Şimdi Ara

REEDER W7İC 'WİNDOWS 8.1[KULLANICI KULÜBÜ] (120. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.548
Cevap
53
Favori
157.253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 118119120121122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sizce bu tableti almaya değer mi birde siz kaça aldınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Develi1907 kullanıcısına yanıt
    Yani hocam ufak işlerinizi için ideal bir cihaz hp stream 7 incelemelerine bakarsaniz adam CS go league of legends vs oynuyor ki w7ic ile stream 7 ayni özelliklere sahip.

Ben 2.el tertemiz bir cihaz aldim 1 yoldan fazla garantisi var 170tl te ve samsung 32gb class 10 evo + 80mb/sn micro SD kart aldim bakalim nasıl bir cihaz ile karsilasacagim yarin sabah ürünler elime ulaşacak..

• 2. el sıkıntısız kapakta ufak çizikler olabilir garanti olmasada olur satan varsa pm
  • 2.el temiz olarak satmak isteyen arkadaşlar PM atabilir.
  • Eğer ilgilenirseniz 8 9 ay garantisi olan reeder a8iq cihazım var. Bu cihazın daha büyük ekran ve bataryalı üst modeli. Windows10 redstone yani son sürüm yüklü. Ekrankoruyucusu bile üzerinde çiziksiz

• Sa arkadaşlar. Reeder w7ic tabletim var. Çocuklar ekranı kırdı. Nerede ve nasıl yaptırmalıyım.

• Arkadaşlar Merhaba.

w7ic tablete nasıl Windows 10 kurabilirim?

-format(sifirmala) yaptım. (6.21gb boş alan kaldı)
    -16gb boş(ntfs) kart taktım.
    -creation tool indirdim ve başlattım:

"baska bir bilgisayar için medya olustur" ve "bu bilgisayarı şimdi yükselt" seçenekleri çıkıyor. hangisini secersem seceyim hep "8gb yer açılması gerekiyor" uyarısı çıkıyor.

kurulum anlatımlarında bu sıralamadan bahsediyor ama sanırım birkaç şey değişmiş.

nasıl olacak bu iş?
     REEDER W7İC 'WİNDOWS 8.1[KULLANICI KULÜBÜ] REEDER W7İC 'WİNDOWS 8.1[KULLANICI KULÜBÜ] REEDER W7İC 'WİNDOWS 8.1[KULLANICI KULÜBÜ]

• niketnac kullanıcısına yanıt
    Bana sorarsan win10 kumanin hicbir artisi yok hatta ekran karti daha verimsiz calisiyor diyebilirim. Ben win10 kurdum (nasil yaptigimi artik hatirlamiyorum) simdi bos zamanimda win8.1 donucem.

• koppa kullanıcısına yanıt
    yorumların çoğu olumlu. olumsuz yorumlar da var. deneyip kendim görmek istiyorum. Ayrıca değişik bir sorunu var. belki çözüm olur diye düşünüyorum. şöyle:

hiçbir flash belleği görmüyor. sadece usb çoklayıcı aracılığı ile takılan belleği görüyor. onun dışında her şeyi mouse vs normal görüyor. böyle de ilginç bir sorun. sıfırladım olmadı bir de win10 deneyeceğim.
  • Windows 10 çok hızlı , kurmanızı tavsiye ederim Bende tabletin bataryayı değiştirmeye çalışırken ekranıda (lcd panel) pilide mahvettiydim. Zar zor yaptırdım derken buseferde otg takınca kendi kendine kapanıyor nadiren onu çözemedim.
  • pil olayı ile herhalde benim kadar uğraşan yoktur.cihaz kendi kendine kapanıyor demişsin.şayet pil sağlam ise borda yeterince yakın bağlanmamışsa(aradaki kablo uzun ve kalitesiz ise) kapanıyor cihaz.sebebi ilk açılışta çok yüksek bi akım çekiyor tablet..
  • niketnac temiz kurulum yapmalısın(disk tamamen kurtarma partisyonu dahil silinmeli).
    doğru windows 10 imajı kullanılmalı.(windows 10 home single language).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi magnificient artist -- 1 Aralık 2016; 21:11:36 >
  • magnificient artist kullanıcısına yanıt
    Şu anda olabilecek tek yol sıfırlama ve sonrasında kurtarma partisyonunu silmekse eğer, hafta sonu girişeyim. Benim de aklıma gelmişti ama diğer sitelerde forumlarda vs kurtarma bölümünü silmekten hiç bahsedilmiyor. Yapanlar tablet ve sd ile halletmiş sözde. Kafa karıştırıcı.
  • tableti otg bağlıyken şarj etmeye ihtiyacım var.aliden 1 dolara 5 adet 1amper mini şarj modülü aldım.tablete entegre etmeyi düşünüyorum.otg ile aynı anda şarj (hatta pilin yavaş azalıp tableti kapattığımda şarj etse de olur.maksat microusb yi takıp çıkarmaktan kurtulmak)konusunu çözümleyen oldu mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr apocalypse

tableti otg bağlıyken şarj etmeye ihtiyacım var.aliden 1 dolara 5 adet 1amper mini şarj modülü aldım.tablete entegre etmeyi düşünüyorum.otg ile aynı anda şarj (hatta pilin yavaş azalıp tableti kapattığımda şarj etse de olur.maksat microusb yi takıp çıkarmaktan kurtulmak)konusunu çözümleyen oldu mu?

