Şimdi Ara

♛ Real Madrid C.F. Taraftarları ♛ 14. ŞAMPİYONLAR LİGİ ŞAMPİYONLUĞU 🏆 (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46.450
Cevap
90
Favori
1.242.495
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Gremory

maxwell çok fazla bozdu barçanın kimyasını,çift taraftan atak yapalım dediler,abidal aslında 3. stoper olarak oynuyordu,bence onu yanlış yaptılar.
    ama bende merak ediyorum kaka gelince tek ön liberoya geçicekmi yoksa devam mı edicek.
    ilk maçlarda c.ronaldoyu çok yalnız bırakıyorlardı,bir kişiyi geçiyor önünde 2 kişi daha geliyordu.şimdi çoğalmayı öğrenmişler madrid iyi yolda ama maçı bence messi farkıyla barça kazanır

Jose'nin böyle bir şey yapacağını zannetmiyorum. Chelsea'de elinde Essien, Inter'de ise Cambiasso vardı. Box to box oynayan ve defansif yönü ağır basan adamlar. O sebeple rahatça tek ön libero çıkabiliyordu ki geçen sene Cambiasso'nun yanında Motta'yı kullandığı da sıkça görülmüştü. La Liga gibi pasa dayalı futbol oynanan bir ligte pas yönleri daha ağır basan 2 ön liberoya sahipken 1 taneye düşeceğini zannetmem.

Messi farkı olayına inanmadığım gibi Mourinho karşısında işe yarayacağına hepten inanmıyorum.

• Mourinho Gittiği takımı en üste taşır.

Şampiyon Real Madrid,Yıl sonunda mesajım hatırlatılsın.Her türlü idda'ya girilir.
  • mesut çok verimli bir futbolcu çok şey katıcam madride şimdiden belli
  • @odinn, barça da düşüş olduğuna tam katılmıyorum.. birtek maxvell in olduğu kanattan çok bindirme geliyor geçen sezona göre. en son pana maçında %70 pas oranında oynadılar. yani o eski öldürücü pas yapmaları devam ediyo. ayrıcar villa takıma yeni katıldı, messi çok büyük sakatlıktan kurtuldu.. şuan %60 la oynuyorsa barça %90 lara çıktığında realin işi zor.

birde ufak takım sıkıntısı var barça nın hersene mutlaka bir tane avrupa 2 tanede ligte ummadık takımlara puan kaynederler.. sanırım geçen sene gökdenizin takımına kaybettiler bu senede berabere kalıp hercules e yenildiler. ama içerdeki real.. bu sene yine el clasicolar belirler şampiyonu 2 takımda birbirine puan farkı zor açar gibime geliyor.
  • Bu sene Jose Mourinho'nun etkisiyle C.Ronaldo ve Real Madrid'in senesi olacak.

Daha henüz başlardayız ama öyle bir hava var.

C.Ronaldo şu an hem Gol Kralı hem Asist kralı ligde.

Çok Pis Geliyoruz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: jamez

@odinn, barça da düşüş olduğuna tam katılmıyorum.. birtek maxvell in olduğu kanattan çok bindirme geliyor geçen sezona göre. en son pana maçında %70 pas oranında oynadılar. yani o eski öldürücü pas yapmaları devam ediyo. ayrıcar villa takıma yeni katıldı, messi çok büyük sakatlıktan kurtuldu.. şuan %60 la oynuyorsa barça %90 lara çıktığında realin işi zor.

birde ufak takım sıkıntısı var barça nın hersene mutlaka bir tane avrupa 2 tanede ligte ummadık takımlara puan kaynederler.. sanırım geçen sene gökdenizin takımına kaybettiler bu senede berabere kalıp hercules e yenildiler. ama içerdeki real.. bu sene yine el clasicolar belirler şampiyonu 2 takımda birbirine puan farkı zor açar gibime geliyor.

