Şimdi Ara

REHBER: Yeni Basim Plaklar (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.267
Cevap
45
Favori
100.666
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Nereden ön sipariş verdiniz? Bir kaç sitede ön siparişte. 99 diyen var 105 isteyen var. Hatta ikinci el sitelerinde 120-150 gidiyor fiyat
  • quote:

Orijinalden alıntı: metulen

Nereden ön sipariş verdiniz? Bir kaç sitede ön siparişte. 99 diyen var 105 isteyen var. Hatta ikinci el sitelerinde 120-150 gidiyor fiyat

Ben opus 3a'dan önsiparişimi verdim.99 TL.Başka hangi sitelerde ön sipariş ile satışta bilmiyorum.Paylaşır mısınız o siteleri?

Benim de bir konuda tavsiyeye ihtiyacım var.
    Plakların temizliğini hangi ürünler kullanarak yapıyorsunuz?Gittigidiyor veya başka sitelerde farklı ürünler farklı fiyatlarda yer almakta.
    Bir diğer sorum ise;koruma zarfı ve dış koruma ürünü ile ilgili tavsiye de bulunur musunuz?

Örneğin bu ürünler nasıldır?Birbirlerine benziyorlar ama fiyatları farklı?

Ürün-1

ürün-2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srdrrr -- 19 Şubat 2018; 13:47:23 >

• srdrrr kullanıcısına yanıt
    Ben temizlik için fırça + kadife bir ürün var onu kullanıyorum. Kadife kısmı derinlemesine tozları da alıyor.

İç zarf için kağıt zarf kullanılıyor. Önemli olan çizmemesi ve anti-statik olması. Dış koruma için se linkini attığınız naylon zarfları kullanıyorum. Bunların da bir tık kaliteli olanı var ama tanesi 2tl civarı.

Tüy + Kadife Fırça

• quote:

Ben temizlik için fırça + kadife bir ürün var onu kullanıyorum. Kadife kısmı derinlemesine tozları da alıyor.

İç zarf için kağıt zarf kullanılıyor. Önemli olan çizmemesi ve anti-statik olması. Dış koruma için se linkini attığınız naylon zarfları kullanıyorum. Bunların da bir tık kaliteli olanı var ama tanesi 2tl civarı.

Tüy + Kadife Fırça

İç zarf için örnekler.Selefonlu diyor ilanda.Bu zarflarının içinin tamamı mı selefon kaplı?Bilginiz var mı?

33'lük plaklar için

45'lik plaklar için

• srdrrr kullanıcısına yanıt
    Bunlardan kullanmadım. Yazdığına göre içi komple selefonmuş. Selefon anti static midir emin değilim, neticede pvc.
    Şuana kadar karşılaştığım kadarıyla dış koruyucu olarak plastik pvc ürünler, iç zarf içinse kaliteli kağıt zarflar tercih ediliyor.
  • KcRasco K kullanıcısına yanıt
    Eskimeyen dost un dönem baskısı var bende ve gerçekten çok güzel bir albüm. Yeni baskısınıda dinledim bence başarılı tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ncx N kullanıcısına yanıt
    Hayat Öpücüğü nü almıştım, o da iyiydi.
  • quote:

kusura bakmayınız şimdi gördüm.ben Ozzyturk te görünce hemen oradan verdim. Aslında açıkçası opus3a dan alıyorum plaklarımı ama o gece opus ta yoktu.ozzy den verdim,sabah baktım opusta koymuş.Yoksa benim hep ilk tercihim opus.99 liraya verdim ön siparişi. zaten insanlar coştu fiyat konusunda.Artık iyice araştırıyorum ,hatta 2-3 tane yabancı plak aldığım yer var orjinal.Kafam rahat tertemiz hemde hem fiyat konusunda iyiler. Arkadaşlıkta kurdum ayırttırıyorum sonra toplu alıyorum mesela. yerlide bu şans pek yok tabi.

