Şimdi Ara

Red Dead Redemption 2 [PC ANA KONU] (624. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17.124
Cevap
153
Favori
791.562
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 622623624625626
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Arthur_Morgan

Q tusuna basarak isaretliyorsunuz hocam baktim simdi klavye icin. ama eger dead eye seviyeniz belli seviyeye gelmediyse henuz manual isaretleyemessiniz, direk hedefi kendisi isaretler.
    Ben de hiç kendisi işaretlemedi oyun boyunca. Ben açar açmaz ateş açmaya kalkıyorum acaba ondan mı işaretlememiş olabilir mi?
  • Noctivagant kullanıcısına yanıt
    Dead eye ozelliginin ilk seviyelerinde hedefe cevirince nisangahi kendisi otomatik isaretliyor oyunun baslarinda yani, sonraki seviyelerde kendiniz isaretleyebiliyorsunuz. belki dikkat etmemissinizdir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arthur_Morgan

Dead eye ozelliginin ilk seviyelerinde hedefe cevirince nisangahi kendisi otomatik isaretliyor oyunun baslarinda yani, sonraki seviyelerde kendiniz isaretleyebiliyorsunuz. belki dikkat etmemissinizdir.
    Anladım.

Bu arada bir şey oldu dün.

Bir yıkık dökük bir yerin önünde kamp kurdum. (Korsan bıçağı olan yerde) Kampı kurduktan sonra iki kişi gelip bana silah çektiler. Biraz konuştular ve sonra gittiler.
  • Noctivagant kullanıcısına yanıt
    hocam oyunda 6 taneydi sanirim cete var onlarin bolgelerinde kamp kurduysaniz geliyorlar. eger oldururseniz arthur da "istedigim yerde kamp yaparim" diyor :D cetelerin kamplarini temizlerseniz musallat olmuyorlar. her cetenin birkac hideout lari var onlari temizleyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arthur_Morgan -- 4 Haziran 2020; 13:30:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

Oyun grafik ayarları mı paylaşmam istenmiş o sebeple paylaşıyorum. 4 GB GTX 1050 ait ayarlardır.

Direkt 12'nin içerisinde yer aldığı kısım kapalıdır. O kısmı açıp baktım ve görsel anlamda bir değişiklik göremedim ve o sebeple geri kapadım. Bu arada bu görünen ayarları ben yapmadım pc kendisi böyle sundu bana.

ayarların kartına göre biraz yüksek o yüzden düşük fps alıyorsun bence, vsync açık, lightning high, shadow, far shadow high, water high bunlar fps değerlerini etkileyecek ayarlar. uygun oynamalarla çok daha iyi fpsler alırsın gibi geliyor, görüntüde kayıp yaşamadan. 25 fps biraz düşük bir kare hızı ama hissetmiyorsan devam.

ya da sadece denemek için, lightning low
    shadow medium ve far shadow low waterda en azından medium yapıp deneyebilir misin. altta ki advanced kısmı asıl düşük sistemli kullanıcılar için önemli, ince ayarlarla fps yükseltip kaliteli görüntü alabiliyorsun. graphic apiyi mutlaka değiştirip dene mesela vulkanı seçebilirsin direct x ile açılıyorsa deafult olarak.

ya da forumda çok konuşulan xbox ayarlarını bi gözden geçirebilirsin.

• Kendim yaptım nasıl olmuş. RDR2 Duvar kağıdı

Red Dead Redemption 2 [PC ANA KONU]
  • quote:

Kendim yaptım nasıl olmuş. RDR2 Duvar kağıdı

Arka plan kırmızı yerine normal rengi olsa ve yazı kırmızı olsa daha güzel olur bence.
  • Rockstar BLM ye destek için gtaV ve rdr2 sunucularını 2 saatlik kapatmış neyin kafası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Starborn -- 4 Haziran 2020; 20:56:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Starborn

Rockstar BLM ye destek için gtaV ve rdr2 sunucularını 2 saatlik kapatmış neyin kafası
    Irkçılığa karşı bir tepki gösterilmesi güzel ama cidden sunucuları kapatmanın ne faydası var bende çözemedim
  • Çeteden birini Valentine'dan kurtarırken tam kaçarken oyun donuyor sürekli detayını spoilerın içinde verdim yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim.

John Marstonla koyunları çalıp teslim ettikten sonra Valentine'da Strauss'u kurtardığımız bölümde tam atlara yetiştikten sonra oyun donuyor sürekli hiçbir yerde sorun yok oraya gelince birden tıkanıp kalıyor aynı sorunu yaşayan oldu mu?

Edit: Attıktan sonra safe mode'da açtım işe yaradı aynı sorunu yaşayan olursa deneyebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sedat_60 -- 5 Haziran 2020; 2:30:31 >
  • Sedat_60 kullanıcısına yanıt
    Ekran kartı oc varsa ayarlarla oynayın.