Usta seninle anlaşmamızın zorluğu şu cümleden belli oluyor. Sanki Kaka gibi 4 ay gitti adam. 2 hafta sakatlandı ama Barça-Messi medyası ve severleri tarafından çok büyük sakatlık ilan edildi bile. 2 hafta maça çıkmayan hangi oyuncunun performansında %30ları bulan performans düşüşü görülmüş? Sen şu söylediklerime katılmıyorsun. Hani anlaşmamız zor.

En uç oyuncu konusunda ise Barça Eto'o konusunda hata yaptı. Israrla söylüyorum. Ne geçen seneki Zlatan (ki ilk El Clasico'da attığı golle şampiyonluğu getiren adam oldu benim nazarımda) ne de bu seneki Villa yeterince yırtıcı oynuyor. Yalan olmasın bu seneki Villa'nın en azından geçen seneki Zlatan'dan etkili olacağı kesin.

Geçen seneki ilk El Clasico'dan önce Barça çok zorlanacak, akamaz dedim, akamadılar. Ofsayt kokan bir golle yenildi Madrid ki o maçın adamı Real için Kaka, Barça için Puyol'du. Kaka tek başına Xavi-Iniesta ikilisinden daha fazla pozisyona soktu takım arkadaşlarını. Atamadılar.

Burada eski defteri açmamın sebebi Kaka'nın ne derece tehlikeli bir oyuncu olduğunu unutmanız. Ayrıca Ricardo Carvalho kestiği Albiol'e göre pozisyon bilgisi-sezgisi ve büyük maç tecrübesi olarak çok daha ileride. Ve bu sene Jose var takımın başında.

Bir de düşüş olmadığı kanaatindesin madem, 08-09 sezonundakini Barcelona ile bu sezonki Barça 10 defa maç yapsa kaçını bu seneki Barça alır?

• quote:

Orijinalden alıntı: Odinn#21

quote:

@odinn, barça da düşüş olduğuna tam katılmıyorum.. birtek maxvell in olduğu kanattan çok bindirme geliyor geçen sezona göre. en son pana maçında %70 pas oranında oynadılar. yani o eski öldürücü pas yapmaları devam ediyo. ayrıcar villa takıma yeni katıldı, messi çok büyük sakatlıktan kurtuldu.. şuan %60 la oynuyorsa barça %90 lara çıktığında realin işi zor.

Usta seninle anlaşmamızın zorluğu şu cümleden belli oluyor. Sanki Kaka gibi 4 ay gitti adam. 2 hafta sakatlandı ama Barça-Messi medyası ve severleri tarafından çok büyük sakatlık ilan edildi bile. 2 hafta maça çıkmayan hangi oyuncunun performansında %30ları bulan performans düşüşü görülmüş? Sen şu söylediklerime katılmıyorsun. Hani anlaşmamız zor.

En uç oyuncu konusunda ise Barça Eto'o konusunda hata yaptı. Israrla söylüyorum. Ne geçen seneki Zlatan (ki ilk El Clasico'da attığı golle şampiyonluğu getiren adam oldu benim nazarımda) ne de bu seneki Villa yeterince yırtıcı oynuyor. Yalan olmasın bu seneki Villa'nın en azından geçen seneki Zlatan'dan etkili olacağı kesin.

Geçen seneki ilk El Clasico'dan önce Barça çok zorlanacak, akamaz dedim, akamadılar. Ofsayt kokan bir golle yenildi Madrid ki o maçın adamı Real için Kaka, Barça için Puyol'du. Kaka tek başına Xavi-Iniesta ikilisinden daha fazla pozisyona soktu takım arkadaşlarını. Atamadılar.

Burada eski defteri açmamın sebebi Kaka'nın ne derece tehlikeli bir oyuncu olduğunu unutmanız. Ayrıca Ricardo Carvalho kestiği Albiol'e göre pozisyon bilgisi-sezgisi ve büyük maç tecrübesi olarak çok daha ileride. Ve bu sene Jose var takımın başında.

