Şimdi Ara

Recovery Mod Yukleme Xperia Serisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
38.286
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1.Telefonunuz icin olan install-cwm?.cmd dosyasindan birini calistirin

install-cwm1.cmd icin Xperia Arc / Neo / Neo V
    install-cwm2.cmd icin Xperia Mini / MiniPro / Active / Live With Walkman

2.USB Hata Ayıklamasını çalıştırın.

3.Usb data kablosuyla telefonunuzu bilgisayara bağlayın.(telefon acik olacak)

4.Ekrandaki yönergeleri izleyin.

Gerekenler:

Root gerektirir..
    Boot kilidini acmaya gerek yoktur

Indir:

CWM install Download UPDATED*
    http://www.mediafire.com/?73xv18tht0e8zt4

ADB Driver Download UPDATED
    http://www.mediafire.com/?6u1zl54w3jnvvax

Recovery Mode Kullanimi
    - Telefonunuzu kapatın.
    - SImdi acin telefonu sony ericson yazisini gorunce ses kisma tusuna durmadan basip birakinca menuye giris yapiyor..

- Geri tuşu, geri döner. Big Grin
    - Ana sayfa / home tuşu , seçeneklerde dolaşmanızı sağlar.
    - Menü tuşu, scroll u aşağı doğru hareket ettirsiniz.
    - Ses açma/kapama tuşu ile , scroll u yukarı aşağı hareket ettirirsiniz.

Telefon bu modda iken;
    - telefonun sdcard bölümünün ana dizininden update.zip isimli modifikasyon dosyası yüklenebilir (install sdcard:update.zip)
    - kullanıcı verileri silinip fabrika ayarlarına dönülebilir (wipe data/factory reset)
    - kurulumlarda geçici olarak depolanan sistem verileri temizlenebilir (wipe cache partition)
    - telefonun o anki herseyin yedegini alabilir ve ayni sekilde geri yukleyebilir

Sorumluluk Size Aittir ve eğer romunuz kerneliniz stock değilse denemeyiniz, mesuliyet kabul edilmez.

• rezerve bir kac bir sey eklenecektir (yoneticler silmesin kendi kafasina gore..)
  • Kaan eline saglık paylaşım için . Keşke daha önceleri paylaşım olsaydı demek geliyor içimden xda'da işkenceler cekmiştim bunu yapana kadar.
    Corbada tuzum bulunsun.

Yükleme yaptıktan sonra dogrulama için superuser'ın işlem kaydına bakın.
    1ci yüklememde superuser benden izin istemeden reddetmişti resimdede gösteriyor.
    2ci yüklememde başarılı olmuştu ama anlamamıştım. Resimdede gösterdim zaten. İşlemi tamamlayan arkadaşlar superuser işlem kaydı resimdeki 2ci secenek gibi olsun izin verilme ve oluşturulma :)

Kolay gelsin tekrardan paylaşım için sagol

Recovery Mod Yukleme Xperia Serisi

• quote:

Orijinalden alıntı: kaan_9292

1.Telefonunuz icin olan install-cwm?.cmd dosyasindan birini calistirin

install-cwm1.cmd icin Xperia Arc / Neo / Neo V
    install-cwm2.cmd icin Xperia Mini / MiniPro / Active / Live With Walkman

2.USB Hata Ayıklamasını çalıştırın.

3.Usb data kablosuyla telefonunuzu bilgisayara bağlayın.(telefon acik olacak)

4.Ekrandaki yönergeleri izleyin.

Gerekenler:

Root gerektirir..
    Boot kilidini acmaya gerek yoktur

Indir:

CWM install Download UPDATED*
    http://www.mediafire.com/?73xv18tht0e8zt4

ADB Driver Download UPDATED
    http://www.mediafire.com/?6u1zl54w3jnvvax

Recovery Mode Kullanimi
    - Telefonunuzu kapatın.
    - SImdi acin telefonu sony ericson yazisini gorunce ses kisma tusuna durmadan basip birakinca menuye giris yapiyor..