• quote:

Orijinalden alıntı: acorpse

müthiş haber, direk aldım, teşekkürler

rica ederim.Birbirimizi haberdar etmeye çalışıyoruz burası sayesinde.

aslında plak aldığım yerleride paylaşabilirmiyiz bilmiyorum,isim vermek yasakmı.en azından bilgi sahibi oluruz.Ben yabancı Dönem basım plaklarımı uygun fiyatlı ve tertemiz şekilde 2 yerden alıyorum mesela,tertemiz geliyor.Tabi ülke baskıları bazen almanya,bazen fransa oluyor. Yerli plak çı bulamadım doğru düzgün dönem baskıları için.
  • Devadam12 D kullanıcısına yanıt
    Reklam amaçlı olmadıkça paylaşabilirsiniz elbette. Yabancı plaklar için tercih ettiğiniz satıcılar kimler mesela?
  • quote:

Reklam amaçlı olmadıkça paylaşabilirsiniz elbette. Yabancı plaklar için tercih ettiğiniz satıcılar kimler mesela?

plaksepeti birincisi.Sahibindende plaksepeti olarak bulabilirsiniz.burası birinci tercihim.diğeride instagramda bulduğum altan korbek bey. plakperest_altan olarak ismi çıkıyor. feriköy de plak kitap satıyor,sahaflarada gidiyor.Uzun zamandır bu iki yerden temin ediyorum.Kendileri ile whatsup tan yazışırım hep.Tertemiz geliyor bana. kendilerini yüzyüze tanımıyorum ama plak lar sayesinde bir dostluğumuz oluştu.Plaksepetinde inanılmaz bir yabancı arşiv var mesela.4-5 tane ayırttırıyorum sonra toplu alıyorum,indirim yapıyorlar kargo almıyorlar vs.yerli satmıyorlar ama.

sizlerde yerli var ise adres paylaşırsanız sevinirim.

ben 80s -90s leri tamamlıyorum öncelikle.

Yerli dönem baskıları altın olmuş. Sırf dönem baskısı diye 5-10 tl etmeyecek plaklar 80-100tl. Zaten bilindik plakların fiyatını hiç söylemeye gerek yok. Bu nedenle tezgahlarda kaliteli yerli dönem baskılarına rastlamak biraz zor. İnternet ortamında ise serbest arttırma modunda gidiyor satışlar. Yani adam bu gün 250 diyor, bir bakıyorsun bir gün sonra 400'e çıkarmış. Satan da artık pişman. Bizzat duydum, sattığımız plağı bir daha aynı fiyata geri tezgaha koyamıyoruz diyorlar.

Bence bu sebeple adam gibi satıcılar yerli plaklardan kaçınıyordur
  • yaşar güvenir i dinleyen varmı.Sanki biraz boğukluk mu var acaba.Fena değil bence ama.Bir boğukluk oluyor gibi.yada bana öyle geldi.
    Link gözükür mü bilmiyorum ama bu gün gelen plağımdan ufak bir kesit.
    Sensiz Saadet Neymiş

A yüzünü çok beğendim ama sanki B yüzünde bahsettiğiniz durumu bende yaşadım.
  • Stoklarda gözükmeyen

Ayla Dikmen - Klasikler,
    Levent Yüksel - Med Cezir

Emaar Square'de (Göztepe) bulunca aldım. 92 ve 95 tl fiyatları vardı, Kadıköy'deki plakçılarda görememiştim bu albümleri.. Ayla Dikmen çok güzel, Levent Yüksel büyük beklenti içinde olmadan albümün hatırına dinlenir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gecekusu35 -- 24 Şubat 2018; 23:38:59 >
  • SN muzik’ten Rainbow Records imzali 3 efsane plak geliyor.

Son donem cikan plaklara nazaran fiyati da uygun. 70-79 tl arasi.

• Yeni çıkacak olan plakları ben de merak ediyorum. Ferdi Tayfur 'Son Sabah' plağı nasıl acaba. elenor un evvel çıkardığı plağı dinleyen var mı acaba

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bir kaç şey soracağım;

-Benim dinlediğim adamların maalesef plağını burda bulmak sıkıntı (ağırlık yabancı rap) çoğu soul yada jazz dinliyor neyse bende dinliyorum ama koleksiyon için bunları arıyorum açıkçası amazon geldi aklıma türkiye gönderimi var yanlız şöyle sıkıntı var bunların hemen hepsi remastered edilmiş plaklar alsak ne gibi performans verir

-Bir de plak şu basıma ait dendiğinde tam olarak neresinde yazar yada kim bilir ?