• Chosen kullanıcısına yanıt
    Halklısınız fakat oyun kendi nedense böyle ayarladı ben ona şaşırdım aslında çünkü normalde başka oyunlar bunlardan daha yüksek ayarları kaldıracakları halde daga düşük ayarlarda kendilerini ayarlıyorlar.

Mesela bende Wolfenstein II The New Colossus var. O oyunu ultra ayarlarda ortalama 120 fps değerleriyle oynadım ama oyun kendisini orta ayarlara göre ayarlamıştı onu ben kedim ultra yapmıtım ve 120 fps almıştım.

Rdr2 görsellerde görünen ayarları yapınca şaşırdım ve bir ayar dışında hiçbirine dokunmadan o şekilde oynadım.
    Değiştirdiğim tek ayar light ile ilgili ayar ama baktım onun high veya daha düşük olmasının fps bir etkisi olmadı.

• Saint Denis'de dükkandan çıktım malum orası biraz sıkış tıkış ve kalabalık. Ata atlayacakken birinin boğazına yapıştım yanlışlıkla. Yaptığım tek şey A'ya basmaktı. Yanlışlıkla B basmış da olabilirim hatırlamıyorum ama boğaza yapıştı direkt bıraktım sıkıntı çıkmasın diye. Ne boğdum ne de başka bir şey yaptım. Sonra lawmanler belirdi etrafımda bana ateş açıyorlar. Ata da hasar gelmiş olacak ki direkt staminası bitti (normalde core'lar azıcık düşse bile besleyip fullerim yani fullde geziyorum hep) attan düştüm. Düşünce de beni direkt öldürdüler tabii. Normalde adam öldürmekte falan hiç sıkıntı çekmem, kolay kolay ölmem ama etrafımda bir sürü lawman belirdi direkt öldüm. Uyanır uyanmaz gittim baktım at gitmiş. Yok at. Ölmüş gitmiş. Ortada saddle'ım kalmış sadece. Resmen kafayı yedim. Oyunda 40 saatim var ve en başından beri bu atı kullanıyorum (special edition ile geliyor sanırım beleşe) yani o kadar saçma olay ki mermi almak için gittim, tamamen yanlışlıkla birinin boğazını sıktım diye olana bak. Öldürmedim bile adamı.

Öncesinde de çok sinir bozucu bir görev yapmıştım hepten kafayı yedim böyle olunca. Mahmut'u (dişi ama olsun adı bu) Arthur'dan daha çok seviyordum ama gitti valla. 1000 dolares gömüp siyah bir arap atı aldım, adını da yine mecbur Mahmut koydum yapacak bir şey yok. II. Mahmut yapacaktım da rahmetlinin adını ata koymayalım şimdi şaka maka güzel olabilir II. Mahmut, at arap sonuçta yabancılık çekmez

• arkadaşlar oyunu bugün Ultimate Edition olarak satın aldım bir sorum var ,

Türkçe Yama beklediğim için Story Modunu oynamıyorum henüz ,

Story Mod hiç oynamadan , Direk Online girersem bir eksiklik veya sorun yaşarmıyım ?

Alışma süreci veya Story de kazandığımız bazı gücler Online da işe yarıyor mu ?

Yoksa iki farklı dünya mı ?

:) bilgi please
  • 17 saat oynamışım oyunu ve 3. chaptera ancak gelebildim şaka gibi çok da yavaş ilerlemedim sanıyordum ama hikaye ancak açılıyor sanırım.

Kar kış tepe derken 3. chapterın başında kampı taşıdığımız yer çok iyiymiş göl dibimde şu balığı da tutayım bu yemi de kullanayım diye diye göreve başlayamadım manzarası nefis :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Peace Sells..

Saint Denis'de dükkandan çıktım malum orası biraz sıkış tıkış ve kalabalık. Ata atlayacakken birinin boğazına yapıştım yanlışlıkla. Yaptığım tek şey A'ya basmaktı. Yanlışlıkla B basmış da olabilirim hatırlamıyorum ama boğaza yapıştı direkt bıraktım sıkıntı çıkmasın diye. Ne boğdum ne de başka bir şey yaptım. Sonra lawmanler belirdi etrafımda bana ateş açıyorlar. Ata da hasar gelmiş olacak ki direkt staminası bitti (normalde core'lar azıcık düşse bile besleyip fullerim yani fullde geziyorum hep) attan düştüm. Düşünce de beni direkt öldürdüler tabii. Normalde adam öldürmekte falan hiç sıkıntı çekmem, kolay kolay ölmem ama etrafımda bir sürü lawman belirdi direkt öldüm. Uyanır uyanmaz gittim baktım at gitmiş. Yok at. Ölmüş gitmiş. Ortada saddle'ım kalmış sadece. Resmen kafayı yedim. Oyunda 40 saatim var ve en başından beri bu atı kullanıyorum (special edition ile geliyor sanırım beleşe) yani o kadar saçma olay ki mermi almak için gittim, tamamen yanlışlıkla birinin boğazını sıktım diye olana bak. Öldürmedim bile adamı.