https://www.bimeks.com.tr/urun/greentech-gt-h007-usb-4-port-hub-micro-usb-sarjdata-kablosu-146309

Şunun kablolarını lehimle tam tersine lehimleyince oluyor sanıyorum. Sanıyorum diyorum cunku ben lehim isini yapamadim daha, bantla yarim yamalak aradabir şarj ediyot çünkü.

Kurtarma bölümü(recovery)silmek,çok zor değil,denenmiştir.Talimatları uygularsan halledersin.

Kaynak:
    http://www.enpedi.com/2013/04/gizli-kurtarma-bolumunu-recovery.html

Çok dikkat et,sorumluluk sadece sana aittir ona göre Tehlikeli bir bölümdür,hata affetmez!
    Ama bunu ilk defa bende yaptığımda başarmıştım,zor gelmemişti.

NOT:Tekrar yazıyorum,eğer RECOVERY'İ YANİ KURTARMA bölümünü silersen,birdaha tableti sıfırlayamazsın!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi w835 -- 2 Aralık 2016; 14:33:24 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• w835 W kullanıcısına yanıt
    evet riskli bir işlem. kediyi merak öldürür :)

linkteki yazıyı okudum. (bu cevabı yazdıktan sonra yazılanları uygulamayı denedim ve yarıda hata aldım. Hata görüntüsünü ekledim.)

kurtarma bölümü silindikten sonra yeni bir kurtarma bölümü oluşturmak gerekir. ancak önce kurtarma bölümü içindeki dosyaları aktarmak gerek. sanırım bunun için win8 içinde yedek almanın bir uygulaması var.

neyse sonuç olarak yine anlatılanlardan alakasız, extreme yollar göründü :)

bu yöntem driver sorunu oluşturmaz degil mi? sonuçta win10 kurulumunu zaten kurulu olan win8 sistemi üzerinde çalıştıracağım.
     REEDER W7İC 'WİNDOWS 8.1[KULLANICI KULÜBÜ]

Merhaba
    Baştan söyleyim,bu konunun uzmanı değilim.
    Bundan 1 sene evvelki olayım şöyle;Tabletimi tazelemek,temizlemek için,sıfırlamak istemiştim,çünkü arada bir yaptığım şey(Ayarlardan,sıfırlama seçeneğinden) fakat her nedense,sıfırlama hata verdi ve sıfırlanamıyor,dosyalar eksik gibi bir hata verdi, herhalde Recovery dosyaları zarar görmüş ve silinmiş.
    Bende madem sıfırlama seçeneğim bozulmuş,o zaman Recovery'i silip,diskte yer açim diye düşündüm.
    Bu ENPEDİ sitesindeki uygulamaları DİSKPART modundan,''Sadece Recovery bölümünü sildim''.
    Başka bir recovery bölümü oluşturmadım.
    o tarafını bilmiyorum ve yorum yapamam.
    Sürücülerle bir alakasıda varmı bilemem.
    Size sadece bildiklerimi ve uyguladıklarımı belirtmek istedim.
    Başkada bu konuda(DİSKPART)bilmeden,yanlış bilgi veremem.
    Bunda dikkatli olun ve bu konuya hakim olmadan bir şeyler yapmayın,gerçekten uzmanından bilgi alın.
    Eğerki,RECOVERY modu hala çalışıyorsa,niçin sileceksinizki,bence çok gerekli bir seçenek hala işliyorsa
    Ama illaki yer açmaya gerek duyuyorsan sil yada isoyu yer darlığından dolayı kuramıyorsan.
    Zaten Windows 10 kurulurken,ayriyeten Recovery bölümü tekrar oluşturuyor,her halde bunu biliyorsundur.
    Kolay gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi w835 -- 3 Aralık 2016; 12:21:18 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Halihazırda çalışan windows o recovery ile ortak çalışıyor. Yani recoveryi silersen mevcut windowsu kullanamazsın diye biliyorum. Bu sebeple çoklayıcı klavye mouse ile biostan kurman lazım win10u. Kurulumdan önce eski recoveryi silersin.

• 
Sayfa: önceki 118119120121122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.