Şimdi Ara

REHBER: Yeni Basim Plaklar (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.268
Cevap
45
Favori
100.594
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Geçmiş olsun. Bence de sıfırına 150den fazla verilmez. Belki ileride değeri dahada artabilir ama stoklar yeni tükenmişken hatta yurt dışında halen varken verilmez. Kadıköyde biri satıyordu 145 civarı. Amazon fiyatına yakın sayılır. Yanlış hatırlamıyorsam en düşük 25Euro civarıydı + kargo tabi.
  • ugurtabu35 U kullanıcısına yanıt
    opus 3 şubat önsipariş ti.Ben sipariş verdim.Ancak dün akşam mesaj attılar dağıtım da yaşanan aksaklık nedeni ile 6 şubat ta gönderilecekmiş.
  • Davetiye olarak basilan 45ligi disinda plagi olmayan Muazzez Ersoyun yeni plagi satisa cikti. Firma pek guven vermiyor gibi ama bi bakmak lazim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lamour en paris ve şamour en paris volume 2 plaklarını alıpta dinleyen oldumu acaba.Kalitesi nasıldır.Yüzde kırk indirimli satıyor bir yer 49 lira uygun bir fiyat ikisinide alayım diyorum.

Bu arada sezen aksu Firuze çıktı , elime ulaştı birazdan dinleyeceğim. 1982 baskıda yer alan parçalara ek bu baskıda 2 parça daha eklenmiş. Beni unutma ve keşke

not : lamour en paris ve lamour en paris volume 2 :şamour yazmışım kusura bakmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Devadam12 -- 7 Şubat 2018; 11:24:10 >
  • Son aldığım plaklar şunlar. Hastalıktan henüz dinleme fırsatı bulamadım. Zaten kulaklar da tıkalı, beklemedeyim

Pinhani - İnandığın Masallar
    Rainbow 45 Records

Mustafa Özkent - Funk Anatolian
    Hammer Müzik

Barış Manço / Kurtalan Ekspres - Estağfurullah... Ne Haddimize !
    Pharaway Sounds

Barış Manço - Dünden Bugüne...
    Guerssen
  • zeki müren'in yeni basılan plaklarını alan var mı? ses kalitesi nasıl acaba.?
  • Konu can çekişiyor resmen
  • quote:

Orijinalden alıntı: metulen

Son aldığım plaklar şunlar. Hastalıktan henüz dinleme fırsatı bulamadım. Zaten kulaklar da tıkalı, beklemedeyim

Pinhani - İnandığın Masallar
    Rainbow 45 Records

Mustafa Özkent - Funk Anatolian
    Hammer Müzik

Barış Manço / Kurtalan Ekspres - Estağfurullah... Ne Haddimize !
    Pharaway Sounds

Barış Manço - Dünden Bugüne...
    Guerssen

Çok güzel seçimler , baskılarının iyi olduğunu sanıyorum . Keyifli dinlemeler ...
  • Yaşar Güvenir in sensiz saadet olmaz 180 gr. yeni baskı plağı çıktı.Bekleyenler geç kalmasın derim.Ben sipariş verdim.
  • brl65 kullanıcısına yanıt
    Pikabı bağladığım seti şuan sökülü bir şekilde bekletiyorum. Uygun bir ünite yapmaya çalışıyorum. O nedenle oturup dinleme fırsatım olmadı ama araştırdığım kadarıyla orijinale en yakın baskılar olduklarını görmüştüm. teşekkürler bu arada.
  • Devadam12 D kullanıcısına yanıt
    Sezen aksu firuzeyi çıkaran firmanın sexen aksu ile alakası yok. İzinsiz basım oldugunu düşünüyorum. Plağın orjinali 10 şarkı. Ancak sonradan basım kasetlerde, ağlamak güzeldir-sevgilerimle ve firuze albümlerinin şarkıları, plaklardan farklı şekilde aktarıldı kasetlere. Mesela firuzenib kaseti de 12 şarkılıktır. Keşke ve beni unutmayi içerir.

Yeni basım plak da aynı kasetiyle aynı şarkıları içerip firma da sSezen aksu ile ilgisi olmayan bir firma olunca, bu plak kalitesi hk şüpheler oluştu. Kasetten bile aktarılmış olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Devadam12

Yaşar Güvenir in sensiz saadet olmaz 180 gr. yeni baskı plağı çıktı.Bekleyenler geç kalmasın derim.Ben sipariş verdim.

Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim.Ben de sipariş geçtim az önce.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

Sezen aksu firuzeyi çıkaran firmanın sexen aksu ile alakası yok. İzinsiz basım oldugunu düşünüyorum. Plağın orjinali 10 şarkı. Ancak sonradan basım kasetlerde, ağlamak güzeldir-sevgilerimle ve firuze albümlerinin şarkıları, plaklardan farklı şekilde aktarıldı kasetlere. Mesela firuzenib kaseti de 12 şarkılıktır. Keşke ve beni unutmayi içerir.

Yeni basım plak da aynı kasetiyle aynı şarkıları içerip firma da sSezen aksu ile ilgisi olmayan bir firma olunca, bu plak kalitesi hk şüpheler oluştu. Kasetten bile aktarılmış olabilir.