- Geri tuşu, geri döner. Big Grin
    - Ana sayfa / home tuşu , seçeneklerde dolaşmanızı sağlar.
    - Menü tuşu, scroll u aşağı doğru hareket ettirsiniz.
    - Ses açma/kapama tuşu ile , scroll u yukarı aşağı hareket ettirirsiniz.

Telefon bu modda iken;
    - telefonun sdcard bölümünün ana dizininden update.zip isimli modifikasyon dosyası yüklenebilir (install sdcard:update.zip)
    - kullanıcı verileri silinip fabrika ayarlarına dönülebilir (wipe data/factory reset)
    - kurulumlarda geçici olarak depolanan sistem verileri temizlenebilir (wipe cache partition)
    - telefonun o anki herseyin yedegini alabilir ve ayni sekilde geri yukleyebilir

Sorumluluk Size Aittir ve eğer romunuz kerneliniz stock değilse denemeyiniz, mesuliyet kabul edilmez.

X10i için uygun mudur bu program bende root yaptım ancak Xrecorvery yüklemeyi hala bulamadım Flasher la uğraşmak istemiyorum.

• Arkadaşlar, çok basitçe marketten buraya tıklayarak programı indirin

Program otomatik olarak cwm recovery yi yükleyecek. ics versiyonu ile de çalışıyor.

Root için One Click Root Exploit programını kullanabilirsiniz. "runme" tıkladıktan sonra açılan pencereden süreci takip edebilirsiniz. 2 kez yeniden başlatır ve cihazı root eder.
  • active suan kurdum calisiyor..
  • Arkadaşlar ben telefonu açıyorum fakat xperia yazısından sonrası gelmıyor ne yapmalıyım ?? nasıl recovery modda baslatırım telefonumu dırek olarak ?
  • Cihaz Nedir Yapılan işlem Nedir Detay yazarsanız Daha çabuk sonuç alırsınız

+ En basit şekilde cihazı Açmak istiyorsan Cihazı Sony PC Companion Programı ile Yazılım Onarımı Yaptır Cihaz Açılacaktır....
  • Arkadaşlar bi arkadaşımın Arc S'i var lt18i SONY ve Xperia yazısından sonra başa dönüyor açılmıyor. Bilgisayara lt18i bulundu diyor fakat telefon yeniden başlayınca işlem tekrarlanıyor. Bunun ilacı nedir root vs yapılmamış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yunuss.10

Arkadaşlar bi arkadaşımın Arc S'i var lt18i SONY ve Xperia yazısından sonra başa dönüyor açılmıyor. Bilgisayara lt18i bulundu diyor fakat telefon yeniden başlayınca işlem tekrarlanıyor. Bunun ilacı nedir root vs yapılmamış.

flashtool ile yazılım at hocam kendine gelir o zaman
  • merhaba ben xperia s ime flashtool yaptım herşey doğru gözüküyordu. %1 oldu ve sonra hata verdi bende usb den çıkardım ama şimdi telefonum açılmıyor.sony yazısı çıkıp tekrar başa dönüyor yani işlemi sürekli tekrarlıyor.bende pc companion la onar yaptım ama bü sefer de cihazınıza uygun yazılım bulunamamaktır yazıyor lüften acil yardım.......
  • acaba biri varmı nu konuyla ilgilencek sorum olacaktı
  • sor bakalım
  • her şey tamam sadece recovery mod ta başlatamadım,sony xperia pro mk16i modeli.
    yapılan işlemler:root tamam. ssd kartta zip yüklendi.
    konuyu hortlatmıs gibi olduk ama takıntı yaptım.
    yardımcı olursanız minnettar kalırım.
  • Sony z1 cihazımı recover moda alamadım bir türlü acil cevap lütfen

• ARKADAŞLAR SONY XPERİA Z1 TELEFONUMU RECOVERY MODA ALAMIYORUM YARDIMCI OLUR MUSUNUZ ?
  • Z2 recovery yükledim ama girmiyor pembe LED yanıp dönüp telefon normal aciliyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.