Şimdi Ara

RE:ZERO Kara Hajimeru Isekai Seikatsu |Anime Tanıtım||Ana Konu| (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
340
Cevap
7
Favori
20.142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Roach3558

2. sezon 12. bölüm spoiler
    Sonunda Echidna'nın gerçek yüzünü gördük, şayet böyle bir şey bekliyordum, şaşırmadım. Bu durum o zaman bütün cadıların sıfatlarını tam anlamıyla temsil ettiğini gösteriyor ama bu sıfatları uygularken davranışları ters bir şekilde oluyor hep. Veee bölümün sonunda reis geldi, Satella gelince Echidna'nın sonunda samimi bir şekilde sinirlendiğini veya korktuğunu gördük, Subaru da korktu bence ama bence Satella, Subaru'ya yardım için geldi. Bu arada kesinlikle favori cadım Satella

Şimdi yine bize oturup bir hafta beklemek kaldı
    Öğrendiğim kadarıyla Echidna konuşması tek çekim, kesme yok.

Subaru VA, Emilia VA, Echidna VA gerçekten hepsi ödülü hak ediyor.
    https://www.reddit.com/r/anime/comments/iyp981/rezeros_author_tappei_comments_on_echidnas_speech/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 24 Eylül 2020; 15:15:29 >

• Okeanix kullanıcısına yanıt
    Gördüm hocam o haberi sabah bende, valla dediğin gibi hepsi ödülü hak ediyor, anime dahil, kesinlikle süper iş çıkartıyorlar, umarım 2. Part'ta aynı kalitede olur
  • Web novel okuduğum için diyorum kestikleri çok güzel yerler var.

Bu sezondaki bir şikayetim de Garfiel'in daha çok kaplan şeklinde anime edilmesini bekliyordum çünkü web noveldeki betimlemelerde daha çok kaplanımsı duruyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Are You Hitting On Me

Web novel okuduğum için diyorum kestikleri çok güzel yerler var.

Bu sezondaki bir şikayetim de Garfiel'in daha çok kaplan şeklinde anime edilmesini bekliyordum çünkü web noveldeki betimlemelerde daha çok kaplanımsı duruyor.
    6. bölümden sonrası galiba hep evden yapılmış Covid-19 yüzünden. Çizimde düşüşler bu yüzden malesef :(

Web Noveli animeye sığdırmak çok zor olur zaten animenin senaryosunda yazardan yardım alıyorlar yani yazar onaylıyor diyebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 25 Eylül 2020; 16:41:7 >
  • Okeanix kullanıcısına yanıt
    Zaten çoğu bölümde opening ve ending yoktu

• quote:

Orijinalden alıntı: Are You Hitting On Me

Zaten çoğu bölümde opening ve ending yoktu

• Animede çok az koyulan inanılmaz opening şarkısı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 29 Eylül 2020; 17:29:16 >
  • Ben de Ending'i atayım, o da çok iyi şarkı, bu arada 2. Sezon Part 1 Full OST 28 Ekim'de çıkacakmış, merakla bekliyoruz, güzel müzikler çaldı Part 1'de
  • Bugün ikinci sezonun ilk 4 bölümünü izledim. Neden kimse subaruya sen remi nasıl hatırlıyorsun diye sormuyor anlamış değilim. Ben mi bir şey kaçırıyorum yoksa mantık hatası mı var ?
  • Animede OP ve ED hiçbir zaman aynı bölümde bir gösterilmemiş. Buradan bi' +3 ya da +1.5 dk. ED çoğu zaman without visuals şeklinde gösterilmiş. +1.5 dk'da buradan. Yani sırf daha fazla hikaye anlatımı yapabilmek için çok iyi olmuş. Onun dışında Echidna cadısının ilk halinin değiştirilmesi de çok iyi olmuş. Hatırlarsanız ilk halinde çok daha çocuksuydu. Onun dışında güzel bir part 1 finali oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Are You Hitting On Me -- 1 Ekim 2020; 0:0:14 >
  • Ainz Ooal Gown kullanıcısına yanıt
    Hocam bu sorunun cevabı bence insanların Subaru'ya güvenmesi, dikkat edersen 1. Sezonda Beyaz Balina ve Cadı Tarikatı olaylarında da insanlar Subaru'ya güvenmiş, nedenini sorgulamamışlardı ve bu iki tehlikeyi de yok etmişlerdi. Aynı olay burada da geçerli.
    Bir diğer nokta da Subaru'nun çok öne çıkması, yani dikkat edersen kıyafeti spor eşofman, 1. Sezon başında poşetle geziyordu, poşetin içinde cips filan vardı ayrıca telefonu var, bu durum onlara Subaru'nun farklı olduğunu, bu farklılığında bazı özel güçlerle beraber geldiğini düşünüyorlar olabilir.
    Bu 2 teori bir nebze olsun cevap ama bu nedene animede hiç değinilmedi, Novel'da değinildi mi bilmiyorum
  • Roach3558 kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler hocam.
  • Gözümün nuru attack on titan ı beklerken steins gate ve re:zero izlemeye karar verdim ancak bitmemiş serileri beklemeyi sevmiyorum.Re:zero nun mangası ne durumda arkadaşlar?mangası bitti mi?ocakta gelecek 2.kısım kaç bölüm olacak ve 3.sezon olacak mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Fingolfin

