Şimdi Ara

Redstone 3, Windows 10 Mobile'ın son güncellemesi olabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
1.346
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Redstone 3, Windows 10 Mobile'ın son güncellemesi olabilir

Kısa bir süre önce yayınlanan yeni bir rapor, Redstone 3'ün Windows 10 Mobile için son güncelleme olabileceğini gösteriyor. Şu anda bir sürü spekülasyon var bu nedenle temkinli yaklaşmak lazım ancak İspanyol web sitesi OneWindows, Microsoft'un şu anda Redstone 3'ü Windows 10 Mobile için son önemli güncelleme yapmayı hedefleyen bazı değişiklikleri tartıştığını yazıyor.

Bu durum ilk bakışta Microsoft'un akıllı telefon platformunun sona ereceğini düşündürse de, mobil ekosistemin tamamen ortadan kaldırılması yerine strateji değişikliğine gidilebileceğini gösteren bazı ayrıntılar da var.

Her şeyden önce, Windows 10 Mobile'ın en az Ekim 2018 tarihine kadar destek alacağını biliyoruz. Microsoft'un kendi verilerine göre, yapı 14393 (Redstone 1) 9 Ekim 2018 tarihinde destek süresinin sonuna ulaşacakken, Windows 10 Mobile 10586 (Threshold 2 olarak da biliniyor) 9 Ocak 2018 tarihine kadar güncelleme alacak.

Creators Update güncellemesinin mobil cihazlara gelmesiyle birlikte Windows 10 Mobile en az 2019 yılının başına kadar güvenlik güncellemelerini almak zorunda ancak ayrıntılar işletim sistemi yayınlandıktan sonra duyurulacak. Redstone 3, açıkçası Windows 10 Mobile destek süresini uzatacak fakat bu konuda herhangi bir ayrıntı mevcut değil.

Ayrıca Bkz.Apple, 2018 model iPhone'ların OLED ekranlarını Çinli BOE'den tedarik edebilir
    Söz konusu rapor doğruysa, Redstone 3 özellikle kullanıcı arayüzünü, performansı, Continuum'u, Cortana'yı ve diğer yeni özellikleri iyileştirmeye odaklanacak gibi görünüyor ancak kimlerin bu özellikleri alacağı tam olarak belli değil. Microsoft Windows 10 Mobile'ı yalnızca Windows telefonların yarısı için yayınlamıştı ve Windows 10 kullanan herkesin Redstone 3'ü de alıp alamayacağını söylemek için henüz çok erken.

Sırada ne var?

Peki, Redstone 3 gerçekten Windows 10 Mobile'ın son büyük güncellemesiyse, bundan sonrası için ne olacak? Microsoft'un ARM yongaları üzerinde eksiksiz Windows 10 deneyimi sağlamak da dahil olmak üzere diğer fırsatları kovaladığını biliyoruz. Yazılım devi bunu hayata geçirerek ARM işlemcili mobil cihazlarda Windows 10'un masaüstü standardında çalıştırılmasını mümkün hale getirdi.

Şirketin yaklaşmakta olan Surface Phone telefonunun (eğer doğruysa), bu teknolojiden tam olarak faydalanabileceğine inanılıyor. Sonuç olarak, Surface Phone, Continuum'la harici bir ekrana bağlandığında Windows 10'un tüm gücünü açığa çıkarabilecek.

Öte yandan yakın zamanda ortaya çıkan Windows 10 Cloud, Microsoft'un mobil stratejisinde önemli bir rol oynayabilir ancak şu an için bu konuda tahmin yürütmek zor. Tüm bu gelişmeler Microsoft'un telefonları bir kenara bırakmak yerine şirketin mobil kanadını canlandırmaya yönelik bir strateji değişikliği peşinde olduğunu ortaya koyuyor.

• Belli ki yepyeni mobil ve tabletler gelecek RS3 ten sonra ...