-Son olarak pikap tercihi kaldı.Şöyle ki; Audio technica lp120 ve numark pt 01 arasında kalmış bulunmaktayım.Biliyorum bazılarınız buna gülecek nasıl bir kıyaslama yaptın diye ben uzun ömürlü olmasını istediğim audio technica nın pikabını alacak gibi duruyorum

Cevap verene kardeşlerime çok teşekkürler :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurtabu35

Yeni çıkacak olan plakları ben de merak ediyorum. Ferdi Tayfur 'Son Sabah' plağı nasıl acaba. elenor un evvel çıkardığı plağı dinleyen var mı acaba

Kayit kalitesi tatmin ediciydi hocam. 77 icin konusuyorum. Alanlarin cogu da memnun kaldi. (Tabi hangi sistemle dinlediginiz de onemli ama cop bi yeni baski degildi).

Handikapi su; donem baskilarinin fiyatlari o kadar da yuksek degil temiz bulabilirseniz donem baski da tercih edebilirsiniz. Ha ben alayim temiz temiz acip dinleyeyim atlama ziplama ugrasmiyim diyorsaniz alinir bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sabuncu

Bir kaç şey soracağım;

-Benim dinlediğim adamların maalesef plağını burda bulmak sıkıntı (ağırlık yabancı rap) çoğu soul yada jazz dinliyor neyse bende dinliyorum ama koleksiyon için bunları arıyorum açıkçası amazon geldi aklıma türkiye gönderimi var yanlız şöyle sıkıntı var bunların hemen hepsi remastered edilmiş plaklar alsak ne gibi performans verir

-Bir de plak şu basıma ait dendiğinde tam olarak neresinde yazar yada kim bilir ?

-Son olarak pikap tercihi kaldı.Şöyle ki; Audio technica lp120 ve numark pt 01 arasında kalmış bulunmaktayım.Biliyorum bazılarınız buna gülecek nasıl bir kıyaslama yaptın diye ben uzun ömürlü olmasını istediğim audio technica nın pikabını alacak gibi duruyorum

Cevap verene kardeşlerime çok teşekkürler :)

- Paypal kullanima acik olsaydi discogs'tan alabilirdiniz fakat su an en mantikli mecra dediginiz gibi amazon (amazon.de olan)

satin almada vs. herhangi bir sikinti yok, sepette son adimda gumruk vergisi ve kargoyu da hesaplayip total bi rakam cikariyor amazon onunuze. eger isinize gelirse karttan odeyip direkt alabilirsiniz. (eger gumruk vergisi cikmazsa odeme adiminda, plaklar turkiye'ye giris yaptiginda ups sizinle iletisime gecip vergi tutarini soyluyor ve parayi onlara gonderiyorsunuz - kartla da odeme sistemleri var).

Eger "prime" yazan urunleri alirsaniz 40 euro uzerine kargo ucreti odemezsiniz. (yuzde 18 gumruk vergisi yine odenir ama)

- Plagin detay bilgileri icin en iyi basucu kaynagi "discogs.com". Orada basilmis bir cok plagin versiyonlarini, detay bilgilerini vs. bulabilirsiniz. Elinde o plaktan olan kisilerle iletisime gecip soru da sorabilirsiniz. Belirleyici sey plagin katalog numarisidir. Genelde plak kapaginin sirtinda-gobeginde ya da arkasinda yazar. Bu numara o plaga aittir ve o plagin nerede basildigi-hangi yil basildigi vs gibi konular hakkinda bilgi verir. (ister album adini, isterseniz de katalog numarasini discogs'a girerek bilgi alabilirsiniz).

Remastered iyi midir reissue iyi midir sorulari biraz genel sorular. Her album ozelinde degisir. Hatta ayni albumu dinleyen 2 kisi arasinda bile bu sorunun cevabi degisebilir. Ama kabaca diyebilirim ki yurtdisinda bu is Turkiye'ye gore cok daha ozenli yapiliyor.

- Pikap tercihi de butce meselesi tabi. Tavsiyem 100lerce lira verdiginiz plaklarinizi dandirik bir pikaba ve ondan da onemlisi igneye teslim etmemeniz. Plaklar onlarca yil sizinle kalacaktir ama pikaplar gelip gecicidir. O yuzden plaklarinizi sevin, onlari guzel ignelerle dinleyin :)

• 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.