Gözümün nuru attack on titan ı beklerken steins gate ve re:zero izlemeye karar verdim ancak bitmemiş serileri beklemeyi sevmiyorum.Re:zero nun mangası ne durumda arkadaşlar?mangası bitti mi?ocakta gelecek 2.kısım kaç bölüm olacak ve 3.sezon olacak mı ?

2. Kısım 12 bölüm olcak. Mangası Animeden geride. Re:Zero Light Novel'den uyarlanıyor. Serinin bitmesi 6-7 Sezonu bulur baya uzun derin bir evren. Kısacası başlayacaksan başla :D Güncel takip etmenin ayrı bir keyfi var bu serinin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 7 Ekim 2020; 6:3:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Okeanix

İlk sezonunu izlediğimde değerini anlamadığım ve diğerleri gibi subaru'ya tilt olan bir ****'dım.

İkinci sezonunu izlediğimde haksızlık ettiğimi anladım (daha efsane kısımlarına gelmedik bile)

Kısacası Re:Zero izleyin ve 2. sezon bittikten sonra Novel okuyabilirsiniz çünkü 3. sezonu kim bilir ne zaman gelir. Kalkan kahramanı gibi çöp isekaların bile daha 2. sezon çıkmadan 3. sezonu duyuruluyor yazıktır.

Nadiren anime izleyen birisiyim. İki, üç sene önce ilk izlediğimde bende aynı tepkiyi vermiştim ama ikinci sezon'un bir kaç bölümü izledikten sonra sıfırdan izlemeye karar verdim.

İlk izlediğimde haksızlık yaptığımı, yeterince anlamadığımı ya da ön yargılı izlemiş olabileceğimi fark ettim. Kızdığım, saçmalık dediğim yerleri keyifle izledim.

Özellikle ikinci sezonu çok hoşuma gitti. Tüm bölümleri keyif alarak izledim.

Web novel, light novel gibi kavramlara uzağım. Web novel güncele kadar geliyor sanırım? İngilizce dahi olsa, en baştan onu da okumayı düşünüyorum.

İyi ki ikinci bir şans vermişim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Reaktans

Nadiren anime izleyen birisiyim. İki, üç sene önce ilk izlediğimde bende aynı tepkiyi vermiştim ama ikinci sezon'un bir kaç bölümü izledikten sonra sıfırdan izlemeye karar verdim.

İlk izlediğimde haksızlık yaptığımı, yeterince anlamadığımı ya da ön yargılı izlemiş olabileceğimi fark ettim. Kızdığım, saçmalık dediğim yerleri keyifle izledim.

Özellikle ikinci sezonu çok hoşuma gitti. Tüm bölümleri keyif alarak izledim.

Web novel, light novel gibi kavramlara uzağım. Web novel güncele kadar geliyor sanırım? İngilizce dahi olsa, en baştan onu da okumayı düşünüyorum.

İyi ki ikinci bir şans vermişim.

Alıntıları Göster

Kesinlikle öyle.

Re:Zero kesinlikle daha fazla seri tükettikten sonra değerini anladığımız bir seri. Animelere yeni başlamış biri için normal bir isekai klasmanında değerlendirmeye çalışıp failliyorsunuz. Yeteri kadar shounen izledikten sonra bunlardan bayıp Re:Zero'ya döndüğünüzde ise harika yazılmış karakterler, harika bir dünya tasarımı, harika bir plot, çok iyi tasarlanmış gizem, foreshadowing vs. vs. övülcek çok tarafı var serinin bunları daha iyi görüp anlıyoruz.

• Edit: Video telif yemiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 9 Şubat 2021; 21:39:17 >
  • İkinci sezon Part 2 6 Ocak 2021'de başlıyor beyler, ayrıca yeni Key Visual yayınlandı, hemen paylaşıyorum:

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.