• Kararlı adımlar atmadıkları sürece kimse dönmez Windows Mobile'a. Çıkan her haber varsayım üzerine olunca ve güncelleme, destek gibi konularda güven kaybedince toparlanması zor olur elbette.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Küçücük telefon ekranında exe çalıştırsak pek de hayal ettiğimiz gibi olmaz sanırım, en önemlisi verimli, kullanılabilir olacak mı, microsoft android ve ios'un uygulama çeşitliliğine yetişemediği için kolay yoldan farkı kapatmak ve hatta öne geçmek için böyle bir yönteme başvurmuş olmalı fakat bence pratikte işe yaramayacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SCWS -- 15 Şubat 2017; 22:4:13 >
  • 2019'daki son güncelleme en az bir 3 yıl daha götürür telefonu. x50 serisini. 2020'den sonra da mağaza güncellemeleriyle devam edilir. Appx formatı devam ettiği takdirde redstone 3 sonrası sistemden sistem uygulamaları kurulum dosyaları çıkarılır. Sıkıntı değil. Tıkandığı yerde yeni seri telefonlara geçeriz.

1) Number of CPUs: 8
    2) CPU Architecture (ID): ARM (5)
    3) CPU Name: Qualcomm Snapdragon 810 (MSM8994)
    4) CPU Frequency: 2.0 GHz
    5) CPU Firmware: MPSS.BO.2.5.c4.3-00024-M8994FAA
    6) CPU Firmware Revision: MPSS.BO.2.5.c4.3-00024-M8994FAAAANAZM-1 1 [May 02 2016
    MMO BUILD INFO START
    JENKINS BUILD = L1_Octagon_RG0#136
    PERFORCE_DEPOT = L1
    PERFORCE_STREAM = L1_Octagon_RG0
    P4_CHANGELIST = 649837
    PRODUCT = CITYMAN_LTE
    MMO BUILD INFO END 14:00:00]
    7) CPU Type (ID): UNKNOWN (0)
    8) CPU Level: 3331
    9) CPU Revision: 2 (0x2 / 0b10)
    10) CPU Mask: 255 (0xff / 0b11111111)
    11) CPU Alloc. Granularity: 64 KB
    12) CPU Feature # 1: COMPARE_EXCHANGE_DOUBLE
    13) CPU Feature # 2: NX_ENABLED
    14) CPU Feature # 3: ARM_VFP_32_REGISTERS_AVAILABLE
    15) CPU Feature # 4: ARM_NEON_INSTRUCTIONS_AVAILABLE
    16) CPU Feature # 5: FASTFAIL_AVAILABLE
    17) CPU Feature # 6: ARM_DIVIDE_INSTRUCTION_AVAILABLE
    18) CPU Feature # 7: ARM_64BIT_LOADSTORE_ATOMIC
    19) CPU Feature # 8: ARM_FMAC_INSTRUCTIONS_AVAILABLE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e-Militarist -- 15 Şubat 2017; 22:41:50 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Tüm bildiklerimizi unutalim mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Catology

Tüm bildiklerimizi unutalim mı?

"evet tüm bildiklerinizi unutun yoksa sizi bir daha kandıramayız"
  • quote:

Orijinalden alıntı: anadolu86

quote:

Orijinalden alıntı: e-Militarist

2019'daki son güncelleme en az bir 3 yıl daha götürür telefonu. x50 serisini. 2020'den sonra da mağaza güncellemeleriyle devam edilir. Appx formatı devam ettiği takdirde redstone 3 sonrası sistemden sistem uygulamaları kurulum dosyaları çıkarılır. Sıkıntı değil. Tıkandığı yerde yeni seri telefonlara geçeriz.

