Şimdi Ara

REALME 7 PRO #ANA KONU (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
833
Cevap
28
Favori
66.289
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yldrm000

Arkadaslar realme 7 pro ile reno 4 arasında kararsız kaldım. Su anda realme 7 pro tekrar 4000 tl ye çıktı reno 4 ise 3850. Sarj benim için çok önemli isim gereği gece 2 ye kadar dışarıdayım. O saatlere kadar idare edebilecek bir telefon arıyorum. Hangisini tavsiye edersiniz.

hocam realme 7 pro'nun daha hızlı şarj olma avantajı var. artı realme 7 pro 4500 mah iken, oppo reno4 4000 mah. kamera anlamında da realme 7 pro bir tık daha iyi gibi.

reno 4'ün avantajı ise ekran/gövde oranının bir tık daha iyi olması ve azıcık daha hafif olması, bir de çift ön kamera olayı.

bu arada reno4 ün fiyatı da artmış. 4280 tl civarı şu an.

benim tercihim realme 7 pro olur bu durumda.

edit: vatan'da 3850 liraymış reno4 onu yeni farkettim. bu durumda zor bir seçim ama hızlı şarjdan ve batarya kapasitesinden dolayı yine de realme 7 pro derdim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WalterWhite00 -- 30 Ekim 2020; 23:41:23 >

• Arkadaşlar 65w bataryaya Zarar verir mi? Bu konu hakkında bilgisi olan var mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Makvayuz46 M kullanıcısına yanıt

https://gadgetstouse.com/blog/2020/10/24/realme-65w-superdart-charging-how-it-works-is-it-safe//

hocam buradaki mantıkla 7 pro bataryasının 2 bölümden oluştuğunu ve 65 w'ın da 2 ye bölünerek o batarya bölümlerini şarj ettiğini söyleyebiliriz. yani realme 7 pro için 2 tane 2250 mah'lık bölüm düşünün. her birine 32.5 watt gidiyor. bu da batarya ömrüne sanıldığı gibi zarar vermiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WalterWhite00 -- 30 Ekim 2020; 23:35:2 >
  • Telefonu alayım diyordum, fiyatı artmış. Bari tam ayın sonunda arttırsalardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KediTartaklayanBodyciFare -- 30 Ekim 2020; 23:37:1 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: WalterWhite00

https://gadgetstouse.com/blog/2020/10/24/realme-65w-superdart-charging-how-it-works-is-it-safe//

hocam buradaki mantıkla 7 pro bataryasının 2 bölümden oluştuğunu ve 65 w'ın da 2 ye bölünerek o batarya bölümlerini şarj ettiğini söyleyebiliriz. yani realme 7 pro için 2 tane 2250 mah'lık bölüm düşünün. her birine 32.5 watt gidiyor. bu da batarya ömrüne sanıldığı gibi zarar vermiyor.

Hocam teşekkür ederim. Aklıma takılan tek şey bu. Umarım çabuk bozulmaz bataryası

• WalterWhite00 kullanıcısına yanıt
    Evet realme daha avantajlı gibi fakat fiyat 4000 tl oldu. Reno 4 su anda vatan bilgisayar sitesinde 3850. Tek düşüncem batarya su anda.

• quote:

Orijinalden alıntı: Makvayuz46

Hocam teşekkür ederim. Aklıma takılan tek şey bu. Umarım çabuk bozulmaz bataryası

Alıntıları Göster

rica ederim hocam. yani ben size anlattığım gibi anladım bataryanın ve şarjın çalışma sistemini. yanlış hatırlamıyorsam realme 7 pro başlıklarından birinde bi arkadaş daha aynı sistemden bahsetmişti.

• quote:

Evet realme daha avantajlı gibi fakat fiyat 4000 tl oldu. Reno 4 su anda vatan bilgisayar sitesinde 3850. Tek düşüncem batarya su anda.

hocam ben pazartesiden beri kullanıyorum 7 pro'yu. batarya performansı cidden çok iyi. üzmez diye düşünüyorum. reno 4 , 4000 mah. işlemcileri ekranları vs aynı olunca 500 mah'lık bir fark 1 saat ekran süresi fark ettirebilir.

• Evet hocam volkan manav da söylemişti bunu. 2250ye 32.5W yine fazla bence. Deneyip göreceğiz artık.Hayırlısı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: WalterWhite00

rica ederim hocam. yani ben size anlattığım gibi anladım bataryanın ve şarjın çalışma sistemini. yanlış hatırlamıyorsam realme 7 pro başlıklarından birinde bi arkadaş daha aynı sistemden bahsetmişti.

Alıntıları Göster

https://www.google.com/url?q=https://gadgetstouse.com/blog/2020/10/24/realme-65w-superdart-charging-how-it-works-is-it-safe/amp/

Hocam bu sitede her hangi bi zararı olmadığı yazıyor ama son paragrafta her gün şarj etmenin zararlı olacağını belirtmiş.

Hocam tekrar 3600 tl oldu. Telefondan memnunmusunuz. Ben su anda m51 kullanıyorum fakat büyük ve agir geldi bana. Kamera olarak falan memnunmusunz.

• quote:

Hocam tekrar 3600 tl oldu. Telefondan memnunmusunuz. Ben su anda m51 kullanıyorum fakat büyük ve agir geldi bana. Kamera olarak falan memnunmusunz.

hocam kaçırmayın o zaman. gayet memnunum. ağır değil. m51'e göre 31 gram daha hafifmiş. 3 mm daha kısa ve 0.8 mm daha inceymiş.

ekran gayet güzel. dokunmatik hassasiyeti daha iyi geldi mi 9t'den. parmak izi okuması da öyle. arayüz miui kadar kişiselleştirilebilir olmasa da gayet akıcı ve hızlı. kamera konusunda telephoto lens olmaması bi dezavantaj belki ama yine mi 9t'ye göre hem gündüz hem gece çekimlerinde bir tık daha iyi. sony imx682 lens kullanıyor ki gayet güzel bir lens.

şarjı m51 kadar iyi olmaz ama yoğun kullanımda 1 günü rahat çıkarır. yoğun olmayan kullanımda 2 günü görürsünüz. 35-36 dakikada tam şarj olması ise cidden müthiş bi avantaj.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WalterWhite00 -- 31 Ekim 2020; 1:33:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Makvayuz46

https://www.google.com/url?q=https://gadgetstouse.com/blog/2020/10/24/realme-65w-superdart-charging-how-it-works-is-it-safe/amp/

Hocam bu sitede her hangi bi zararı olmadığı yazıyor ama son paragrafta her gün şarj etmenin zararlı olacağını belirtmiş.

Alıntıları Göster

ona ben de anlam veremedim hocam. her gün şarj etmek zorundayız sonuçta yoğun kullanımda. ama tabi 7 pro 4500 mah olduğu için kendi adıma 1.5 günde bir falan şarj ederim gibi.

Teşekkürler hocam.

• Realme 7 pro almayı düşünüyorum batarya performansı nasıl

• REALME 7 PRO #ANA KONU
    Arkadaşlar, durum çubuğunda simgeler gözükmüyor, nasıl geri getiririm

• Fiyat tekrardan 3600 olmuş dün 4 e çıkmıştı ilginç.

• Biraz önce stoktaki son telefonu almışım inşallah utandırmaz ilk defa samsung dışında bir telefon kullanacağım hayırlısı bakalım

• Telefonu kullanan arkadaşlar ekran yansıtma mevcutmu acaba

• aslangs06 A kullanıcısına yanıt
    Evet, mevcut.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.