Şimdi Ara

REEDER A8İQ (=ANA KONU=) (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
390
Cevap
4
Favori
37.285
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    daha önce benim tablette bir kaç defa benzer şekilde tepki vermez hale gelmişti. o zaman tableti açıp bataryanın anakart ile bağlantısını kesip şarj aletiyle açtıktan sonra bataryayı tekrar bağladığımda cihaz açılmıştı.
  • kronik dengesiz K kullanıcısına yanıt
    Aslında denenebilir dediğiniz gibi. Ben bios yazma işlemi sırasında bu duruma geldiği için açılmayacağını düşünmüştüm.
  • jamesjay J kullanıcısına yanıt
    bu işlemleri yaparken batarya bittiği zaman cihaz tepki vermez hale geliyor. bir kaç defa yaşadığım için biliyorum. :)
  • kronik dengesiz K kullanıcısına yanıt
    Bataryasi full du aslinda islemi yaparken ama... Deneyeyim, tesekkurler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba ben ses açma, ses kısma ve güç tuşuna aynı anda basıyorum. Entering DNX Mode waiting for fastboot command yazısı geliyor ve sistem windows olarak geri açılıyor.Bu arada basmaya devam ediyorum o yazı gelince.Nedeni ne olabilir? Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slientsu -- 29 Haziran 2016; 15:45:37 >
  • slientsu S kullanıcısına yanıt
    Android BIOS u yukleyin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Acaba bunu nasıl yapabilirim ? İnternetten araştırdım fakat bir sonuca ulaşamadım. Nasıl kurulur Android BIOS? Win2Android ve ftpw yi çalıştırıyorum.
    15. sayfada detayli aciklama ve linkler mevcut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jamesjay -- 30 Haziran 2016; 0:07:05 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yok yine olmadı. Reederın indexinden a8iw'nin biosunu kopyaladım klasöre öyle denedim fakat yine Entering DNX mode dedi ve windowsu boot etti :(

Edit : Bir tuşa basın diyordu ben de basınca bitiyor sanıyordum fakat Windows Defender açık olduğu için kurmuyormuş.Onu kurmayı başardım fakat şimdi bilgisayar cihazı tanımıyor.Siz son sürümü kurarken Dnx Driverı kurdunuz mu hocam ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slientsu -- 29 Haziran 2016; 22:52:54 >
  • Android yüklemeyi başardım şimdi de dokunmatik ekranın altına basınca yukarısını algılıyor ve tablet dik dururken otomatik döndürme mekanizması tam tersini gösteriyor.
  • bende biostan usb otg yi kapattım. cihaz hep dnx modda kalıyor. yeniden bios yazılması lazım. cihaz 1 aydır yatıyor. a8is benim cihaz
  • Arkadaşlar ilk Android BIOS'u kurduğumda zaten tablet ters olarak duruyordu.Yani kamera yukarıda intel yazısı aşağıdaydı.Sizde bu sorun olmadı mı?
    Bende sorun yok.
  • "wersin3230" nickli arkadaş sağolsun beni yönlendirdi ve Çin'den sipariş ettiğim aparatlarla android biosu tekrar yazdım çipe. Şu an neden olduğunu çözemediğim facebook ve messenger hataları dışında sorunsuz olarak çalışıyor cihaz. Windows'a göre kıyaslayınca gözlemlediklerim:

1. Cihaz geç şarj oluyor
    2. Cihazın açılması uzun sürüyor
    3. Cpu kullanımını kontrol ettim ve gördüm ki cihaz genellikle son hız olan 1.82 ghz ile çalışıyor. (Durduğu yerde bile şarj yiyor, dolayısıyla tabletin arkası da sürekli ılık)
    4. Daha evvel de bahsi geçen ekrandaki dpi sorunu nedeniyle görüntüler windows'taki kadar net ve canlı değil.