1) Number of CPUs: 8
    2) CPU Architecture (ID): ARM (5)
    3) CPU Name: Qualcomm Snapdragon 810 (MSM8994)
    4) CPU Frequency: 2.0 GHz
    5) CPU Firmware: MPSS.BO.2.5.c4.3-00024-M8994FAA
    6) CPU Firmware Revision: MPSS.BO.2.5.c4.3-00024-M8994FAAAANAZM-1 1 [May 02 2016
    MMO BUILD INFO START
    JENKINS BUILD = L1_Octagon_RG0#136
    PERFORCE_DEPOT = L1
    PERFORCE_STREAM = L1_Octagon_RG0
    P4_CHANGELIST = 649837
    PRODUCT = CITYMAN_LTE
    MMO BUILD INFO END 14:00:00]
    7) CPU Type (ID): UNKNOWN (0)
    8) CPU Level: 3331
    9) CPU Revision: 2 (0x2 / 0b10)
    10) CPU Mask: 255 (0xff / 0b11111111)
    11) CPU Alloc. Granularity: 64 KB
    12) CPU Feature # 1: COMPARE_EXCHANGE_DOUBLE
    13) CPU Feature # 2: NX_ENABLED
    14) CPU Feature # 3: ARM_VFP_32_REGISTERS_AVAILABLE
    15) CPU Feature # 4: ARM_NEON_INSTRUCTIONS_AVAILABLE
    16) CPU Feature # 5: FASTFAIL_AVAILABLE
    17) CPU Feature # 6: ARM_DIVIDE_INSTRUCTION_AVAILABLE
    18) CPU Feature # 7: ARM_64BIT_LOADSTORE_ATOMIC
    19) CPU Feature # 8: ARM_FMAC_INSTRUCTIONS_AVAILABLE

Hayaller Hayaller Hayaller

Bizimde hayallerimiz vardı, birdaha asla Android'e dönmeyecektik, Wp/W10 iOS'a yaklaşacaktı, 2016 Wm10 için iyi bir yıl olacaktı, surface phone ile yola devam edecektik falan. %90ımız yine eskiden kullandığımız platformlara döndük.

• Herkesin PC kullandığı yerde insanlar android ve ios tabanlı telefonlar kullanıyorsa sorun microsoftun bu işi becerememesinden kaynaklanıyor demektir. Bu adamlar bunca sene aynı şeyi PClerde yaptılarsa bayağı bir teknolojiyi yavaşlatmışlar demektir. mobildeki yetenekleri kadarsa masaüstündeki yetenekleri biz birşey görmemişiz demektir. bunca sene linux kullanıcılarının windowsu beğenmemelerini bir daha oturup ciddiye alıp dinlemek lazım. Bu adamlar işletim sistemi konusunda sanırım hayli yavaş ve ağırlar. yenilik konusunda da aynı şekilide.. yenilikleri hep başkaları yaptı microsoft kullandı.. en basit örneği usb arabirimi.. vs. tonla sayılabilir..

• Hücresel veri için ne beklemiştik ama. Gerçi arkada yine birşey bozmuşlardı.

• microsoft firsatti kacirmak uzere ..eskiden windows 10 ile tum masaustu uygulamalri telefonda calistiririz diye hayal ediyordum.. boylece ios ve android karsisindaki uygulama eksikligi sorunu kalkar diyordum.. ama gecen her gun bir suru uygulama sadece ios ve android icin cikiyor..firmalar masaustu icin yazmiyor bile o uygulamayi .. bu da demek oluyor ki eger bir kac sene icinde microsoft dedigim gibi bir surum cikarsa bile artik gec kalmis olacak.. sonucta sen desen ki bf1 yada doom yada counter bile calisir telefonun da bu sadece teoride kalacak ..kimse acip dur ben telefondan counter oynayayim demeyecek.. asil mobil uygulamalar belirleyici olacak.. onlarda ios ve androide var zaten..mocrosoft mobil konusunda belki de ilerde sirketin varligini bile tehlikeye atacak sekilde gecikiyor..

• Windows Mobile güzel başladı ancak kötü bitti. 2013'te ilk Lumia 520 ile başladım kullanmaya. Benim kullandığım zamananlar işletim sisteminde ekranı yatay konuma geçmesini engelleyecek yazılımsal bir kilit bile yoktu. Telefonu yatarken kullanmaktan imkansızdı ekran sürekli dönüp duruyordu.

