DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
Realtek HD audio sürücüsünde sorun yaşayanlar buraya bi göz atın
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı
62
Cevap
6
Favori
242.362
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> Realtek HD audio sürücüsünde sorun yaşayanlar buraya bi göz atın
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      241 Mesaj
      29 Temmuz 2008 11:42:28 Konu Sahibi
      Merhaba arkadaşlar bilgisayarıma daha yeni format attım ve ses sürücüsünü yüklerken bildiğiniz hatayı verdi. forumdaki fikirleri denedim ama işe yaramadı. şans eseri birinden öğrendim bende işe yaradı umarım sizde de yarar. faklı yerlerde aynı sorundan muzdarip arkadaşlara da rastlayınca yazmak istedim. inş işinizi görür.

öncelikle problem microsoftun uaa driverindan kaynaklanıyor zannedersem. yapılacak işlemlerse şöyle;

Öncelikle; Sistem Özellikleri => Donanım => Aygıt Yöneticisi ' ne girin.

Sistem Aygıtlarına tıklayıp listeleyin, "Microsoft UAA Bus Driver for High Definition Audio"'ya sağ tıklayıp önce "devre dışı bırak" sonra da "kaldır" deyin.

bundan sonra Realtek HD Audio Driver ı kurabilirsiniz. Kolay gelsin

• Yüzbaşı
      325 Mesaj
      29 Temmuz 2008 12:32:03
      eyvallah sağolasın .
      bende böyle bi sorun yaşamıştım ama nasıl halletim unuttum

• Binbaşı
      1900 Mesaj
      29 Temmuz 2008 12:37:15
      Ama bu hatayı da neden verdiğini bilmek gerekir. Eğer kurulum öncesi bir program veya sürücü kurup bilgisayarı yeniden başlatmayıp, realtek i kurunca hata alırsın. Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.

1st Galactic Empire
      Imperial IT Officer
    • Teğmen
      241 Mesaj
      29 Temmuz 2008 18:34:24 Konu Sahibi
      Rica ederim. hatayı neden verdiğini gerçekten bende merak ediyorum. sürücüleri kurarken sinir olmama rağmen her seferinde reset atıyorum. Gene de her seferinde ses sürücüsü bunu yapıyor. Mantıklı açıklamasını bilen varsa öğrenmek isterim

• Çavuş
      51 Mesaj
      01 Ağustos 2008 13:57:25
      arkadaşlar bendede sorun veriyor ancak sistem aygıtlarının içinde "Microsoft UAA Bus Driver for High Definition Audio" diye bir kısım yok

• Çavuş
      51 Mesaj
      01 Ağustos 2008 14:17:39
      arkadaşlar 4 gündür uğraşıyorum ancak ben hiç bir şey yapmadan sorunum kendi kendine çözüldü. probleme çözüm ararken bir anda sağ altta yeni donanım bulundu uyarısı verdi. restart atıım ses kartı çalışmaya başladı. nasıl oldu anlamadım.

• Binbaşı
      1276 Mesaj
      01 Ağustos 2008 18:52:32
      Teşekkürler... Keşke eski pc olduğunda görseydim bunu çok uğraşmıştım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semihalyuz -- 1 Ağustos 2008; 18:51:34 >

Tama Superstar Custom

Pearl P-3002D Eliminator Demondrive(r)
    • Er
      1 Mesaj
      16 Ağustos 2008 03:09:45
      arkadaşlar selam yeni pc aldım asus anakart üzerinde realtek alc883 on board ses kartı var pc ye format attıktan sonra ana kart cd sinden tanıttım haporlör jack girişinide taktım realtekhd audıo yöneticisinde hprlr sesi dışında başka bir ses çıkmıyor mp hata veriyor sistem sesleride yok lütfen acil yardım ederseniz sevinirim

• Çavuş
      52 Mesaj
      10 Eylül 2008 00:44:52
      i$e yaradı.. eywallah

sir winston soft
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      16 Eylül 2008 15:21:03
      bende öyle bir seçenek yok...

• Binbaşı
      1606 Mesaj
      16 Eylül 2008 16:34:46
      Sevgili Arkadaşlar ;

Problem windows xp'nin yamasından kaynaklanıyor

Bir dahaki formatlarınızda kb888111 yamasını kurar iseniz

Microsoft UAA Bus Driver for High Definition Audio bu aygıtıda devre dışı bırakmamış olursunuz

4 gün sonra kendiliğinden düzeldi diyen arkadaş oto uptade etmiş o şekilde gelmiş :)

kolay gelsin

Gerçek inanılmak istenilendir.
    • Çavuş
      78 Mesaj
      18 Eylül 2008 08:11:04
      quote:

Orjinalden alıntı: umiitt

Merhaba arkadaşlar bilgisayarıma daha yeni format attım ve ses sürücüsünü yüklerken bildiğiniz hatayı verdi. forumdaki fikirleri denedim ama işe yaramadı. şans eseri birinden öğrendim bende işe yaradı umarım sizde de yarar. faklı yerlerde aynı sorundan muzdarip arkadaşlara da rastlayınca yazmak istedim. inş işinizi görür.

