Şimdi Ara

RDR 2 Ön Sipariş - Karttan Fazla Ücret Çekimi (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
1
Favori
7.806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Büyük ihtimal bankadan kaynaklanıyor. Ekstreye satın aldığınız tarihdeki kurdan değil üç beş gün sonra provizyondan düştüğü tarihdeki kuru yansıtıyor.

Tabi bunda sony ninde payı var parayı karttan döviz olarak çekiyor, tl olarak değil.

Sanal kartla alın arkadaşlar. Benim bu döviz dalgalanması sırasında aldığım iki üç oyunda aynı yansıdı. Galiba sanal kartta provizyonda beklemiyor yada başka bir şey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miraclescape -- 31 Ağustos 2018; 11:34:55 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Exclusive.Gamer

madem bankanın suçu yok ise neden sadece bazı kişilerden fazla ücret alınıyor

neden tr psnden alışveriş yapan herkesten fazla ücret alınmıyor ?

3 gün önce bende spiderman aldım tr psnde yazan fiyatın yanısı kart hareketlerinde görünüyor fazla ücret çekilme falan yok

bu durum sizin bankanızdan kaynalı bir durum sony ile bir alakası yok bankana itiraz edeceksin

Alıntıları Göster
    valla bende çok söyledim ama millet bir tututurmuş sony sony diyo. ayni sikayetleri bankaya yapsalar belkide sorunlari çözulmuştu çoktan. ben deniz bonus ve garanti bonus kulaniyorum tutar neyse onu aliyor. gecen gün yk world karla aldim mesala 6lira fazla cekmiş. yani bazi bankalar aliyor bazilari almiyor. iyice anlattim yardimci olmaya calistim ilk konu acildiginda. oyunu aldiginizda maile gelen oyun bilgisi tutarinin ki fatura niteligindedir ciktisini alin sonra eksraya yansiyan tutarin ciktisiyla beraber gidin bankaya duzeltilmesini isteyin diye. telle bankayi arayip çözulmez bu olay. bunlari yazdim diye sonyi savunuyor oldum. sonrada yazmadim bisey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byvolcan -- 31 Ağustos 2018; 12:47:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: snakefatih

Ben örnek olarak dolar dedim euro dur sterlindir artık ne ise sonuçta banka döviz cinsinden hesaplıyor. Kur ne ise o gün o hesaptan değerlendiriyor. Ben anakart aldım amazondan hesapladım dolar cinsinden amazon çekti parayı aşağı yukarı benim hesabım kadardı. Provizyona düştü. 4 gün sonra provizyon dan kalktı bir baktım 350tl geçirmiş banka
    yanlış alıntı oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exclusive.Gamer -- 31 Ağustos 2018; 13:33:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Miraclescape

Büyük ihtimal bankadan kaynaklanıyor. Ekstreye satın aldığınız tarihdeki kurdan değil üç beş gün sonra provizyondan düştüğü tarihdeki kuru yansıtıyor.

Tabi bunda sony ninde payı var parayı karttan döviz olarak çekiyor, tl olarak değil.

Sanal kartla alın arkadaşlar. Benim bu döviz dalgalanması sırasında aldığım iki üç oyunda aynı yansıdı. Galiba sanal kartta provizyonda beklemiyor yada başka bir şey.
    hocam dolar euro ile çektiğini nerden biliyorsun kanıtın var mı ?

ben spiderman aldıgımda 0.13USD + 299TL olarak 2 işlem görünüyordu 2 gün sonra provizyondan çıktı 299 tl olarak kart hareketlerinde

görünüyor eğer döviz ile çekilseydi ozaman benimde kur farkı ödemem gerekiyordu

• Nasıl ilerlerse ilerlesin ama sonuç ortada karttan o günki tl nin karşılığı kaç euro ise o çekiliyor banka ekstreye yansıdığında kur ne ise o alınıyor. Bunu herkes yapıyor anlamı çıkmaz a bankası fark alır b bankası almaz. İlk alınan tarihte fiyat ne ise onu çekebilir benim elimdeki kartta fiyat farkı oluyor.

• byvolcan kullanıcısına yanıt
    aynen hocam bende anlatıyorum ya anlamıyorlar yada anlamak istemiyorlar biz yardım ettikçe onlar kafasına göre ilerliyorlar
  • Sony ucreti TL yazan bir tutarı işgüzarlık yapıp sanal kart kullanmayandan veya bazı kredi kartlarından döviz olarak tahsil edilmesi için bankaya talimat veriyor haliyle bankada işine geliyor provizyon şu bu derken fiyatı yükseltiyor.

Sony işine gelenden döviz cinsinden alması hata. Oraya tl değil döviz olarak yazacaksın insanlar bilecek 300 mu 500mu olduğunu..

Burada 1. Suçlu sony 2. Bankadır. Oraya da ayrıca şikayette bulundum sony tüketici haklarına bddk falan neresi varsa yazdım incelemede.

• quote:

Orijinalden alıntı: snakefatih

Nasıl ilerlerse ilerlesin ama sonuç ortada karttan o günki tl nin karşılığı kaç euro ise o çekiliyor banka ekstreye yansıdığında kur ne ise o alınıyor. Bunu herkes yapıyor anlamı çıkmaz a bankası fark alır b bankası almaz. İlk alınan tarihte fiyat ne ise onu çekebilir benim elimdeki kartta fiyat farkı oluyor.
    her banka komisyon alacak diye birşey yok sanki bütün bankalar alıyormuş gibi yazıyorlar

konuda sürekli sony kartımdan fazla ücret çekiyor bankanın suçu yok diyorlar

sony 299 tlyi çekiyor sony yurtdışından çekmiş diyip banka kur farkını yansıtıyorsa ozaman belgeler ile bankaya itiraz edersin

sorun çözülür ödeme yaptıktan sonra çıkan belgede bile tl fiyatı yazıyor
  • Kurla ilgisi olmamasi gerek. Tr psnde ne fiyat yaziyorsa o cekilirdi simdiye kadar. Cekilen ucret de tl olarak gorunurdu kartta. Bu degistiyse ilk suclu sony. Madem tl cekmeyeceksen oraya tl fiyat yazamazsin. Kullanim sartlarina aykiri bu durum diye biliyorum. Kur her an degisiyor sonucta. Madem oraya tl yazacaksin aktif kur yap o zaman, tl fiyatlari kur ile paralel anlik degissin girip ciktikca. Bilelim ne oldugunu.