Neyse Windows Phone 8.1 çıktı tüm eksiklikler giderildi bildirim çubuğu geldi. O ara mağaza biraz canlandı. Candy Crush vs geldi. Sonra eski tas eski hamam.

Bayağı sonra Windows Mobile 10 geliyor dendi tüm telefonlar güncellemeyi alacak dedi Microsoft. Ölmeye yüz tutan Windows Phone sektörü canlandı. iOS ve Android uygulamaları tek tıkla port edilecek ve böylece mağaza sorunu çözülecek dendi. Ancak Mobile 10 gelince görüldü ki eskinin aynısı ortada bi şey yok. iOS ve Android portlama gelecek demiştim ya ? Geldi o.

Microsoft her ne kadar yapmasada bir kaç geliştirici kendi çabalarıyla bir program yapmıştı. Android APK program dosyasını programa yüklüyordunuz program Windows Mobile telefonunuza yüklüyordu. O uygulamalar bayağıda güzel çalışıyordu.

Sonrasında Microsoft boş durur mu ? Android uygulamalar işletim sisteminin düzgün çalışmasını engelliyor dedi ve port uygulama olayını 2-3 ay sonra kaldırdı. Şuan bu port olayı devam etseydi ucuza Windows telefon alınıp iş görülürdü.

• quote:

Orijinalden alıntı: SkyTech74

Hücresel veri için ne beklemiştik ama. Gerçi arkada yine birşey bozmuşlardı.

Denim için çok beklemiştik.

Vodafone ile iletişime dahi geçmiştik.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Night Rain

quote:

Orijinalden alıntı: SkyTech74

Hücresel veri için ne beklemiştik ama. Gerçi arkada yine birşey bozmuşlardı.

Denim için çok beklemiştik.

Vodafone ile iletişime dahi geçmiştik.

İlhan İrem vardı Atilla Atasoy vardı Rıza Silahlıpoda vardı. Bir başka gece. Perihan abla. Kuruntu ailesi. Köle isaura. Kartallar yüksekten uçar. Yakari.

Hatta denim geldiğinde exe çalışacak demişlerdi. Nokia dönemleri. Sonra instagrama 2 yıl sonra güncelleme gelmişti de 520'lere kurulmuştu ama sadece mağazadan silinmesin diye formaliteden bir güncelleme olduğu çok geçmeden ortaya çıkmıştı. Patlayan çatlayan karolar gelecekti windows 10 ile ama gelemeden ekranlar zaman aşımından çatladı da telefonların, servis 525 gönderdi 520 kullananlara. Halbuki 1520 göndermeliydiler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Finlandiya romu kurduğum zamanları hatırlıyorum sırf Windows 10 insider için. O zaman Windows ailesi genişti. Kimler kaldı ki geriye..

• komple değiştirsinler , hatta macOS gibi unix tabanlı yapsınlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yandex

Windows Mobile güzel başladı ancak kötü bitti. 2013'te ilk Lumia 520 ile başladım kullanmaya. Benim kullandığım zamananlar işletim sisteminde ekranı yatay konuma geçmesini engelleyecek yazılımsal bir kilit bile yoktu. Telefonu yatarken kullanmaktan imkansızdı ekran sürekli dönüp duruyordu.

Neyse Windows Phone 8.1 çıktı tüm eksiklikler giderildi bildirim çubuğu geldi. O ara mağaza biraz canlandı. Candy Crush vs geldi. Sonra eski tas eski hamam.

Bayağı sonra Windows Mobile 10 geliyor dendi tüm telefonlar güncellemeyi alacak dedi Microsoft. Ölmeye yüz tutan Windows Phone sektörü canlandı. iOS ve Android uygulamaları tek tıkla port edilecek ve böylece mağaza sorunu çözülecek dendi. Ancak Mobile 10 gelince görüldü ki eskinin aynısı ortada bi şey yok. iOS ve Android portlama gelecek demiştim ya ? Geldi o.

