Şimdi Ara

REHBER: EBAY DIY AMPLI KITLERI (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
643
Cevap
8
Favori
21.804
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Eeee biz ne diyoruz Ya takma kafayı , kutuya sığıyorsa kullan gitsin Allah aşkına
  • elektürükçü kullanıcısına yanıt
    Mrb ustam araştirdim tam olarak anlayamadim a1943 c5171 h669a entegreleri anfi devrelerinde ne gorev gorüyor çoğu anfi devrelerinde kullanilmiş bu üçlü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sensation45 kullanıcısına yanıt
    SA1943 SC5171 çifti NPN -PNP Power çıkış transistörleridir ,699 bunları sürücü görevi görür .
    Hocam, linkteki kiti aldım ve pc deki harici ses kartına bağlı olarak kullanmayı düşünüyorum

https://www.aliexpress.com/item/Class-AB-MOSFET-L7-Audio-Power-Amplifier-Finished-Boards-DUAL-CHANNEL-300-350WX2/2017675393.html?spm=2114.13010608.0.0.5g6Ixd

giriş hassasiyeti 1.8V ve 32x defa büyütme yani +30dB gaini var, sizce yinede preamp ihtiyacı olur mu?

elimde bir de şu preamp var 8x yada 10x büyütmeli,

https://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-Musical-Fidelity-A1-5532-pre-board-preamp-board-DALE-resistors-fever-Edition-finished-board/1284084043.html

eğer onuda kullanırsam 10x32=320 yani +50dB gain oluyor bana fazla gibi geldi, ampliyi 2x28 300VAC trafo ile kullanacağım, kararsız kaldım, preamp gereklimi değilmi?

• BU amplifikatör 56 simetrik beslemede 8ohmda 150 watt RMS vermez . 110 watt verirse iyi ..
    data değerlerine çok takılmayın ,en iyisi pasif pre yapıp denemek . güvenilir değerler olduğunu sanmıyorum .
    birde hocam bu kitin beslemesi için 4x10000uF 63V kapasitör ve 8A 800V köprü diyot kullandım, bunlar yeterli gelirmi? trafodan çekse çekse 4-5A çeker diye düşündüm ama?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi physiecho -- 6 Mayıs 2017; 19:34:40 >
  • physiecho kullanıcısına yanıt
    Hayirlisi olsun ustam yeni anfi devren kanal başi şimdi 300watt 350watt rms mi bu devre

A-B çalışan bir ampli için yeter . 8 ohm Yük için !.
  • teşekkürler, yok hocam o kadar vermez, zaten lazımda değil, saf 2x50W alıyım bana yeter, sende test etmişsindir 30W bile evi sallamaya yetiyor :) buradaki amacım elimde mosfet bir amfi olması, şöyle bir kit olacak

REHBER: EBAY DIY AMPLI KITLERI
    Çok güzel devreler peki bilgin varmi tweeter için mkp kondastor alicam 400v 2.2 UF mi 400v 3.3 UF mi alayim yoksa başka bir değermi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sensation45 -- 6 Mayıs 2017; 22:7:20 >
    2.2 daha iyi olur bence, kapasitesi az olan hoperlöre az akım sağlayabilir, yani düşük bass frekansların geçmesini engeller
    Anladim hocan 1uf .2.2uf 3.3uf degerlerinde alirim hanginin tonu iyi ise kullanirim

• Çıkış katındaki 0.25w resistörler 1 watt resistörler ile değiştirdim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sensation45 -- 12 Mayıs 2017; 11:29:1 >

• Sebep ! ?.
    slm ustam 1500 adet karişik değerlerde 0.5 watt 1wattt resistör aldim dün gece değiştireyim dedim değiştirdim bir sorun yoktu watt i yüksek olsun istedim

REHBER: EBAY DIY AMPLI KITLERIREHBER: EBAY DIY AMPLI KITLERIREHBER: EBAY DIY AMPLI KITLERI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sensation45 -- 12 Mayıs 2017; 13:13:41 >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sensation45 -- 12 Mayıs 2017; 13:17:9 >
    Watt yüksek olunca daha iyi daha güçlü ses alacağın anlamına gelmez . dirençler üzerinden geçen akıma göre watt değeri hesaplanır ,zararı yok ama faydasıda yok !.
    dirençlerin kalitesine bağlı olarak sesin renginide değiştirebilir . zaten üzerinden çıkan çin malı taktığında çin malı .sıkıntı yok
    (zaten üzerinden çıkan çin malı taktığında çin malı .sıkıntı yok) doğru ustam
  • uğur abi gibi bu işlerin ustaları baskı devre kart olarak alıyor diğer komponentleri zevkine göre seçip kendisi birleştiriyor gerekirse tek tek diyotuna direncine kadar lehimliyor tabi sonucunda o derecede kaliteli işler çıkıyor, bizim gibi anlamayanlar için de çin işi maalesef yapacak birşey yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 12 Mayıs 2017; 14:14:35 >
    ustam devremdeki ses girişindeki 25v 220uf ve çikiş katindaki 50v 220uf capacitorleri sony anmifimin ELNA 25v 330uf 50v 330uf capacitorleri ile değiştireceğim uf miktari sorun olurmu? birde ses girişindeki 50v 30pf seramic capacitörlri sony anfimin 50v 100 pf seramic capacitörleriyle değiştirsem diyorum... bir kaç parçam orjinal olsun

sony in elna capacitorleri

seramic capacitörler

REHBER: EBAY DIY AMPLI KITLERIREHBER: EBAY DIY AMPLI KITLERI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sensation45 -- 12 Mayıs 2017; 15:10:23 >

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.