Bir de düşüş olmadığı kanaatindesin madem, 08-09 sezonundakini Barcelona ile bu sezonki Barça 10 defa maç yapsa kaçını bu seneki Barça alır?

kaka nın kalitesi tartışılmaz ama geldiğinden beri o milanda ki efsane kaka yı bir türlü izleyemedik real, kaka olmayınca da oyununu oynuyor kaka bana kalırsa real in vazgeçilmez oyuncularından değil. ama ne zaman sakatlıktan kurtulur eski günlerine döner o zaman takımın vazgeçilmezi olur.

ama aynı şey messi için geçerli değil 1 maç bile oynamasa barça zar zor kaleye gidiyor... bu diğer oyuncular içinde geçerli xavi-iniesta-alves-villa bu adamların kesinlikle alternatifi yok. barça nın alternatifi olan 2 gölgesi var sol açık ile ön libero.

real de ise inanılmaz alternatif var, higuain yoksa benzema var, kaka yoksa van der vaart var mesut var.. yani demek istediğim barça ideal 11 inden şaşarsa yedekten gelipte maçı çevirebilecek hiç oyuncu yok neredeyse. o yunzden messi yi örnek gösterdim.

barça hala aynı futbolu oynuyor, ama artık rakipleri barçaya karşı nasıl oynanması gerektiğini çözdüler bana kalırsa 11 kişi ile defans ile kontra ataktan gol buluyorlar barçaya karşı geçen senelerde boyle değildi kontra atağa bile çıkmıyorlardı ne kadar az yersek kardır düşüncesiyle oynuyordu alt ve orta sıradaki takımlar.

• quote:

real de ise inanılmaz alternatif var, higuain yoksa benzema var, kaka yoksa van der vaart var mesut var.. yani demek istediğim barça ideal 11 inden şaşarsa yedekten gelipte maçı çevirebilecek hiç oyuncu yok neredeyse. o yunzden messi yi örnek gösterdim.

uyanda balığa gidelim

♛ Real Madrid C.F. Taraftarları ♛  14. ŞAMPİYONLAR LİGİ ŞAMPİYONLUĞU 🏆

• Barça hâlâ aynı oyunu oynamıyor. Evet, gittikçe artan bir dirençle karşılaştıkları malum ama Eto'o olsun, Henry olsun kaleye gitme konusunda Messi'yi yalnız bırakmıyorlardı. Messi dışında kaleye gitmesini bilen veya o cesarete sahip kimse yok artık Barça'da. Ayrıca ön libero konusunda Guard,ola sırf Katalan milliyetçiliği uğruna Yaya'yı 11den kesti ve bir türlü diki tutturamadı Barça orada.

Mourinho'nun adam yönetim kalitesi düşünülünce sağlıklı bir Kaka'nın eski formuna ulaşması fazla uzun sürmez ama sakatlıklardan başını kurtaramıyor işte bir türlü.
  • Mourinho'nun en güzel yönü 6-7 hafta bocalıyor ama sonra bütün oyuncular %100 performans veriyor.
    Guardiolada böyle birşey yok sadece sistemi biliyor,sistemin doğrularını uygulatmaya çalışıyor,fakat performanslarını yükseltemiyor oyuncuların.Messi hariç o zaten en iyisi.
    Ama C.Ronaldo Barça'da oynasa,guardiola ona tam performans verdiremez bence.
    Mourinho Messi'nin sahibi olsa yine oynatır onu %100 performansla.
  • 21:00 REAL MADRID - SANTANDER
  • Higuain 1-0
  • 3 olur rahat.
  • Ronaldo.
  • Ronaldoooo
  • Real akıyor bu akşam Higuain - Ronaldo

2-0

YEAH!!!!
  • Real değil Mourinho akıyor.
  • Şimdi, Mourinho öylesine engin bilgilere sahip ki... Adam nereye giderse başarı kaçınılmaz. Adam ligleri birbirinden ayıran, bizim hani Serie A şampiyonu EPL şampiyonu olamaz dememize sebep ne varsa biliyor. İngiltere'nin temposunu, İtalya'nın defansını, İspanya'nın pasörlüğünü. Her şey biliyor ya.
  • 3 oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Odinn#21

3 olur rahat.

Bu kadar rahat olmasını da beklemiyordum ama. 5 olur. 5.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.