalı olduğu için mi dava açmışlar?

Sen elden alışveriş sunmuşsun. Bunun birde GET şekli var. Sahibiden aracı olup komisyon alıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Çok fazla komisyon alıyorlardı 200 TL satış da 20 TL komisyon alıyorlardı. Herşey ile sen uğraşıyorsun kargo sen götürüyorsun üstüne bir de ürünü yolladığın kişi geç onay veriyor, iyi olmuş müstahak bunlara.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Portraitclub -- 6 Haziran 2017; 2:23:28 >
  • emlakçılardan nefret ediyorum, kendisinden daha büyük bir komisyoncu çıkınca karşısına mağdur emlakçı mı oluyor, asıl mağdur nihai tüketici ve malını satmak isteyen kişidir. bu devirde internet herkesi bir araya getirirken bu emlakçılara ne oluyor,gerçekten ne iş yapıyorlar anlamış değilim, ben, malını satmak isteyen sahibini direk internetten bulabiliyorken, bu emlakçıların neredeyse tüm iş yükünü internet üstlenmişken bu kan emici meslek hala nasıl varolabiliyor anlamış değilim. birileri bu çatının çökmemesi için iyi sağlam direk kazık çakmış belli. ki rekabet kurumuna da iki söz çakacağım,oyun dağıtıcısı ARAL ve perakendeci firmalara o kadar konuşma mail'i varken caydırıcı ceza vermedi. bu memlekette gerçekten nihai tüketiciyi düşünen bir kurum olacak mı birgün?

• quote:

Orijinalden alıntı: eric13

Rekabet kurumu gercek anlamda calismaya basladi, sık sık ismini duymaya basladik iyiye isaret

Devlete para lazım yoksa vatandaş umurlarında değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • daha beter olsun.
    hem reklam dayıyor hem de her adım paralı

• Rekabet kurumunu sevmeye başladım. Hadi bakalım daha neler göreceğiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: umtkrhn

emlakçılardan nefret ediyorum, kendisinden daha büyük bir komisyoncu çıkınca karşısına mağdur emlakçı mı oluyor, asıl mağdur nihai tüketici ve malını satmak isteyen kişidir. bu devirde internet herkesi bir araya getirirken bu emlakçılara ne oluyor,gerçekten ne iş yapıyorlar anlamış değilim, ben, malını satmak isteyen sahibini direk internetten bulabiliyorken, bu emlakçıların neredeyse tüm iş yükünü internet üstlenmişken bu kan emici meslek hala nasıl varolabiliyor anlamış değilim. birileri bu çatının çökmemesi için iyi sağlam direk kazık çakmış belli. ki rekabet kurumuna da iki söz çakacağım,oyun dağıtıcısı ARAL ve perakendeci firmalara o kadar konuşma mail'i varken caydırıcı ceza vermedi. bu memlekette gerçekten nihai tüketiciyi düşünen bir kurum olacak mı birgün?

Emlakçılık yararlı bir iş kolu ama bir ülkede emlakçıdan geçilmiyorsa kötüdür. Türkiye de zaten inşaatla ekonomik kalkınma yaptığını sanan bir ülke olduğu için emlakçıdan geçilmiyor.

• blank42 kullanıcısına yanıt
    Birileri de emlakçılara müdahale etse keşke...

• Sanalpazar'ın gittiğinden beri piyasadaki en güvenilir e-ticaret sitesinin Get ilan açmak için %12'ye varan komisyon istemesi bence de hoş olmayan bir durum, umarım faydası dokunur.
  • Yemin ederim sevindim , okkalı bir ceza yerlerse daha da sevinirim. Tekel ve dayatma politikalarına HAYIR! İnsanları soyuyorlar resmen, doğru düzgün bir ilan vermek 150 TL yi buluyor.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.