Bankalarda suc yok. Eger sony turkiye bunu karta doviz olarak ucretlendirdiyse banka da bunu uygular ne yapsin. Bankanin parasini harciyorsun sonucta kart ekstren gelene kadar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 31 Ağustos 2018; 13:53:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Exclusive.Gamer

her banka komisyon alacak diye birşey yok sanki bütün bankalar alıyormuş gibi yazıyorlar

konuda sürekli sony kartımdan fazla ücret çekiyor bankanın suçu yok diyorlar

sony 299 tlyi çekiyor sony yurtdışından çekmiş diyip banka kur farkını yansıtıyorsa ozaman belgeler ile bankaya itiraz edersin

sorun çözülür ödeme yaptıktan sonra çıkan belgede bile tl fiyatı yazıyor

Alıntıları Göster
    Şunu diyorum aynı şekilde bf 5 aldım ona kurdan çekmedi tl fiyatı kadar çekmiş aynı banka..burada sony nin cakalligi.

Bugün sanal kart tanımlayım yine aliyim fifayı 359tl ceker her zaman alışveriş yapıyorum. O an uğraşmak istemedim sanal kart ile yaptıkları şerefsizlige bak.

• quote:

Orijinalden alıntı: -IMAX-

hocam dolar euro ile çektiğini nerden biliyorsun kanıtın var mı ?

ben spiderman aldıgımda 0.13USD + 299TL olarak 2 işlem görünüyordu 2 gün sonra provizyondan çıktı 299 tl olarak kart hareketlerinde

görünüyor eğer döviz ile çekilseydi ozaman benimde kur farkı ödemem gerekiyordu

Gduman arkadaşın sony den gelen mesajlarında yazıyor.

İkidir farklı konularda kanıtın varmı diye çıkışıyorsun bana, gücendim sana :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miraclescape -- 31 Ağustos 2018; 14:32:51 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • çıkışmıyorum olanları söylüyorum hocam gücenecek birşey yok bu konuda anladıgım kadarı ile bonus kartlardan extra komisyon alınmıyor

sadece diğer kartlardan komisyon alınıyor ozaman herkes bonus kart kullansın
  • Psn Türkiye kapansada rahatlasak.

Bir işe yaradıkları yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://twitter.com/AskPS_UK?s=09

Londra playstation ..arkadaşlar buraya özel mesaj atın sikayetiniz varsa yazın ilgileniyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oldboy83tr -- 31 Ağustos 2018; 19:58:36 >
  • Konu üzerinde ben de bu yaz yaptığım alışverişlere baktım. Tüm alışverişlerim Ziraat kredi kartıyla yapıldı.

God of War 150 lira olan oyundan 144 lira çekmiş

Witcher 3 Goty 59 lira olan oyundan 60.7 lira çekmiş

The Long Dark 29.99 olan oyundan 29.72 lira çekmiş

Bundan sonra Ziraat kartıyla alışveriş yapmayacağım ps storedan. Şimdilik kar etsem de epey şans işi gibi duruyor bu. Başka bankanın sanal kartından yaptığım alışverişleri tam olarak aynı şekilde çekmiş.

• Ryan Oreily kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle

• benden normal fiyatı çekiyor hep, cebteteb ile alıyorum
  • arkadaşlar finansbank gizli ücret yansıtıyor bu bankanın kartı ile oyun almayın

2 eylülde tomb raider ve spiderman aldım telefona gelen sms te 209 299 tl görünüyordu

provizyonda bekleyenlere baktım yine tl görünüyordu gece kontrol edeyim dedim

209 tl 219.48tl 299tl 314.68 tl olmuş bankayı aradım temsilci kontrol etti

sistemde 30 dolar ve 46 dolar görünüyor banka bunun kur farkını yansıtmış dedi

madem sizde dolar görünüyor neden benim ekranımda herşey tl olarak görünüyor

ozaman banada dolar gösterin dedim eğer göstermiyorsanız kabul etmiyorum 27 tl karttan silin dedim

kayıt açtı 2 gün içinde size dönüş yapılır dedi banka kendisi dolar görüyor bize bunu göstermiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Viktor Reznov

Konu üzerinde ben de bu yaz yaptığım alışverişlere baktım. Tüm alışverişlerim Ziraat kredi kartıyla yapıldı.

God of War 150 lira olan oyundan 144 lira çekmiş

Witcher 3 Goty 59 lira olan oyundan 60.7 lira çekmiş

The Long Dark 29.99 olan oyundan 29.72 lira çekmiş

Bundan sonra Ziraat kartıyla alışveriş yapmayacağım ps storedan. Şimdilik kar etsem de epey şans işi gibi duruyor bu. Başka bankanın sanal kartından yaptığım alışverişleri tam olarak aynı şekilde çekmiş.
    Ziraat müşterilerini tavuk misali yolar gow ve long dark olayı şaşırttı beni doğrusu.
  • Enpara kredi kartıyla alışveriş yaptım böyle bişey olmadı bende hiç. Finansbank’ın o da...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.