öncelikle problem microsoftun uaa driverindan kaynaklanıyor zannedersem. yapılacak işlemlerse şöyle;

Öncelikle; Sistem Özellikleri => Donanım => Aygıt Yöneticisi ' ne girin.

Sistem Aygıtlarına tıklayıp listeleyin, "Microsoft UAA Bus Driver for High Definition Audio"'ya sağ tıklayıp önce "devre dışı bırak" sonra da "kaldır" deyin.

bundan sonra Realtek HD Audio Driver ı kurabilirsiniz. Kolay gelsin

kaç saat ugraştıktan sonra nette aramak aklıma geldi...

rap falanda yok ki veriyim ayarı yaa.. Allah razı olsun..

• Teğmen
      185 Mesaj
      18 Eylül 2008 08:57:59
      Arkadaşım Butün Donanımlar Artık O Senin Kaldırmak İstedigini Destekliyor + Yazılımı Öyle Senin Dedigin Bu Yazılım kullanmayın demen sacma

ama bilgin için teşekkür ederim

Davut GENÇ
    • Er
      13 Mesaj
      07 Ekim 2008 00:09:59
      Arkadaşlar ben yeni konu açmayı bilmiyorum o yüzden buraya yazıyorum kusuruma bakmayın...
      Arkadaşlar bilgisayarıma windows XP kurulu. Bir yerden duymuştum, bir dosya varmış onu windows XP' ye kurunca mesela black edition yaması onu kurunca black edition gibi oluyormuş. Yani bildiğime göre black edition yamasıymış. black edition format CD' si değil. Arkadaşlar bilen varsa eğer (BLACK EDITION YAMASI) r-a-p-i-d-s-h-a-r-e linkini verebilir mi lütfen Şimdiden TEŞEKKÜRLER HERKESE...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karablt23 -- 7 Ekim 2008; 0:06:37 >

• Yarbay
      4137 Mesaj
      07 Ekim 2008 02:12:28
      quote:

Orjinalden alıntı: karablt23

Arkadaşlar ben yeni konu açmayı bilmiyorum o yüzden buraya yazıyorum kusuruma bakmayın...
      Arkadaşlar bilgisayarıma windows XP kurulu. Bir yerden duymuştum, bir dosya varmış onu windows XP' ye kurunca mesela black edition yaması onu kurunca black edition gibi oluyormuş. Yani bildiğime göre black edition yamasıymış. black edition format CD' si değil. Arkadaşlar bilen varsa eğer (BLACK EDITION YAMASI) r-a-p-i-d-s-h-a-r-e linkini verebilir mi lütfen Şimdiden TEŞEKKÜRLER HERKESE...

TEMA VE SKIN MERKEZİ inceleyin.

"Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir. Bilgi paylaştıkça çoğalır."
    • Çavuş
      84 Mesaj
      11 Ekim 2008 21:01:42
      arkadaşım kankim abim sin ne diyeyim ben sana allah razı olsun senden emeğine sağlık
      bukadar yalakalık yeter
      ama çok uğraştırdı beeee

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      11 Ekim 2008 21:45:35
      Her şeyi yaptım sonda driveri kurarken reset atıyor pc

• Yarbay
      3859 Mesaj
      16 Ocak 2009 18:10:30
      bunun windows 7 driveri var mı?

bu mesajda yazılanların hiçbiri doğru değildir. mesaj içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.
    • Onbaşı
      34 Mesaj
      28 Şubat 2009 22:13:12
      beyler dediğiniz herşeyi yaptım ama bir türlü olmadı.bende format attıktan sonra resetlemeden pc yi ses kartını tanıttım. setuptan deilde direk aygıt yöneticisinden tanıttım neyse bu buldu cd den yükledi falan..sora bi yüklendi ama sorunlu (!) var yanında ve ses çıkmıyo. sora setuptan yükliyeyim dedim olmadı yüklendmiyo Realtek HD audio. benim sürümü 2.31 R1.65 sora netten 2.70 R2.17 yi indirdim yine olmadı yüklerken hata veriyo yüklenemedi diyo.

sora bi arkadaş yukarda devre dışı bırakıp kaldır demiş aynısını yaptım devre dışı bıraktıktan sonra kaldır diyorum kaldırılamıyor diyo.:S:S

bi yardım ederseniz sevinirim biraz uzun oldu kusura bakmayın sinir oldum çünkü...... :@ :S

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darklord_emin -- 28 Şubat 2009; 22:39:00 >

şalskhfşasdg
    • Er
      6 Mesaj
      11 Mart 2009 21:37:18
      umitt kardeş ALLAH sende binlerce kez razı olsun çok teşekkür ederim. valla ALLAH seni inandırsın 2 gündür sürücüyü yüklemeye çalışıyordum. çok çok sağolasın.........

KARAKARTAL
Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.