Düzeltme: Cpu kullanımı ve tabletin şarj performansı normale döndü. Ancak ya ram yetersizliğinden ya sıcaktan, ya başka bir durum, sistemde hantallıklar, gecikmeler ve sık sık oyunlardan atmalar mevcut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jamesjay -- 17 Temmuz 2016; 10:21:17 >

• Bu tabletten almış bulundum dostlar
    Daha elime geçmedi ancak sade ve şık bir cihaza benziyor.İçerisindeki donanıma zaten aşinayım.Asus memopad 8 tabletimde de aynı yonga var.Bu tableti kardeşim için aldım.Umarım batarya ve donanım performansı beni yanıltmaz.Kullanan arkadaşlar varsa tavsiyelerini bekliyorum.Sitesinden bakınca lolipop sürüm yazıyor acaba doğru mu dur bu bilgi.Cevaplat için şimdiden teşekkür ederim,hepinize iyi forumlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tukker kullanıcısına yanıt
    Hayırlısı olsun tabletiniz. Yalnız içerisinde Windows mu Android kurulu olarak mı gelecek biliyor musunuz? Android kurulu ise 4.4.4 Kitkat var ve güncelleme alacağını sanmam artık. Windows'lu ise 8.1 ile gelecek ama Windows 10 kurabilirsiniz daha sonra. Uyum sorunu yok. Batarya performansı Windows'ta daha iyi, ortalama üzeri denilebilir. Windows'ta arayüz daha net ve canlı. Ancak Windows çok yer işgal ediyor ve bir süre sonra sistem şişmesinden ötürü diskte yer kalmayabiliyor. Android'de bu durum yok ancak Android de Windows'a göre daha hantal kalıyor. Kasa kalitesi fena değil, çok ucuz bir çin tableti gibi hissettirmiyor. Ortalama kullanım, düşük beklentiler için ucuz bir alternatif.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jamesjay

Hayırlısı olsun tabletiniz. Yalnız içerisinde Windows mu Android kurulu olarak mı gelecek biliyor musunuz? Android kurulu ise 4.4.4 Kitkat var ve güncelleme alacağını sanmam artık. Windows'lu ise 8.1 ile gelecek ama Windows 10 kurabilirsiniz daha sonra. Uyum sorunu yok. Batarya performansı Windows'ta daha iyi, ortalama üzeri denilebilir. Windows'ta arayüz daha net ve canlı. Ancak Windows çok yer işgal ediyor ve bir süre sonra sistem şişmesinden ötürü diskte yer kalmayabiliyor. Android'de bu durum yok ancak Android de Windows'a göre daha hantal kalıyor. Kasa kalitesi fena değil, çok ucuz bir çin tableti gibi hissettirmiyor. Ortalama kullanım, düşük beklentiler için ucuz bir alternatif.

cevap için teşekkr ederim.Android olan yazılım diye satıldı ama windows olma ihtimali var mı dır.?
    Ayrıca windows tablet işime yaramaz zaten.Sitrsinden bakdığımda 5.0 sürümü de eklenmiş o yüzdn sormuş bulundum
    Aldığım tablet şu modelhttp://mage.reeder.com.tr/tablet-bilgisayarlar/a8ic-quad-8-ips-intel-z3735f-wifi-tablet.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tukker -- 14 Temmuz 2016; 13:14:21 >

Aldığınız tablet a8i quad, ancak yazdığınız konu a8iq :) a8i quad sadece android ile geliyor bildiğim kadarıyla zaten. Bizim tabletlerimiz ise bundan:

http://i.gold.com.tr/UrunResim/GoldGorsel/UzmanGorusu/280481/reeder-a8iq-yuksek-teknoloji-intel-islemci.jpg
  • quote:

Orijinalden alıntı: jamesjay

Aldığınız tablet a8i quad, ancak yazdığınız konu a8iq :) a8i quad sadece android ile geliyor bildiğim kadarıyla zaten. Bizim tabletlerimiz ise bundan:

http://i.gold.com.tr/UrunResim/GoldGorsel/UzmanGorusu/280481/reeder-a8iq-yuksek-teknoloji-intel-islemci.jpg

Teşekkür ederim bir yanlışlık olduğunu anlamıştım zaten
    a8iq yazınca bende a8iquad konusu diye girdim.İyi forumlar 😂

Olur öyle şeyler :) Hayırlı olsun tekrar, güle güle kullanın.
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.