Öncesinde de çok sinir bozucu bir görev yapmıştım hepten kafayı yedim böyle olunca. Mahmut'u (dişi ama olsun adı bu) Arthur'dan daha çok seviyordum ama gitti valla. 1000 dolares gömüp siyah bir arap atı aldım, adını da yine mecbur Mahmut koydum yapacak bir şey yok. II. Mahmut yapacaktım da rahmetlinin adını ata koymayalım şimdi şaka maka güzel olabilir II. Mahmut, at arap sonuçta yabancılık çekmez
    Benim de gecen gün ne geldi başıma. Bir göreve gidiyordum. Yanlışlıkla başkası ile çarpışıp attan düştüm tam toparlanacağım Kaplan saldırdı öldüm. Hemen yakında bir yerde canlandım. Baktım at yok ama yerde atın üstünde duran ve bizim oturduğumuz zımbırtı vardır ya o duruyor. Atı da yedi galiba bu kaplan dedim çünkü yakında atımda gözükmüyordu. Başka at bulup gittim görev yerine. Neyse bitti yan görev ana göreve gittim oda bitti. Biraz da dolandım sonra kamba döndüm oda ne atım kampta duruyor. Ya bir hata oldu yada yerden alıp başka ata taktığım şey çarpıştığımız diğer adamın atına aitti. Ama benim atın üstünde durana çok benziyordu. Anlayamadım gitti ne odu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kaçan Aşık

arkadaşlar oyunu bugün Ultimate Edition olarak satın aldım bir sorum var ,

Türkçe Yama beklediğim için Story Modunu oynamıyorum henüz ,

Story Mod hiç oynamadan , Direk Online girersem bir eksiklik veya sorun yaşarmıyım ?

Alışma süreci veya Story de kazandığımız bazı gücler Online da işe yarıyor mu ?

Yoksa iki farklı dünya mı ?

:) bilgi please
    Ben online oynamadım ama online da sıfırdan yeni karakter açıyorsun gördüğüm videolarda. Zaten hikayede ki karakteri online taşımak biraz saçma olurdu çünkü hikaye modun da kendi karakter oluşturmuyoruz oyun kendisi karakter veriyor. Online taşınsa herkes aynı karakteri yönetmek zorunda kalırdı oda biraz garip olurdu.

Bu arada online modunda ayrı bir hikayesi ve görevleri varmış.

Bir de 1 oyunun geçtiği haritanın da bir kısmı var oyunda ama story modunda orada görev yok. Online modda ise orada 1-2 görev yaptırtıyor videolarda gördüğüm kadarıyla.

O harita konduğuna göre ileride DLC çıkabilir orada geçen diyenler var. Bir de o harita olduğuna göre 1 oyunun yenilenmiş hali PC de çıkabilir deniyor.

Bu arada youtube da RDR2 editlenmiş haline ait bir kaç video var ve oynamayanlar sakın izlemesinler çünkü ben gördüm 1 oyunla ilgili baya sağlam spoir yedim. 1 oyunun can alıcı kısımlarını RDR2 canlandırıp oynamışlar. Rockstar'ın kendi mod programı var onla yapmışlar.

• quote:

Halklısınız fakat oyun kendi nedense böyle ayarladı ben ona şaşırdım aslında çünkü normalde başka oyunlar bunlardan daha yüksek ayarları kaldıracakları halde daga düşük ayarlarda kendilerini ayarlıyorlar.

Mesela bende Wolfenstein II The New Colossus var. O oyunu ultra ayarlarda ortalama 120 fps değerleriyle oynadım ama oyun kendisini orta ayarlara göre ayarlamıştı onu ben kedim ultra yapmıtım ve 120 fps almıştım.

Rdr2 görsellerde görünen ayarları yapınca şaşırdım ve bir ayar dışında hiçbirine dokunmadan o şekilde oynadım.
    Değiştirdiğim tek ayar light ile ilgili ayar ama baktım onun high veya daha düşük olmasının fps bir etkisi olmadı.
    Çünkü geceleri etkiliyor lighting ayarı

St. Denis e gece gidin orda deneyin bir de

Ayrıca hardware unboxed’ın rdr 2 ayar videosu var tüm ayarlara tek tek baktıkları ordan da ayar çekebilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .SlimShady -- 5 Haziran 2020; 11:24:36 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Oyunda gizemli 50 eşyanın bulanacağı yerleri göstermişler

• 
Sayfa: önceki 622623624625626
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.