Şimdi Ara

Reeder A8i Quad 2 ??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Türk Telekomda böyle bir tablet var.Bu tablet nasıl sizce ? Kullanan var mı ? Fiyat olarak 20*24 ay şeklinde.

Intel Atom Sofia İşlemci, 4 Çekirdek 1.0 Ghz
    2GB Ram
    5 MP Arka / 2 MP Ön Kamera
    4000 mAh
    16 GB Dahili Hafıza
    8 inç IPS HD ekran

Şu iki cihaz var
    http://www.turkcell.com.tr/cihazlar/tabletler/alcatel-pixi-3-10-inc?place=device_category
    http://www.turkcell.com.tr/cihazlar/tabletler/samsung-galaxy-tab-a-wifi-2016?place=device_category

Genel olarak youtube,sosyal ağlar şeklinde kullanılacak evde. Hangisi tercih edilmeli ?

• O linkteki cihazlardan ikisi de o paraya alinmaz.

1 gb ramli tablete 500 lira vermek sizce mantikli mi.

Onun yerine gidin 2. El ürünlere bakin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Reeder A8i Quad 2, 2 gb. ramli, çok yüksek değil en azından 1 den iyi. Açıkçası performansını ben de merak ediyorum.
  • A8i Quad 2 yi alma hatasını yaptım malesef. Ciğeri beş para etmeyecek bir tablet. Çöp. Yeni nesil işlemci yalanına falan kanmayın. Kasım kasım kasılıyor, batarya performansı da kötü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgboy

A8i Quad 2 yi alma hatasını yaptım malesef. Ciğeri beş para etmeyecek bir tablet. Çöp. Yeni nesil işlemci yalanına falan kanmayın. Kasım kasım kasılıyor, batarya performansı da kötü.

Bende aldım hocam. Youtube ve canlı tv izliyoruz akşamları 1-2 saat o yüzden bizim için sıkıntılı bir noktası yok şuan için. Hoparlör sesi çok düşük ama.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheHandOfGod

quote:

Orijinalden alıntı: ozgboy

A8i Quad 2 yi alma hatasını yaptım malesef. Ciğeri beş para etmeyecek bir tablet. Çöp. Yeni nesil işlemci yalanına falan kanmayın. Kasım kasım kasılıyor, batarya performansı da kötü.

Bende aldım hocam. Youtube ve canlı tv izliyoruz akşamları 1-2 saat o yüzden bizim için sıkıntılı bir noktası yok şuan için. Hoparlör sesi çok düşük ama.

ben de aldım bu tabletten. 5 yıllık ipad kullanıcısı olarak malzeme kalitesi falan çok düşük geldi ama amacım işe gidip gelirken film dizi izlemekti ki amacını karşılar. hoparlör sesi dediğiniz gibi baya kötü. bataryası da eh işte seviyesinde. ilk şarj ettiğimde 3 saat video izlettirdi belki fazlasını verirdi.

• forumda bu tablet için bir konu yok aslında konuyu ana konu haline getirebilirsiniz. ileride windows falan kurmak isteriz birileri gelir nasıl kurulacağını falan anlatır :)
  • Mediamarkt'dan ocak ayında çocuğa aldım. Samsung ekran küçük diye seçmiştim reederı. Almaz olaydım.

- Wifiye bağlantı sıkıntıları
    - Pil sıkıntıları
    - Şarj yuvası sıkıntıları
    - Takılma donma
    - Bazen açılmama
    - Ses hiç gelmeme sorunları

vs vs. 1 kere servise gitti anakart vs değiştirmişler. 2. sefer yine bir sürü sorun yine gitti. Yeni geldi bu sefer şarj yeri zor tutuyor ve ses yok dış hoparlörde sadece yazılım güncellemişler.
    Kolay kolay cihaz seçerken yanlış seçim yapmam. Reeder yediğim tek en iyi kazıklardan biri oldu. Tam bir kalitesizlik abidesi.
    Mediamarkt'a bunu alın başka alayım fiyat farkını ve kullanım farkını vereyim dedim yok diyorlar. 3 kere 1 yılda servise gidecekmiş. Ondan sonra tüketici hakem heyetine verin çıkarsa parasını alırsınız diyorlar.

Siz siz olun üç kuruş daha verip Samsung alın. Mümkünse rami 1 gb'dan fazla olsun. Hafızada 16 gb olursa iyi olur.
    Bu arada çocuk da adam gibi tableti kullanamadı bozuk deyip duruyor. Bir bilişim elemanı olarak çocuğa da mahçup oldum.

• quote:

Orijinalden alıntı: eteksen

Mediamarkt'dan ocak ayında çocuğa aldım. Samsung ekran küçük diye seçmiştim reederı. Almaz olaydım.

- Wifiye bağlantı sıkıntıları
    - Pil sıkıntıları
    - Şarj yuvası sıkıntıları
    - Takılma donma
    - Bazen açılmama
    - Ses hiç gelmeme sorunları

vs vs. 1 kere servise gitti anakart vs değiştirmişler. 2. sefer yine bir sürü sorun yine gitti. Yeni geldi bu sefer şarj yeri zor tutuyor ve ses yok dış hoparlörde sadece yazılım güncellemişler.
    Kolay kolay cihaz seçerken yanlış seçim yapmam. Reeder yediğim tek en iyi kazıklardan biri oldu. Tam bir kalitesizlik abidesi.
    Mediamarkt'a bunu alın başka alayım fiyat farkını ve kullanım farkını vereyim dedim yok diyorlar. 3 kere 1 yılda servise gidecekmiş. Ondan sonra tüketici hakem heyetine verin çıkarsa parasını alırsınız diyorlar.

Siz siz olun üç kuruş daha verip Samsung alın. Mümkünse rami 1 gb'dan fazla olsun. Hafızada 16 gb olursa iyi olur.
    Bu arada çocuk da adam gibi tableti kullanamadı bozuk deyip duruyor. Bir bilişim elemanı olarak çocuğa da mahçup oldum.

Sanırım konu yine fiyat/performans noktasına gelecek. Bu tableti 200-300 TL aralığında bir fiyata alabiliyorken Samsung'un 8" ve daha büyük tabletlerini en az iki katına alabilirsiniz. Burada devreye fiyat etkeni giriyor. Evet bataryası güçlü değil, hoparlörü zayıf ama 225 liraya sıfır olarak aldığım tabletin içinden de canavar çıkacağını beklemek çok mantıklı değil.

Benim amacım işe gidip gelirken serviste dizi izlemekti ve görevini yerine getiriyor.

Yarın bir gün bataryası ölü hale gelince yapacağım iş ise windows kurup TV'ye bağlamak olacaktır.

• bu tableti kullanan kimse yok sanırım.
  • ilkdostun kullanıcısına yanıt
    Hocam Casper S18'e yönelebilirsin. Nispeten yorumlar daha olumlu
  • Merhaba arkadaşlar, bunun için ekran koruyucu çinden sipariş etmek istiyorum ama uygun model bulamadım. Türkiyede ise 30TL ye satılıyor, çok pahalı geldi bana.

Aynı ekranı kullanan başka bir tabletinki mutlaka buna uyar.

Yurtdışındaki satış sitelerinden buna uyumlu ekran koruyucusu için link verebilecek var mı ?

Teşekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.