İzinsiz basım olsa,opus 3a satar mıydı?(emin olmadığım için soruyorum).Başka sitede satışını göremedim yeni basımın.Opus 3a'da tükendiği yazıyor.
  • srdrrr kullanıcısına yanıt
    Sezen aksu-sen ağlama plağı var mesela. Hatta cd'si de var. SN müzik yapımdan çıkan ürünler değil. Sezen aksu, kendisinin söylediği tüm şarkıların basım haklarını sn müzik altında satın aldı. Belki alamadığı 3-5 şarkı daha kalmıştır. Satın aldıklarında sen ağlama albümü de var. Ama plağı çıkaran başka firma. Nasıl ki bu plak satılıyorsa, firuze de satılıyordur. Türkola zaten tr menşeili bir firma değil diye biliyorum. Almanyada türk şarkıcıların albümlerini, orjinal albüm kapaklarından farklı olarak, hatta şarkı isim ve sıralarını da farklılaştırarak çıkartan bir firma.

• srdrrr kullanıcısına yanıt
    bence her halükarda izinli hakları satın alınmıştır.Yoksa çıkartamazlar bence.Yalnız bence Firuze yeni baskının kalitesi makul.Edip akbayramın bir plağı var bende bildiğiniz CD inanın.

ayrıca kapak orjinal firuze ile aynı değil ve ilk çıktığında yukarıda yazmıştım 2 eklenen parça var buradan belli haklarını başkası alıp piyasaya çıkarmış.

yaşar güvenir i bekliyordum umarım kalitesi iyi olur. Issız Adam ıda çıkarsalar iyi olur.Eline plak geçen kafasına göre fahiş fiyat istiyor.Yaçar güvenir 900-1250 istiyorlardı.Geçmiş olsun.

herne kadar orjinali tamam ama,o kadarda maddi güç zorluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: srdrrr

quote:

Orijinalden alıntı: Devadam12

Yaşar Güvenir in sensiz saadet olmaz 180 gr. yeni baskı plağı çıktı.Bekleyenler geç kalmasın derim.Ben sipariş verdim.

Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim.Ben de sipariş geçtim az önce.

rica ederim,maksat burada birbirimize yardımcı olmak ben mesela Barış Manço yu kaçırdım sakla zamanı albümünü.buraları takip ediyorum artık.

• Yaklaşık 2 ay önce plakçalar sahibi oldum.Pikap ve plak dünyasına adım attım.
    İlk aldığım plak Zeki Müren oldu.Saklı kayıtlar isimli plaktı. Pikap'a takıp dinlemeye başladım.Çok hoşuma gitmişti.Zamane baskı plakların daha farklı bir tat vereceğini biliyordum.

Araştırmalara başladım.İnternet sitelerini gezdim önce.Sonra instagramda arttırma usulü satıldığını öğrendim ve bu sayfalardan iki tane 45'lik aldım.Biri bozuk çıktı.Öteki ise nispeten daha iyiydi..

Plak fiyatları pahalı,eski basımlar çok daha pahalı.Eski basım plakları açık arttırma usülü, 40-50-65-85...210 gibi fiyatlara satıyorlar.KAfalarına göre fiyat koyuyorlar.Mesela 65'deki 5 'i ya da 210'daki 10'u,neye göre yazıyorlar?
    Bugün instagramda bu sayfaların ikisinde, İ.Tatlıses 33'lük bir plağı satılıyordu.Aynı plak için bir sayfa 150 TL öteki sayfa 240 istiyordu.

Bu plakları(özellikle 45'likleri) çok ucuza aldıklarını düşünüyorum..Ama nerelerden buluyorlarsa,bilemiyorum tabi.

Bu fiyatları da gördükçe keşke diyorum, 10-15 sene önce pikap ve plak dünyasına adım atsaydım.

2 önceki mesajımı okudunuz mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: srdrrr

Yaklaşık 2 ay önce plakçalar sahibi oldum.Pikap ve plak dünyasına adım attım.
    İlk aldığım plak Zeki Müren oldu.Saklı kayıtlar isimli plaktı. Pikap'a takıp dinlemeye başladım.Çok hoşuma gitmişti.Zamane baskı plakların daha farklı bir tat vereceğini biliyordum.

Araştırmalara başladım.İnternet sitelerini gezdim önce.Sonra instagramda arttırma usulü satıldığını öğrendim ve bu sayfalardan iki tane 45'lik aldım.Biri bozuk çıktı.Öteki ise nispeten daha iyiydi..

Plak fiyatları pahalı,eski basımlar çok daha pahalı.Eski basım plakları açık arttırma usülü, 40-50-65-85...210 gibi fiyatlara satıyorlar.KAfalarına göre fiyat koyuyorlar.Mesela 65'deki 5 'i ya da 210'daki 10'u,neye göre yazıyorlar?
    Bugün instagramda bu sayfaların ikisinde, İ.Tatlıses 33'lük bir plağı satılıyordu.Aynı plak için bir sayfa 150 TL öteki sayfa 240 istiyordu.

Bu plakları(özellikle 45'likleri) çok ucuza aldıklarını düşünüyorum..Ama nerelerden buluyorlarsa,bilemiyorum tabi.

Bu fiyatları da gördükçe keşke diyorum, 10-15 sene önce pikap ve plak dünyasına adım atsaydım.

bir öğrensek değilmi nerelerden aldıklarını iyi olurdu.

müthiş haber, direk aldım, teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.