Microsoft her ne kadar yapmasada bir kaç geliştirici kendi çabalarıyla bir program yapmıştı. Android APK program dosyasını programa yüklüyordunuz program Windows Mobile telefonunuza yüklüyordu. O uygulamalar bayağıda güzel çalışıyordu.

Sonrasında Microsoft boş durur mu ? Android uygulamalar işletim sisteminin düzgün çalışmasını engelliyor dedi ve port uygulama olayını 2-3 ay sonra kaldırdı. Şuan bu port olayı devam etseydi ucuza Windows telefon alınıp iş görülürdü.

Yon kilidi vardı ancak ayarlardaydi

• Can çekişe çekişe son bulan bir hareket Windows mobile, koca Windows un mobilde belini doğrulatamamış olması ise başlı başına bir tez konusu. Acaba rakipler mi güçlüydü yoksa kendi mi yanlış yol izledi

• quote:

Orijinalden alıntı: Yandex

Windows Mobile güzel başladı ancak kötü bitti. 2013'te ilk Lumia 520 ile başladım kullanmaya. Benim kullandığım zamananlar işletim sisteminde ekranı yatay konuma geçmesini engelleyecek yazılımsal bir kilit bile yoktu. Telefonu yatarken kullanmaktan imkansızdı ekran sürekli dönüp duruyordu.

2013'te ben de Lumia 520 ile ilk defa Windows Mobile ile tanıştım. Ancak senin dediğin gibi değildi, ayarlarda yön kilidi mevcuttu. Saçma bir şekilde sadece kötüleme amaçlı neticenden bir şeyler uydurmak hiç de mantıklı bir şey değil. Evet saçma yönleri kesinlikle vardı, tecrübesizlik seziliyordu, ses kontrolünde zil ve uygulamalar diye bir ayrım yoktu mesela. Kesinlikle sinir bozucu bir şeydi.

4 yıl önceki Windows Phone ile şuanki Windows Phone arasında dağlar kadar fark var. Ama Windows Phone bir telefon aldığınızda siz beklediniz ki yıllarca güncelleme alsın. Eminim içinizde vardır ''Ulan hepsine neden vermediler güncellemeleri.'' diyen.
    Cep telefonu olayı sadece bizim ülkemizde bir yatırım aracı olarak görünüyor. Daha almadan satmayı düşünüyoruz, acaba piyasası var mıdır yok mudur diye araştırıyoruz ya da hiç araştırmadan direkt bilinen modellerde markalarda ısrarcı oluyoruz onları alıyoruz.

4. Lumia telefonumu kullanıyorum yakın bir zamanda 950 XL'a geçeceğim hiç de pişman olmadım 4 yıldır.

Şuan hangi telefonu kullandığını bilmiyorum ama benim 640 XL'da yaptıklarımdan çok da farklı bir şey yaptığını düşünmüyorum.
    İki gün sonra 640 XL destek kesildi yazısı görsem şaşırmam. Bu telefonu yıllarca kullanmak için almadım ben.

Ama yıllar geçiyor hala bir uygulama peşindesiniz, toplam 20 uygulama kullanmıyorken kendi telefonunuzda, burada ahkam keserek hala o yok bu yok şu yok.

Yoksa yok, Snapchat diye yırtınırken İnstagram bir koydu hikayeleri Snapchat kullanımı inanılmaz bir düşüşe geçti.
    Hala ortak güncellemeler alan uygulamalarımız var, şuan kullandığım 640 XL'da ufak bir senkronizasyon problemi dışında ne bir uygulama eksiğim var ne bir sıkıntı.

• Son kullanıcının isteklerini küçümseyen Microsoftun, mobile piyasasına ikinci kazığı hızla yaklaşmak üzere.

İçimizdeki polyannalar bir umut "market bize yetiyor" diyor.

Hayret ve şaşkınlıkla takip ediyoruz.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.